Dodaj do ulubionych

Tajlandia-południe-wyspy: jakie miejsce najlepsze?

IP: *.dynamic.chello.pl 02.10.12, 10:02
Lecimy w grudniu (14.12-29.12- odlot i wilot z Phuket) do Tajlandii na 15 dni. Połowę czasu spędzimy w Chaing Mai, Chaing Rai i Bangoku, potem przyjazd nocnym pociągiem do Krabi...

Jakie miejsce wybrać w okolicach Krabi, żeby mieć dostęp do tanich wycieczek, do Phi Phi, wyspy Bonda oraz innych i w miarę szybko bezproblemowo dostać się do lotniska w Phuket, z którego odlatujemy ?

Myślimy o jakimś fajnym bungalowie na plaży (biały piasek, przezroczysta woda :). Nie lubimy tłumów, lubimy snurkowanie, trekking, safari, orient, ciszę, spokój... Tyle tylko, że z tego co wyczytałem na różnych stronach: Koh Lanta ma złe opinie, Phi Phi droga i zatłoczona w szczycie sezonu, Krabi brzydkie, Railay- średnie plaża i woda, wspinaczka nas nie interesuje.

Jaka miejscowość najbardziej spełni nasze oczekiwania ?
Obserwuj wątek
      • maryshaa Re: Tajlandia-południe-wyspy: jakie miejsce najle 02.10.12, 23:11
        Koh Jum? ( Na trasie między koh lantą której też nie polecam ,a Krabi) Ja mam sentyment do Koh Jum i byłam tam dwa razy, za każdym razem u Neta w domkach Ko Pu Valley, miło i swojsko, przedostatni ośrodek chyba na północy wysepki. Tylko uwaga na małpy bo potrafią wleźć do domku, gryzonie, bo wyżerają jedzenie z domku, jaszczury bo hałasują w nocy, węże na plaży, bo lubią się wygrzać na słońcu i na południe wyspy bo już pełne nowych ośrodków. Jak byłam za pierwszym razem to dopiero podciągali na wyspę prąd i wieczorami wszędzie uroczo terkotały agregaty, za drugim podobno "lepsze" ośrodki już były zelektryfikowane, u Neta nadal była terkawka :-) Nie wiem jak teraz, ale wtedy było uroczo bo plaże były puste (luty i marzec) :-) Przy samej wyspie nie posnurkusjesz, ale miło popływasz i poleniuchujesz.Wynajmiesz niedrogo łódkę zaraz obok ośrodka Neta i popłyniesz na snurkowanie gdzie dusza zapragnie, nawet na Phi Phi jak będziesz mieć ochotę :)
    • matys_1972 Re: Tajlandia-południe-wyspy: jakie miejsce najle 03.10.12, 12:06
      Gość portalu: garry2012 napisał(a):
      >Railay- średnie plaża...
      Jeżeli Phra Nang Bay jest średnią plażą, to ja życzę powodzenia w szukaniu ładniejszej ;)
      Byłem na Krabi, Ko Lanta, Phi Phi, i według mnie wszędzie było warto zawitać.
      Co do Phi Phi, to ja sugerował bym krótki pobyt i zwiedzanie z niej okolic... .
        • matys_1972 Re: Tajlandia-południe-wyspy: jakie miejsce najle 04.10.12, 08:35
          Jak dla mnie Ao Nang był by chyba najlepszym wyborem. Pisałeś jednak, że lubicie ciszę i spokój a to sugerowało by bardziej Koh Jum. Nie byłem na żadnej z tych wysp, radzę ci tylko na podstawie tego co sam napisałeś.
          Namawiał bym cię jednak aby nie spędzać tygodnia w jednym miejscu, wtedy zobaczysz więcej, będziesz miał porównanie i co najważniejsze będzie ciekawiej ;)
          Musisz pamiętać, że decydując się na bardziej odludne miejsce ograniczasz sobie możliwe atrakcje.
          • maryshaa Re: Tajlandia-południe-wyspy: jakie miejsce najle 04.10.12, 11:47
            Koh Lanta jest mega komercyjna, masz cała masę wycieczek i odpowiednie ceny...
            Koh Jum bardziej indywidulane podejście, po prostu umawiasz się na wycieczki z kim chcesz, na kiedy chcesz... ja za łódke ze snurkowaniem płaciłam tam około 3000 BHT ale było nas z 7 osób, bo się fajna ekipa zebrała spontanicznie. Ceny noclegów na Koh Jum czyli jakiś fajny domek nad morzem, na palach to ceny od 400-500Bht. Jedzenie jak wszędzie na wyspach, nadal tanie ale oczywiście droższe od tego na lądzie. Z koH Jum zawsze się możesz odbić na Koh Lantę dla porównania, albo do Krabi i stamtąd ruszać na bardziej zorganizowane wycieczki.
    • tropikey Re: Tajlandia-południe-wyspy: jakie miejsce najle 05.10.12, 10:57
      cześć,

ciężko będzie chyba spełnić wszystkie wymagania przy nocowaniu w jednym miejscu. Jeśli chcesz mieć dobry dostęp do zatoki Phang Nga, czy Phi Phi, to najlepiej byłoby chyba pozostać w okolicach Krabi. Tam jednak nie uświadczysz ładnych plaż, przejrzystej wody i dobrych warunków do snorkelingu. Nie wiem, jak długo chcecie zostać na płd. Tajlandii, ale jeśli chociaż tydzień, to proponowałbym raczej podzielić ten czas na 2 części:

1/ 2-3 noclegi w okolicach Krabi, albo na Phi Phi, albo ewentualnie w Khao Lak (troszkę na północ od w-py Phuket) i z tej bazy zrobić wypady do zatoki Phang Nga (w-pa Bonda, kajaki, itp.), na Phi Phi, itp. a w przypadku noclegów w Khao Lak udać się na Similany i w-py Surin (doskonały snorkeling), a może też parku Khao Sok,

2/ pozostały czas spędzić na Koh Hai (vel Koh Ngai), albo Koh Kradan. Obie wyspy są na południowy wschód od Koh Lanty (już w dystrykcie Trang) i mają bardzo fajny, jeszcze nie skomercjalizowany charakter (choć też to tam niestety postępuje). Na pierwszej byliśmy 2 razy, na drugiej jeden raz (zimą tego roku) i możemy szczerze polecić. Na snorkeling znacznie lepsza jest Koh Kradan.

Pozdrawiam, Bartek
    • Gość: Justyna Re: Tajlandia-południe-wyspy: jakie miejsce najle IP: 78.150.17.* 20.10.12, 19:14
      Uwielbiam Tajlandie i bylam tam juz 3 razy .Koh Lipe najpiekniejsza wyspa w Tajlandii na samym polodniu kolo Malezjii, slyszalam rowniez,ze Koh Kut latwiejszy dojazd z Bangkoku ale jeszcze tam nie bylam, ale w zeszlym roku bedac na Koh Lipe turysci ktorych poznalam bardzo chwalili,mam zamiar jechac tam w przyszlym roku. Odradzam Bangkok a jezeli juz to dzien wam wystarczy szkoda czasu.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka