Dodaj do ulubionych

Czy Olbrychski naprawdę już

26.10.12, 14:41
tak cienko przędzie, żeby się nająć do "Klanu"?
Obserwuj wątek
    • dona.a Re: Czy Olbrychski naprawdę już 26.10.12, 16:47
      damakier1 napisała:

> tak cienko przędzie, żeby się nająć do "Klanu"?

Może po prostu nie ma innych propozycji, a chciałby w czymś pograć. On akurat może sobie już na to pozwolić, bo nikt Go nie zaszufladkuje i nie będzie omijał z daleka z tego powodu. Ostatnio w jakiejś telenoweli widziałam Mohra i też sobie przez moment pomyślałam-Mohr w serialu? Ale dlaczego nie, przecież to tylko z korzyścią dla widzów. Ktoś kiedyś powiedział, dość brzydko, że "aktor jest od grania jak d... od...wiadomo czego.
        • dona.a Re: Olbrychski jako adorator 29.10.12, 20:45
          ami_lii napisała:

> Czy tylko mnie wybitnie nie pasował dzisiejszy występ pana Olbrychskiego? Po pr
          > ostu jakby został wyrwany z zupełnie innej bajki i wstawiony na siłę do Klanu.

Nie widziałam więc nie mogę się wypowiedzieć, ale z Żebrowskim w Na dobre i na złe też było chyba podobnie na początku.
        • mmk9 Re: Olbrychski jako adorator 29.10.12, 22:23
          ami_lii napisała:

> Czy tylko mnie wybitnie nie pasował dzisiejszy występ pana Olbrychskiego? Po pr
          > ostu jakby został wyrwany z zupełnie innej bajki i wstawiony na siłę do Klanu.

Zgadza sie. Poza tym Olbrychski mówi dziwnie podobnie do Pani Steni. Z wysiłkiem. Tak, tak, Grażynka nie oprze się takiemu urokowi. W ogóle super był odcinek. Te cudne pienia...
          • lilith76 Re: Olbrychski jako adorator 30.10.12, 11:00
            On nie mówi z wysiłkiem, ale dokładnie, z dykcją, poprawnie, teatralnie.
            W serialu dziwnie to brzmi. W porównaniu z dzisiejszym pokoleniem aktorów dziwnie to brzmi. Mówienie poprawnie dziwnie brzmi ;)
              • marslo55 Re: Olbrychski jako adorator 30.10.12, 14:17
                mmk9 napisała:
                "Ja go słyszałam mówiącego dokladnie i z dykcją. W filmach, tv i na żywo. W Klanie niestety mówi tak, jak ja biegam. W 2012."
                Przecież Grażynka jest pielęgniarką! Specjalnie dobrali jej adoratora, co to ledwo mówi i nogami powłóczy, żeby mogła się nim opiekować. W diagnozowaniu przypadłości Olbrychskiego pomoże dr Pawełek House.
      • maitresse.d.un.francais Padłam! 31.10.12, 17:04
        I padła osoba oglądająca, przekazując mi, że Olbrychski w ramach komplementowania Grażynki walnął:

"W tym wieku ręce niespracowane to byłby wstyd".

To mają niby być te wyższe sfery, high life? Primo, kobiecie wieku się nie wypomina, a secundo, uwagi o rękach, które powinny być spracowane (bo inaczej wstyd) to raczej przeciwieństwo high life`u. Takie komplementy to można walić rolnikom. :-P (bez obrazy rolników).

Ktoś chciał przeszczepić maniery sfer wyższych do sfer pracujących, i wszystko mu się pokiełbasiło. :-PPP
        • toxicity1 Re: Padłam! 31.10.12, 17:20
          maitresse.d.un.francais napisała:

> Ktoś chciał przeszczepić maniery sfer wyższych do sfer pracujących, i wszystko
          > mu się pokiełbasiło. :-PPP

Właśnie to miałam na myśli.
          Dodatkowo pierwszy wyciągnął rękę, aby przywitać się z Grażyną.
                  • tdf-888 Re: Padłam! 04.11.12, 21:47
                    to ty napisałaś wyższe sfery, ja nie pisałem nic o arystokracji tylko o komprnym, zapytałem, czy było gdzieś wspomniane, że po postaci olbrychskiego mamy się spodziewać kultury wyższej, jego niechamskie pochodzenie? czy to taka twoja interpretacja
                    • maitresse.d.un.francais Re: Padłam! 05.11.12, 00:02
                      tdf-888 napisał:

> to ty napisałaś wyższe sfery, ja nie pisałem nic o arystokracji tylko o komprny
                      > m, zapytałem, czy było gdzieś wspomniane, że po postaci olbrychskiego mamy się
                      > spodziewać kultury wyższej, jego niechamskie pochodzenie?

przede wszystkim to nie ja zaczęłam, tylko niejaka toxicity, czemu się jej (też) nie czepiasz?
                      • tdf-888 Re: Padłam! 05.11.12, 00:42
                        ja się nikogo nie czepiam (to wy się czepiacie scenariusza), ja tylko pytałem o te wyższe sfery, czy może coś w tej wartkiej akcji przegapiłem i nie zauważyłem, jak były kwestie pochodzenia tego starszego pana przedstawiane.
                        • maitresse.d.un.francais Re: Padłam! 05.11.12, 20:34
                          tdf-888 napisał:

> ja się nikogo nie czepiam (to wy się czepiacie scenariusza), ja tylko pytałem o
                          > te wyższe sfery, czy może coś w tej wartkiej akcji przegapiłem i nie zauważyłe
                          > m, jak były kwestie pochodzenia tego starszego pana przedstawiane.

a to niestety nie wiem, bo ja znam akcję z drugiej ręki
    • stary.inkwizytor Re: Czy Olbrychski naprawdę już 31.10.12, 10:18
      damakier1 napisała:

> tak cienko przędzie, żeby się nająć do "Klanu"?

Nie wnikając w przyczyny zaangażowania, bardzo mnie ten fakt ucieszył.
      Może Daniel Olbrychski wniesie do tego serialu świeży powiew, może pozostali aktorzy zaczną grać, a nie odbębniać dniówkę, co permanentnie, od pewnego czasu czynili. Może będą przychodzić na plan trzeźwi i będą mogli opanować kilka linijek tekstu, jaki mają powiedzieć. Taką mam nadzieję...

Nie zgadzam się z opinią, że ma kłopoty z dykcją, czy mówi nienaturalnie...
      Wręcz przeciwnie. Mówi nienagannie, jak zwykle zresztą. I świetnie do tej roli pasuje.
    • siti0550 Re: Czy Olbrychski naprawdę już 05.11.12, 14:01
      Na początku jak przeczytałem ten temat myślałem, że to jakiś słaby żart. Aż musiałem to sprawdzić. No i faktycznie okazał się, że gra teraz w Klanie. Dla mnie osobiście jest to porażka, żeby angażować się do gry w takim serialu. Przecież p. Daniel grał w jednych z najlepszych polskich kinach w historii i uważam, że powinien znać swoją wartość. Może robi to z nadmiaru wolnego czasu.
          • scoutek Re: Czy Olbrychski naprawdę już 05.11.12, 18:02

stary.inkwizytor napisał:

> scoutek napisała:
            >
            > > siti0550 napisał(a):
            > > > p. Daniel grał w jednych z najlepszych polskich kinach w historii
            >
            > > które to są najlepsze polskie kina w historii?
            >
            > Zdanie należy zacząć od dużej litery.

a rozmowę od Dzień dobry
            :P
            • stary.inkwizytor oj scoutek 05.11.12, 21:41
              scoutek napisała:

> > Zdanie należy zacząć od dużej litery.

> a rozmowę od Dzień dobry
              > :P

No właśnie, czemu się nie kłaniasz?
              Na forum Kultura jesteś, a to zobowiązuje.
              • scoutek Re: oj scoutek 06.11.12, 08:19

> scoutek napisała:
                >
                > > > Zdanie należy zacząć od dużej litery.
                >
                > > a rozmowę od Dzień dobry
                > > :P
                >
                > No właśnie, czemu się nie kłaniasz?

brałam przykład od ciebie
                ale w chamstwie nie wygram, bijesz mnie doświadczeniem
                • stary.inkwizytor Re: oj scoutek 06.11.12, 10:39
                  scoutek napisała:

> > > > Zdanie należy zacząć od dużej litery.

> > > a rozmowę od Dzień dobry

> > No właśnie, czemu się nie kłaniasz?

> brałam przykład od ciebie

Dziecino,
                  znów popełniasz elementarne błędy językowe.
                  Bierze się przykład z kogoś, a nie od kogoś.
                  I nadal nie zaczynasz zdania od dużej litery!

> ale w chamstwie nie wygram, bijesz mnie doświadczeniem

W chamstwie powiadasz? Jeżeli chamstwem nazywasz zwrócenie ci uwagi na popełniane przez ciebie błędy językowe, to ty nie wiesz nawet co to słowo oznacza.
                  Zatem, proponuję najpierw sięgnąć do słownika i uzupełnić elementarne (by nie powiedzieć szokujące) braki w wykształceniu.
                    • stary.inkwizytor Re: oj scoutek 06.11.12, 10:53
                      scoutek napisała:

> uczył Marcin Marcina a sam.........?
                      > jak jesteś tak świetnie wykształcony to znasz końcówkę

Oczywiście, że znam. Tyle tylko, ze trzeba wiedzieć, kiedy można to przysłowie zastosować. Ty nie wiesz. Zatem, ponawiam moją radę. Uzupełnij ewidentne braki w swoim wykształceniu.
          • damakier1 Re: Czy Olbrychski naprawdę już 06.11.12, 13:33

> scoutek napisała:
            >
            > > siti0550 napisał(a):
            > > > p. Daniel grał w jednych z najlepszych polskich kinach w historii
            >
            > > które to są najlepsze polskie kina w historii?
            >
            > Zdanie należy zacząć od dużej litery.
            >

A to się narobiło! Nigdy bym nie przypuszczała, że z takiej błahostki może zrobić się taka awantura. ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka