Dodaj do ulubionych

akupunktura pomaga???

26.10.08, 17:13
Chciałam zapytać czy ktoś z Was stosował akupunkture i czy pomogło :)
Bardzo jestem ciekawa bo nie wiem czy się zdecydować.

A poza tym kiedyś oglądałam Pytanie na Sniadanie mając nadzieje że jako
migrenowiec dowiem się czegoś co mi sie przyda....a gdzież tam! Nic dla nas
migrenowców ze stażem :/
Pozdrawiam :)
Obserwuj wątek
    • jahreshka Re: akupunktura pomaga??? 26.10.08, 17:45
      Ja kilka lat temu poddałam się akupnkturze. Zdaje się, że to było 10
      zabiegów. Moje obserwacje są takie: migreny miałam rzadziej i mniej
      bolesne. Trudno mi powiedzić, jak długo utrzymał się ten pozytywny
      efekt, bo 3 miesące po zabiegach zaszłam w ciążę - a w ciąży,
      wiadomo, najcześciej migrena nie atakuje.
      Po ciąży wszystko niestety wróciło do smutnej normy.
    • siostra_pelagia Re: akupunktura pomaga??? 26.10.08, 17:47
      Jednym pomaga, innym nie. Nie ma reguły.
      Mi pomogła na tyle, że nie biorę już silnych leków (wystarczają zwykłe
      przeciwbólowe bez recepty). Co pół roku jak wracają bóle, to pojawiam się u pana
      doktora z kompletem igieł. Mam ten komfort, że zabiegi są refundowane prze NFZ
      więc bezpłatne.
        • siostra_pelagia Re: akupunktura pomaga??? 27.10.08, 08:32
          Ja chodzę do Poradni Leczenia Bólu i lekarz tam przyjmujący wykonuje
          również zabiegi akupunktury. Do poradni było wymagane skierowanie,
          natomiast o zabiegach akupunktury zdecydował już sam lekarz.
          Wizyty w Poradni i zabiegi akupunktury, jak już pisałam wcześniej są
          bezpłatne.
          Tak się akurat złożyło (szczęśliwie dla mnie), że lekarz pracujący w
          poradni zajmuje się również akupunkturą.
          Musiałabyś znaleźć w swoim mieście specjalistę od akupunktury, ale
          wykonującego zabiegi w ramach NFZ. Prywatnie robionych zabiegów nikt
          Ci nie zrefunduje.
            • mika_1 Re: akupunktura pomaga??? 05.02.09, 22:32
              J ajestem właśnie po 5 zabiegach, zostało mi jeszcze 5. Nie bardzo wierzyłam w tę akupunkturę, ale jako tonący postanowiłam chwycić się też brzytwy. Już po 2 zabiegach było lepiej, po 4 bardzo fajnie, zobaczymy, czy jak skończę tę serię to migreny powrócą, czy bedą się pojawiały rzadziej.
              Kilka tygodni temu zaczęłam brać Flunarizinum i zauważyłam poprawę, ale po aku - jest bez prównania.
              Warto spróbować. Jeśli to będzie oznaczało choć jeden dzień bez bólu... :)
                • okruszek444 Re: akupunktura pomaga??? 05.02.09, 22:46
                  ja chodze do poradni leczenie bolu na elektroakupunkture, chodze juz
                  na trzecią serie (po 10 zabiegow) co pol roku kazda seria. Po takiej
                  serii przez okolo 3 miesiace mam nadal ..co prawda...ataki migreny,
                  ale krotsze i slabsze.. Po 3 miesiach wracaja do normy.
                  • Gość: aw12345 Re: akupunktura pomaga??? IP: *.15.229.27.oskbraniewo.pl 06.02.09, 09:09
                    A jaka część ciala macie akupunktury?
                    Ja chodzialam. Po "wywiadzie" Pan od akupunktury zdecydowal, ze moj
                    problem to nie glowa ale nieuregulowane hormony, a glowa to tylko
                    skutek. Mialam 10 zabiegow, w rozne czesci ciala poza glowa. Nie
                    powiem, zeby byly przyjemne (szczegolnie niektore miejsca). Co
                    ciekawe miesiaczka mi sie skrocila (a miewam obfite od czasu ciazy)
                    ale glowa bolala dalej. Moze powinnam chodzic dalej po przerwie ale
                    nie jest to tanie. A miesiaczka sie pogorszyla po 1,5 miesiaca po
                    przestaniu zabiegow. musze sie dowiedziec o ta poradnie leczenia
                    bolu.
                    • okruszek444 gdzie mnie kluja 06.02.09, 12:44
                      w poradni do ktorej chodze kazdy lekarz ma swoje metody i kluje w
                      rozne miejsca . Moja pani doktor wbija mi 6 igiel ( po 3 z kazdej
                      strony ciala)
                      1- miedzy kciukiem a palcem wskazujacym
                      2- miedzy dlonia w lokciem , mniej wiecej posrodku
                      3- na ramieniu

w dloni i na ramieniu mam prad ktory czuje, w przedramieniu
                      podobno tez plynie, ale inny i go nie odczuwam.
                      • Gość: aw12345 Re: gdzie mnie kluja IP: *.15.229.27.oskbraniewo.pl 06.02.09, 18:09
                        No to mnie kłuł zawsze na krawedzi dłoni, te z na przedramieniu, na
                        brzuchu (około pepka), na stopach (brr) i wzdłuż kręgosłupa (ale tam
                        tylko nakłuwał i myslalam, ze wyzione ducha). Raz byłam u niego jak
                        zaczynała mnie bolec glowa. namęczył sie lekko uśmierzyl mi ból ale
                        procha później i tak musialam wziąść
                          • mika_1 Re: gdzie mnie kluja 08.02.09, 21:14
                            Ja mam po jednej igle między kciukiem a palcem - a resztę na głowie. Kiedy chodzę na zabieg a nie boli mnie głowa - igiel jest mniej. Wczoraj byłam kiedy zaczął się atak (pogoda okrutna i wahanie ciśnienia). Ilość igieł się mocno zwiększyła, łącznie z tą tuż nad ustami (tu bolało). Potem zawsze jest masaż głowy, a wczoraj dodatkowo jakieś rozgrzewanie punktu na czubku głowy. No i muszę powiedzieć, że bół nie minął, ale osłabł na tyle, że mieszanka paracetamol + aspiryna + kofeina pomogła skutecznie.
                            Nie oczekuję zupełnego uleczenia. Oczekuję jednak jakiejś ulgi. Ostatnio głowa bolała mnie codziennie. Teraz, podczas serii zabiegów akupunktury - są dni zupełnie bez bólu. Jak dla mnie to sukces. Będę chodzić dalej, ale też planuję się zapisać do poradni leczenia bólu, bo na prywatną akupunkturę na dłuższą metę mnie nie stać.
                    • joana.com Re: akupunktura pomaga??? 16.02.09, 17:12
                      Witam;
                      dla mnie akupunktura okazała się wybawieniem, od pół roku nie mam
                      migren, tzn są bóle raz słabsze, raz mocniejsze ale ani razu nie
                      wymiotowałam a to już jest dla mnie Ameryka! Dokładniej się
                      rozpisałam w wątku "pomogło na migrenę" . Poprawa nie nastąpiła od
                      razu ale po jakimś czasie, jestem w szoku że jest to tak skuteczne.
                      Przynajmniej w moim przypadku; naprawdę polecam!
                        • mika_1 Re: akupunktura pomaga??? 18.05.09, 11:51
                          Podaję tutaj, bo może komuś się przyda.
                          Zorigt Szagdar
                          ul.Librowszczyzny 4/16 (w oficynie)
                          Kraków
                          tel. (12) 431-24-79
                          kom. 697-198-803
                          Jeden zabieg kosztuje 60 zł, na migrenę zaleca 10 zabiegów.
                          Naprawdę facet jest dobry.
                          • gloryandpride Re: akupunktura pomaga??? 17.04.13, 10:23
                            Mika_1 nie wiem jak się z Tobą skontaktować ale chodzi mi o pytanie odnoszące się do zabiegów akupunktury u Zorigt Szagdar w Krakowie. Mogłabyś napisać czy igły, którymi ten lekarz nakłuwa podczas zabiegów są jednorazowe, sterylne, rozpakowywane przy pacjencie? Rozpakowywał ten facet igły przy Tobie tak, żeby mieć pewność, co do ich sterylności? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam!

PS>> Wciąż polecasz tego lekarza jeśli chodzi o zabiegi akupunktury? Pomógł Tobie?
                            • Gość: medMan Re: akupunktura pomaga??? IP: *.home.otenet.gr 27.06.13, 14:36
                              Tak igły są na 100% jednorazowe. Byłem u tego Lekarza wielokrotnie (kilka lat temu ) na zabiegach. Jest to uczciwy Człowiek z niezwykłą wiedzą. Oprócz medycyny konwencjonalnej ma wiedzę tradycyjnej medycyny tybetańskiej. Zawsze możesz poprosic, żeby igły odpakowywał przy Tobie.
    • hobes3 Re: akupunktura pomaga??? 22.03.09, 21:57
      Mi pomogło:) przede wszystkim wyleczyłam alergię (a wszyscy lekarze mówili, że
      alergii nie da się wyleczyć) a migreny mam teraz tylko i wyłącznie przed
      miesiączką no i kiedy się zestresuję to wracają bóle napięciowe.
      • mika_1 Re: akupunktura pomaga??? 23.03.09, 21:51
        Ja jestem już ponad miesiąc po zabiegach akupunktury i efekt się utrzymuje. Rewelacja. Ataki migreny wciąś się zdarzają, ale nie są tak okropnie zwalające z nóg, ale co najważniejsze - na co dzień nie mam bóli i to jest super. Poza tym - po raz pierwszy naprawdę mogę się cieszyć perfumami!! Perfumuję się co dziennie i to konkretnie nie wywołuje to bóli, mało tego - zapach jest dopiero teraz pełniejszy!
        Dla mnie akupunktura okazała się rewelacją. Jak znowu bóle się nasilą - idę na sesję akupunktury!!
        • gloryandpride Re: akupunktura pomaga??? 17.04.13, 10:21
          Mika_1 nie wiem jak się z Tobą skontaktować ale chodzi mi o pytanie odnoszące się do zabiegów akupunktury u Zorigt Szagdar w Krakowie. Przeczytałem w jakimś wątku, że korzystałaś z jego usług. Też nad tym rozmyślam. Mogłabyś napisać czy igły, którymi on nakłuwa podczas zabiegów są jednorazowe, sterylne, rozpakowywane przy pacjencie? Rozpakowywał ten facet igły przy Tobie tak, żeby mieć pewność, co do sterylności?
          mika_1 napisała:

> Ja jestem już ponad miesiąc po zabiegach akupunktury i efekt się utrzymuje. Rew
          > elacja. Ataki migreny wciąś się zdarzają, ale nie są tak okropnie zwalające z n
          > óg, ale co najważniejsze - na co dzień nie mam bóli i to jest super. Poza tym -
          > po raz pierwszy naprawdę mogę się cieszyć perfumami!! Perfumuję się co dzienni
          > e i to konkretnie nie wywołuje to bóli, mało tego - zapach jest dopiero teraz p
          > ełniejszy!
          > Dla mnie akupunktura okazała się rewelacją. Jak znowu bóle się nasilą - idę na
          > sesję akupunktury!!
          >
    • Gość: Inka Re: akupunktura pomaga??? IP: *.enion.pl 25.03.09, 12:23
      Ja dziś mam 9 zabieg w Poradni Leczenia Bólu w Krakowie,
      niestety lekarze wbijają igły szybko i byle jak, myślę, że prywatnie
      traktowali by pacjentów zupełnie inaczej.
      Z braku kasy godze się na to.

Niestety nie czuję poprawy, wręcz przeciwnie... ale może to za
      sprawą pogody, na którą zawsze silnie reaguję.
      • mika_1 Re: akupunktura pomaga??? 25.03.09, 17:12
        No właśnie - ta klinika w Krakowie nie ma dobrej opinii jeśli chodzi o akupunkturę. Podobno strata czasu. Sama chciałam tam iść, ale znajoma, która ma "obcykane" różne miejsca w Krakowie pod tym względem - odradziła mi tę klinikę. Podobno w ogóle nie mają pojęcia, jak to robić. Odżałowałam więc 700 zł i dałabym jeszcze raz tyle - tak dobry jest efekt. Ale chodziłam do specjalisty medycyny naturalnej i czułam, że dobrze się wkłuwa, bo paraliżował mi np.twarz.
      • juusstine Re: akupunktura pomaga??? 25.03.09, 18:30
        Ja jestem po 3. zabiegach akupunktury. Chodzę do Poradni Leczenia Bólu w
        Sopocie. Zabiegi są na NFZ.
        Pół roku temu chodziłam na akupunkturę prywatnie. Teraz mam porównanie. Tutaj
        lekarz wbija mi igły zawsze w to samo miejsce, nie pyta czy są jakieś zmiany,
        jak się czuje. Zrobiła wywiad na początku, powiedziała, że tak jak moja neurolog
        zaleciła zapisze mnie na akupunkturę. Za pierwszym razem spytała gdzie mnie boli
        i wbiła igły. Później zawsze w te same miejsca. Dziś zauważyłam że spuchła mi
        lekko dłoń po zabiegu. Nie podoba mi się to za bardzo- takie zainteresowanie
        lekarza. Z drugiej strony cieszę, że jest to bezpłatne. Poczekam na efekt z oceną.
        U lekarza do którego chodziłam wcześniej prywatnie w Gdyni było zupełnie
        inaczej. Był to facet, który naprawdę szczerze cieszył się jak udało mu się
        komuś pomóc, robił to z pasją, współczuł, doradzał. Robił mi też czasem masaże
        karku, bo tam czasami umiejscowiony był mój ból- a masaże likwidowały napięcie.
        Efekt był już po 7. zabiegach,później jeszcze kilka ale nie utrzymał się zbyt
        długo. Ciężkie migreny powróciły. Teraz akurat ogólnie czuję się dużo lepiej.
        Mam nadzieje, że akupunktura mi pomoże.
        Na pewno warto spróbować, na pewno zabiegi nie zaszkodzą.
    • siwa35.0 Re: akupunktura pomaga??? 22.06.09, 23:11
      hej ja msm teraz trzecią sesję po 10 czyli już 26 razy byłam na
      igłach ale od grudnia jest lepiej nie mam tych strasznych
      aur ,aymiotów ,biegunek są jeszcze ataki ,ale nie 96 godzin a i
      takie miewałam ,dla mnie jak narazie to jedyne co mi pomogło to te
      igły
    • alerfa akupunktura Kraków 23.09.09, 21:23
      czy moglibyście polecić jakieś miejsce w Krakowie, gdzie wykonują
      skuteczną akupunkturę w zwalczaniu migreny?
      Czy ktoś z Was korzystał może z usług medycyna-tybet na ul.
      Piłsudskiego?
      • ernestn Re: akupunktura pomaga??? 21.04.10, 13:55
        Ok .. wszyscy ci którym pomogło (ci którym niestety nie , też możecie chyba
        napisać choc miasto i adres specjalisty gdzie byliście) jeszcze raz wystąp i
        napisz w którym miescie jaki lekarz z nazwiska adresu i telefonu, i czy pomogło
        czy nie. na jak długoi, żeby możnabyło iść do tych ktrym się udało i którzy
        mieli indywidualne podejscie i sukcesy

• Gość: monika Re: akupunktura pomaga??? IP: *.cm-3-2d.dynamic.ziggo.nl 28.10.10, 15:25
      Tak mnie bolal zab ze myslalam ze uderze glowa o sciane. Desperacko szukalam czegos na uśmierzenie bolu. Nic nie pomagalo, wiec sprobowalam akupunktory, w ktorej dzialanie nie wierzylam, ale juz nic innego mi nie pozostalo... I... Eureka... Przeszlo... Jezeli kiedys w zyciu jeszcze bedzie mnie cos bolalo na pewno zastosuje akupunkture.
    • Gość: Refleksolog Re: akupunktura pomaga??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.01.11, 13:10
      Pomaga, pomaga zarówno akupunktura jak i akupresura.
      Ja osobiście zajmuję się akupresurą. Według teorii medycyny chińskiej nie ma dolegliwości, to są tylko zaburzenia energii powodujące to co odczuwamy (my nazywamy to chorobami).
      Masując receptory stóp lub twarzy powodujemy, że przyblokowana energia zaczyna płynąć a my odczuwamy mniejsze dolegliwości lub ich zanik. Ja osobiście miałam pacjentkę z silnymi migrenami. Po paru zabiegach w nocy zaczęła silnie wymiotować... trwało to całą noc... poźniej jak ręką odjął. Migreny minęły. Pacjentka chodziła na zabiegi przez kilka miesięcy, teraz czuje się dobrze, zapomniała o bólu głowy.
      To samo można zdziałać akupunkturą. Ale musisz wiedzieć o jednym... akupresura jest o wiele przyjemniejsza i powoduje większy efekt relaksu.
      Gdybyście mieli pytania z chęcią podzielę się swoją wiedzą, napiszcie akupresura@gmail.com
    • Gość: iza Re: akupunktura pomaga??? IP: 212.160.201.* 26.06.11, 15:56
      Witaj!
      Mnie bardzo pomogła akupunktura, wybrałam tylko 6 z 10 zabiegów, bo lekarz wyjechał na 2 miesiące z mojej miejscowości, ale odkąd zaczęłam się leczyć głowa nie bolała mnie prawie w ogóle, jeśli miałam już ból głowy to był tak krótki i słaby, że nie musiałam brać nawet tabletki przeciwbólowej. Mnie doradziły dwie znajome osoby, które tylko przez akupunkturę pozbyły się migreny. Tak więc warto spróbować, na pewno nie zaszkodzi
      pozdrawiam
      • j8ded Re: akupunktura pomaga??? 29.06.11, 10:42
        Ja jestem w połowie leczenia akupunkturą, zostały mi jeszcze 4 zabiegi i już czuję ogromną różnicę. Zero migren w czasie miesiączki, wypicia piwa, zjedzenia czekolady, sortu i innych rzeczy, które to wcześniej mogły mnie zabić. A efekt poczułam już po pierwszym zabiegu, po którym puściła mnie ponad tygodniowa migrena. Dlatego uważam, że warto spróbować jeśli tylko jesteśmy przygotowani finansowo (1 zabieg 50 zł, seria to 9) i czasowo (raz w tygodniu). Zresztą i tak taniej wychodzi niż leki i lepiej dla zdrowia. Ale przestrzegam przed szarlatanami podającymi się za akupunkturzystów.
    • katarzynka-3 Re: akupunktura pomaga??? 17.10.11, 20:26
      anugeru napisała:

> Chciałam zapytać czy ktoś z Was stosował akupunkture i czy pomogło :)
      > Bardzo jestem ciekawa bo nie wiem czy się zdecydować.
      >
      >
      > A poza tym kiedyś oglądałam Pytanie na Sniadanie mając nadzieje że jako
      > migrenowiec dowiem się czegoś co mi sie przyda....a gdzież tam! Nic dla nas
      > migrenowców ze stażem :/
      > Pozdrawiam :)

Podobno pomaga ,ale ja z tego jeszcze nie korzystałam. Pytałam takich osób co korzystały z akupunktury , i twierdzą ,że ból ustąpił. Na pewno jeden zabieg taki nie pomoże. Jeśli dowiem sie czegoś więcej to może sama z tego skorzystam. Pozdrawiam..
        • medpolonia_1 Re: akupunktura pomaga??? 10.11.11, 08:57
          Szanowni Państwo

W przypadku przewlekłego bólu szukamy różnych sposobów na walkę z nim, korzystając także z tego, co ma do zaoferowania medycyna alternatywna. Jest to między innymi akupunktura, która polega na nakłuwaniu specjalnymi igłami wybranych punktów na ciele człowieka. Akupunktura to jedna z nielicznych metod medycyny naturalnej uznanych przez Światową Organizację Zdrowia i jest bezpiecznym uzupełnieniem tradycyjnych sposobów przeciwbólowych stosowanych przez pacjentów na co dzień. Zabiegu nie należy się obawiać, ponieważ stosowane igły są jałowe, jednorazowe i bardzo cienkie, o grubości porównywalnej z średnicą włosa. Pacjent niemalże nie odczuwa momentu przechodzenia ostrza przez skórę. Akupunktura znalazła zastosowanie przy dolegliwościach towarzyszących zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, dyskopatii, rwie kulszowej i innym bólom korzeniowym, w bólach głowy, zespole bólu mięśniowo-szkieletowego, w nerwobólach nerwów obwodowych, w tym nerwu trójdzielnego i twarzowego oraz neuralgiach po półpaścu.

Poznański szpital i przychodnia Med Polonia
    • Gość: Ewa Łączkowska Re: akupunktura pomaga??? IP: *.adsl.inetia.pl 20.11.11, 19:42
      Witam. Jestem lekarzem medycyny i jednocześnie Specjalistą Akupunktury Tradycyjnej. Przyjmuję pacjentów cierpiących z powodu migren i wiem z doświadczenia, że akupunktura pomaga, nawet pacjentom borykającymi się z migrenami od lat. Mam pacjentów, którzy cierpieli po kilkadziesiąt lat z powodu migren (najdłużej chorującą pacjentką była pani z migrenami od 47 lat). Dolegliwości ustępują całkowicie lub jest znaczna redukcja częstości ataków. Także zachęcam do korzystania z zabiegów akupunktury. Dla bardziej zainteresowanych podaję adres mojej strony, gdzie jest więcej informacji o akupunkturze: www.akupunktura24.pl
      • niwa12 Re: akupunktura pomaga??? 21.11.11, 10:53
        Miałam ponad 20 zabiegów z akupunktury w Centrum Leczenia Bólu w W-wie na Ochocie. Niestety nie pomogło, ani nie zmniejszyło liczby ataków, ani natężenia bólu.
        Miło wspominam lekarza, któremu bardzo zależało, żeby mi pomóc. Pod koniec, kiedy wiedziałam, że to nie dla mnie, oszukiwałam, że jest lepiej. Z propozycji, kolejnej serii akupunktury, już nie skorzystałam.
        • katarzynka-3 Re: akupunktura pomaga??? 22.11.11, 00:35
          niwa12 napisała:

> Miałam ponad 20 zabiegów z akupunktury w Centrum Leczenia Bólu w W-wie na Ochoc
          > ie. Niestety nie pomogło, ani nie zmniejszyło liczby ataków, ani natężenia bólu
          > .
          > Miło wspominam lekarza, któremu bardzo zależało, żeby mi pomóc. Pod koniec, kie
          > dy wiedziałam, że to nie dla mnie, oszukiwałam, że jest lepiej. Z propozycji, k
          > olejnej serii akupunktury, już nie skorzystałam.
          • Gość: Ewa Re: akupunktura pomaga??? IP: *.man.bydgoszcz.pl 22.11.11, 08:55
            Witaj. Może powinnas poszukać specjalisty praktykującego inny styl akupunktury. Ja zajmuję się akupunkturą wg. Pięciu Elementów i mam pacjentów z migrenami. Zabiegi pomagają im naprawdę bardzo dobrze. Niestety, styl ten w Polsce jest na razie bardzo mało popularny. W razie czego zapraszam na zabiegi do Bydgoszczy.
            • Gość: Anna Re: akupunktura pomaga??? IP: *.aster.pl 13.02.12, 21:03
              Ja chodziłam na ul. Polna w Warszawie do dr. Seny. Migreny od lat, przed miesiaczkowe, weekendowe. Jeśli cos pomagało to na troche. Akupunktura na dłużej. Już 3 mies. po skończeniu kuracji a ataki pojawiaja sie znacznie rzadziej i są lżejsze. Co ciekawe poprawa nie przyszła od razu tylko stopniowo dopiero po ok. 2-3 tygodniach. Dla mnie najważniejsza jest skuteczność, tu ją dostałam. Polecam.
              • ml1964 Re: akupunktura pomaga??? 02.12.12, 17:08
                Co sądzicie na temat medycyny chińskiej, mongolskiej? Czy ktoś korzysta z usług doktora Ocz Batyn w Warszawie na ulicy Bednarskiej 26/1 . Ja jestem bardzo zadowolona z akupunktury, doktor ma dużą wiedzę i naprawde jego metody są skuteczne dodatkowo leczy suplementami i ziołami. Proszę o doświadczenia, opinie:)
                • Gość: Gigi Re: akupunktura pomaga??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.13, 20:21
                  Bardzo proszę wszystkich o uwagę. Mam ważną wiadomość o domniemanym doktorze Oczu Batynie, którego dane przetoczyły się przez ten temat. Jest to lekarz, który twierdzi, że zrobił doktorat w Polsce 10lat temu podczas swojej pracy w szpitalu na Banacha. Nie mówi jednak dobrze po polsku, nie rozumie przynajmniej 60-80% tego co się do niego po polsku mówi. Ciekawe jest więc w jakim języku pisał ten doktorat. Próbuje leczyć drogimi, kosztującymi około 500-1000zł suplementami diety, akupunkturą, dietą oraz psychotropami, które wciska co drugiemu, lub każdemu pacjentowi, ponieważ twierdzi, że wszystkie problemy zdrowotne pacjenta polegają na braku jego miłości własnej! Moja koleżanka była u niego w sprawie swoich dolegliwości, a ja wybrałam się z nią. Gdy próbowała mu tłumaczyć, że ona siebie bardzo kocha, bardzo się lubi, tylko jakoś nie jest w stanie pokochać swojej łuszczycy, ani polubić swoich pięciu torbieli na jajnikach, 'pan' Batyn, pokiwał ze zrozumieniem głową i stwierdził: "Tak, tak, ja rozumiem, musi się pani pokochać, bo bez miłości nie da się żyć w zdrowie"(oczywiście straszną ledwo zrozumiałą polszczyzną). Przez cały czas też pytał moją koleżankę, jak ona widzi, że on może jej pomóc!!! Dziewczyna ledwo wie, jakie są jego sposoby na leczenie swoich pacjentów, nie wie o nim ani jego metodach prawie nic, a ten pawian pyta się ją w kółko: "Jak widzisz, że ja tobie pomóc?", "Powiesz, jak chcesz, żebym pomógł?". Myślałam, że spadnę z krzesła. Wydawało mi się, że widziałam już wszystkie rodzaje gigantycznego lekarskiego ego i ludzkiej głupoty, ale Batyn Ocz udowodnił mi, że jego ego i głupota to nowy wymiar. Próbował wmówić dziewczynie, że żyje w stresie i jest znerwicowana stąd jej problemy, tymczasem moja koleżanka jest najspokojniejszą, najweselszą osobą jaką znam i denerwuje ją cokolwiek raz na ruski rok. Próbował namówić ja na suplementy za okrągłą sumkę i mówił, że będzie ją leczył, ale nie wie, czy wyleczy! "Zobaczymy", gderał, "zobaczymy, czy pomoże", jakby mógł sobie z jej zdrowiem pogrywać w ruletkę. Gdy na końcu powiedziała mu, że nie widzi jak on mógłby jej pomóc, wygonił ją z gabinetu i kazał zapłacić 100zł za wizytę, która nota bene trwała 20 min.! Apeluję do was ludzie kochani, darujcie sobie "doktora" Ocza Batyna, szarlatana i debila, ignoranta, który chce waszych pieniędzy. Chyba, że po kilku miesiącach/latach jego was "leczenia" chcecie obudzić się z ręką w nocniku, stratą dużej ilości pieniędzy, zdrowiem w tak samo złym lub gorszym stanie niż to z jakim do niego przyszliście i poczuciem wstydu, że daliście się nabić capowi w butelkę, ledwo wspominając o straconych nadziejach na życie w zdrowiu.
    • etiente Re: akupunktura pomaga??? 09.05.12, 14:04
      To i ja się wypowiem.
      Migreny od 10 lat, więc pomocy szukam wszędzie.

Pod koniec zeszłego roku wybrałam się na akupunkturę. Do lutego było cudownie, czasem lekkie bóle głowy, bez porównania z tym co było wcześniej.
      Dwa miesiące spokoju do kolejnego, okropnego napadu...
      Mi nie pomogło niestety...
        • mika_1 Shagdar Zorigt 20.09.12, 15:35
          Tak, mnie też on pomógł za pierwszym razem. Kiedy pół roku później poszłam do niego na powtórkę nagle stwierdził, że mam chorą wątrobę i potrzebuję ją wyleczyć jego ziołami.
          Zioła drogie, czułam się po nich gorzej, ale on nie chciał mi zrobić akupunktury.
          Wydałam na te ziółka więcej niż na serię aku i on dalej chciał mnie tym "leczyć".

Przyznaję - akupunkturę robi bardzo dobrze, przez ok. 6 miesięcy po było cudnie.
          Ale ziółka i "bobki jaka" mi nie odpowiadają i jego inne leczenia też nie:(

• Gość: pablo Re: Shagdar Zorigt IP: *.adsl.inetia.pl 06.11.12, 18:43
            Może miał uzasadnienie, żeby nie stosowac akupunktury ponownie. Musi byc odpowiednio długa przerwa między seriami akupunktury, inaczej to nie ma sensu. Co do wątroby, to szczerze powiem, że te zioła jak dla mnie działały rewelacyjnie. Stosowałem z powodu choroby wrzodowej różne leki medycyny konwencjonalnej i pomagały jedynie na chwile. Natomiast zioła dają długotrwały efekt pod warunkiem cierpliwości i zawierzenia wiedzy lekarza.
    • Gość: monika Re: akupunktura pomaga??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.12, 15:39
      pomaga pomaga, ja stosowałam ją przy migrenie i osłabiło to znacznie moje bóle ale potem trafiłam do innego lekarza który zalecił mi rezonator biofotonowy bo posiada on specjalną końcówkę PEN dzięki której można samemu stosować akupunkturę w domu i do tego bezboleśnie. a co najciekawsze, generalnie działanie całego rezonatora likwiduje migrenę ! 5 at się męczyłam a tu 3 miesiące stosowania i po sprawie, cuda nie cuda ale działa
      • Gość: Agataa Re: akupunktura pomaga??? IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.08.12, 21:33
        Kiedyś cierpiałam na straszne bóle głowy , które nie pozwalały mi normalnie funkcjonować.
        W którymś momencie bóle były juz tak silne i długotrwałe pojawiały się praktycznie zaraz po przebudzenie.
        Miałam mddłości a kazda jazda samochodem jakieś skoki gwałtowne ruchy powodowały ze objawy się nasilaly.
        Nawet z zasypianiem miałam problem w tych najgorszych momentach.
        To był koszmar !
        Naszczęście mam to już za soba.
        Pomoc otrzymałam w gabinecie w którym pracują cudowni ludzie .
        Namiary dostałam z polecenia
        Z początku nie wierzyłem że jakikolwiek terapeuta może pomóc w takim przypadku ale jednak.
        Miałam właśnie terapie oparta na punktach ale nie tylko gdyż zajmują się tam każdym bardzo dokładnie i profesjonalnie , dobierając odpowiednia terapie, szukają przyczynę dobierając ćwiczenia. Naprawdę polecam wszystkim którzy mają jakikolwiek problem bo zajmują sie nie tylko migreną. O to ich strona www.c-t-m.pl
        • Gość: Agata Re: akupunktura pomaga??? IP: *.cable.smsnet.pl 16.09.12, 10:10
          W Katowicach na Jagiellońskiej nowy gabinet otwierają z bardzo doświadczoną i uczoną panią doktor, (ok. 40 lat stażu, uniwerek w Mongolli), jest też "zwyczajnym" lekarzem akademickim - jakoś tak raźniej chyba (ja bym się bała położyć i oddać w ręce niedyplomowanego "specjalisty")
          Osobiście jeszcze nie korzystałam z usług ale zachwalam bo mam znajomych, którym Pani bardzo pomogła (leczy akupunkturą właśnie, akupresurą, irydologią itp.)
    • Gość: Monika Re: akupunktura pomaga??? IP: *.ip.netia.com.pl.189.171.89.in-addr.arpa 08.02.13, 16:10
      Mam regularne jak w zegarku migreny od jakiś 5 lat (wcześniej sporadycznie). Zawsze drugiego dnia okresu i zawsze 3 dni ale czasami dochodzi do 5 dni i wtedy chodzę już na czworakach, szczególnie, że miewam wymioty, duszności, jedzeniowstręt, światłowstręt etc. Byłam faszerowana lekami non stop; albo zapobiegającymi albo na ból głowy i nic tak do końca nie działało a przy tym skutki uboczne bycia non stop "naćpaną" były widoczne. Postanowiłam spróbować medycyny wschodniej i nie dam jednoznacznej odpowiedzi tzn. stosowałam akupunkturę co 2 dni przez miesiąc i później przez 2 kolejne nieco rzadziej. Dodatkowo brałam zioła w kulkach - do 4 razy dziennie codziennie i w efekcie napady nieco osłabły, przestałam już wymiotować, daję radę jakoś żyć w miarę normalnie i to już była dla mnie bardzo duża poprawa. Niestety po przerwie w kuracji ziołowo-akupunkturowej mam migrenę już od 5 dni i czuję, że dłużej już nie dam rady - to jest zbyt wyczerpujące nawet po złagodzeniu środkami przeciwbólowymi. Tak więc wracam do mojej mongolskiej pani doktor i próbuję dodatkowo z krwawnikiem lekarskim.
      • honat5 Re: akupunktura pomaga??? 12.02.13, 12:32
        Jestem homeopatą.Twoja dotychczasowa terapia skupiała się na objawach wyłącznie zewnętrznych.W Twoim przypadku leczenie powinno być głębsze.Jeżeli chcesz to skontaktuj się ze mną. mail;slawomir.prymas@wp.pl
    • Gość: Tuna Re: akupunktura pomaga??? Mnie TAK :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.13, 11:58
      Mnie akupunktura wspierana ziółkami pomogła w złagodzeniu migren i bólach w okolicach krzyża, które oczywiście bardzo nasillały się w trakcie menstruacji. Po pierwszej wizycie nie było jakiegoś powalającego efektu, ale zaczęłam chodzić regularnie i widzę, że to przynosi korzyści dla mojego zdrówka i samopoczicia :) nakłuwam się w medkorn, dośc niewielka, dość przytulna przychodnia w świętochłowicach, moja okolica, także polecam :) pan nakłuwający zna się na rzeczy ;)
    • Gość: Gigi Re: akupunktura pomaga??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.13, 20:23
      Bardzo proszę wszystkich o uwagę. Mam ważną wiadomość o domniemanym doktorze Oczu Batynie, którego dane przetoczyły się przez ten temat. Jest to lekarz, który twierdzi, że zrobił doktorat w Polsce 10lat temu podczas swojej pracy w szpitalu na Banacha. Nie mówi jednak dobrze po polsku, nie rozumie przynajmniej 60-80% tego co się do niego po polsku mówi. Ciekawe jest więc w jakim języku pisał ten doktorat. Próbuje leczyć drogimi, kosztującymi około 500-1000zł suplementami diety, akupunkturą, dietą oraz psychotropami, które wciska co drugiemu, lub każdemu pacjentowi, ponieważ twierdzi, że wszystkie problemy zdrowotne pacjenta polegają na braku jego miłości własnej! Moja koleżanka była u niego w sprawie swoich dolegliwości, a ja wybrałam się z nią. Gdy próbowała mu tłumaczyć, że ona siebie bardzo kocha, bardzo się lubi, tylko jakoś nie jest w stanie pokochać swojej łuszczycy, ani polubić swoich pięciu torbieli na jajnikach, 'pan' Batyn, pokiwał ze zrozumieniem głową i stwierdził: "Tak, tak, ja rozumiem, musi się pani pokochać, bo bez miłości nie da się żyć w zdrowie"(oczywiście straszną ledwo zrozumiałą polszczyzną). Przez cały czas też pytał moją koleżankę, jak ona widzi, że on może jej pomóc!!! Dziewczyna ledwo wie, jakie są jego sposoby na leczenie swoich pacjentów, nie wie o nim ani jego metodach prawie nic, a ten pawian pyta się ją w kółko: "Jak widzisz, że ja tobie pomóc?", "Powiesz, jak chcesz, żebym pomógł?". Myślałam, że spadnę z krzesła. Wydawało mi się, że widziałam już wszystkie rodzaje gigantycznego lekarskiego ego i ludzkiej głupoty, ale Batyn Ocz udowodnił mi, że jego ego i głupota to nowy wymiar. Próbował wmówić dziewczynie, że żyje w stresie i jest znerwicowana stąd jej problemy, tymczasem moja koleżanka jest najspokojniejszą, najweselszą osobą jaką znam i denerwuje ją cokolwiek raz na ruski rok. Próbował namówić ja na suplementy za okrągłą sumkę i mówił, że będzie ją leczył, ale nie wie, czy wyleczy! "Zobaczymy", gderał, "zobaczymy, czy pomoże", jakby mógł sobie z jej zdrowiem pogrywać w ruletkę. Gdy na końcu powiedziała mu, że nie widzi jak on mógłby jej pomóc, wygonił ją z gabinetu i kazał zapłacić 100zł za wizytę, która nota bene trwała 20 min.! Apeluję do was ludzie kochani, darujcie sobie "doktora" Ocza Batyna, szarlatana i debila, ignoranta, który chce waszych pieniędzy. Chyba, że po kilku miesiącach/latach jego was "leczenia" chcecie obudzić się z ręką w nocniku, stratą dużej ilości pieniędzy, zdrowiem w tak samo złym lub gorszym stanie niż to z jakim do niego przyszliście i poczuciem wstydu, że daliście się nabić capowi w butelkę, ledwo wspominając o straconych nadziejach na życie w zdrowiu. K
      • Gość: Beata Re: akupunktura pomaga??? IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.13, 22:46
        Ja polecam gabinet na jagiellońskiej w katowicach ( chyba numer 8) przyjmuje tam bardzo miła pani doktor z mongolii( nie podam jej imienia bo nawet nie wiem jak napisać)
        byłam u niej kilka razy( miałam problemy z rwą kulszową i to tak powarzne ze prawie nie moglam stanąna noce) jej terapia uzupełniona o masaż i bańki, naprawde mi pomogła. mam do nich numer telefonu, ale nie wiem czy aktualny. Dzwońcie
        gabinet bio i eko 532 780 830
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka