Dodaj do ulubionych

Narty Snowboarding w Gruzji 2014

08.09.13, 14:01
Narty Snowboarding w Gruzji 2014


• Na nartach lub desce na stokach Wielkiego Kaukazu
• Średnowieczne cerkwie i ich freski z XI wieku (UNESCO)
• Freeride z lokalnym przewodnikiem+ powrót autem terenowym
• Zwiedzanie stolicy Gruzji i kąpiel w słynnych tbiliskich łaźniach
Zapraszamy na narty lub deskę do Gruzji, gdzie spędzicie pełne dni na trasach zjazdowych nowoczesnego kurortu zimowego Gudaurii. To wyjątkowa okazja by zamienić coroczny wyjazd w Alpy i poznać stoki Wielkiego Kaukazu. Będziecie mieli okazję nie tylko korzystać z wyciągów narciarskich równych europejskim standardą, ale spróbujecie freeride'u. Nie zabraknie także gruzińskiej kultury i tradycji. .
Zwiedzimy najważniejsze zabytki sakralne Gruzji z VI-XII wieku, poznamy atmosferę Starego Tbilisi i ogrzejemy się w słynnych, tbiliskich łaźniach siarkowych. Przy dobrej pogodzie zwiedzimy Kazbegi, z którego rozciąga się piękny widok na mityczny Kazbek (5047 m n.p.m.).Zwiedzimy najważniejsze zabytki sakralne Gruzji z VI-XII wieku, poznamy atmosferę Starego Tbilisi i ogrzejemy się w słynnych, tbiliskich łaźniach siarkowych. Będziecie mieli okazję poznać typową gruzińską kuchnię i jej rozgrzewające przysmaki jak: chaczapuri, ostri, chinkali czy charczo, a także wspaniałe gruzińskie wino oraz czaczę.

1.Transfer z lotniska w Gruzji do Gudauri. Po drodze kolacja. Późnowieczorny dojazd do Gudauri, zakwaterowanie i przygotowanie do następnego dnia jazdy na nartach/snowboardzie.

2. Jazda na nartach/snowboardzie w Gudauri, największym kurorcie narciarskim na Kaukazie. W ciągu tych dni pół dnia freeride'u, powrót samochodami terenowymi do Gudauri. Możliwość fakulatywnego heliskingu oraz wycieczki do Kazbegi: klasztor Cminda Sameba (UNESCO) na tle majestatycznego Kazbegu (5047 m n.p.m)., Wąwóz Darialski, zmrożony wodospad Gergeti. Codziennie śniadanie, kolacja we własnym zakresie.

3. Przejazd do Tbilisi (po drodze zwiedzanie najlepiej zachowanej twierdzy z czasów fuedalnych – Ananuri) oraz Mcchety- religijne centrum kraju z katedrą Sweti Cchoweli (UNESCO), która kryje w sobie szatę Chrystusa oraz malowniczo położonego monasteru Dżwarii (UNESCO). W Tbilisi zwiedzanie średniowiecznych cerkwi i twierdzy Narkila, możliwość kąpieli w gorących źródłach w zachwalanych przez Puszkina tbiliskich łaźniach. Nocleg w Tbilisi.

OKRES - Grudzień - Kwiecień

CENA 110 dollar/dzien

Kontakt tel. +48691214542 SERGII POTAPENKO albo potap.nikopol2yandex.ru

ZAPEWNIAMY W CENIE WYCIECZKI:

- zakwaterowanie w hotelach w Tbilisi oraz Gudauri

- transport na terenie Gruzji

- śniadanie i kolacja

- ubezpieczenie na trasach

- materiały informacyjne i mapy

- gwarancja ubezpieczeniowa biura podróży

Infrastruktura i wyciągi narciarskie: Gudauri to dynamicznie rozwijający się wysokogórski ośrodek sportów zimowych, który wyposażony jest w 4 nowoczesne wyciągi narciarskie firmy Doppelmayer. Przepustowość wynosi 10 tysięcy klientów w ciągu 1 godziny. Najwyższym punktem jest szczyt Sadzele (3 306 m n.p.m.). Wyciągami można wjechać także na drugi trzytysięcznik: Kudebi (3006 m). Dostępne są wyciągi krzesełkowe, ale od roku 2012 otwarto nową gondolę z kabinami dla 8 osób. Długość tras wynosi 35 km.

Heliskiing: Dla wszystkich amatorów zimowych sportów ekstremalnych mamy wyjątkową ofertę - heli skiing na Kaukazie z zachowaniem europejskich standardów bezpieczeństwa. Towarzyszyć będą Wam doświadczeni i profesjonalni przewodnicy górscy, którzy pokażą Wam dostępne niewielu oblicze gruzińskich gór. W czasie jednego dnia heli-skiingu odbędą się trzy przeloty helikopterem. a tym samym trzy zjazdy w trzech różnych miejscach Wysokiego Kaukazu (na wysokościach między 1 500 - 4 200 m n.p.m.). Heliskiing odbywa się w małej grupie, której towarzyszy dwóch górskich przewodników. Cena za jeden dzień heli skiingu to maksymalnie 650 EUR/osobę.
Kuchnia: Gruzińska kuchnia słynie z wielu potraw - zarówno mięsnych (chinkali, szaszłyk, charczo, ostri) i wegetariańskich (marynowane bakłażany, chaczapuri, lobio). Tbilisi pełne jest sklepów i restauracji. Ceny produktów spożywczych porównywalne lub niższe od polskich. W Gudaurii do wyboru wiele restauracji.

Transport: W czasie trwania wycieczki dysponować będziemy komfortowym minibusem lub w przypadku mniejszej liczby osób samochodem osobowym. Na trasie z Gudauri - Kazbegi będziemy korzystać z samochodów terenowych (wycieczka fakultatywna).
Wyjazd: Miejscem rozpoczęcia wycieczki jest Tbilisi oraz Katowice.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka