Dodaj do ulubionych

Tomograf komputerowy - kto był?

02.11.06, 19:57

Obserwuj wątek
    • dyzio112 Re: Tomograf komputerowy - kto był? 02.11.06, 20:02

Witam
      Dostałam dzisiaj skierownie na tomografię. Mam pytanie czy ktoś może był na
      takim badaniu i może mi ciut więcej o tym napisać?
      Martwię się strasznie.
      Mam ból głowy z lewej strony głowy, taki pieczący, kłujący, zaburzenie
      miesiączkowania , narazie ich brak, złe samopoczucie, bardzo duża nerwowość.
      Czy tomograf wykazałby jakieś zmiany na przykład natury psychicznej, nerwicę?
      Bardzo proszę o jakieś info

mój blog: naszzielonydomek.blox.pl/html
      • teresa995 Re: Tomograf komputerowy - kto był? 02.11.06, 21:28
        dyzio112 napisała:

>
        > Witam
        > Dostałam dzisiaj skierownie na tomografię. Mam pytanie czy ktoś może był na
        > takim badaniu i może mi ciut więcej o tym napisać?
        > Martwię się strasznie.
        > Mam ból głowy z lewej strony głowy, taki pieczący, kłujący, zaburzenie
        > miesiączkowania , narazie ich brak, złe samopoczucie, bardzo duża nerwowość.
        > Czy tomograf wykazałby jakieś zmiany na przykład natury psychicznej, nerwicę?
        > Bardzo proszę o jakieś info
        >
        >Ja miałam tomografię komputerową z powodu częstych bólów głowy. Jest to
        badanie niebolesne. Tomografia na szczęście nic złego u mnie nie wykazała.
        Okazało się więc, że to bóle migrenowe.
        Z tego co mi wiadomo, tomografia wykazuje tylko zmiany organiczne.
        Nie wykazuje natomiast nerwicy czy chorób psychicznych, jeśli przyczyną ich nie
        są zmiany w mózgu.
        Nie martw się na zapas, szkoda Twoich nerwów, a te jednostronne bóle to też
        być może bóle migrenowe, a jeśli masz kłopoty z miesiączkami, to może te bóle
        i Twoja nerwowość są z przyczyn hormonalnych.
        Ja też się niepotrzebnie bardzo bałam tomografii, ale na szczęście żadnych
        nieprawidłowości nie stwierdzono.
        pozdr.

• maenka Re: Tomograf komputerowy - kto był? 03.11.06, 13:40
      Chyba wiekszosc z nas migrnikow ktorzy probuja sie leczyc wyladowala pradzej
      czy pozniej na tomografie.

Oczywiscie zazwyczj nie pokazyje on nic i pan doktor wtedy kwituje ze to
      migrena.

Ja mialam robione badanie jak akurat migrena mi sie zaczynala wobec czego
      pokazywala mi sie jakas zmiana w naczyniach krwionosnych. Badanie jest
      bezbolesne. Tylko ten metaliczny smak w ustach po wpuszczanym kontrascie.
      m.
    • olka.l Re: Tomograf komputerowy - kto był? 03.11.06, 20:30
      robiłam tomografię dwa razy, zresztą sama sobię zaordynowałam, bo w pewnym
      momencie stwierdziłam, że przy tak mocnych i częstych atakach na pewno cos
      niepokojacego dzieje się w mojej głowie. Badanie oczywiście nic nie wykazało;
      jest faktycznie całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne.
          • dyzio112 Re: Tomograf komputerowy - kto był? 06.11.06, 08:45
            Witam:)
            Dziękuję wszystkim za informacje.
            Mam jeszcze jedno pytanie związane z tym badaniem, a minowicie jaki jest czas
            oczekiwania na wyniki.
            I czy jak już otrzymma ten opis to się z niego będę mogła zorientować co i jak?
            Doszedł jeszcze do tego ból lewego oka.
            Czekanie na to badanie chyba mnie wykończy:(

mój blog: naszzielonydomek.blox.pl/html
            • maenka Re: Tomograf komputerowy - kto był? 06.11.06, 18:06
              Nie pamietam dokładnie ale same badanie nie trwa jakos dlugo. Pol godzinki nie
              wiecej. A na wyniki czekalam 3-4 dni A to w zaleznosci czy lekarze maja czas
              opisac badanie. Z opisu sama sie nie zorientujesz. Bedziesz musiala isc do
              lekarza na interpretacje. Zazwyczaj nic z niego nie wynika dla nas migrenikow
              chyba ze badanie robione w trakcie migreny, Chyba ze bedzie cos naprawde zle to
              na pewno powiedza ci od razu.
              A bol za okiem to typowa migrenowka.
              Powodzenia
              m.
            • scintilla Re: Tomograf komputerowy - kto był? 08.11.06, 00:52
              Ja dostałam wynik po godzinie.Jako opis. Neurolog na podstawie opisu stwierdził
              skąd u mnie problemy z widzeniem (wrodzona wada rozwoju tętnic) i że bóle mogą
              się nasilać z wiekiem. Generalnie, jesli są jakies powazne zmiany wymagające
              interwencji jest to zapisane w wyniku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka