Dodaj do ulubionych

BOTOX - kto się kuł w Warszawie ?

20.07.07, 14:57
Są tacy, a do tego zadowoleni i podzielą się wrażeniami/namiarem ?
Chodzi oczywiście o przeciwdziałanie migrenie, a nie zmarszczki
"Emigrant" (miejsce zamieszkania - Warszawa)
Obserwuj wątek
      • mp20074 Re: BOTOX - kto się kuł w Warszawie ? 21.07.07, 00:26
        Jeśli było OK, to znaczy że kujesz się dalej ?
        Pytam, bo bardzo często czytałem wypowiedzi, że ktoś gdzieś kiedyś próbował ...
        no i co potem ? Bo to przecież działa tylko 3-6 miesięcy i potem trzeba
        powtórzyć. A jeśli nie korzystasz dalej, to dlaczego (nie uwierzę migrenowcowi,
        że chodzi o finanse :) Dłuższe (wieloletnie) stosowanie niewskazane ? (nie
        znalazłem nigdzie badań na ten temat a szpital na Banacha w Warszawie dopiero
        zbiera dane od "królików")
        Ps. Do całej reszty pytanie aktualne - gdzie prywatnie w Warszawie, no dobra -
        w Polsce - można się ostrzyknąć (w sensie ktoś próbował i poleca jakość usług)

"Emigrant" (miejsce zamieszkania - Warszawa)

• venus22 Re: BOTOX - kto się kuł w Warszawie ? 21.07.07, 11:58
          Nie, to jest po prostu dla mnie za drogie- minimum $400 co trzy miesiace - nie
          mam...
          tym bardziej ze akurat mam tez od roku problemy z zebami na tysiace dolarow
          ktore musze zrobic najpierw..

nie sadze aby dlugoletnie stosowanie bylo jakies szkodliwe - w koncu to
          wszystko jedno czy wstrzykujemy na zmarszczki czy na bol glowy - Botox to Botox
          niezalenie od dawki.

I skoro jeszcze nikt z celebrities nie umarl od tego, to znaczy ze jest
          dobrze :)

Venus

• toolkien no właśnie podobno umarł... 25.07.07, 16:20
            no właśnie podobno umarł... Ewa Sałacka (polska aktorka) ukąszona w zeszłym
            roku przez pszczołę... Nie zareagowała na natychmiast podane antidotum na
            uczulenie jadem pszczelim, ponieważ działanie owego antidotum "zablokował"
            botox, który wstrzykiwała dla wygładzenia zmarszczek. Powiedziano mi o tym i
            przestrzegano, gdy dopytywałam o możliwość zapobiegania bólom migrenowym za
            pomocą zastrzyków botulinowych i miejsce w Krakowie, gdzie można byłoby poddać
            się temu zabiegowi.
            Pozdrowionka cieplutkie :)
            PS
            mimo wszystko nadal szukam w Krakowie kogoś, kto wstrzykuje botoxna bóle
            migrenowe. Może ktoś coś wie... Boli mnie straszliwie, pomimo kilogramów
            tryptanów, które połykam. Chwilami jestem już bezsilna...
            • venus22 Re: no właśnie podobno umarł... 25.07.07, 19:54
              no ale wiesz....
              to szczegolny, pojedynczy przypadek- ona byla bardzo silnie uczulona na jad
              owadzi co bylo glowna przyczyna zgonu. nie wiadomo czy by przezyla nawet gdyby
              nie miala robionego Botoxu. byc moze ze szanse przezycia bylyby lepsze, ale
              gwarancji nie masz.

jak mowia Anglicy, jedna jaskolka wiosny nie czyni.

Venus
                • venus22 Re: no właśnie podobno umarł... 25.07.07, 21:39
                  hmm. no tak, to dla ciebie zmienia postac rzeczy.
                  ja tez w sumie jestem ale nie tak zeby grozil mi szok anafilaktyczny, na razie
                  przynajmniej. ale chodze dluuugo spuchnieta.

Miejmy nadzieje ze nic cie nie ugryzie.

Venus
                  • toolkien Re: no właśnie podobno umarł... 25.07.07, 22:37
                    no własnie - puchnę i na zewnątrz i od wewnątrz i niezbędna jest natychmiastowa
                    pomoc lekarska. Gdy widzę jadowitego owada, zaczynam sie zachowywac
                    irracjonalnie i niepokojąco dla otoczenia :).
                    Pozdrowionka ciepluskie :)
                      • toolkien Re: no właśnie podobno umarł... 26.07.07, 12:25
                        nie, nie noszę. Jestem kilka razy w roku szczepiona na różne alergeny (w sumie
                        na 32 rodzaje, a powinnam na jeszcze więcej) i to mnie na jakiś czas uodparnia.
                        Lekarz-alergolog powiedział, że w takim wypadku nie ma potrzeby nosić przy
                        sobie surowicy, bo składnik jednej ze szczepionek zabezpiecza częściowo również
                        przed ukąszeniami komarów i innych robali (przed tzw. obcym białkiem
                        zwierzęcym).
                        P. Sałacka nie miała swojego zastrzyku. Została natychmiast zawieziona do
                        lekarza, ale nawet to "natychmist" Jej nie pomogło.
                        Pozdrawiam ciepło, dobrego dnia i cudownego wypoczynku bez migreny, aury i
                        innych bonusów, jakie sprawiła nam natura :)
                        ewunda :)
            • tk80 Re: no właśnie podobno umarł... 26.07.07, 12:00
              Spokojnie,botox jest stosowany w neurologii prawie od 30 lat,pierwszy raz słyszę,wiem nie można go brać z jakimiś antybiotykami.Ja tym leczę,już ponad rok moją drugą chorobę-dystonię i to nie małymi dawkami(na migrenę,również cierpię) i jeszcze żyję :),ale na poważnie.Mnie nigdy nikt nie mówił,że to blokuje działanie leków antyalegicznych. Mechanizm działanie toksyny polega na blokowaniu wydzielania acetylochoiliny z ośrodkowego układu nerwowego i z włókien i odwracalnym porażeniu płytki nerwowej. Choć nie wiem ja się to ma do migreny i dlaczego na to pomaga?,moze nasza kopalnia wiedzy na temat migreny czyli venus22 wie? ;). Mam nadzieję,że nie uraziłam tym komentarzem,ja to rozumiem,człowiek jak zachoruje na coś to wie o tej chorobie dużo i chce jeszcze więcej wiedzieć,mam tak samo.Toolkien poprostu jak bardzo się obawiasz,to choć na toksynę, nie w sezonie letnim,gdzie pełno jadowitych owadów. Toksyna działa tylko przez pewien czas 2-3 miesiące,częściej nie można,bo się uodparniasz i już nie działa,pozdrawiam.
                • venus22 Re: no właśnie podobno umarł... 27.07.07, 04:04
                  """P. Sałacka nie miała swojego zastrzyku. Została natychmiast zawieziona do
                  lekarza, ale nawet to "natychmist" Jej nie pomogło."""

a wieesz ze mialam takie przeczucie... wystarcza 4 minuty bez tlenu bez niczego
                  zeby staly sie nieodwracalne zmiany. a tu- zanim zadzownia po pogotowie, zanim
                  dojada...eh.

ze starego watku:

Dlaczego Botoks pomaga, jest ciagle niejasne. Jedna teoria mowi ze napiecie
                  miesni moze dzialac jak bodziec, przez draznienie otaczajacych je nerwow. Przez
                  redukowanie napiecia miesni powstrzymuje sie ich drazniace na "nerwy" dzialanie.

Inna teoria to taka ze Botoks moze w pewnien sposob wplywac na inne komorki
                  nerwowe sygnalizujace bol. Wstrzykniecie Botoksu powoduje obnizenie reakcji na
                  stymulacje bolu.
                  Sugerowaloby to, ze napiecie miesni ma znaczne wieksze znaczenie w migrenie niz
                  poprzednio myslano.

rowniez zycze pogody i bez bolu, :D :) :]

Venus
        • tk80 Re: BOTOX - kto się kuł w Warszawie ? 21.07.07, 12:05
          Witaj,ja się kłuję nie z powodu migreny,na którą również,cierpię,ale z powodu innej choroby neurologicznej,wiem,że nie można tego częściej brać niż co 3 miesiące,bo się uodparniasz,tak samo się dzieje po bardzo dlugim stosowaniu,tak jest w przypadku mojej choroby,więc migreny zapewne tak samo,ja za to nie płacę,mam nadzieję,że w przypadku migreny,też to będzie kiedyś refundowane,dlatego pewnie wszystkich ograniczją finase,bo zapewniam,że mimo,że to jedyny sposób leczenia mojej choroby,to też nie mogę sobie pozwolić na jej zakup,nawet jak są strajki i brakuję szpitalowi na nią pieniędzy.A efekty... myślałam,że to działa i na migrenę,ale w moim przypadku nie,ale pewnie dlatego,że ja mam ostrzykiwane tylko niektóre mięśnie(miejsca), które się ostrzykuję przy migrenie.A jakość usług pewnie taka sama wszedzie,pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka