Dodaj do ulubionych

WAŻNE do wszystkich, którzy angażują się w ZEZisko

04.01.07, 13:31
Pewnie mój post zostanie skasowany, ale chcę wypowiedzieć się w pewnej
kwestii...

Podobno każdemu, kto trafia na to Forum zależy na rzetelnych informacjach,
poradach, opiniach. Podobno chcemy sobie pomagać.
OK.
Od roku staram się brać czynny udział w tworzeniu tego forum tak, aby było
użyteczne i stało się dobrą bazą danych. Odpowiadam na posty za każdym razem,
a odsyłanie do przeglądarki uważam za zbędne, bo pytający nie znajdzie w niej
100% odpowiedzi na swoje pytanie.

Kilka miesięcy tem opisałam otwarcie swoją historię, dzielę się z Wami nią do
dzisiaj, choć w tej chwili temat zeza jest dla mnie przeszłością.
Udostępniam swoje zdjęcia każdemu, kto chce je zobaczyć i ... dostaję za to
po głowie.
Napisałam wczoraj post, który wyniknął z Waszej dyskusji w wątku "nowe forum".
Przyglądałam się Waszej wymianie zdań, nie biorąc w niej czynnego udziału.
Niestety moja wypowiedź spotkała się z dezaprobatą ze strony Adminki i post
został usunięty. W swojej wypowiedzi odniosłam się krytycznie do sposobu
traktowania wypowiedzi, które w pewnien sposób są negatywne i niekoniecznie
podobają się uczestnikom ZEZiska.
Tyle tylko, że to jest forum i z definicji wiadomo, że znajdą się na nim
różne, czasami bardzo zaskakujące poglądy na te same tematy.
Biorę udział w dyskusjach na różnych forach i naprawdę rzadko się zdaża, aby
kasować czyjąś wypowiedź, gdy ta nikogo nie obraża, nie zawiera treści
niecenzuralnych i obelg. Na ZEZisku nie ma problemu z trollami-awanturnikami,
dolewającymi oliwy do ognia. Jednak mamy tu inną kwestię: brak możliwości
wyrażania własnego zdania, a w szczególności zdania, które jest "na nie".
Dlaczego jeśli mi się coś nie podoba, to mam to załatwić na priv, bo inaczej
mój post zostanie skasowany? Dobrym przykładem jest moja dyskusja z fatima5
na temat powrotu zeza, w której zostały skasowane niektóre wypowiedzi, gdzie
nie zgadzamy się ze sobą. Dlaczego nie wolno mi się z czymś nie zgodzić? A
jednocześnie wypowiedzi "na tak", powinnam upubliczniać na forum?
Droga Adminko, może warto dodać do forum opcję czerwonego kosza, umożliwiając
tym samym kasowanie postów również przez Forumowiczów? - tak jak np. na
forum "Ciąża i poród" tutaj: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?
f=585&w=54894123.
Obserwuj wątek
      • aleksandra1977 Re: WAŻNE do wszystkich, którzy angażują się w ZE 04.01.07, 14:45
        fatima5,
        w żadnym wypadku nie zarzucam Ci kłamstwa!
        Byłam zdziwiona skasowaniem fragmentów tej rozmowy.
        Chodziło mi o to, aby właśnie taka wymiana zdań, jak wówczas nasza, istniała na
        forum. Z jakiej racji mamy się tylko zgadzać ze sobą? Mamy prawo mieć swoje
        zdanie, mamy prawo je wypowiadać i bronić swoich racji zwłaszcza, że każdy ma
        swoje doświadczenia. I bardzo dobrze, że dyskutujemy. Przecież nie będziemy się
        ograniczać jedynie do "tak, masz 100% racji", gdy życie napisało inny
        scenariusz. A, że czasami robi się z tego bardziej spontaniczna rozmowa,
        świadczy o tym, że mamy coś do powiedzenia. Jednocześnie zachowując przy tym
        zasady ludzkiej wymiany zdań.
    • smutniutka Re: WAŻNE do wszystkich, którzy angażują się w ZE 04.01.07, 14:39
      Olu, muszę Cię rozczarować. Twój post nie zostanie skasowany. Przyznaję
      poprzedni został skasowany, a przyczynę wyjaśniłam Tobie na priv - powtórzę
      tutaj - Twój post został skasowany, bo chce utrzymać porządek na forum i nie
      widzę sensu by na temat drugiego forum były 2 dyskusje na ten sam temat.Wysłałam
      Ci również Twój post na priv i napisałam, że jeśli masz ochotę to wklej go w
      miejscu gdzie dyskusja na ten temat się toczy - ja niestety nie mogę go
      przekierować.

> Udostępniam swoje zdjęcia każdemu, kto chce je zobaczyć i ... dostaję za to
      > po głowie.

W którym momencie dostajesz za to po głowie??? Może w tym, iż napisałam, że
      ciesze się, że byłaś na forum, bo bardzo wiele do niego wniosłaś i z tego powodu
      cieszę się, ze nie odchodzi z forum? Olu!

> brak możliwości wyrażania własnego zdania, a w szczególności zdania, które
      jest "na nie".
      > Dlaczego jeśli mi się coś nie podoba, to mam to załatwić na priv, bo inaczej
      > mój post zostanie skasowany?

Olu, posty, które kiedyś skasowałam nie miała krytycznych uwag wobec ZEZiska.
      Przyczyna ich skasowania była inna. Otóż w momencie, gdy osoby się wyzywają od
      głupich i nie paradnych życiowo itp itd do chyba nic dobrego nie wnosi. Dlatego
      poprosiłam o to, by jeśli ktoś chce sobie coś wyjaśnić, chce się z kimś pokłócić
      niech zrobi to na privie. Bo tak chyba jest kulturalniej prawda? W realu nie
      robimy komuś awantury przy publiczności, a raczej staramy się załatwić sprawę na
      priv?
      Niestety nie ma złotego środka w tej sprawie co robić w przypadku kłótni. Część
      forumowiczów napisało do mnie, gdy były awantury, żeby skasować te posty. Nikt
      potem nie pisał, że źle zrobiłam.

JEśli chodzi zaś o rozmowę z fatimą - tak zostały skasowane niektóre Wasze
      wypowiedzi, ale o ile pamiętasz tam nie tylko Ty się wypowiadałaś. Pojawiały się
      wyzwiska, obrzucanie błotem. Owszem mogłam zostawić kilka wypowiedzi wyrwanych z
      kontekstu, tylko to troche bez sensu?

> Droga Adminko, może warto dodać do forum opcję czerwonego kosza, umożliwiając
      > tym samym kasowanie postów również przez Forumowiczów? - tak jak np. na
      > forum "Ciąża i poród" tutaj: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?
      > f=585&w=54894123

Rzeczywiście taka opcja by pomogła, ale nie jest ona dostępna na forach prywatnych.

Przykro mi, że wszystkie zarzuty wobec ZEZiska pojawiają się teraz. Nikt
      wcześniej nie napisał mi, że wiesz adminko, źle coś robisz; że coś może by
      zrobić inaczej; że w jakiś sposób coś można poprawić.

Pozdrawiam.
      • aleksandra1977 Re: WAŻNE do wszystkich, którzy angażują się w ZE 04.01.07, 15:08
        Może właśnie pojawienie się wątku o nowym forum stało się pretekstem, aby się
        odezwać?
        Szczerze mówiąc zastanawiałam się, czy umieszczać swoją opinię na forum, bo
        spodziewałam się nieprzychylnej reakcji, podobnie do tej, gdy napisałam, że
        jest mi źle po zabiegu.
        Są osoby na tym forum, z którymi koresponduję poza ZEZiskiem, narzekające, że
        na ZEZisku nic się nie dzieje.
        Powiedzenie, że coś mi się nie podoba, wymaga odwagi. Nie każdy potrafi się
        sprzeciwić.
        Mam propozycję: załóżmy nowy, stały link, na górze forum, dotyczący tylko i
        wyłącznie uwag funkcjonowania forum. Takie miejsce, gdzie będzie można
        powiedzieć, co zmienić, co poprawić. Może jakąś skrzynkę uwag i sugestii?
        Jeśli ktoś uzna, że dany post musi być skasowany, to będzie miał możliwość
        uargumentowania takiego działania właśnie w tym miejscu, a nie pisząc na priv.
        Skoro mamy sobie pomagać, skoro mamy być dla siebie grupą wsparcia, to róbmy to
        razem.
        • smutniutka Re: WAŻNE do wszystkich, którzy angażują się w ZE 04.01.07, 15:22
          Olu, tym razem się z Tobą zgadzam, że wiele osób tylko zagląda na forum, czyta,
          ale tak naprawdę go nie współtworzy. Ten problem dotyczy wielu forów, więcej
          podglądaczy, niż użytkowników ;)

Przykro mi jedynie, że nikt nie odezwał się wcześniej, że nie powiedział co jest
          źle i co można poprawić, i że cała sytuacja wychodzi dopiero teraz. Popełniłam
          kilka błędów w adminowaniu forum, ale nie popełniałabym tych samych gdyby ktoś
          mi je wskazał. Przepraszam Was za błedy, ale naprawdę w forum wkładam swoje
          serce i nigdy nie chciałam robić czegoś przeciwko ZEZisku.

Zawsze otwarta byłam na porady, niestety bardzo rzadko one do mnie napływały.
          Oczywiście za chwilkę utworzę wątek, na górze pojawi się później, ponieważ góra
          wymaga czasochłonnej modernizacji z powodu skończenia się tam miejsca na znaki.

> Jeśli ktoś uzna, że dany post musi być skasowany, to będzie miał możliwość
          > uargumentowania takiego działania właśnie w tym miejscu, a nie pisząc na priv.

Oczywiście będzie mógł to zrobić na forum, ale na priv również. Sposobu
          postępowania nie mogę nakazać ;)
          • aleksandra1977 Re: WAŻNE do wszystkich, którzy angażują się w ZE 04.01.07, 15:40
            Moniczko,
            Nie ma za co o przepraszać.
            Tak jak wspominałam w swoim mailu, chętnie Ci pomogę w administrowaniu forum.
            Mam trochę pomysłów i nic nie stoi na przeszkodzie, aby je wprowadzić w życie.
            Wprawdzie nie jestem orłem z informatyki, ale nie sądzę, aby mnie to przerosło.
            Kwestia kliku dni treningu i będę wiedziała z czym to się je.
            • smutniutka Re: WAŻNE do wszystkich, którzy angażują się w ZE 04.01.07, 15:49
              Olu,
              jest za co, bo widzę, że nie tylko Ty miałaś mi za złe, że coś źle zrobiłam i
              dlatego przepraszam te osoby, mając nadzieję, że teraz nikt nie będzie się bał
              mi powiedzieć co mu się nie podoba.

> Mam trochę pomysłów i nic nie stoi na przeszkodzie, aby je wprowadzić w życie.
              w takim razie zapraszam do tego wątku:
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12236&w=54913943 :)
              • nawoj29 Re: WAŻNE do wszystkich, którzy angażują się w ZE 04.01.07, 23:22
                Cześć, dziewczyny. Ja też przeglądam Forum, choć niewiele się angażuję. Mam
                bardzo wiele obowiązków, w tym opieka nad dziećmi, i nie podjęłabym się trudu
                pomocy technicznej, czy choćby codziennego zaglądania tu. Ale może ktoś jeszcze
                zgłosiłby się do pomocy naszej Admince? W końcu całym nadzorem i opieką sama
                się zajmowała. I to wszystko zaczęła Smutniutka. Wszystkim dogodzić się nie da,
                ale musimy przyznać, że wiele oczek się wyprostowało na skutek tutejszych
                dyskusji. Pozdrowienia dla wszystkich.
                  • aleksandra1977 Re: WAŻNE do wszystkich, którzy angażują się w ZE 05.01.07, 13:16
                    jak to jak ulepszyć?
                    Przede wszystkim aktualizować linki, które są na górze forum. Moze z ktorys
                    zrezygnowac, moze cos dodac?
                    Poza tym przedstawiac na forum jak najwiecej zdjec roznego typu (jaskra, zacma,
                    z operacji, forumowiczow....), dodac opcje wklejenia zdjecia przez kazdego, a
                    nie tylko wklejanie linków. Moze jakis film?
                    tak jak np. w linkach forum tutaj:
                    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=43516
                    Kazdy nie ma wiele czasu, kazdy ma obowiazki, ale skoro ponad 3000 osob sie tu
                    pojawia, to, przy odrobinie checi, chyba mozna zrobic cos fajnego?
                    A moze zamiast forum pomyslec o blogu? Tak jak np. ten:
                    ortodoncja.blog.onet.pl/
                    • smutniutka Re: WAŻNE do wszystkich, którzy angażują się w ZE 05.01.07, 13:44
                      Dziękuję Olu :)

Wiem, że górę trzeba zaktualizować. Kwestia jest taka, że jest tam ograniczona
                      liczba znaków do wpisania - w tej chwili jest praktycznie wykorzystana. Zatem z
                      wielką chęcią przyjmę propozycje co konkretnie usunąć, co dodać? :)

Ja myślałam na temat specjalnego wątku, w którym będą wklejane linki np do
                      artykułów i tylko ten 1 link do tego wątku będzie na górze?

Tak samo można by zrobić zaproponowany Olu przez Ciebie wątek ze zdjęciami
                      forumowiczów. Niestety samej opcji wklejania zdjęć na zwykłym forum na gazecie
                      nie ma :(

Nie wiem czy to dobry pomysł - specjalny wątek - kącik dla rodziców?

> Kazdy nie ma wiele czasu, kazdy ma obowiazki, ale skoro ponad 3000 osob sie tu
                      > pojawia, to, przy odrobinie checi, chyba mozna zrobic cos fajnego?

Olu, też tak myślę. Nawet jak prawie każdy by coś zrobił, to na pewno zrobimy to
                      razem lepiej i szybciej, niż jakby nad tym wszystkim miały by pracować 2-3
                      osoby. Dlatego jestem otwarta na wszelkie propozycje.
                      • annarut Re: WAŻNE do wszystkich, którzy angażują się w ZE 05.01.07, 14:04
                        ZDECYDOWANIE WĄTEK DLA RODZICÓW!

Same dobrze wiecie, że leczenie zeza u dorosłych to inna bajka niż u dzieci. I
                        to jeszcze tak, że u tych najmniejszych (takich jak moja 1,5 roczna Basia) też
                        wygląda to nieco inaczej niż u tyhc powyżej 6 lat (zdaje się, to czas
                        kształtowania się widzenia obuocznego?).

Na początku zaglądania na to forum wręcz myślałam, że nie ma tu żadnych
                        Rodziców dzieci z tym problemem :-)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Rodziców Zezowatych, no i samych Zezowatych
                        też :-)

Ania
                        • smutniutka Kącik dla rodziców :) 05.01.07, 14:14
                          annarut - nie ma sprawy :) zaraz go utworzę, a w momencie gdy będę robiła
                          porzadki na górze, dam tam do niego link :)
                          Z pozoru rzeczywiście nie ma wielu rodziców, ale jak ostatnio się okazało, gdy
                          czegoś szukałam, rodziców było/jest na pewno kilkunastu.
                          Ja równiez pozdrawiam
                          • smutniutka Re: Kącik dla rodziców :) 05.01.07, 14:20
                            Kącik już jest forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12236&w=54976243 :)

Może warto umieścić w nim Waszą historię zmagania się z zezem - mam tu na myśli
                            podanie linków do wątków już istniejących? Jeśli jest to dobry pomysł, to
                            poproszę o linki :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka