Dodaj do ulubionych

Jak Wasze główy wczoraj i dziś?

25.10.06, 18:53
Bo wczoraj wieczorem, mimo wcześniejszych zastrzyków z botuliny, migrenka po
dość długiej u mnie nieobecności niestety zawitała. Trwała parę godzin,
myślałam, że odpuści, ale w końcu musiałam wziąć imigran. Dzisiaj od czasu
do czasu mam lekkie ćmienie w skroni, mam nadzieję, że za parę godzin MG
prawem serii się nie rozbuja.
pozdr.
Obserwuj wątek
            • bergamotka11 Re: Jak Wasze główy wczoraj i dziś? 26.10.06, 08:03
              dzisiejszy ranek u mnie ok (odpukac!!!)
              ostatnie dni kiepskie- sama nie wiem czy to napeiciowe czy lekka migrena...
              wczoraj po raz kolejny zlamalam zakaz lekarza co do solpadeine...tym razem
              kupilam musujace liczac na to, ze mniej mi troche zoladek rozwali...ach co za
              smak....:(((
              to co ja mam brac jesli nie boli az tyle aby uderzac z tryptanem, a boli mnie
              4 dzien z rzedu?? zwykle apapy i inne nurofeny ktore kaze mi brac moge sobie
              wsadzic w....
              • chochlikj9 Re: Jak Wasze główy wczoraj i dziś? 26.10.06, 08:40
                na takie bole biore eferalgan musujacy{nawet dwie} albo cos musujacego na grype
                ,tez zadziala na przewlekly bol,kiedys dobrze dzialal na mnie ketonal ale
                zoladek i watroba u mnie "zanika",nie wiem czy jest pod ta nazwa ale
                antyneuralgina mi pomagala super-zmieniam leki zeby bol sie nie uodparnial wiec
                od jakiegos czasu jej nie kupywalam,wiem ze na takie bole dobre sa musujace
                bynajmniej dla mnie,pewno inni napisza jeszcze o lekach wiec mam nadzieje ze cos
                ci pomoze:-)
              • olka.l Re: Jak Wasze główy wczoraj i dziś? 26.10.06, 18:18
                ja w takich sytuacjach ratuję się panadolem extra ( 2 tabletki ) i dodaję 1
                cofeepirynę ( 1 tabl). Jesli po 1/2 godzinie nie zmniejsza się - migea. No i na
                końcu zomig - ale to przy większych bólach. Czasem biorę solpadeinę , ale na
                mnie nie działa lepiej niż panadol extra.
                • teresa995 Re: Jak Wasze główy wczoraj i dziś? 26.10.06, 23:40
                  Wczoraj u mnie było ok., ale dziś rano obudziłam się z bólem
                  napięciowym,nudnościami.
                  Bardzo się starałam wytrzymać bez żadnego procha i jakoś mi się udawało. Ale po
                  południu ból napięciowy przeszedł w typową migrenkę ale nie tak bardzo ostrą.
                  Ponieważ nie był to kilkudniowy maraton migrenowy udało mi się wytrzymać dalej
                  bez procha. Wyszłam na pół godziny z psem na spacer, po powrocie położyłam się
                  na półtorej godziny, wysmarowałam sobie czoło Aromatolem, przewracałam się z
                  boku na bok, szukając takiej pozycji, aby jak najmniej bolało. Potem wstałam z
                  dużo mniejszym bólem, pochodziłam trochę i za jakiś czas MG odpuściła.
                  Bardzo się cieszę, że nie była tak strasznie ostra i udało mi się przeżyć ją
                  bez żadnych tabletek. Może to zastrzyki z botuliny spowodowały, że nie mam
                  takich maratonów MG jak dawniej i bóle nie bywają codzienne i takie dokuczliwe?
                  Ale czas pokaże, jak się będzie u mnie dalej działo z tą MG.
                  Oby jutro ta zaraza znów nie wróciła.
                  pozdr.
                  • mama303 Re: Jak Wasze główy wczoraj i dziś? 27.10.06, 08:11
                    Jestem nowa na wątku.
                    Czy rózni się ból napięciowy od migreny?
                    Własnie siedze w pracy z "przyćmioną" migrena, która zaczęła sie ok. 4.00
                    Moje migreny sa dosc częste/Przynajmniej raz w miesiacu/ trawają nie cały dzień
                    ale za to przewaznie z innymi sensacjami - niedowidzenie, nadwrazliwośc na
                    zapachy, wymioty, rozwolnienie, katar!
                  • bergamotka11 Re: Jak Wasze główy wczoraj i dziś? 27.10.06, 08:14
                    dzieki za polecenie eferalganu-wczoraj polecialam do apteki i 2 drazetki
                    pomogly:) nie jest az tak ohydny jak solpadeine musujaca (tego juz nigdy nie
                    kupie)
                    dzis ryzykownie zaczelam dzien od kawy

trzymajcie sie- pogoda (przynajmniej w Polsce) chyba nie wrozy nam
                    najlepiej... Ale dzis piatek:)
    • chochlikj9 Re: Jak Wasze główy wczoraj i dziś? 05.11.06, 19:27
      Od dwoch dni jestem na lekach p/b bol napieciowy od rana do wieczora czasem tak
      przychodzi Mg po tych bolach,wiec mam o czym myslec w ktorym momencie sie
      zacznie,wiem ze wiatry cos przygnaly-ta okropna jesien,przy mrozach mam zawsze
      na jakis czas spokoj!
      • olka.l Re: Jak Wasze główy wczoraj i dziś? 06.11.06, 18:52
        wczoraj ( niedziela) wylądowałam w szpitalu. Wybrałam Sobieskiego -, bo
        uznałam, że tam sami fachowcy... Lekarze, faktycznie przemili, nawet chcieli
        mnie połozyc na oddział, tyle tylko, ze jak przyjechałam z migreną ( rano zomig
        nie zadziałał) i rzygankiem, tak po 5 godzinach wyjechałam z migreną ( ale fakt
        faktem , bez rzyganka, tylko z mdłościam). Zaordynowali mi blokady zwoju
        gwiaździstego prawego i lewego ( dexaven i xylokaina) w szyję, które nic nie
        pomogły oraz pyralgine z metoclopramidum - tez bez efektu. W domu, walnęłam się
        do łóżka , po 2 godzinach kolejny zomig i wreszcie, ok 21:00 troche przeszło.
        Czy wy też macie kaca po migrenie? - ja mam dzisiaj ewidentnego kaca, nie
        mówiąc o tym, ze w ogóle czuję się nietęgo. A jak wy dzisiaj - ludzie, co z tą
        pogodą???
          • chochlikj9 Re: Jak Wasze główy wczoraj i dziś? 07.11.06, 11:44
            Wczoraj koszmar dopadla mnie chyba w nocy bo po piatej obudzilam sie juz z
            potwornym bolem ,nie moglam polknac tabletek tylko od razu {WC} i tak non
            stop,mozg mi sie obijal o czaszke,dopiero jak zoladek sie uspokoil to
            summigra,i lozeczko tak do 15h,wieczorem na nowo bol,prawie nie spalam,dzisiaj
            bolu tak nie czuje ale samopoczucie ochydne,nie moge sie pozbierac ,cale cialo
            mam obolale tak jak bym wrzucila wczoraj ze trzy tony wegla,mam nadzieja ze
            innym jest lepiej pozdrawiam!(:
              • teresa995 Re: Jak Wasze główy wczoraj i dziś? 07.11.06, 21:34
                Możesz spróbować, niektórym pomaga, zwłaszcza, jeśli są nudności.
                Mnie nareszcie MG dziś opuściła. Ale wczoraj obudziłam się o 5 rano z ciężkim
                bólem z tyłu głowy, po paru godzinach ból przeszedł na czoło w migrenkę. Przez
                parę dni zmuszałam się do zjedzenia czegokolwiek, łykałam tryptany, starałam
                się dość dużo pić i oczywiście naszła mnie migrenowa depresyjka. Dziś na
                szczęście już bez MG i bez depresyjki.
                pozdr.
                • olka.l Re: Jak Wasze główy wczoraj i dziś? 08.11.06, 18:48
                  a mnie po tej niedzieli ciężko, jestem jak zbity pies, codziennie na tryptanie;
                  gdzieś tam kołaczą się mdłosci, ból skacze od skroni do skroni. Dowiedziałam
                  się, że takie skoki ciśnienia jak w poprzedni weekend mają utrzymać sie do
                  końca listopada. To nie do wytrzymania...
                  • chochlikj9 Re: Jak Wasze główy wczoraj i dziś? 09.11.06, 10:24
                    Mig-priv pomaga przed bolem jak wezme przy aurze,ale jak budze sie juz z bolem
                    to nie mam szans cos polknac tylko ki..... ,chyba na tym sie nie skonczy ta
                    pogoda jest okrutna dla Mg ,ja mam zalamke jak patrze na niebo.....wy pewno tez
                    a moglo by byc tak fajnie.......(-;
    • olka.l Re: Jak Wasze główy wczoraj i dziś? 04.01.07, 12:37
      napiszcie, jak ostatnio się czujecie? - bo u mnie koszmar!!! Sam ból głowy
      jeszcze zupełnie nie powala, ale dochodzą do tego takie mdłosci, że ledwo żyję.
      Na domiar złego zomig kompletnie mi nie pomaga. I tak juz ze trzy tygodnie albo
      i dłuzej... Moze to ta pogoda???
      • donjuan Re: Jak Wasze główy wczoraj i dziś? 04.01.07, 18:05
        Mnie w Lodzi bol glowy dokucza od drugiego dnia Swiat do dzis. Do tego w sposob
        dotad niespotykany bo prawa polkola , u gory i z tylu .Do tego utrata apetytu .
        Przestaje bolec tylko podczas snu do ktorego zreszta tez nie mam checi. Zazywam
        polopiryne , propranolol, kawe i herbate . Probowalem tez troche alkoholu i to
        z dobrym skutkiem . Innych lekow nie mam ,totez wybiore sie do lekarza bo takich
        dolegliwosci dotad nie mialem nigdy.
          • abepe Re: Jak Wasze główy wczoraj i dziś? 05.01.07, 13:03
            Teraz już ok, ale dwa oststnie dni roku spędziłam w łóżku. Podejrzewam, że to
            przez ten sztorm. Okno od zachodu o mało nie wpadło kilka razy do pokoju. Cóż, w
            24 tygodniu ciąży sumamigren niewskazany. I tak migrena obchodzi się ze mną
            łagodnie w ciąży. Poprzednią miałam w październiku, byłam wtedy na ważnym kursie
            na drugim końcu Polski - udało mi się utrzymac pion, choc średnio kontaktowałam.
            Na szczęście po zakończeniu miałam transport prawie do samego łóżka i przeszło
            po 2 godzinach od położenia się.
            • teresa995 Re: Jak Wasze główy wczoraj i dziś? 06.01.07, 22:52
              U mnie po ok. trzytygodniowej przerwie MG w czwartek znów wróciła - coś
              strasznego - ból, nudności, wymioty. Wzięłam controloc, po godzinie tabletkę
              imigranu. Ostatkiem sił zmuszałam się, żeby nie zwrócić tryptanu - coś
              okropnego. W piątek rano powtórka migrenki i talbetka tym razem sumigry - po
              godzinie ból przeszedł. Dziś o 6 rano znów obudził mnie ból głowy, ale niezbyt
              silny, starałam się go przetrzymać bez tabletek. Udało się, po kilku godzinach
              sam przeszedł. Boję się, żeby dzisiejsza noc i jutrzejsze przebudzenie nie było
              migrenkowe.
              pozdr.
              pozdr.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka