Dodaj do ulubionych

Z lotniska Suvarnabhumi do Don Mueang-jak czasowo?

31.03.16, 11:28
Witam serdecznie,
moze ktos z Was moze mi pomoc, bo mam mała zagwozdkę:
potrzebuję dostac sie z Suvarnabhumi do Don Mueang, a dalej samolot i prom do Koh Samui.
Laduje w Bangkoku Suvarnabhumi o 08:20 rano. Wylot z Don Mueang mam albo o 11:40 z AirAsia, albo o 14:05 z NokAir. Czy ktos ze swojego dsowiadczenia moze mi napisac, jak czasowo wyglada sprawa odprawy na lotnisku w Bangkoku i przejazd bezplatnym autobusem na Don Mueang? Czy ladujac o 08:20 powinnam zdazyc na lot o 11:40 z Don Mueang?
Bede wdzieczna za Wasze sugestie
Obserwuj wątek
    • muchospatatos Re: Z lotniska Suvarnabhumi do Don Mueang-jak cza 04.04.16, 13:11
      Czesc...
      Rok temu korzystalem z tej opcji...wygodna...
      Mam jednak troszke watpliwosci czy zdarzysz na wczesniejszy samolot...ladujac okolo 8.20 dopiero okolo 9.00 bedziecie miec swoje bagaze...zakladam planowe ladowanie oczywiscie...
      Sam autobus odjezdza z poziomu sklepow i jest darmowy dla tych co maja bilet z Don Muang...jedzie okolo 45 minut bop nigdzie sie nie zatrzymuje w porownaniu np z liniowym ktory ma rzekomo 38 przystankow...
      Nie pamietam jednak jak czesto jezdzi...my nie czekalismy dlugo na odjazd....
      Ja osobiscie chyba wybralbym dla bezpieczenstawa 14.05 NOK Air tym bardziej ze to fajne linie...
      Mozesz nimi wykupic takze polaczenie z dotarciem na Koh Samui...dojazd busem i prom i chyba transport do hotelu (ja przylecialem za pozno i nie korzystalem z tego)
      Lotnisko w Surat Thani o ktorym zapewne piszesz jest okolo 30 km za miastem, z miasta tez trzeba by sie dostac do Donsak na prom itd...
      OPtymalnie jest kupic caly pakie NOK Air albo na lotnisku transport na Koh Samui ktory kosztuje o ile pamietam okolo 750-800 BAT na osobe...
      Pamietaj takze ze prom ostatni z Donsak wyplywa okolo 18.00 i pozniej jest tylko prom widmo dla lokalsow z Surat Thani o 23.00 ktory mi odradzono...
      • amra24 Re: Z lotniska Suvarnabhumi do Don Mueang-jak cza 04.04.16, 18:14
        Dziekuje Ci bardzo za odp.
        Tak myslalam,ze raczej ten wcześniejszy samolot nie jest dobrym pomysłem.Zdecydowalam sie na Air Asia i spory zapas czasowy,potem bezpłatny autobus i lot do Surat Thani,a potem jeszcze prom do Koh Samui.Cenowo wyszło tak najtaniej.
        Dziekuje za wskazówki.
        Pozdrawiam
        • muchospatatos Re: Z lotniska Suvarnabhumi do Don Mueang-jak cza 05.04.16, 16:22
          Moze zdarzysz ale po co sie denerwowac...
          Na lotnisku DMK powinnas byc okolo min. 2 h przed...dodaj dojazd srednio 1 h i czekanie na bagaz wraz z dojsciem minimum 0,5 h bo lotnisko jest naprawde duze....daje to nam minimum 3,5 h jak wszystko zadziala sprawnie...a jak sie spozni samolot? a jak na bagaze bedziecie czekac dluzej? a jak autobus jeden wam ucieknie a nastepny dopiero bedzie za 1 h???
          Wg mnie lepiej tym NokAir o 14.05 a na lotnisku DMK za prawie normalne pieniadze (a na pewno lepsze/nizsze niz na miedzynarodowym BKK) zjesc Pad Taia czy Kow Soy ? tajską zupę z makaronem, kurczakiem, dużą ilością imbiru, szczypiorem i cebulą, posypaną crunchy noodles (za 120-130THB)...
          Apropos Koh Samui....to najpierw okolo 1,5 h autobus do Donsak, pozniej okolo 1-1,15h prom a na koniec dotarcie do hotelu w Chewang, Lamai czy innym miejscu Koh Samui
    • simon_r Re: Z lotniska Suvarnabhumi do Don Mueang-jak cza 07.04.16, 11:34
      Jeśłi jeszcze nie pokupowałaś tych biletów to może rozważ opcję jazdy pociągiem do Surat Thani.
      Lądujesz o 8:50 w BKK. Jedziesz Airport linkiem na Makkasan, tam przesiadasz się do metra i jedziesz na Hualampong gdzie kupujesz sobie bilet na nocny pociąg do ST. Pociąg odjeżdża o 22 więc zostawiasz bagaże w przechowalni i ruszasz na całodzienne zwiedzanie Bangkoku. Nocą jedziesz wygodnie pociągiem kimając w kuszetce za pół ceny samolotu i oszczędzajac na hotelu a około 8 rano jesteś w ST skąd wiozą CIe na prom do Don Sak i około południa następnego dnia jesteś na Samui.
      • muchospatatos Re: Z lotniska Suvarnabhumi do Don Mueang-jak cza 07.04.16, 18:05
        Simon...jednak bede polemizowal....zwiedzanie Bkk po calodniowej podrozy nie wydaje mi sie dobrym pomyslem zwazywszy jeszcze na upal, dochodza tez koszty dojazdu itp do centrum...
        Nie masz racji zas na pewno co do cen lotow i pociagow...samolot jak dobrze kupisz moze kosztowac np na termin ktory ja sprawdzalem dla siebie tj 26 czerwca 2016 kosztuje 625 BAT liniami Thai Lion...Nok Air czy Air Asia sa troszke drozsze...a pociag do Surat Thani z Bkk to okolo 700-800 BAT...
        Zarowno lotnisko jak i dworzec sa poza miastem....dosc daleko....
    • coconutpathway Re: Z lotniska Suvarnabhumi do Don Mueang-jak cza 20.04.16, 21:01
      Zapraszamy do naszej relacji z 24 godzin w Bangkoku. Piszemy o miejscach wartych zobaczenia oraz takich które zdecydowanie należy omijać.
      www.coconutpathway.com/2016/04/24-godziny-w-bangkoku.html
      • lled Re: Z lotniska Suvarnabhumi do Don Mueang-jak cza 01.08.16, 15:35
        co jest warte zobaczenia Twoim zdaniem? przestalem czytac Twoj wpis gdy doszedlem do drugiego akapitu gdzie napisalas "W Bangkoku postanowiłyśmy zatrzymać się w okolicy Khao San Road"
        to nie jest mekka backpackerow tylko mekka narkomanow i alkoholikow, glownie z europy.
    • muchospatatos Re: Z lotniska Suvarnabhumi do Don Mueang-jak cza 26.07.16, 21:33
      Sprawdzilem w czerwcu....
      Darmowy autobus miedzy lotniskami odjezdza co pol godziny o pelnej i w polowie godziny.
      Jedzie okolo 45 minut.
      Jezdzi do polnocy, by jechac za darmo trzeba miec bilet na dzis lub nastepny dzien z drugiego lotniska.
      Gdzie go znalezc...z poziomu przylotów trzeba wyjsc wyjsciem nr 3...przechodzac po kladce po prawej stronie zaraz za nia siedza ludzie obslugujacy przejazd a obok autobus...
      Proste, tanie i wygodne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka