Dodaj do ulubionych

zez zbieżny po operacji zeza rozbieżnego

29.08.13, 09:39
Syn mial 2 dni temu operację zeza rozbieżnego i wydaje nam się, że teraz operowane oko ma zeza zbieżnego, tak jakby mięsięń został za bardzo skrócony. Oko jest jeszcze czerwone i opuchnięte więc może nam się tylko wydaje, ale syn trochę podłamany. Czy spotkaliście się z taką sytuacją ? Czy to oko ma jeszcze ustawić się lepiej jak się wszystko zagoi? Podwójne widzenie też niestety czasami występuje chociaż badanie przed operacją wykazało że nie powinno tego być, zapomnieliśmy spytać się pani doktor na wizycie pooperacyjnej ale mam nadzieję że to też minie.
Obserwuj wątek
    • 4jac Re: zez zbieżny po operacji zeza rozbieżnego 01.09.13, 20:59
      witam...miałem podobnie - operacja zeza rozbieżnego oka lewego , po operacji miałem też zbieżnie oko ustawione i to mocno ale pani dr. powiedziała ze tak ma być bo się ustawi z czasem , co rzeczywiście nastąpiło z czego się ciesze, co do podwójnego widzenia miałem to kilka dni i znikło ...wszystko zawdzięczam pani dr. która mnie prowadziła i operowała. Życzę pani synowi jak najlepiej i proszę się nie martwić na zapas :)
        • cebul1939 Re: zez zbieżny po operacji zeza rozbieżnego 04.07.14, 14:42
          Operację miałem robioną w UK ponieważ Jestem tu juz od kilku lat lekarz podobno najlepszy w swoim fachu twierdził zaraz po operacji ze wszystko jest w jak najlepszym porządku ale kiedy zobaczyłem w domu ze oko ucieka zbieżne załamalem się i chciałbym się dowiedzieć czy to normalne czy mam się przygotować na drugą operację fakt jest taki ze leżę trzeci dzień w domu po operacji i mam nadzieje ze to jakoś się naprostuje
            • 4jac Re: zez zbieżny po operacji zeza rozbieżnego 11.12.14, 09:53
              Witam...tak samo moja pani dr. mi powiedziała ,ja już jestem po 2 operacji rok i 7 m-cy, mam ciut zbieżnie jeszcze lewe oko ,co trudno nawet dostrzec.... na zdjęciach mam równiutko, tak samo jak TY po operacji wyglądało to fatalnie potem tylko lepiej i zapewniała mnie pani dr.że to sie nie cofnie juz do poprzedniego stanu ,nie chce się rozpisywać poczytaj moje wpisy... jak masz jeszcze jakieś pytania to proszę ...pozdrawiam powodzenia życzę...
              • orton11 Re: zez zbieżny po operacji zeza rozbieżnego 11.12.14, 11:45
                Dziękuję za tak szybką odpowiedź, a ta druga operacja u Ciebie to była zeza zbieżnego, po operacji rozbieżnego? Ja się zaczynam denerwować bo ten zbieżny teraz wygląda gorzej niż lekki rozbieżny przed operacją. Jak długo goiło Ci się oko i mniej więce po jakim czasie zaczęło ustawiać się prawidłowo/
                • orton11 Re: zez zbieżny po operacji zeza rozbieżnego 11.12.14, 11:55
                  Przepraszam jeszcze jedno czy w czasie gojenia oka (2 miesiące) miałeś zwolnienie lekarskie, bo ja na to oko gorzej widzę i mam taką poświatę przy patrzeniu. Dziękuję za wsparcie , bo to takie potrzebne osobom, takim jak ja po operacji,które mają tyle wątpliwości i są podłamane. Pozdrawiam.
                • 4jac Re: zez zbieżny po operacji zeza rozbieżnego 11.12.14, 17:55
                  Witam ponownie...po kolei -ja miałem na to lewe oko 2 operacje ...2 to minimum przy usuwaniu zeza ja prawie niewidzę na to oko wiec był to zabieg jak teraz zwą kosmetyczny ale ja miałem straszne kompleksy z tego powodu ( znam takich co nie mają ) oko goiło się ok 6 m-cy po ok 3 dopiero cofnęło się prawidłowo miałem krople przepisane zwolnienia dostałem 14dni od pani dr. - pisałem wcześniej że miałem z początku podwójne widzenie ale to minęło .Zawsze zaznaczam że każdy przypadek jest indywidualny i inny no i co najważniejsze trzeba trafić na "dobrego" lekarza ja po tych 2 operacjach jestem bardzo zadowolony zawdzięczam to dr. Jochan ..jest powszechnie doceniana ,choć i tak się znajdą niezadowoleni ja piszę za siebie i powtarzam po raz któryś tu na forum że dzięki niej żyję teraz na luzie ..fajnie jest sie widzieć na zdj .z prostymi oczyma ... pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka