Dodaj do ulubionych

Witam na nowym forum poswieconym w calosci PCO(S).

19.07.03, 14:19
Nowe forum PCO(S).
Niestety wiele kobiet dotknietych poc(s), ma trudnosci ze znalezieniem
materialow na jego temat. Postarajmy sie aby forum zostalo skarbnica wiedzy
zwiazanej z PCO(S) i nikt potrzebujacy nie zostal bez odpowiedzi :-)

Pozdrawiam i zycze milego dnia :-)
admin.
Obserwuj wątek
        • ivonks Re: Witam na nowym forum poswieconym w calosci PC 28.07.03, 14:35
          Witam :-)
          O tym , że mam PCO dowiedziałam się rok temu po przeprowadzonym badaniu USG.
          Lekarz przepisał mi Diane 35, później inny ginekolog Microgynon 21. Utyłam,
          zbrzydłam, zmieniły się proporcje mego ciała, co skłoniło mnie do głębszego
          zainteresowania się tematem. Bedę zaglądać na forum. Pozdrawiam:-)
          • pco Re: Witam na nowym forum poswieconym w calosci PC 28.07.03, 20:10
            Pusto tu bo strona jest bardzo nowa (na dzien dzisiejszy ok 2 tyg :-)) i o
            ograniczonym temacie PCO.... mam jednak nadzieje ze rozwinie sie i stanie
            bardziej popularna wsrod pco-wiczek :-) .

Chcialabym aby dziewczyny znalazly tu teoretyczne info i praktyczne rady
            od "weteranek" pco. I ze wkrotce kazda z nas bedzie sie mogla pochwalic
            rosnacym brzusiem i malenstwem :-) (moze wtedy robimy galerie brzusiow i
            maluszkow udowadniajaca na 100% ze poc mozna pokonac :-))))

Ivonks - nic mi nie mow o tyciu ja odkad odstawilam antykoncepcje utylam
            prawie 11kg!!! A ze nigdy chuda nie bylam to teraz wygladam :-((( - nie
            podobam sie sobie. Do tego mam cere i wlosy jak nastolatka (wszysko sie
            przetluszcza) ble...
            • ivonks Re: PCO 29.07.03, 13:12
              Hejka:-)
              Przeczytałam ostatnio, że przy PCO najkorzystniejsza dla organizmu (i nie tylko
              chodzi o obniżenie wagi) jest dieta antycukrzycowa. Przy wzroście 170 cm ważę
              teraz 63kg - może nie jest tak źle, ale wolałabym wrócić do 58 kg sprzed roku,
              Zawsze byłam przeciwna stosowaniu jakichkolwiek diet:-( Ale obiecałam sobie
              zmienić nieco sposób odżywiania, bo wcześniej nie miałam większych problemów z
              utrzymaniem optymalnej wagi- co zwalam oczywiście na chorobę i zawarte w lekach
              hormony:-( Problemem dla mnie i dla mego związku jest też inny efekt uboczny
              konieczności przyjmowania leków anty - libido=0. Rozmawiałam ostatnio ze swoją
              lekarz, która wzruszyła ramionami i stwierdziła, że to błahy problem...
              zapytałam jak długo będę musiała przyjmować tab anty. Usłyszałam, że poza
              okresem starania się o ciążę - w zasadzie cały czas.. niezbyt optymistyczna
              perspektywa - trudno mi się z tym pogodzić. No to się rozpisałam
              Pozdrawiam serdecznie
              Ivona
              • ivonks Re: PCO 29.07.03, 13:38
                Rzecz jasna problem kosmetyczny nie jest najważniejszy w PCO; zwiększone ryzyko
                nowotworów, cukrzycy, chorób krążenia, trudności w zajściu w ciążę, częste
                poronienia u kobiet z PCO... nie nastroiły mnie optymistycznie- zwłaszcza, że
                mam też kilka łagodnych guzów na tarczycy, w wyniku czego również przyjmuję
                środki hormonalne. Moja lekarz do tej pory nie skierowała mnie na badania
                oznaczenia hormonów we krwi - a przeczytałam, że takie analizy powinno się
                wykonać, a nie przepisywać leki "na ślepo".
                Ivona
                • jagoda2 Re: PCO 29.07.03, 13:49
                  ivonks!
                  Na pewno nie powinnaś brać hormonów w ciemno, a już z pewnością, jeśli masz
                  problemy z tarczycą! W ogóle przepisywanie leków hormonalnych w ciemno
                  (nagminne wśród lekarzy) doprowadza mnie do szału - przecież wiadomo, że coś
                  jest nie tak z naszą gospodarką hormonalną, ale na 100% nikt z oczu nam nie
                  wyczyta poziomu hormonów, prawda? U mnie np. testosteron wcale nie był
                  podwyższony, pomimo widocznych cech androgennych. Albo jak sprawdzić, czy
                  problem nie jest w prolaktynie, jeśli nie zleca się zbadania jej poziomu? Ach,
                  ci lekarze, czasami to już nawet szkoda słów ...
                  Jagoda
              • jagoda2 Re: PCO 29.07.03, 13:40
                Hej ivonks!
                Ja, co prawda, już urodziłam dzidziusia, ale ponieważ PCO jest "wieczne" (tak
                mi się przynajmniej wydaje) to chyba też będę musiała przyjmować hormony, kiedy
                przestanę już karmić piersią. Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że poza
                okresem ciąży, wszystko znowu wróci do normy :-(( i nadal będę PCO-wiczką -
                chyba już do końca. Może ktoś ma wiedzę na ten temat? Mnie lekarz raczej nie
                pozostawił złudzeń - powiedział, że klinowa resekcja jajników jest skuteczna
                tylko doraźnie, a potem raczej wszystko wraca do "normy" :-(((. Owszem,
                zdarzają się "wyjątkowe przypadki", kiedy jajniki nie "obrastają" nawet i przez
                10 lat (podobno), ale ja na pewno do takich nie należę. Czyli już zawsze
                będziemy skazane na hormonki, wywoływanie miesiączek, indukcję owulacji, itd.?
                Smutna to perspektywa ... O libido nie wspomnę - mój mąż chyba się ze mną
                wkrótce rozwiedzie (ups!).
                Pozdrawiam,
                Jagoda
                • pco Re: PCO 30.07.03, 00:18
                  Tak badanie hormonow jest baaaardzo wazne.
                  Pierwsze Diane35 (bralam 2 lata) mialm przepisane po zrobionym kaplecie
                  badan , pozniej jednak przeprowadzilam sie zmienilam lekarza i gdy poszlam po
                  antykoncepcej pomimo ze mu mowilam ze wczesniej mialam za duzo testosteromu i
                  innych , bez ponownego badania przepisal mi tabletki.
                  Myslalam ze bedzie ok. ale po roku kiedy postanowilismy zaczac starania po
                  odstawieniu tabl. nie dostalam okresu (po diane35 zawsze mialam, wiem napewno
                  bo co pol roku robilam 2 mies przerwe i okres byl jak w zegarku!) i taka
                  wlasnie wielka d.... do dzisiaj :-( okresow swoich nie mam tylko wywolywane,
                  ovu ostatnia mialam w lipcu rok temu! Co dziwne hormony mam wszystkie poza
                  androgenem w normach. Na clo niereaguje. Moi lekarze to idioci! Pod koniec
                  wrzesnia ide do nowej kliniki - ale to jeszcze 2 mies!!! och... i jak ja mam
                  tego dzidziusia zrobic??? :-( (tej cierpliwosci ktorej teraz podczas czekania
                  sie ucze starczylo by conajmniej na blizniaki! :o)

Ivoniks - co do diety, to ja od 3 tyg stosuje diete niskoweglowodanowa, z
                  bardzo ladnym efektem.( Mysle ze Twoje 5 kg zlecialo by w tepie expresowym :-)
                  (kilogram mniej co tydzien :-)) Ne czytam jednak nic na temat teorii tej
                  diety po prostu poczytalm co ma najwiecej weglowodanow i wyrzucilam calkowicie
                  lub znacznie ograniczylam te rzeczy z mojego jedzenia (nie jem
                  chleba,marchewki gotowanej, ziemniakow, cukru(pod kazda postacia, wszystko co
                  zawiera cukier nie dla mnie). Do minimum ograniczam zawartosc maki w
                  potrawach, czysty sok pomaranczowy rozrzedzam woda, uwazam na jogurty. Teraz
                  wyprawa do sklepu to cala ceremonia czytania etykietek jesli cos co chce kupic
                  ma wiecej niz 10% weglowodanow jest odkladane na polke (no chyba ze maz
                  zaczyna plakac ze on juz wcale nie ma co jesc hihihi a on sie nie chce
                  odchudzac!) Jest bardzo ok. - nie jestem glodna i chudne :-)

Ja to mam pisane hehe

Milego dnia :-)
                • ivonks Re: PCO 30.07.03, 14:41
                  Witam:-)
                  Jagodo - niedawno znalazłam naukowe opracowanie o chirurgicznym leczeniu PCO;

www.libramed.com.pl/wpg/NumeryArchiwalne/11/05.html
                  Zdania lekarzy mogą być podzielone, ale moim zdaniem nie można odbierać nadziei
                  na całkowite wyzdrowienie. Przeczytałam nawet artukuł podpisany przez jakiegoś
                  pana doktora-dietetyka, który wysnuł tezę, że przyczyną PCO jest wyłącznie
                  otyłość. A przecież ten objaw nie zawsze występuje przy PCO!. W innych
                  opracowaniach piszą, że to choroba genetyczna, albo, że spowodowana stresem w
                  okresie pokwitania...
                  Na pewno trzeba mieć wiele szczęścia, żeby trafić do dobrego lekarza. Zamierzam
                  w najbliższym czasie odwiedzić ginekologa-endokrynologa w szpitalu klinicznym i
                  upomnieć się o skierowanie na analizę poziomu hormonów.
                  Zwłaszcza, że właśnie wkroczyłam w 4 dekadę:-( i też planujemy dzidzię.
                  Pozdrawiam ciepło

Ivona
                  • ariete75 Re: PCO / przyczyna 01.08.03, 16:43
                    Na ile stres w okresie pokwitania może być przyczyną pco? Jak bardzo ma on
                    wpływ na gospodarkę hormonalną???

Szukam przyczyny, dlatego bardzo interesuje mnie odpowiedź na powyższe pytanie,
                    bo miałam wtedy faktycznie powody do dużego stresu.

ivonks napisała:

. Przeczytałam nawet artukuł podpisany przez jakiegoś
                    > pana doktora-dietetyka, który wysnuł tezę, że przyczyną PCO jest wyłącznie
                    > otyłość. A przecież ten objaw nie zawsze występuje przy PCO!. W innych
                    > opracowaniach piszą, że to choroba genetyczna, albo, że spowodowana stresem w
                    > okresie pokwitania...
                    >
                    • jagoda2 Re: PCO / przyczyna 04.08.03, 09:00
                      Prawdę mówiąc nigdy nie spotkałam się z opinią, że PCO może być wynikiem stresu
                      w okresie dojrzewania. Czytałam natomiast, że PCO może być uwarunkowane
                      genetcznie, chociaż w mojej rodzinie jakoś nie mogę doszukać się
                      podobnych "przypadków". Jednakże ja raczej nie kojarzę mojego PCO ze stresem w
                      okresie dojrzewania. Zapytajmy może inne dziewczyny, co sądzą o tej teorii?
                      Pozdrawiam,
                      Jagoda
                      • gajgin Re: PCO / przyczyna 04.08.03, 20:07
                        Szukam osób które pomogłby mi określić miejsce w którym się znajduję. Od 3 lat
                        starm sie o to by moja 2 osobowa rodzina powiększyła się.czekam dziecka jak
                        zbawienia. Jetsm po laparoskopii (mam drożne jajowody) i HSG, po leczeniu
                        farmakologicznym (DIANE i EUTYROX), a przde mną we wrześniu inseminacja.
                        Nie mam owulacji.
            • emka25 Re: Witam na nowym forum poswieconym w calosci PC 07.08.03, 18:28
              i bardzo dobrze ze powstała taka stronka, niedawno zdiagnozowano u mnie pco
              pierwsze co zrobiłam to zasiadłam do komputera i zaczełam szukac : co to
              takiego ???? poczytałam i udałam sie do lekarza , i bardzo dobrze ze
              poczytałam , bo po wyjściu od pierwszego lekarza gdyby nie wiedza którą
              posiadałam to byłabym zupełnie załamana - diagnoza brzmiała:pani nigdy nie
              bedzie miała dzieci !!!!!! nie przejełam sie tym za bardzo, poszłam do
              drugiego : zalecił branie bromergonu bez żadnych badań, wysłuchałam go wziełam
              receptę...... i udałam sie do kolejnego lekarza - myśle sobie : do trzech razy
              sztuka !- ten na wejsciu zlecił badania, wyjaśnił , opowiedział co ,jak i
              dlaczego, uspokoił.... nie wiem jak dalej bedzie przebiegało leczenie, ale
              prosze piszcie o swoich doswiadczeniech, abyśmy nie błądziły, nie traciły
              czasu na naciagaczy albo niedouczonych lekarzy ( niestety tacy sie jeszcze
              zdażają) wiem , że każda z nas jest inna, inaczej czasem przebiega leczenie,
              ale ja przynajmniej wiem teraz o co pytac, na co zwrócić uwagę i co
              najważniejsze: nie straciłam nadziei ze zostanę mamusią :-)))))) pozdrawiam
              serdecznie
              • jagoda2 Re: Witam na nowym forum poswieconym w calosci PC 08.08.03, 10:09
                Emko!
                Bardzo się cieszę, że doszłaś do takich wniosków (a propos lekarzy) i nie
                podłamujesz się na duchu - tak trzymać! Ja już nie raz i nie dwa pisałam na
                różnych forach o niekompetencji lekarzy, wyciąganiu pieniędzy, stracie czasu,
                itd. Pisałam także o tym, jak ważne jest trafić na dobrego lekarza - to
                podstawa.
                Rzeczywiście informacje, jakie możemy znaleźć na forach to prawdziwa skarbnica
                wiedzy trudna do przecenienia. Mam nadzieję, że także i to forum, poświęcone w
                całości PCO, stanie się taką skarbnicą informacji i miejscem wymiany naszych
                doświadczeń. Powiem szczerze, że znikąd nie czerpałam tak szerokiej wiedzy na
                temat PCO, jak właśnie z Forum Gazety i Bociana. Ja już mam upragnione
                maleństwo (po przejściach z PCO), ale na pewno będę śledzić wątki na tym Forum
                i bardzo chętnie służę swoją wiedzą i doświadczeniem w kwestii PCO.
                Emko, trzymam za Ciebie kciuki, cieszę się, że trafiłaś do dobrego lekarza i
                jesteś pełna wiary i optymizmu - to bardzo ważne. Pisz na bieżąco, jakie robisz
                postępy w leczeniu. Życzę wszystkiego najlepszego.
                Pozdrawiam,
                Jagoda
                • kulex Re: Witam na nowym forum poswieconym w calosci PC 02.06.04, 11:54
                  Starsznie się cieszę że wreszcie natrafiłam na taką stronę. Czego nie można
                  powiedzieć o lekarzach którzy leczą moje PCO. Czy któraś z dziewczyn może ma
                  doświadczenia z lekarzami z Poznania i mogłaby mi polecić kogoś dobrego??!!
                  Jest to dla mnie bardzo ważne bo naprawdę chciałabym wreszcie natrafić na
                  lekarza z prawdziwego zdarzenia.
                  Pozdrawiam
                  Magda
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka