Dodaj do ulubionych

Tajlandia, własnie wrociłam, odpowiem na pyt.

IP: *.wroclaw.vectranet.pl 05.12.12, 14:25
Wróciłam właśnie z Tajlandii i służę pomocą jeśli ktoś ma pytania (Bangkok, nurkowania na Similanach i Phi Phi, Phuket).
Obserwuj wątek
    • Gość: TajTadeusz Re: Tajlandia, własnie wrociłam, odpowiem na pyt. IP: *.adsl.inetia.pl 06.12.12, 13:41
      Dzień dobry, mam pytania w zwiazku z nurkowaniem:
      1. Jeśli tylko jedno miejsce to czy Similiany, czy Ko Phi, czy moze gdzie indziej?
      2. Jesli np. 2 miejca to jakie?
      3. Czy masz jakieś sugestie jak z BGK tam sie najlepiej dostać (myslę o samolocie, jaka cena
      w obie strony? i czym lecieć? )
      4. Napisz jesli możesz o logistyce nurkowania (jaki "pakiet" dla poczatkujacego nurka jakim jestem, nie zamierzam się w tym specjalizowac, lecz raczej cieszyc się przyrodą i byciem tam..)
      5. Czy warto alternatywnie spróbować nurkowania blisko BGK (wyspa Ko Samet, z Lonely Planet)
      Pozdrawiam,
      Tadeusz
      PS: Jeśli można i chcesz, moge podać swój email, by nie zaśmiecac skrzynki ogólnej może..
      • Gość: magnuna Re: Tajlandia, własnie wrociłam, odpowiem na pyt. IP: *.wroclaw.vectranet.pl 07.12.12, 14:33
        Witam:)
        o nurkowaniach można wiele pisać:)
        1. Nie umiałabym wybrać między Similanami i Phi Phi, to dwa różne miejsca ale każde nas zachwyciło. Similany to gó...e nurkowania wśród skał, głazów, skalnych wawozów, niewielkich jaskiń. I mnóstwo życia. No i te wyspeki z turkusową woda i białymi bezludnymi plażami.... Z kolei na Phi Phi miałam wrażenie, że podwodne życie jest jeszcze bogatsze. Ławice ryb były tak duże, że zasłaniały koralowce:)
        2.Obydwa nurkowiska były piękne i uchodzą za najlepsze w Tajlandii. Gdybym ponownie miała nurkować w Taj znowu wybrałabym te miejsca:)
        3. Myślę, że najwygodniej i najszybciej z BGK byłoby lecieć samolotem na Phuket. Jak najtaniej nie wiem ponieważ nie mam porównania. My za bilet Phuket -Bangkok - Phuket - czyli w dwie strony placiliśmy 300 zł od osoby (Air Asia, bilety kupowałam jeszcze w PL). Może Nok Air bedzie miał dobre ceny. Naszym miejscem bazowym było Phuket i jest to baza wypadowa zarówno na nurkowania na Similanach jak i Phi Phi. Większość baz ma transfer do portu w cenie nurkowań. Może warto przemyśleć opcje przelotu na Phuket, a tam jakiś tani guesthouse. Na Similany wypływaliśmy z portu na północ od Phuket (nazwy nie pamiętam), z kolei na Phi Phi z południa wyspy (Chalong).
        3. Pakiet dla początkującego... Hmm, my wybraliśmy opcje 2 dni na Similanach z noclegiem na łodzi i 2 dni na Phi Phi z noclegiem na wyspie. Łodzie wypływające na Similany mają zazwyczaj wyższy standard niż te płynace na Phi Phi (chociaż i tak nie ma się czego czepiać).
        Schemat naszych nurkowań: 4 nurkowania w 1 dniu (3 dzień + 1 nocne), 3 nurkowania drugiego dnia.
        Nurkowania długie ale łatwe - do godziny i maksymalnie do 30 m. Woda cieplutka (na 30 m miała stałą temp. 30 stopni). Jedyną trudnością dla początkującego nurka może być nurkowanie w prądzie, a te akurat na Phi Phi były silne. Nie ukrywam, że dla mnie 7 nurkowań w ciągu 2 dni + transfery na/ z łodzi były męczące ale generalnie świetną kondycją nie mogę się pochwalić. Panowie nurkowie nie narzekali:) Można wykupić nurkowania 1- dniowe i obejmują przeważnie 2 nurkowania.
        4. Ko Samet jest miła wyspka do plażowania z fantastycznymi plażami ale nie słyszałam od nikogo żeby nurkowania tam były warte uwagi. Ja bym sobie chyba odpusciła. To tak malo kto wybiera na nurkowania rafy wokół Hurghady w Egipcie, każde inne miejsce jest lepsze.
        Jeśli masz więcej pytań (ceny, bazy, organizacja, itd) to chętnie odpowiem, podaj email jeśli możesz:)
        Pozdrawiam

• Gość: magnuna Re: Tajlandia, własnie wrociłam, odpowiem na pyt. IP: *.wroclaw.vectranet.pl 07.12.12, 14:37
            Witam:)

1. Nie umiałabym wybrać między Similanami i Phi Phi, to dwa różne miejsca ale każde nas zachwyciło. Similany to głównie nurkowania wśród skał, głazów, skalnych wawozów, niewielkich jaskiń. I mnóstwo życia. No i te wyspeki z turkusową woda i białymi bezludnymi plażami.... Z kolei na Phi Phi miałam wrażenie, że podwodne życie jest jeszcze bogatsze. Ławice ryb były tak duże, że zasłaniały koralowce:)
            2.Obydwa nurkowiska były piękne i uchodzą za najlepsze w Tajlandii. Gdybym ponownie miała nurkować w Taj znowu wybrałabym te miejsca:)
            3. Myślę, że najwygodniej i najszybciej z BGK byłoby lecieć samolotem na Phuket. Jak najtaniej nie wiem ponieważ nie mam porównania. My za bilet Phuket -Bangkok - Phuket - czyli w dwie strony placiliśmy 300 zł od osoby (Air Asia, bilety kupowałam jeszcze w PL). Może Nok Air bedzie miał dobre ceny. Naszym miejscem bazowym było Phuket i jest to baza wypadowa zarówno na nurkowania na Similanach jak i Phi Phi. Większość baz ma transfer do portu w cenie nurkowań. Może warto przemyśleć opcje przelotu na Phuket, a tam jakiś tani guesthouse. Na Similany wypływaliśmy z portu na północ od Phuket (nazwy nie pamiętam), z kolei na Phi Phi z południa wyspy (Chalong).
            3. Pakiet dla początkującego... Hmm, my wybraliśmy opcje 2 dni na Similanach z noclegiem na łodzi i 2 dni na Phi Phi z noclegiem na wyspie. Łodzie wypływające na Similany mają zazwyczaj wyższy standard niż te płynace na Phi Phi (chociaż i tak nie ma się czego czepiać).
            Schemat naszych nurkowań: 4 nurkowania w 1 dniu (3 dzień + 1 nocne), 3 nurkowania drugiego dnia.
            Nurkowania długie ale łatwe - do godziny i maksymalnie do 30 m. Woda cieplutka (na 30 m miała stałą temp. 30 stopni). Jedyną trudnością dla początkującego nurka może być nurkowanie w prądzie, a te akurat na Phi Phi były silne. Nie ukrywam, że dla mnie 7 nurkowań w ciągu 2 dni + transfery na/ z łodzi były męczące ale generalnie świetną kondycją nie mogę się pochwalić. Panowie nurkowie nie narzekali:) Można wykupić nurkowania 1- dniowe i obejmują przeważnie 2 nurkowania.
            4. Ko Samet jest miła wyspka do plażowania z fantastycznymi plażami ale nie słyszałam od nikogo żeby nurkowania tam były warte uwagi. Ja bym sobie chyba odpusciła. To tak malo kto wybiera na nurkowania rafy wokół Hurghady w Egipcie, każde inne miejsce jest lepsze.
            Jeśli masz więcej pytań (ceny, bazy, organizacja, itd) to chętnie odpowiem, podaj email jeśli możesz:)
            Pozdrawiam
        • Gość: TajTadeusz Re: Tajlandia, własnie wrociłam, odpowiem na pyt. IP: *.adsl.inetia.pl 07.12.12, 20:29
          Hej, Magnuma!
          Bardzo dziękuję za odpowiedż. Bardzo chętnie zapytam o kilka dodatkowych spraw organizacyjnych, ale najpierw chcę dokładnie "przetrawić" Twoje informacje, cos jeszcze doczytać i dopiero wtedy odpisać, podając swój ewentualny plan i prosząc o ocenę. Zrobię to szybko, kując żelazo póki gorace.. (-: (-:. Tak więc, proszę, odpisz mi na mój email jednym słowem. Mój email: tplatk@mimuw.edu.pl
          Pozdrawiam, Tadeusz
          PS: Nie mam nic by chętni czytali naszą korespondencję, ale może nie warto zaśmiecać skrzynki, ewentualnie jak ktoś będzie chciał, to skopiuję, jeśli Ty też nie będziesz miała nic przeciw.
    • 78jurgus Re: Tajlandia, własnie wrociłam, odpowiem na pyt. 08.12.12, 14:05
      witam Cię serdecznie mam kilka pytań i fajnie że jest ktoś kto mi pomoże wylatujemy już za tydzień niestety tylko na 12 dni. W planie mamy tak: 2dni bangkok-co tam koniecznie trzeba zobaczyć?(za muzeami nie przepadamy, pałac królewski w zupełności wystarczy) potem most na rzece Kwai (i tu obiło mi się o uszy że gdzieś w Bangkoku można wykupić 1-2 dniową wycieczkę razem ze świątynia tygrysów wodospadami podróżą na słoniu itp podobno z polskim przewodnikiem-czy znasz może to miejsce bądż to biuro?,jaka jest cena za2 os takiej wyprawy? czy na taką wyprawę trzeba zabrać swój cały bagaż czy zostawić go gdzieś w przechowalni w bkk? Następnie chcemy się przenieść na południe na jakąś z wysp i nie wiem czy samolotem czy innym transportem(jaka jest cena za samolot z bkk na którąś z wysp i czy trzeba rez go wcześniej? Na wyspach będziemy 4-5 dni jaka polecasz? chcielibyśmy tam :,ponurkować, pozwiedzać(skuterem) rejs jakimś statkiem może jednodniowa wypraw na ryby.którą z wysp proponujesz?Nie wiemy w jakiej kwocie zamkną się te nasze wakacje marzeń- patrząc na nasz plan i biorąc pod uwagę fakt że będziemy nocować w tańszych motelikach i stołować się na mieście a nie w drogich restauracjach twoim zdaniem w jakiej kwocie powinniśmy się zamknąć -2osoby.podaj też proszę ceny podstawowych rzeczy za które będziemy płacić na co dzień(przejazdy,posiłki, bilety wstepu itp)moze Ty nam polecisz jakąś fajną atrakcję o której nie wiemy a jest na naszym szlaku zwiedzania. z góry dziękuje a wyczeroującą odpowiedż pozdrawiam
      • kornel-1 Re: Tajlandia, własnie wrociłam, odpowiem na pyt. 08.12.12, 14:33
        78jurgus napisał(a):
        > , pałac królewski w zupełności wystarczy

No, nie wiem. W Bangkoku oprócz pałacu królewskiego jest Wat Phra Kaew.

:D

> potem most na rzece Kwai
        > moze Ty nam polecisz jakąś fajną atrakcję

Hm. Co lepiej zobaczyć? TO czy TO?
        TO

>w jakiej kwocie powinniśmy się zamknąć

25 USD/1os*dzień

Kornel
        • Gość: Magnuna Re: Tajlandia, własnie wrociłam, odpowiem na pyt. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.12, 01:42
          Wat Phra Kaew jest na tym samym terenie co Grand Palace (1 bilet). Poza tym koniecznie trzeba zobaczyć Wat Po z leżącym Budda (wstęp 100B), wjechać na Baiyokie Sky Hotel i obejrzeć panorame miasta z góry )robi wrażenie. Poza tym przepłynąć się po Menam rzeczną taksówką!
          Bilet do Wat Phra Kaew + Grand Palace to 400 B, Wjazd na Baiyoke to 300 B (za osobe).

O wycieczce na rzekę Kwai nie wiem nic, ponieważ ta opcja mnie nie interesowała. Ale zdecydowanie odradzam przejażdżki na słoniu. Dużo by pisać, poczytajcie po prostu o tresurze i traktowaniu słoni w Tajlandii, które są wykorzystywane do takich przejażdżek. Dla mnie to ta ciemna strona tego kraju, widoku bitego słonia nie zapomnę.....

Z wysp znam Ko Samet (blisko z Bangkoku, świetne plaże) i Phuket. Na Phuket byłam w spokojnej w listopadzie Kamali (przeciwieństwo koszmarnego Patongu). Surin, Bang Tao to podobne do Kamali miejscowości, bardzo małe i spokojne.

Niektóre ceny jakie my płaciliśmy:
          ananas 10-20 B,
          zupa Tom Yam od 80 B (zależy od wersji z krewetkami królewskimi 100B),
          ryż z warzywami średnio 50B,
          sajgonka 1 szt 10B,
          skuter na 1 dzien 250 B,
          przejazdy w Bangkoku: autobus 11 B,
          metro MRT - chyba 27 B,
          taksówka wodna po Menam, zabijcie ale nie pamiętam czy 15 czy 30 B (płynęliśmy na całej długości rzeki na 1 bilecie:),
          naleśnik z nadzieniem ( w zależności od miejsca i farszu) od 30 do 70 B,
          nocleg przy Kao San Road w Bangkoku dla 3 osób 620B za noc (pokój z łazienka) + internet 30B,
          noclegi w Kamali to 700 B za pokój 2 osob. z łazienka/ noc (duży pokój i czysty,TV, sejf, klimatyzacja, wiatrak, meble, łóżko king-size),
          za pzrzepyszna rybe w dobrej restauracji 350 B,
          taksówka z lotniska Phuket do Kamali 600- 700 B (30 km),
          2 leżaki na plaży na cały dzień 150 B.

• Gość: Magnuna koszt wyajzdu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.12, 01:56
            My lecieliśmy na 2 dni do Bangkoku. Przelot rezerwowałam w Pl, linie Air Asia. Cena za przelot Phuket-Bangkok-Phuket to wg przelicznika na dzien zakupu 308 zł/za 1 os.
            Cena za nasz pobyt- dla 2 osób, 18 dni łącznie z podróżą, zamknęła się w kwocie 17 tys PLN. W tym były:
            przeloty Berlin - Phuket _Berlin (linie Qatar, z przesiadka oczywiście),
            przelot Bangkok-Phuket-Bangkok,
            2 dni nurkowe (7 nurkowań) na Similanach,
            2 dni nurkowe na Phi Phi (7 nurkowań, nocleg na wyspie),
            noclegi - 16 nocy,
            wyżywienie,
            przejazdy (taksówkami, tuk tukiem, wypozyczenie skutera,metro,autobusy itd),
            bilety wstępu,opłaty,napiwki
            pamiątki, prezenty, ubrania, zakupy także na lotniskach i mnóstwo innych pierdółek,
            ubezpieczenie (ze względu na nurkowanie polisy kosztowały 180 zł/osoba)
            opłata za parking w Berlinie (69 Euro)
            a nawet hotel dla zwierząt w Pl na ten okres dla naszej pupilki ;)
            • Gość: alli Re: koszt wyajzdu IP: *.dynamic.mm.pl 11.12.12, 23:41
              Witam. Mam pytanie o wymianę waluty, lepiej euro czy dolary?czy w bankach,hotelach kantorach-gdzie najlepiej? Czy z lotniska jeżdzą busy do centrum, a może kojej??? gdzie najlepiej wysiąść. Mam przewodnik Paskala ale z 2009, nie wszystko pisze, pewnie nie do końca aktualny. Dziękuję z wskazówki Pozdrawiam
              • onyks_malowany Re: koszt wyajzdu 12.12.12, 12:13
                poczytaj w sieci, mnóstwo jest wskazówek dot. BKK.
                W Tajlandii mogą być euro i mogą być dolary. Wymieniasz trochę na lotnisku, żeby mieć na dojazd do hotelu. Resztę w mieście, bo kurs na lotnisku jest nieco wyższy (podobno, bo ja jadę dopiero w styczniu 13, więc wszelkie informacje jak dotąd, posiedam z sieci).
                Z lotniska do miasta jeżdżą autobusy, busy, taksówki i kolej. Ja wybieram podróż sky trainem, żeby uniknąć stania w korkach. A gdzie najlepiej wysiąść? A kto to może wiedzieć? Nie wiemy gdzie skierujesz pierwsze kroki. Ja wysiądę niedaleko swojego hotelu, na przykład.
              • untochables Re: koszt wyajzdu 12.12.12, 15:35

euro wymieniają ale podstawową walutą w tej części świata jest USD kurs na lotnisku jest mniej więcej taki sam jak wszędzie a nie taki złodziejski jak w Polsce na lotniskach - zakładma że przylatujesz na lotnisko BKK - Skytrain jest z naniższego poziomu lotniska dojeżdża do Bayoke hotel (najwyższy budynek w Thai), jesli checsz się dostać w okolice Pałacu Królewskiego/Khao San Road - i jest Was np. 4 osoby to wybrał bym taxi ale z poziomu odlotów, im tam nie wolno stać więc biorą każdego na licznik w godzinach nocnych nie ma korków więc można zajechać za około 250 thb w 25 min a jak trafisz na korki w ciągu dnia - podróż może trwać wiele dłużej, jeśli przylecisz na drugie lotnisko DMK (pierwsze lotnisko w Tajlandi otwarte chyba w 1914 roku a pierwszy między narodowy lot 1924 chyba linie KLM) są busy do misata i między lotniskami, jest też taxi desk taxi w godzinach wieczornych około 40 min (korki) zapłąciłem chyba 230 thb z opłata za autostradę
            • leon1415 Re: koszt wyajzdu 11.07.14, 16:54
              17 tyś!! To jakaś masakra. Tak samo te nurkowania, 1000 - 1300 zł za parę nurkowań!
              A podobno Tajlandia nie jest droga? W Egipcie za cały dzień na łodzi i trzema nurkowaniami zapłaciłem 80 zł. W Indiach byłem 28 dni, północ i południe, i poszło mi na wszystko 400 $ bez przelotu (i bez nurkowań :) ).
              Do Tajlandii wybieram się w tym roku też na miesiąc, ale Wy tu jakieś straszne rzeczy piszecie. Może po prostu trafiłem na forum ludzi lubiących szastać forsą?
              Pytam poważnie, kogoś "normalnego", czy można tam ponurkować rekreacyjnie za jakąś normalną cenę, bo 1000 zł to większa połowa mojego budżetu :).
              Pozdrawiam i bez obrazy
              • simon_r Re: koszt wyajzdu 21.07.14, 16:16
                Na Koh Phangan za 10000BHT czyli 1100zł robiłem kurs PADI OWD. Były to 4 dni kursu z dwoma nurkowaniami na rafie przy plaży Mae Haad i całodniowe nurkowanie przy Sail Rock. W cenie było zamieszkanie w klimatyzowanym bungalowie z łazienką... oczywiście mieszkałem tam z moją połówką. Czy to drogo??... Za same nurkowania na Sail Rock zapłacisz ok. 2500BHT czyli więcej niż w Egipcie.. ale zawsze można poszukać innego ośrodka.
                • leon1415 Re: koszt wyajzdu 22.07.14, 10:19
                  Czyli uściślijmy, zapłaciłeś 10.000 BTH za 4-dniowy kurs, w tym 3 dni nurkowania i 3 noclegi w bungalowie z łazienką dla dwóch osób, tak? Troszkę lepiej ale dalej drogo jak diabli :)
                  Samo jednorazowe nurkowanie po tej cenie wychodzi drożej niż w kursie, gdzie masz jeszcze w cenie bungalow i chyba jakiś certyfikat za ukończenie (czy on jest honorowany w Polsce, w innych krajach, do czego to uprawnia?).
                  Czy można gdzieś ponurkować jednorazowo cały dzień za 1000-1500 BTH?
                  Dziękuję za odpowiedź.
                  • simon_r Re: koszt wyajzdu 22.07.14, 17:15
                    Uściślając...
                    - kurs Open Water Diver według PADI to chyba najbardziej/najpowszechniej uznawany certyfikat na świecie. Gdziekolwiek pojedziesz kosztuje podobnie czyli w przeliczeniu na złotówki około 1000zł. Również w Egipcie.
                    - ja oprócz kursu OWD miałem zakwaterowanie na 4 noce wraz z moją kobietą w stacji nurkowej w całkiem komfortowych murowanych bungalowach z klimatyzacją, łazienką i kuchnią.
                    - kurs wybierałem nie kierując się ceną tylko informacjami o szkołach nurkowania w Taj... Sail Rock Divers mają bardzo dobre opinie. To nie był kurs robiony na "odwalsię". Przez dwa pierwsze dni mieliśmy zajęcia teoretyczne i basenowe, na których moja kobita wymiękła gdyż nie potrafiła przedmuchać maski (gdzie indziej by to olali... tutaj nie puścili dalej ale też nie kazali sobie płacić za dwa dni kursu dla niej, które odbyła). Kolejne dwa dni to nurkowania - najpierw z plaży a następnie z łodzi.

galeryjka z Phangan
              • aszusta Re: koszt wyajzdu 22.12.14, 12:00
                Na funpage?u Asiandivers organizujemy konkurs fotograficzny Tajskie Inspiracje :)

Do wygrania voucher o wartości 10000THB (ok 1000zł) oraz vouchery o wartości 3000 THB do wydania na nurkowania i wycieczki w Tajlandii.

Link do aplikacji konkursowej: www.facebook.com/AsianDivers/app_285304374978813
                Link do strony Asiandivers, gdzie znajdziecie pełną ofertę wycieczek i nurkowań: asiandivers.pl/

Zapraszamy do udziału w konkursie:)
      • Gość: Magnuna Re: Tajlandia, własnie wrociłam, odpowiem na pyt. IP: *.wroclaw.vectranet.pl 26.11.13, 16:35
        Na Phukecie zatrzymaliśmy się w Kamali, tanim i fajnym hostelu ale ponieważ reszta rodziny przebywała w dużym resorcie więc tam korzystaliśmy z basenów. Nie wiem jak teraz wygląda sytuacja z tym hostelem bo wtedy był wystawiony na sprzedaż. Całą wyspę objechaliśmy na skuterach. W Bangkoku noclegi mieliśmy za grosze, w okolicach Khao San Road, znalezione z ulicy, bez wcześniejszych rezerwacji.
        Która z wysp (Phi Phi czy Phuket) jest lepsza? Wszystko zależy od tego co chcesz robić, jakiego typu atrakcje Cię interesują....
        Dla nas Phuket było idealnym rozwiązaniem bo kryterium wyboru była dostępność do nurkowisk wokół Similanów i Phi Phi.
        Zerknij np. na Tripadvisor - tam są rankingi atrakcji.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka