Dodaj do ulubionych

Zez dziecko wielkopolska

25.10.18, 23:10
Witam wszystkich, piszę ponieważ już sama nie wiem co robić. Synek ma obuocznego zeza od urodzenia. Od samego początku wiedziałam, że te oczka na miejsce nie wrócą i odkąd skończył 6 msc wożę go po lekarzach. Przez pierwsze 2 lata jeździłam po Włoszech, ale każdy okulista kazał czekać. I tak czekaliśmy nie wiem na co. Teraz jest "pod opieką" w Poznaniu. W sumie widziało go z 5 okulistów tutaj i żaden nic nie zrobił. Wszyscy tylko mówią, że zez faktycznie duży i że prawdopodobnie operacja, ale póki co obserwacja. Ale obserwacja czego? Nic kompletnie się nie zmienia, nie ma żadnych poprawek jak już to jest gorzej. Moje pytania są następujące: czy to normalne, że żaden okulista nic nie robi? Jak u Waszych dzieci przebiega/ło leczenie? Syn ma lat 4 i pół. Macie kogoś godnego polecenia kto nas przyjmie prywatnie na konsultację? Byle nie dr. Gotz-Wieckowska, bo ma terminy katastroficzne jakby conajmniej uzdrawiała.
Obserwuj wątek
  • dobry_optometrysta_warszawa Re: Zez dziecko wielkopolska 23.12.18, 17:33
   Dzień dobry, oczy dziecka powinny być ustawione prawidłowo w 6 m-cu życia. Jeśli nie są - powinno być wdrożone postępowanie (terapia wzroku, okulary, okluzje ...). Obserwacja, jak słusznie Pani podejrzewa, nic tutaj nie pomoże. Im szybciej wdroży Pani leczenie, tym lepiej. Jeśli dziecko jest w wieku 4 lat, prawdopodobnie (w zależności od przypadku) można jeszcze dużo zrobić.

   Leczeniem zeza zajmuje się optometrysta lub ortoptysta. Zeza można wyleczyć nieoperacyjnie poprzez terapię wzroku; jeśli nie jest to możliwe, dzieci kierowane są na zabieg, jednak przed zabiegiem terapia jest potrzebna ze względu na potrzebę wykształcenia prawidłowego widzenia obuocznego.

   Jesteśmy firmą Dobry Optometrysta i zajmujemy się dziećmi z zezem na terenie Warszawy. W Poznaniu mogę Pani polecić dr Annę Przekoracką-Krawczyk, mgr Monikę Czaińską.

   Jeśli miałaby Pani dodatkowe pytania, prosimy o kontakt na adres e-mail podany na naszej stronie internetowej www.dobryoptometrysta.pl.

   Pozdrawiam serdecznie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka