Dodaj do ulubionych

Leczenie zeza u dziecka okularami

09.09.15, 11:55
Cześć,
Mój synek ma 3,5 roku. rok temu zaczął zezować zbieżnie, bardziej prawym oczkiem ale ostatecznie naprzemiennie. Trafiliśmy od razu do okulisty prof. Pecold. Okazało się, że nadwzroczność 3,8 dioptrii. Okulary dostał +2... Była seria zasłaniania oczku naprzemiennie, potem tylko oczka mniej zezującego.
Nie widziałam efektu, zez się pogłębiał. Trafiłam do dr Więckowskiej (podobno super specjalistki). Okularki dostał +3, w okularach patrzył ładnie, ale cały czas przy bliży zezował nawet w okularach.
Jako niecierpliwa i przewrażliwiona matka, pojechałam do Krakowa do dr Kaczmarek. okazało się, że wada jest większa niż stwierdzono w poznaniu bo +5 na prawym i +4,5 na lewym. Zapisano nam okulary takie jak ta wada-czyli mocne.
Synek nosi chętnie okulary, właściwie cały czas, zaklejamy na 2 h dziennie lewe oczko.
Prawe jest słabsze i bardziej zezuje. Pani dr Kaczmarek tak samo jak Dr Więckowska uważają na razie przynajmniej, że operacja raczej nie będzie potrzebna.

Czy ktoś miał podobne doświadczenia. Czy przy tak dużej wadzie okulary naprawdę są w stanie wyleczyć zeza? Bardzo się boję, że przegapią moment, w którym można zrobić operację. A z drugiej strony chyba do dobrych specjalistów trafiam. Komuś trzeba w końcu zaufać...
Wielu w Was pisze, że o operacji zeza zbieżnego pojawił się w wieku starszym rozbieżny itp. Więc wiadomo, że wolałabym bez operacji, ale jak długo czeka się na efekty leczenia okularami?
Napiszcie proszę o swoich dzieciach i doświadczeniach.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka