Dodaj do ulubionych

Białoruskie wybory

10.08.20, 09:58


,Po prostu dyktatura
Obserwuj wątek
  • ignorant11 Re: Białoruskie wybory 13.08.20, 20:17
   Tam się zaczyna na ostro... Skoro juz sa bunty wojska i policji...
   Ciekawe jak to sie rozwinie i co bedzie z Białorusią?

   Bo paradoksalnie moga sie dorwać siły ciemności prokacapskiej.... a nam jednak najbardziej zalezy na niepodleglości Białorusi i najwiekszym zagrozeniem jest aneksja przez Rosje.
      • eliot Re: Białoruskie wybory 25.08.20, 15:50
       scand napisał:

       > Dlaczego uważasz że Białoruś jest ważniejsza ? Ukraina to znacznie bardziej lud
       > ny kraj.


       Jak zauważyłeś (?) Ignorant napisał "strategicznie", jeśli wejdzie tam Rosja a Białoruś stanie się rosyjską gubernią, to "przesmyk suwalski" zostanie wzięty w żelazny uścisk. Jak się zapewne orientujesz obecnie Rosją rządzi polityczny bandyta i zleceniodawca politycznych mordów, niejaki Władimir Władimirowicz wink. Na zimno ocenia stopień zysków i strat a dodatkowo realnie ocenia nikczemność naszych zachodnich "sojuszników", którzy, czy to z Berlina, czy z Paryża cały czas przymilnie merdają ogonkami... Wystarczy wspomnieć, że kiedy na Białorusi rozszerzały się madowe protesty, to właśnie w Moskwie Heiko Mass, minister spraw zagranicznych RFN, łasząc się do wyżej wspomnianego bandyty oraz Ławrowa, potępiał USA za sankcje wobec NS2 i ogłaszał, że nie będą nam Amerykanie określali z kim mamy robić interesy... Dodatkowo trzeba sobie zdać sprawę, że ewentualne uruchomienie NS2 oznacza też wyłączenie (lub szantaż wyłączenia) rurociągów biegnących na zachód przez Białoruś i Ukrainę... Inna sprawa, że gdyby nawet istniała w Niemczech chęć (a nie istnieje) udzielenia na pomocy wobec rosyjskiego zagrożenia to Bundeswehra, w obecnym stanie, nie jest zdolna do jej udzielenia. A jeśli chodzi o Francę, to chyba nikt w najśmielszych nawet marzeniach nie wierzy w jakąkolwiek jej pomoc... Natomiast jeśli miałeś na myśli Ukrainę i Białoruś jako kraje potencjalnej emigracji do nas, to oczywiście Ukraina jako kraj znacznie ludniejszy jest dla nas ważniejszy.

       Pozdr.
       • scand Re: Białoruskie wybory 27.08.20, 12:51
        > to "przesmyk suwalski" ..

        Wtedy Rosja miałaby jeszcze alternatywę w postaci Litwy, gdzie dodatkowo żyje chyba trochę etnicznych Rosjan. Litwa ponadto jest oczywiście dużo słabszym krajem niż Polska.
        • eliot Re: Białoruskie wybory 27.08.20, 19:59
         scand napisał:

         > > to "przesmyk suwalski" ..
         >
         > Wtedy Rosja miałaby jeszcze alternatywę w postaci Litwy, gdzie dodatkowo żyje chyba trochę etnicznych Rosjan. Litwa ponadto jest oczywiście dużo słabszym kra
         > jem niż Polska.

         Oczywiście! Zagrożone będą wszystkie kraje bałtyckie, szczególnie, że w Estonii (25,7%) czy na Łotwie (26,9%) mniejszość rosyjska jest kilkakrotnie wyższa niż na Litwie (5,8%). Po odcięciu przesmyku suwalskiego
         całość Bałtyki w ciągu paru dni będzie w łapach Rosji. A tak na marginesie, że jeśli Rosja zdecyduję się na atak na przesmyk suwalski to można być pewnym jednoczesnego ataku na wszystkie kraje bałtyckie. Będzie to wymagało mniejszych sił niż atak na przesmyk....
         • scand Re: Białoruskie wybory 28.08.20, 11:39
          Ataku na przesmyk się nie spodziewam. Nie ma tam żyjących Rosjan więc w żaden sposób nie da się go usprawiedliwić. Obecna polityka Putina to "zbieranie ludzi ruskich" w ramy jednej dzierżawy, ale to wymaga wsparcia od wewnątrz.
          • eliot Re: Białoruskie wybory 28.08.20, 15:38
           scand napisał:

           > Ataku na przesmyk się nie spodziewam. Nie ma tam żyjących Rosjan więc w żaden s
           > posób nie da się go usprawiedliwić. Obecna polityka Putina to "zbieranie ludzi
           > ruskich" w ramy jednej dzierżawy, ale to wymaga wsparcia od wewnątrz.


           Hmmm... nie zauważyłem żeby Rosji brak poparcia wewnątrz w czymś przeszkadzał... Rosja jest tam gdzie powie car... Istniało nawet odwiecznie rosyjskie miasto Łomża wink to co dopiero odwiecznie rosyjskie miasto Suwałki? Przecież odwiecznie rosyjskie miasto Kalinigrad jest rosyjskie!!!?

           wink
           • scand Re: Białoruskie wybory 29.08.20, 09:30
            > Przecież odwiecznie rosyjskie miasto Kalinigrad jest rosyjskie!!!?

            A swoją drogą wygląda na to że najbardziej upamiętnioną osobą z czasów stalinowskich będzie niejaki Kalinin. Na wieki wieków? Kto wie..
            Nawet nie wiadomo, co osobiście zrobił poza oczywiście tym, że był figurantem Stalina ( czasami jak widać bardziej opłaca się być figurantem niż wodzem wink
            • eliot Re: Białoruskie wybory 31.08.20, 13:42
             scand napisał:

             > > Przecież odwiecznie rosyjskie miasto Kalinigrad jest rosyjskie!!!?
             >
             > A swoją drogą wygląda na to że najbardziej upamiętnioną osobą z czasów stalinow
             > skich będzie niejaki Kalinin. Na wieki wieków? Kto wie..
             > Nawet nie wiadomo, co osobiście zrobił poza oczywiście tym, że był figurantem S
             > talina ( czasami jak widać bardziej opłaca się być figurantem niż wodzem wink

             Był Przewodniczącym Prezydium Rady Najwyższej ZSRR, pospolicie zwano go wszechzwiązkowym starostą...
             Był też współodpowiedzialnym za wiele masowych zbrodni komunistycznych. Jego podpis można też znaleźć, obok innych członków politbiura, na decyzji o zamordowaniu polskich oficerów w Katyniu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka