Dodaj do ulubionych

Chiang Mai w Tajlandii - warto? Co ciekawego?

IP: *.nyc.rr.com 05.03.05, 00:52
Witam

Jestem na etapie planowania podrozy i mam jeszcze kilka wolnych do
obstawienia dni. Jesli ktos byl w Chiang Mai prosze o trafne recenzje. Dzieki
wielkie z gory
Obserwuj wątek
    • Gość: Aneta Re: Chiang Mai w Tajlandii - warto? Co ciekawego? IP: *.cable.mindspring.com 05.03.05, 02:43
      Zdecydowanie warto jesli chcesz sie wybrac na trekking w dzungli zapisc na kurs
      gotowania tajskiego jedzonka albo robienie zakupow (targ niedzielny ma
      rewelacyjne ceny.)Oprocz tego warto zwiedzic najwieksza w okolicy swiatynie
      buddyjska polozona nz gorze z ktorej rosciaga sie piekny widok na okolice. Ja
      goraco polecam wyprawe do dzungli.

• Gość: Kania Re: Chiang Mai w Tajlandii - warto? Co ciekawego? IP: *.zak.com.pl / *.zak.com.pl 08.03.05, 12:09
        Zgadzam się z przedmówczynią (czy też przedpiszynią ;-). Żeby nieco uściślić
        dodam, że trekking w dżungli mozesz dobrać do swoich potrzeb i wytrzymałości -
        od jednodniowej wyprawy busikiem ze spacerem kilkugodzinnym po dżungli, jazdą
        na słoniu i spływem tratwą bambusową po rzece i odwiedzaniem wiosek plemion
        górskich do np. tygodniowej wyprawy, gdzie śpi się w chatach we wioskach
        (śpiwory do spania można wypożyczyć) i łazi po górach dłużej i po "lepszych"
        miejscach, tzn. mniej tłumnie odwiedzanych przez turystów. Albo możesz wybrać
        cos po środku. I warto pomyśleć o kursie gotowania, jakkolwiek groźnie to
        brzmi, też można ograniczyć się do jednego dnia, a frajda niesamowita nawet dla
        facetów. Poza tym mozna wybrać się do Złotego Trójkąta, popływać po Mekongu
        albo... wybrać się do Laosu, to bardzo blisko, ale warto, oczywiście na dłużej
        niż na 1 dzień. Swiątynia na górze nazywa się Doi Suthep (jeśli dobrze
        pamietam) i jest faktycznie przepiękna. Oprócz targu niedzielnego polecam też
        targ nocny, fantastyczne jedwabie i inne północne gadżety. Polecam!
        • Gość: HubyMac Re: Chiang Mai w Tajlandii - warto? Co ciekawego? IP: *.nyc.rr.com 09.03.05, 00:58
          Juz teraz WAM dziekuje bo przekonaliscie mnie ta dzungla! Rzeczywiscie - byc w
          Tajlandii i nie wybrac sie w tak dziewicze zakatki to po prostu strata. Wiecie
          moze jakich kosztow trzeba sie tam spodziewac za taki trekking i
          przejazd/przelot do Chiang Mai
          Pozdrawiam takich (chorych) zapalencow jak ja!
          • Gość: Aneta Re: Chiang Mai w Tajlandii - warto? Co ciekawego? IP: *.cable.mindspring.com 09.03.05, 05:37
            Koszt 2 dniowego trekkingu byl w listopadzie: $30 za calosc (wyjazd venem rano i
            powrot drugiego dnia popoludniu + posilki i nocleg
            ) a za przelot Air Asia z Bangkoku do Chiang Mai placilam w jedna strone $12 a w
            druga chyba $25 do $30.

• Gość: lolo07 Re: Chiang Mai w Tajlandii - warto? Co ciekawego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.05, 08:45
              a gdzie zalatwialas ten trekking??? jakies namiary na firme?? ja wybieram sie w
              przyszlym miesiacu...a moze slyszalas o polskim biurze ULTIMA w BKK?? podobno
              organizuja takie wyprawy???
              • Gość: Kania Re: Chiang Mai w Tajlandii - warto? Co ciekawego? IP: *.zak.com.pl / *.zak.com.pl 09.03.05, 13:45
                Osobiście jestem za tym, żeby na miejscu zorientować się w kosztach i mozliwych
                wariantach. Praktycznie każdy guesthouse ma oferty takich trekkingów w różnych
                wariantach (ilość dni, trasy, itd.). Można się przejść po miejscach, gdzie
                guesthouseów jest najwięcej i pooglądać oferty. I nie wierzę, żeby rezerwując
                cos wcześniej, np. jeszcze w Polsce mozna było liczyć na nizsze ceny. Pzdr!
              • Gość: Aneta Re: Chiang Mai w Tajlandii - warto? Co ciekawego? IP: *.bbnplanet.com 09.03.05, 14:57
                Trekking wykupilam w 'guesthouse'gdzie nocowalam - Top North, ale tak jak tutaj
                juz napisano praktycznie kazde miejsce noclegowe ma w swojej ofercie wyprawe do
                dzunglii. My bylismy razem z para z Anglii, ktora sobie zalatwila trekking
                jeszcze w BKK i placili 400 BHT wiecej od osoby niz my, wiec mysle ze warto
                poczekac az bedziesz na miejscu.
                Slyszalam o polskim biurze, bylam na ich stronie, ale nie korzystalam z uslug
                bo uwazam, ze mozna samemu wszystko zalatwic a przy okazji jest taniej.
                Pozdrawiam.
          • Gość: Kania Re: Chiang Mai w Tajlandii - warto? Co ciekawego? IP: *.zak.com.pl / *.zak.com.pl 09.03.05, 14:14
            Własnie co do tej dziewiczości... Przyjżyj sie dokładnie ofertom na miejscu,
            pogadaj z ludźmi, którzy na takich trekkingach byli. Zdarzają sie firmy
            naciagające. A to wioski odwiedzane będą punktami sprzedaży handicraftów,
            spacer po dżungli okaże się być wyprawą na jej skraj ścieżką uczęszczana jak
            Marszałkowska, itd, itp. Najniższa cena czasami może być zachętą, ale moze nie
            gwarantować fajnej zabawy.
            Co do ceny przejazdu to pewnie gdzieś tak z 350-500 baht za autobus z Khao San,
            polecam nocny, bo mozna sie wyspać i od rana rozpocząć szukanie fajnego
            trekkingu w Chiang Mai. A może poszukać też w Chiang Rai, będzie mniej
            turystów, moze oferty będą ciekawsze.
            Polecam też stronę: www.khaosanroad.com jak mówią o sobie the gateway to
            southeast asia, różne info nie tylko o BKK.
            • Gość: Kania Re: Chiang Mai w Tajlandii - warto? Co ciekawego? IP: *.zak.com.pl / *.zak.com.pl 09.03.05, 14:19
              Sama powinnam się PRZYJRZEĆ co piszę. Pardon za błąd ;-)))
            • Gość: HubyMac Re: Chiang Mai w Tajlandii - warto? Co ciekawego? IP: *.nyc.rr.com 11.03.05, 04:35
              Kania, piszesz zeby uwazac na naciagaczy i tym podobnych. Podkreslam - ja tam
              jade po raz pierwszy i jakim kryterium mam sie kierowac? Skad mam wobec tego
              widziec ze nie wcisna mi wedrowki po "Marszalkowskiej" - jak piszesz. Sam
              rozumiesz... Jesli mozesz uscislic, bede wdzieczny (chodzi mi o sprawdzone
              biuro lub cos w tym stylu)
              Pozdrawiam
              • Gość: lolo07 Re: Chiang Mai w Tajlandii - warto? Co ciekawego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.05, 09:09
                a ja mam jeszcze jeden problem...MALO CZASU!!!...wiec nie chcialbym go marnowac
                na chodzenie po CHM i szukanie ofert...dlatego prosze o jakies dokladne namiary
                na uczciwego i solidnego organizatora...dodam jeszcze tylko ze nie interesuje
                mnie chodzenie po"marszalkowskiej" i spanie w hotelach...interesuje mnie
                prawdziwa przygoda ze spaniem w dzungli itp...pozdrawiam i z gory dziekuje
                • Gość: Kania Re: Chiang Mai w Tajlandii - warto? Co ciekawego? IP: *.zak.com.pl / *.zak.com.pl 11.03.05, 12:25
                  Hmmm... No to mam problem. Bo w tej części Tajlandii byłam kilka lat temu, więc
                  jakiekolwiek moje namiary (jesli je jeszcze odnajdę) mogą być po prostu
                  nieaktualne. A biur organizujących trekkingi faktycznie są setki. Ja zwykle
                  polegam na opiniach ludzi spotkanych na miejscu, pytać można zacząć już w BKK,
                  na pewno spotkacie ludzi, którzy właśnie wrócili z Chiang Mai i coś
                  podpowiedzą. I chyba nie uda mi się wymyślić innego dobrego sposobu na
                  odróżnienie dobrej oferty od złej. Albo spróbujcie poszukać info na thorn tree
                  lonely planet. Znalazłam jeden post:
                  thorntree.lonelyplanet.com/messagepost.cfm?postaction=reply&catid=51&threadid=739624&messid=6283243&STARTPAGE=1&parentid=0&
                  from=2 ale pewnie jest ich więcej albo sami zadajcie tam pytanie. Powodzenia!
              • Gość: Kania Re: Chiang Mai w Tajlandii - warto? Co ciekawego? IP: *.zak.com.pl / *.zak.com.pl 11.03.05, 12:30
                Zanalazłam jeszcze jakieś ogólne wskazówki na temat trekkingów i biur je
                organizujących, może Wam pomogą.
                www.thaiwaysmagazine.com/chiang_mai/chiang_mai_trekking.html
                ale fakt pozostaje faktem, iż "The best recommendations about trekking
                companies can be obtained from those who have made such a trek before. They are
                more than willing to express their satisfaction or dissatisfaction according to
                the services they have received. You may also inquire of the Tourist Police
                about reports of any problems certain companies may have encountered."
                • Gość: lolo07 Re: Chiang Mai w Tajlandii - warto? Co ciekawego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.05, 13:58
                  dzieki...kofana jestes...
                  • Gość: Kania Re: Chiang Mai w Tajlandii - warto? Co ciekawego? IP: *.zak.com.pl / *.zak.com.pl 11.03.05, 14:11
                    Polecam się ;-)))

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka