Dodaj do ulubionych

Rajska Tajlandia/Baśniowa Tajlandia z dziećmi?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.09.10, 12:24
Planujemy w lutym wybrać się z rodzinką do Tajlandii. Chcielibyśmy sporo zobaczyć, bo to wycieczka życia. Ponieważ jedziemy pierwszy raz zdecydowaliśmy się na podróż z biurem turystycznym. Jak dotąd najbardziej przypadły nam do gustu dwie oferty: Rajska Tajlandia z Ecco oraz Baśniowa Tajlandia z Rainbouw.
I tutaj tylko jedna wątpliwość - program dość napięty. Dzieci - już nie małe - ale jednak - 11 i 13 lat. Czy ktoś z Was korzystał z tych ofert i może mi powiedzieć czy dzieciaki dadzą radę i nie będzie to dla nich zbyt męczące? Może ktoś z Was był z dziećmi na którejś z tych objazdówek?
Będę wdzięczna za wszelkie rady. Pani z Rainbouw powiedziała że może lepiej skorzystać z oferty wypoczynkowej i wybrać się na wycieczki fakultatywne, jednakże jeżeli się na to zdecydujemy na pewno nie zobaczymy tylu pięknych miejsc i atrakcji.
Obserwuj wątek
    • zeberka2004 Re: Rajska Tajlandia/Baśniowa Tajlandia z dziećmi 09.09.10, 13:15
      Witaj, proponowałabym wybrać ofertę wypoczynkową i ze spokojem planować sobie dni, i zwiedzić to co się chce i woli niż to co trzeba. Polecam wziąć ze sobą przewodnik www.discoveryplanet.pl/Tajlandia_Przewodnik_Lonely_Planet_Thailand_9781741791570-104.html który ułatwi wszystkie plany.
      Życzę wspaniałego wypoczynku :)
      • Gość: elka Re: Rajska Tajlandia/Baśniowa Tajlandia z dziećmi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.09.10, 17:27
        @ B
        ja byłam w tym roku na Baśniowej i o takiej mogę sie wypowiedzieć
        program wcale nie jest przeładowany, o i le ktoś w ogóle uwzględni,że to objazdówka
        wg mnie dla 11 i 13 latków - to po prostu luzik większy niz dla rodziców :):), a jeśli są choc trochę zainteresowani - powinno być super
        proponuję sie zastanowic nad hotelem w ciągu ostatnich dni pobytu - Pattaya, hmm dzieciaki nauczą się życia choć może z nienajlepszej strony, ale można zorganizowac więcej atrakcji na miejscu
        natomiast na Koh Samet mogą się zwyczajnie nudzić :(
        ale rodzice powinny znac ich lepiej i stosownie wybrać
        Oferty Ecco nie znam, ale BT z RT - to jedna z najlepiej zorganizowanych wycieczek z tego biura, no i porównajcie falkutety i ceny - bo niby Tajlandia tania, ale nie mało kaski trzeba 'utopić'
        jeśli macie jakieś pytania- chętnie odpowiem
            • Gość: B Re: Rajska Tajlandia/Baśniowa Tajlandia z dziećmi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.10, 08:01
              Zeberka - problem w tym, że oferty wypoczynkowe są zwykle na południu Tajlandii i raczej trudno byłoby zobaczyć na przykład Bangkok i wiele innych ciekawych miejsc, które można zobaczyć podczas wycieczki objazdowej. Zwiedzanie całkiem indywidualne odpada - głównie z powodu naszego kalectwa językowego... Poza tym jakoś wydaje mi się że dobry przewodnik - człowiek (byle był właśnie dobry) opowie dużo więcej i jednak ciekawiej niż najlepszy przewodnik - książka. Dzieciom odpowie na pytania - a potrafią być ciekawskie.

Matanzas - dzięki bardzo, link faktycznie godny polecenia i częściowo to on właśnie pokierował mnie jakiś czas temu właśnie na "Baśniową T." z Rainbouw :).

Elu - chętnie skorzystam z wiedzy osoby doświadczonej ;-). W jednym biurze RT Pani odradziła nam Baśniową właśnie ze względu na dzieci, a w drugim wręcz przeciwnie - bardzo namawiała. Dlatego Twoja wskazówka jest dla mnie najcenniejsza - byłaś, widziałaś... Moje dzieciaki nie są takie małe, energii mają więcej ode mnie, jeżeli nie trzeba będzie codziennie wstawać skoro świt i chodzić po kilkanaście km to dadzą radę na pewno. Myślę, że ogólna "inność" w porównaniu do tego co widziały dotąd powinna je zainteresować na tyle, że same będą chciały zwiedzać. A na pewno nie będą się podczas takiej wycieczki nudzić.
              Niestety koszt takiej wyprawy dla takiej rodzinki faktycznie ogromny - nie ma pokoi rodzinnych, musimy więc zapłacić za dwa oddzielne i oczywiście wszyscy płacimy tyle samo... No cóż, dziewczyny zostać w domu nie chcą (i wcale im się nie dziwię), ale w sumie i dla nich tam dużo ciekawych atrakcji (młodsza nie może się doczekać przejażdżki na słoniu).

No i kilka pytań do Ciebie, na początek ;):
              - który hotel Ty wybrałaś: w Pattayi czy na Koh Samet?
              - o Pattayi oczywiście czytałam i jeżeli tam byłaś to czy faktycznie to o czym tak piszą jest tak widoczne na ulicach? Czy będąc z dwoma małymi dziewczynkami mogę czuć się bezpiecznie?
              Widziałam wycieczki fakultatywne które są oferowane w Pattayi a w Koh Samet ich nie ma. Pod tym względem zdecydowałabym się na pobyt właśnie tam, ale jednak mam wątpliwości.
              - co powiesz na temat samego hotelu?
              - jak spisał się przewodnik z RT?

i ostatnie narazie pytanie z rodzaju nadurniejszych, ale muszę: tak całkiem orientacyjnie ile kasy należy liczyć na pobyt tam "od głowy" - tak żeby wystarczyło na jedzenie i te wszystkie atrakcje dodatkowe? Wiem, że każdy ma inne potrzeby itp, ale będę miała jakiś punkt wyjścia...
              • ve.lo Re: Rajska Tajlandia/Baśniowa Tajlandia z dziećmi 10.09.10, 21:59
                Ja w tym roku rowniez wybieram sie na "Basniowa Tajlandie" z RT. Jade od 5 do 20 grudnia.

Co do hotelu to chcialem wybrac hotel na Ko Samet, ale zrezygnowalem wlsanie z powodu braku wycieczek fakultatywnych i wysokich cen na tej wyspie. Ostatecznie wybralem standardowy Jomtien Thani, z uwagi na to, ze w zasadzie i tak bede tam tylko spal, a te 3 dni pobytu spedze i tak na wycieczkach. Z drugiej strony zamierzam rowniez skorzystac z ofert Pattaya-i, ktorej ty sie tak wlasnie obawiasz :-).

Zastanawiam sie jeszcze nad wykupieniem przelotu Chiang Mai - Bangkok, ale chyba sie nie zdecyduje, bo pociag ma ogromne walory integracyjne :-), no i do tego to podobno jeden z ostatnich tego rodzaju pociagów na swiecie
                • Gość: B Re: Rajska Tajlandia/Baśniowa Tajlandia z dziećmi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.10, 13:45
                  W takim razie czekam na relację po powrocie ;). Pattayi obawiam się głównie ze względu na dzieci, ale już chyba Ela rozwiała moje wątpliwości. Natomiast podróży pociągiem nie możemy odpuścić - z dwóch powodów - moja córka marzy spędzeniu nocy w wagonie sypialnym, tak jak Miś Paddington podróżował z mrocznych zakątków Peru ;-). Pod drugie - nie lubimy latać samolotem - to cud, że wogóle zdecydowaliśmy się na taki desperacki krok jak podróż do Tajlandii tyle godzin. No ale jakoś to będzie. Mam nadzieję, że cała wycieczka wynagrodzi nam to poświęcenie...
              • flipvert Re: Rajska Tajlandia/Baśniowa Tajlandia z dziećmi 28.09.10, 19:38
                Nie martw sie o bezpieczenstwo w Pattaya.Nic zlego Wam sie tam nie stanie.Chodzi raczej o przyspieszony kurs dorastania dla Twoich pociech.Prostytuki nie przepuszcza nikomu(zaczepialy mnie mimo polowicy uwieszonej na ramieniu,sugerowaly,ze zonie tez sie bedzie podobalo).Roi sie od panow w kazdym wieku z Tajkami u boku-niestety w hotelach tez nie ma od tego ucieczki.Od poludnia(jak juz z betow wypelzna)cuda mozna na basenie bylo czasem zobaczyc.Z drugiej jednak strony zycie...hmmm towarzyskie kwitnie tam naprawde w porach,w ktorych Wy juz bedzie raczej lulac.Poza tym ogranicza sie to porubstwo do okreslonych miejsc,wiec jesli zrobicie dobre rozeznanie,to uda Wam sie zgorszenia uniknac.Na Twoim miejscu zastanowilbym sie raczej,jak Twoje pannice zniosa pogode.Ja wiem,ze lato tego roku piekne bylo,ale jednak troche inaczej sie to odczuwa z powodu bardzo wysokiej wilgotnosci.Na dluzsza mete moze to byc meczace dla mlodocianych.Dochodzi tez kwestia kuchni.Nie zawsze da sie znalezc i zjesc cos europejskiego a Tajska kuchnia na niewyrobionych podniebieniach(czytaj;nieletnich)z reguly slabo sie przyjmuje.
                Zycze Wam fantastycznych wakacji i trzymam kciuki za Twoje pociechy,bo o Was sie nie martwie.Bedziecie zachwyceni.
        • Gość: Yogi Re: Rajska Tajlandia/Baśniowa Tajlandia z dziećmi IP: 46.113.183.* 16.12.10, 14:05
          Drodzy Rodzice nie bójcie się Pattayi,

choć wciąż ciąży nad nią wątpliwa opinia, Pattaya pracuje nad zmianą wizerunku i rozwija turystykę sportowa i rodzinną.

Są tu ciekawe muzea dla dzieci i dorosłych: Mini Siam - muzeum miniatur, Oceanarium, skalne ogrody.

A wizyta w kabarecie transwestytów Tiffany może być atrakcją dla całej rodziny, gdyż są to spektakle na światowym poziomie, baśniowe i w żadnym razie nie wulgarne!

Pozwolę sobie dodać link z atrakcjami Pattayi i okolic: www.abctajlandia.pl/pattaya-opis-miasta.html
    • Gość: olek Re: Rajska Tajlandia/Baśniowa Tajlandia z dziećmi IP: 109.243.229.* 10.09.10, 08:47
      w czasie wycieczki Baśniowa Tajlandia to więcej jeździsz autobusem aniżeli zwiedzasz - takie przynajmniej odniosłem wrażenie.
      To samo co na Baśniowej Tajlandii zobaczyłem rok później przy wyjeździe zorganizowanym na własną rękę przy czym: Baśniowa Tajlandia kosztowała mnie 9 tysięcy od osoby a wyjazd na własną rękę 3,5 tysiąca.
      z dziećmi bym nie jechał. Zabierz całą rodzinę następnym razem jak już pojedziecie na własną rękę - na Baśniową jedź z żoną.
      • Gość: elka Re: Rajska Tajlandia/Baśniowa Tajlandia z dziećmi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.10, 00:09
        olek - nie mam pojęcia na co? na kogo? :)) wydałeś taką kaskę
        każda objazdówka - to dużo przejazdów - to taka forma zwiedzania:)
        i nie uwierzę, że w tym samym czasie samemu zdołałeś się przemieszczać w takim tempie
        oczywiście ,że fajniej zwiedza się we włąsnym tempie - ale może doczytasz- tutaj pewną barierą jest język i być może czas wyjazdu

@B
        postaram się odpowiedzieć na tyle na ile potrafię
        noi dla mnie 11 i 13 to już nie dzieci - to wczesna młodzież

- który hotel Ty wybrałaś: w Pattayi czy na Koh Samet?
        ja wybrałam Pattaya i nie wybierałam hotelu, za który trzeba było sporo dopłacić
        byliśmy w Seebreze - wg mnie całkiem OK i nikt z grupy nie narzekał
        bez cudów, ale wszędzie w miarę blisko
        osoby, które były na KohSamet - jedne były zadowolone, bo chciały leżec bykiem, ale inni mówili, że za ten standard nie warto było dopłacać no i że nie było co robić

- o Pattayi oczywiście czytałam i jeżeli tam byłaś to czy faktycznie to o czym tak piszą jest tak widoczne na ulicach? Czy będąc z dwoma małymi dziewczynkami mogę czuć się bezpiecznie?
        bezpiecznie jak najbardziej, ale na każdym kroku widać sexturystykę podstarzałych Europejczyków, czasem to jest wręcz niesmaczne, ale u nas w okolicach stacji benzynowych nie jest lepiej, tylko tam jest to duuużo bardziej widoczne

Widziałam wycieczki fakultatywne które są oferowane w Pattayi a w Koh Samet ich nie ma. Pod tym względem zdecydowałabym się na pobyt właśnie tam, ale jednak mam wątpliwości.
        - co powiesz na temat samego hotelu?
        jak wyżej - wg mnie OK, SeeBreze ma mały basen jeśli ma to znaczenie
        wiesz ja jak jadę na wycieczkę to nocuję w hostelach lub hotelach w cenie które oferuje biuro, bo nastawiam się na zwiedzanie
        jak jadę np. na tydzień do Egiptu się byczyć -to biorę 5* z all

- jak spisał się przewodnik z RT?
        i pilot i przewodnik tajski - extra
        na tej destynacji trzeba mieć wyjątkowego pecha, żeby trafić na złego pilota - takie jest moje zdanie na podst. opinii, które czytałam przed wyjazdem

no i kasa
        85 euro, o którym pisze biuro można 'między bajki włożyć'
        my we dwie osoby wydaliśmy, o ile pamiętam, po 2- 2,5 tys zł na osobę, korzystając ze wszystkich wycieczek fakultatywnych na objeździe / bo bez tego ta wycieczka nie ma sensu/

moje zdanie - jeśli mogę
        mnie Thai zauroczyła, uważam,że wycieczka warta swojej ceny, choć faktycznie nie taka tania
        ale nie załuję
        natomiast na południe jechałabym zdecydowanie bez biura
        jeśli chcesz- pytaj dalej:)
        • Gość: B Re: Rajska Tajlandia/Baśniowa Tajlandia z dziećmi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.10, 13:54
          Elu, dzięki za wyczerpujące informację. Dobrze, że jeszcze mam czas na oszczędzanie ;-). Ale masz rację, jak już tam polecieć to jak najwięcej zobaczyć i też chcielibyśmy przede wszystkim nastawić się na wycieczki fakultatywne.
          Jak już pisałam wyżej przekonałaś nas do tej Pattayi, ale my skorzystamy chyba z hotelu Siam Bayshore - właśnie ze względu na większe baseny. Może uda się trochę w nich popływać. W środku lutego może to być sympatyczne.
          Obawiam się jeszcze podróży - o tym też wspomniałam wyżej - wszyscy właściwie boimy się latać samolotem, ale dla tej wyprawy jednak warto zwalczyć ten strach.
          Aaa, jeszcze miałam Cię zapytać o walutę - czytałam już trochę i opinie są podzielone. Jaką wg Ciebie walutę najlepiej zabrać? Jak jest z płatnością kartą? Czy wiesz co to te czeki podróżne i czy z tego korzystałaś - gdzieś czytałam że najlepiej właśnie nimi płacić w Tajlandii.
          • Gość: elka Re: Rajska Tajlandia/Baśniowa Tajlandia z dziećmi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.10, 15:29
            @B
            jeśli chcesz napisz na tsode@wp.pl
            mam informacje, których nie czuję się upoważniona do publikowania na forum
            wg mnie hotel OK - na końcu promenady spacerowej właśnie,w największym centrum rozrywek, ale zalet mnóstwo:)
            ja nie wybrzydzam na objazdówkach, bo czuję się zaprawiona w różnych warunkach i lubię organizować sama czas na miejscu
            w środku SB nie byłam - nie będę się wypowiadać
            \no i dodam - kaska wydana na miejscu uwzględnia: wycieczki fakultatywne, jedzenie dodatkowe, własne wyjazdy, pamiątki - no po prostu all wydatków
            wg mnie - można wydać mniej, można duuużo więcej- kwestia możliwości i potrzeb
            Thai jest naprawdę pięknym krajem, dostosowanym zarówno do możliwości portfela, chęci zwiedzania, jak i WLB
      • Gość: gość Re: Rajska Tajlandia/Baśniowa Tajlandia z dziećmi IP: *.adsl.inetia.pl 28.09.10, 21:04
        olej wycieczke i jedźcie sami. Tajlandia jest jednym z najprzyjemniejszych kraji na świecie do samodzielnych podróży i najpiękniejsza własnie wszędzie poza Pataya, Phuket i innymi gettami turystycznymi.
        By byliśmy 2 razy , przejechaliśmy połowe Tajlandii raz z córka raz z córką i synem 1,5 i 3,5 roku, absolutnie żadnyh problemów, tajowie uwielbiają dzieci są bardzo pomocni, gścinni, nie będziecie żałować.
        na żadnej wycieczce nie poznasz kraju tylko turystyczne mekki mające niewiele wspólnego z autentyczną Tajlandią
        przeczytajcie naszą relację i pogooglujcie o innych podróżach
        kolumber.pl/g/2374-THAI(CHILD)LAND%20ADVENTURE%20czyli%20z%20plecakami%20i%20dwójką%20dzieci%20po%20Tajlandii
        • chysis Re: Rajska Tajlandia/Baśniowa Tajlandia z dziećmi 28.09.10, 21:54
          W pełni popieram przedmówcę.
          Na przełomie grudnia i stycznia tego roku zwiedzaliśmy Tajlandię na własną rękę z nieco ponad 2-letnim Wrzaskunem. Ludzie przemili, bardzo pomocni, a barierę językową przy pomocy gestów też jakoś da się pokonać. To, że angielskim władamy nienajgorzej, niespecjalnie nam pomogło, gdyż wśród Tajów ten język wcale popularny nie jest i nawet w hotelowych recepcjach nie zawsze łatwo się dogadać.
          Z Phuket uciekliśmy po 2 dniach, bo to faktycznie "turystyczne getto", a ludzi takie mnóstwo, że spod leżaków plaży nie widać. Ko Phi Phi też można sobie w sezonie odpuścić - wyspy piękne, ale tak zadeptane, że ciężko to ich piękno dostrzec, a dzikie małpy tak napasione, że nawet na banana nie chciały spojrzeć. Żarcie na Phuket też nie takie jak np. 100 km na północ, tylko jakaś zeuropeizowana wersja.
          Do Tajlandii jeszcze wrócimy, ale nauczeni doświadczeniem wszelakie kurorty i mekki turystyczne będziemy z daleka omijać.

Przejechaliśmy po Tajlandii ponad 4 tys km od Bangkoku przez Ayuthaya i Kanchanaburi do Phuket i z powrotem. Niekompletna (jeszcze) relacja z podróży: wrzaskun.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?625620
      • Gość: Zonk Re: Rajska Tajlandia/Baśniowa Tajlandia z dziećmi IP: 203.156.183.* 29.09.10, 08:43
        Orbis właśnie zbankrutował :)

Tak jak wielu przedmówców polecam wyjazd do Tajlandii bez biur podróży. Można dużo więcej zobaczyć i doświadczyć. Oczywiście stopień znajomości języka angielskiego, czy jakiegokolwiek innego języka obcego, jest w Tajlandii niski, ale zabukować lot i hotele w paru fajnych miejscach można bardzo łatwo przez internet. A potem to już można zwiedzać okolicę hotelu tyle i tak jak nam się podoba, korzystając z jakiegoś miejscowego biurka podróży, albo tylko uprzejmego kierowcy taksówki czy tuk-tuka, który za niewielkie pieniądze zabierze nas gdzie chcemy :)

Masa przydatnych informacji o takim zwiedzaniu Tajlandii jest na www.etajlandia.pl

Pozdrawiam
        • Gość: Mario Re: Rajska Tajlandia/Baśniowa Tajlandia z dziećmi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.07.11, 11:16
          Piszesz że na własna rękę taniej. Sprawdzam właśnie bilety lotnicze ponieważ chcemy lecieć z Rainbow Tour i nie wydaje mi sie żeby było taniej na własną rękę. Same bilety dla 1 os to koszt ok min 4 tys złotych w obie strony a z biura 5 tys za wycieczkę. Wynajem auta na 2 tygodnie kloejny 1000 zł od osoby + jeszcze noclegi . Wydaje mi się że jednak się nie opłaci na własną rękę. Jeżdżę na własną rękę po Europie gdzie jeździ się autem z Polski i dostępne są tanie linie. Z Polski bezpośrednio połączenia z Tajlandią nie ma więc masz jeszcze koszt przelotu do Zurihu, Wiednia, Amsterdamu, Londynu lub innego portu. Jezeli jednak masz sposób na tanią wersję ale bez opcji z rozpadającym się Aerofłotem to bardzo chętnie skorzystam.
          Pozdrawiam Mariusz
    • Gość: jolka Re: Rajska Tajlandia/Baśniowa Tajlandia z dziećmi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.10, 01:46
      Ja byłamw 2008 r. bardzo polecam "Basniowa Tajlandię "z Rainnbouw.Jesto cudowna wycieczka ,nie męczaca i polecam pilota wycieczki Konrada ,tylko grupę gdzie on będzie pilotem.Jesto to człowiek zakochany w Tajlandii,z duża wiedzą o tym panstwie i ludziach i przesympatyczny.Zwiedziłam trochę świat i byłam na paru wycieczkach ,i stwierdzam ze to wycieczka mojego zycia była.
    • miriam_73 Re: Rajska Tajlandia/Baśniowa Tajlandia z dziećmi 29.09.10, 09:56
      Byłam na "Baśniowej" z Rainbowtours 3 lata temu, było też trochę "młodzieży" (okres szkolnych ferii) i to nawet także ciut młodszej od Twoich pociech - nikt sie nie nudził i nie narzekał. Może dlatego, ze program jest bardzo ciekawy, ale nie przeładowany i wcale nie ma aż tak dużo czasu w autokarze, wbrew temu co twierdzi jeden z "przedpiszców". Cóż, na objazdówce trzeba się przemieszczać, ale nie spędza się cale w tym autokarze dużo czasu. Czasem nie zdąży człowiek ochłonąc, a już kolejne atrakcje ;-) Trasa jest urozmaicona, nawet w czasie jazdy autokarem nie mozna się oderwać od szyby ;-) bo widoki są niesamowite, zabytki zapierają dech, jedzenie fantastyczne, mnóstwo nowych smaków i kolorów (Tajlandia jest niesamowicie barwna) ludzie mili, życzliwi i bardzo grzeczni.

Z dodatkowych atrakcji które RT oferuje szczególnie polecam relaks z tajskim masażem - genialna sprawa i dużo zabawy.

Najlepiej wspominam noclegi koło Chiang Rai - pod miastem - poranny widok pol ryżowych znad których podnosi sie mgła jest jednym z najpieknieszych widoków jakie widziałam. Jedyny minus - w styczniu było rano bardzo zimno - 12 stopni (w dzień zroniło się ponad 30), ale i tak znaleźli się chętni na basen. Na całej trasie objazdu tylko w hotelu w Phitsanulok nie było basenu. Ale za to probowaliśmy smażonych robali ;-)

Na pewno dużo zależy od pilota - RT ma na tej trasie dobrych ludzi (ja byłam z Włodkiem Skubiszem - fantastyczny pilot z ogromną wiedzą, czytałam tez bardzo pochlebne opinie na tej trasie o Konradzie Samburskim), a jak jest jeszcze do tego fajny "locals" to już w ogóle miodzio ;-).

Na odpoczynku byłam w Pattai, ale w sumie niewieole w niej spędziłam czasu - "uciekaliśmy" codziennie na plaże na pobliską Koh Larn i raz na Koh Samet.

Tu moje fotki:
      travel.webshots.com/album/557710868UKWOZD
      travel.webshots.com/album/557700068peFCyY
      travel.webshots.com/album/557698022eHeOEb
      Ogólnie - bardzo, bardzo polecam.
    • malapsotka Re: Rajska Tajlandia/Baśniowa Tajlandia z dziećmi 29.09.10, 09:58
      Nie chce psuc zabawy ale prosze zwrocic uwage na nastepujaca informacje (znaleziona w sieci): Opinie o Koh Samui - mandalay.pl/Tajlandia/Koh-Samui
      Nieciekawe
      brudne,smierdzace jedzenie,chyba ,ze dodadza kokosowe mleczko,cytrynowa trawe i chilli,wtedy nie czuc zapachu zepsutego miesa. woda metna,nie widac po czym sie chodzi ani jak gleboko.chore,biedne psy na ulicach i plazach.biedni ludzie mieszkajacy w barakach z dykty.budda pomalowany na kolorowo,a raczej ozlocony.jak zobaczysz jednego to starczy,inne wygladaja tak samo.nurkowac sie nie da, bo nic nie widac.koralowce umieraja.pokazy sloni, malp itd.to meczarnia zwierzat.zobacz jak wyglada od tylu, w jakich warunkach sa trzymywane i w jakim stanie zdrowotnym sa to bedziesz plakac.tak dlugo jak beda turysci chcacy zrobic sobie zdjecie z malpka,malym tygrysem,krokodylem tak dlugo bedzie trwala meczarnia tych zwierzat.w tajlandii nie ma paraw chroniacych zwierzat.a te tajeczki jak kolega pisze,to sa dzieci z biednych rodzin,ktore zmuszane sa do prostytucji przez rodzine.sa czasami jedynym zrodlem dochodu calej wieloosobowej rodziny.a panow z europy,ameryki i australii,ktorzy z tych uslog korzystaja nazywa sie "farang".piekne sa palmy.to jest wyspa palm.
      2010-08-16koh samui
    • akiel26 Re: Rajska Tajlandia/Baśniowa Tajlandia z dziećmi 29.06.13, 22:22
      My z podobnymi dziecmi zorganizowalismy sami pobyt w Tajlandi. Wyszlo 7tys na osobe na pelne3 tygodnie. Bylismy trzy dni w Bangkoku i okolicach. 7 dni na rajskiej wydpie koh phanga i tydzien na wybrzezu oceanu indyjskiego w zatoce Ao Nang na Krabi. Wszystko to z pomoca polsko tajskiego malzenstwa. Nikt nas nie meczyl calodziennym zwidzaniem a i tak widzielismy na prawde wiele. Myslr ze to zdecydowanie leprzy sposob na takie rodzinne wakacje.
      Andrzej

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka