Dodaj do ulubionych

Biofeedbeck - czy ktoś próbował?

25.08.05, 19:19
Witam - już kiedyś pytałam o to Venus, tylko wtedy nie pamiętałam nazwy tej terapii. Teraz już wiem, chodziło mi o biofeedbeck, czyli biologiczne sprężenie zwrotne. Metoda ta (podobno) uczy jak opanowac normalne odruchowe funkcje ciała, czyli tętno serca, ciśnienie krwi i napięcie mięśni.Pomaga w migrenach i napięciowych bólach głowy. Jak rozumiem jest to technika relaksacyjna - pacjent jest podłączany do urządzenia, które monitoruje funkcje jego orgaznizmu (temperaturę, napięcie mięśni, tempo bicia serca) i... relaksuje się. Nie zgłebiłam jednak w jaki sposób - czytałam, że puszcza się pacjentowi taśmy relaksacyjne, albo pokazuje jakieś obrazy na ekranie.Sa też trenningi rozluźniania mięśni (elektromyografia). Czy ktoś z Was o tym słyszał?? Może ktoś próbował?? Czy to pomaga, czy jest to kolejne "likarstwo" [Jakk mówiła cudowna Pippi L!]? Jestem bardzo zainteresowana wszelkimi niefarmakologicznymi sposobami leczenia migreny, bo mam już dość pastylek...Akkra
Obserwuj wątek
      • venus22 Re: Biofeedbeck - czy ktoś próbował? 26.08.05, 01:18
        No, wiesz, jest to wlasnie taka technika relaksacyjna w jakims stopniu na pewno
        pomaga ale cudowny srodek to to nie jest.
        Mysle ze warto to stosowac, bo jest to metoda dosc prosta i naturalna, raczej
        nie ma ryzyka ze zaszkodzi a pomoc moze.
        Wiele wiele lat temu probowalam ale jestem zbyt leniwa aby systematycznie to
        stosowac.
        Poza tym jak wymioty skrecaja to raczej trudno zmusic mysleniem stopy zeby sie
        zagrzaly...predzej butelka z goraca woda.
        Ale w lagodniejszych atakach, lub na poczatku.. czemu nie.

Venus
        • donjuan Re: Biofeedbeck - czy ktoś próbował? 26.08.05, 11:42
          Do biofeedbacku potrzebna jest specjalna aparatura , chyba z oscyloskopem lub
          moze komputerem. tak to przynajmniej przedstawia literatura .
          Ale Venus cos tu wspomina o zimnych stopach . Mnie te zimne stopy przesladuja
          od 20 -tego roku zycia , a szczegolnie od kilku lat . Czuje nie tylko chlod ale
          jakby klucie igielek . A znow gdy sa gorace to czuje jakby po nich chodzily
          mrowki . Czy o takich lub podobnych objawach wspominasz , Venus ?
          • venus22 Re: Biofeedbeck - czy ktoś próbował? 26.08.05, 20:10
            No podobnie, igielki mrowki zdarzaja mi sie bardzo rzadko natomiast zimne stopy
            i dlonie mam notorycznie, a podczas ataku sa po prostu lodowate.
            Raczej bardzo rzadko mam uczucie goraca z "efektami", czasem mam bez powodu
            same klucia tak jakby ktos mi wbijal igly w np duzy palec u nogi ...??.. lol
            tak pare minut i koniec, na szczescie.

Zauwazylam tez za czasami przed atakiem lub w trakcie mam bardzo zimny nos, do
            tego stopnia ze mi to przeszkadza, rozcieram go i probuje jakos zagrzac..:)

Venus

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka