Dodaj do ulubionych

nareszcie parę miesięcy spokoju - bez ciągłych MG

13.04.07, 20:02
Witam wszystkich
Chcę się z Wami podzielić dobrą nowiną dotyczącą mojej MG - po kolejnej serii
zastrzyków z botoxu - migrenka odpuściła. Pojawia się tylko 1-2 razy w
miesiącu, nie jest tak silna jak dawniej, stosuję wtedy imigran w sprayu ( 20
mg)i po kilkudziesięciu minutach mam spokój z bólem. Wcześniej miałam około
10-17 ataków migrenki w miesiącu. Dziwne, że nie pękłam od faszerowania się
wszelkimi możliwymi tabletkami przeciwbólowymi. Ale tabletki p.bólowe
zrujnowały mi żołądek, który cały czas leczę i niestety, ale do końca życia
muszę być na diecie. Tak, że u mnie jest coś za coś - MG odpuściła, ale
przyszedł problem z chorym żołądkiem. Mam chyba pecha, bo przez całe życie
zawsze jakieś choróbsko się do mnie musi przyplątać. Z jednej choroby wyjdę,
to zaraz potem pojawia się druga. No, ale najważniejsze, że na razie mam
spokój z tymi swoimi maratonami migrenowymi.
Tym z Was, które mają bardzo częste ataki migrenki radzę zaryzykować i dać
się namówić na 2 lub 3 serie zastrzyków z botoxu - to dość droga sprawa, ale
jaka to ulga - życie bez bólu, bez strachu, że znów jutro czy pojutrze MG się
pojawi i zatruje nam parę dni życia.
pozdrawiam wszystkich bezbólowo
Obserwuj wątek
    • venus22 Re: nareszcie parę miesięcy spokoju - bez ciągły 13.04.07, 22:01
      Ciesze sie bardzo ze ci pomoglo Teresko. Botox to dla wielu dobre rozwiazanie.
      moze jeszcze kiedys wroce do Botoxu- wiaze sie to nie tylko z checia ale jak
      wiadomo wysokimi kosztami.

Jesli chodzi o zoladek- powinnas pobrac antybiotyki. Pisalam chyba kiedys jak
      przy okazji leczenia gardla tetracyklina -zoladek przestal mnie bolec. a tez od
      nadmiaru lekow mialam powazne problemy.
      Mam nadzieje ze taki specjalny zestaw na H. Pylori tobie tez by bardzo pomogl.

rowniez pozdrawiam bezbolow i zycze aby MG juz nigdy nie wrocila!!

Venus
      • teresa995 Re: zastrzyki p.migrenowe 23.04.07, 19:33
        Do Anthonki:
        Koszt dwóch serii zastrzyków (w sumie ok. 38 zastrzyków) to od 850 - 1300 zł,
        w zależności w której aptece się kupuje. Często są promocje w aptekach i można
        kupić fiolkę botoxu za 850 zł, trzeba rozpytywać po aptekach, hurtowniach
        farmaceutycznych. A warto odmówić sobie wielu rzeczy i zafundować sobie chociaż
        6 bezmigrenkowych miesięcy. Taka jedna fiolka wystarcza na 2 zabiegi (tzn. dwie
        serie zastrzyków) w ciągu 6 miesięcy.
        Venus, ja mam helicob... pylorii w żołądku, ale na razie mam cały czas
        aktywny stan zapalny śluzówki i nie mogą mi teraz leczyć helicob... . Może za
        jakiś czas, jak nieżyt nie będzie taki nasilony, to wtedy dostanę kompozycję
        leków przeciw tym bakteriom. Na razie to muszę uważać, na to co jem, oczywiście
        cały czas dość ścisła dietka. Nic smażonego, jem mało a częściej, ani owoców,
        ani słodyczy - a jadłam tego wcześniej kilogramami - i dlatego podwójnie
        cierpię - bo na owoce i słodycze mogę tylko popatrzeć, a je uwielbiam.
        Ale teraz rzadziej już boli mnie żołądek, już bardzo rzadko wymiotuję, od
        dłuższego czasu biorę 2 x dziennie Controloc. W tym tygodniu idę do gastrologa,
        zobaczę czy dalej przepisze mi Controloc.
        W tym żołądkowym nieszczęściu, całe szczęście, że dzięki zastrzykom z botoxu
        mam bardzo rzadko migrenkę i daję odpocząć żołądkowi od prochów przeciwbólowych.
        Ten Botox jest drogi, ale spróbuj może Venus za jakiś czas wyrzec się wielu
        przyjemności i zafundować sobie serie zastrzyków, mówię Ci, co za ulga mieć
        migrenkę tylko 1-3 razy w miesiącu, a wcześniej miałam 10-17 dni MG w m-cu.
        Pozdrawiam wszystkich
        • celas6 Re: zastrzyki p.migrenowe 26.04.07, 17:05
          Hej. Teresa, prosze, czy mozesz napisac czy trzeba wziasc az 38 zastrzykow i
          czy one sa na recepte? Takie zastrzyki robi lekarz, czy tez mozna isc do
          kosmetyczki albo pielegniarki? Interesuja mnie tez miejsca gdzie sie wstrzykuje
          botox. Z gory dzieki wielkie za porade. C
          • eni40 Re: zastrzyki p.migrenowe 28.04.07, 15:45
            Teresko napisalam do Ciebie rowniez na poczte w sprawie tych zastrzyków..
            niecierpliwie czekam na odpowiedz.. pewnie nie zagladasz tu zbyt czesto bo
            cieszysz sie bezbolowymi urokami zycia.. rozumiemy Cie:) moze sciągne Cię tu
            telepatycznie:) interesuje mnie wszystko co dotyczy rozpoczecia tej seri..
            gdzie i do kogo sie zglosic.. o ile pamietam jestes z Łodzi... mogę nawet tam
            chociaz jestem z poludnia Polski.. w koncu Polska to nie Australia..
            moj@eni35@wp.pl gg4062533
        • toolkien czy botox kupuje się na receptę? 29.05.07, 12:45
          czy botox kupuje się na receptę? Jaki lekarz moż robić takie zastrzyki?
          Neurolog? Jestem zdecydowana zapłacić każde pieniądze, żeby tylko przestało
          mnie boleć :)
          Dzięki za odpowiedź :)
          Pozdrawiam ciepło, cudownego dnia BEZ BÓLU :)
          Ewunda

toolkien@gazeta.pl
    • cristina4 Re: nareszcie parę miesięcy spokoju - bez ciągły 19.05.07, 17:33
      Hi,chce ci oficjalnie podziekowac za te cenne wiadomosci. Ja zazywam zomig,
      jest drogi, ale i tez skuteczny. W pierwszych symptomach migreny, nie dopuszcza
      do ataku, przechodzi do godziny. Nie znam skutkow ubocznych jego dzialania, i
      nie daje dlugiej gwarancji, bo dziala przez kilkanascie godzin. Wiec, niekiedy
      zazywam lek codziennie, tak jak migrena sie objawia.
      Moja migrena najczesciej pojawia sie nad ranem i zauwazylam, ze czesciej kiedy
      spie na boku a mniej kiedy na wznak. Troche obawiam sie tych zastrzykow z
      botoxu, wczesniej myslalam, ze to tylko lek upiekszajacy. Ale wspaniale sa
      Twoje informacje. Dzieki i zycze zdrowia

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka