Dodaj do ulubionych

Jak poznać nowych ludzi po 40tce

06.05.14, 13:00
Poznanie nowych znajomych po skończeniu studiów może być trudne, jeśli ktoś nie zmienia często pracy. Dobrym pomysłem zawsze jest wolontariat lub długoterminowy kurs.

Innym pomysłem, który mnie przyniósł najwięcej nowych znajomych, są warsztaty rozwojowe, które mają to do siebie, że integrują ludzi. Przynajmniej większość z nich smile. Najlepiej wybrać takie trwające jakiś czas (nie jednorazowe spotkanie).

Ja akurat takie organizuję w tej chwili w Warszawie, dla osób 30+ 50+, i ciekawa jestem czy zgłoszą się osoby po 40tce. Sama zaraz skończę 40 lat i w tej chwili głównie poznaję już osoby młodsze ode mnie. Te starsze zajęte są głównie rodziną, ale też zazwyczaj cechuje nas mniejsza otwartość w rozmowie z nowo poznaną osobą. Szkoda, bo przecież jesteśmy naprawdę fascynujący smile
Może ktoś zna jeszcze inne sposoby poznania otwartych 40latków???

Ewa
DobrzeMi.pl
Obserwuj wątek
    • kan_z_oz Re: Jak poznać nowych ludzi po 40tce 06.05.14, 13:32
      Jest sporo na tym Forum osob organizujacych warsztaty i znajacych takowych, wlaczajac W-we. Dlatego Forum jest do pisania, gadul, wymiany roznych informacji. Wolne od reklam z ciaglymi prosbami prowadzacych aby takich tutaj nie umieszczac.

Kan
    • room208 Re: Jak poznać nowych ludzi po 40tce 25.05.14, 11:19
      Z własnego doświadczenia wiem, że nic na siłe, można uczęszczać na jakieś warsztaty itd, ale moim zdaniem, żeby poznać wartościowych ludzi musi to być naturalne. Dobrze jest spotykac się ze znajomymi, rozwijać swoje zainteresowania, hobby. Jężeli np. ktoś lub ćwiczyć, niech zapisze się do dużego fitness klubu, najlepiej na zajęcia grupowe i to gdzie są mężczyźni i kobiety np. spining, wtedy pozna się dużo ludzi. Dobre są jakieś kursy, szkolenia, niedosyć, że można się rozwinąć, to jeszcze poznać wielu ludzi, Przykładów jest wiele, grunt nie zamykać się w domu i zacząć działać.
    • zabieganab Re: Jak poznać nowych ludzi po 40tce 17.06.14, 16:51
      wink przeczytalam Wasze wypowiedzi i.... jakos w moim zyciu sie absolutnie nie sprawdzily.
      Owszem, kazdy jest inny smile

A co mozna jeszcze zrobic, aby poznac ludzi tak na dluzej?
      Po latach doswiadczen zrozumialam, ze powinny byc to osoby majace ze mna (w miare mozliwosci) jak najwiecej wspolnego. Bo takie gadanie, ze przyciagaja sie odmiennosci, to bzdura.
      O czym mam gadac z kims, kto nie jest zainteresowany np. tym samym sportem albo tym samym zajeciem co ja? Jak mam nawiazac kontakt z osoba z tzw. innej bajki, czyli ja bezdzietna on/ona z dziecmi w wieku jeszcze mocno absorbujacym albo ona finansowo ledwo wiaze koniec z koncem a ja bez problemu?

swoja droga.... czasem mysle, ze moja sytuacja zyciowa doysc komfortowa finansowo i organizacyjnie jest na dluzsza mete chyba jednak moim przeklenstwem.... Ciagle trafiam na ludzi, ktorzy mysla ze jestem podlug nich albo ekstremalnie za bardzo albo za malo...
      Gdzie sa w Polsce ludzie z tzw, klasy sredniej?...
      • fedorczyk4 Re: Jak poznać nowych ludzi po 40tce 17.06.14, 17:11
        Oczywiscie smile Obecna! Klasa w miare komfortowo srednia.
        Ale w przeciwienstwie do Ciebie zawsze bylam przyciagana przez i przyciagalam przeciwienstwa
        Zycze powodzenia w poznawaniu smile

- Bal!!! - przeraźliwie wrzasnął kot.
        Wino jest dla ludzi dobrych, woda dla złych, potop jest najlepszym na to dowodem. Ja jestem dobrym człowiekiem!
            • zabieganab Re: Jak poznać nowych ludzi po 40tce 18.06.14, 11:02
              sport - ruchomy, a nie przed TV ogladany
              wink

of course, ze znajomi nie musza byc z tego samego kraju (chodzi Ci, ze nie sa Polakami???), ale musza fizycznie znajdowac sie w moich kregach geograficznych. Co mi ze znajomosci, ktore bede mogla kontynuowac jedynie przez internet, bo np. do Turcji nie bede latac do weekend wink)))
                • zabieganab Re: Jak poznać nowych ludzi po 40tce 18.06.14, 16:26
                  Tja!....
                  U nas, w Europie, szanujemy sobie czas i srodowisko wink

Wystarczajaco sie marnuje czasu na dojazdy do pracy, tak czesto jest to wyjazd na caly tydzien roboczy. Wiec jak pomysle w sobote jeszcze znow gdzies sie przemieszczac... to chyba nie czuje pokusy
                  wink
                  • monia.i Re: Jak poznać nowych ludzi po 40tce 19.06.14, 00:07
                    Tja...jakbym siebie słyszała smile
                    Pośród swoich znajomych, bliższych i dalszych biję rekord odległościowy smile Mam na myśli takie codzienne dojeżdżanie do stacjonarnego miejsca pracy. Przywykłam smile i rozumiem tę niechęć do przemieszczania się gdziekolwiek, gdy przychodzi upragniony weekend smile Ale jednak od czasu do czasu zmuszam się wewnętrznie do mobilizacji - i ruszę się komunikacją miejską do city, gdy kroi się wyjątkowo smakowite spotkanie smile
                      • zabieganab Re: Jak poznać nowych ludzi po 40tce 19.06.14, 07:58
                        no to gratuluje! (i ... ciut zazdroszcze!....)

Ja bardzo lubie gazetowe forum. Lubie czytac co ludki maja co napisania. Rzadziej uzewnetrzniam swoje opinie... a tym bardziej po tym jak 2 moje watki zostaly jednego dnia usuniete z jednego formun, to juz zostalo mi tylko czytanie...
                        Po nickach rozpoznaje juz pewne osoby i nawet pamietam, kto jest zlosliwy a kto przyjazny wink
                        Ale niestety nie udaje mi sie z nikim nawiazac szczerej i dlugotrwalej znajomosci... Pare lat temu poznalam przez portal randkowy na gazecie mojego obecnego faceta. On jest taki "niezwyczajny". Jest baaaardzo dobrym czlowiekiem, ale pochodzi z tak kompletnie innego srodowiska i domu niz ja, ze nawet dzis (po prawie 10 latach!!!) zaskakuje mnie (niestety rozczarowujac...)
                        Poznalam jedna calkiem fajna dziewczyne, ktroej zyciorys tak bardzo jest podobny do mojego... i wydawalo mi sie, ze wreszcie znalazlam fajna bratnia dusze i to w tym samym miescie. Niestety okazalo sie, ze najwyrazniej nie bylam wystarczajaco interesujaca osoba dla niej, bo kontakt ze mna utrzymywala jedynie na zasadzie: z braku laku dobry i kit...

Mi sie wydaje, ze poznanie nowej osoby w celu NIEmatrymonialnym w wieku poszkolnym jest tak samo trudne jak szukanie partnera w celu matrymonialnym. A w wiekeim jednak kazdy z nas ma swoje zobowiazania i przyzwyczajenia... wiec schody staja sie coraz trudniejsze do pokonania... A wydawaloby sie, ze nawiazac kontakt z drugim czlowiekiem to nie jest sztuka jak odkrycie nowego pierwiastka...... Ba u ha ha ha haaaa
                        • mammaja Re: Jak poznać nowych ludzi po 40tce 19.06.14, 12:28
                          Moje "nowe znajomości" po 40tce powstawały "na gruncie" jakiegos wspolnego dzialania.
                          Inaczej szybko usychaly. Trudno mi sie wczuć w sytuację, ale to jest moje doswiadczenie.
                          Jak się razem cos realizuje, są wspolne tematy. Potem i tak te znajomości troche się rozluzniają, bo nie ma czasu. Ale nie jestem tu dobrym przykladem, bo czasy sie zmieniają.
                          A jak powiedzial kiedys Walęsa : " od malego ludzie za mna szli". Bardzo mi sie to spodobalo smile Za mną tez szli, ale juz poszli smile))))
                          • skoczek301 Re: Jak poznać nowych ludzi po 40tce 21.06.14, 19:43
                            Witacie smile Czytam Was od niedawna i chcę napisać kilka zdań od siebie.
                            Od dłuższego czasu próbuję aktywnie poznawać nowych ludzi i niestety, pomimo mojego zapału i dużej otwartości na świat i ludzi, wychodzi tak jak wychodzi sad
                            Albo poznaję dziewczyny, które są z zupełnie innego świata i po kilku spotkaniach te nasze światy rozchodzą się, albo też trafiam na matki-polki, których życie to dzieci-mąż-dzieci i brak im już i czasu i chyba chęci na nowe znajomości. Bywają też znajomości na zasadzie "plasterka" po rozstaniu z facetem. Te kończą się wtedy, gdy facet wraca smile
                            A ja...no cóż, mam pasje, które realizuję sama (joga, bieganie, basen), ale zdecydowanie nie jestem typem samotnika, więc nie ustaję w poszukiwaniach.
                            • cetherena Re: Jak poznać nowych ludzi po 40tce 23.06.14, 07:56
                              skoczek301 napisała:

> A ja...no cóż, mam pasje, które realizuję sama (joga, bieganie, basen), ale zde
                              > cydowanie nie jestem typem samotnika, więc nie ustaję w poszukiwaniach.

No właśnie. Ja nie mam problemu z pójściem na nowe zajęcia i poznaniem nowych ludzi, z którymi coś trenuję albo czegoś się uczę. Ale te znajomości nie przekształcają się w potrzebę rozmowy o sprawach bardziej prywatnych, spotkania w dzień wolny od pracy. Może po czterdziestce jesteśmy już bardziej ostrożne, zamknięte, zniechęcone nieudanymi znajomościami?
                            • zabieganab Re: Jak poznać nowych ludzi po 40tce 23.06.14, 12:35
                              Witaj wiec w swiecie moich wlasnych doswiadczen, ktore mam identyczne jak Ty! wink
                              ;-(

No wlasnie..... czemu ludki sa jakies takie zaklamane?
                              Przeciez same(i) tez szukaja znajomosci (z roznych powodow), czy to potrzebne sa doktoraty z psychologii, zeby wiedziec, ze na klamstwie niczego sensownego sie nie zbuduje?...

A... ze tak bez ogrodek zapytam: w jakim jestes wieku?
                                  • verbena1 jak zapoznac.... 24.06.14, 20:22
                                    Zauwazcie , (pisze to do nowych pan roztrzasajacych brak kontaktow miedzyludzkich), ze na tym forum nikt nie zastanawia sie czy odleglosc jest wystarczajaca lub intelektualnie pasujemy lub nie do siebie ,tylko piszemy o sprawach roznych, codziennosci, klopotach ,radosciach a jak mamy chec na spotkanie to pokonujemy czasem tysiace kilometrow alby chwile pogadac.
                                    "Przykladowym" przykladem jest Luiza. Objechala wdluz i wszerz cala Europe, odbyla niezliczone spotkania z forumowiczami i jeszcze miala czas na rodzinesmile

Napiszcie nowe panie cos od siebie ,moze znajdziemy wspolne tematy.
                                    • zabieganab Re: jak zapoznac.... ode mnie 25.06.14, 08:18
                                      mam napisac cos ode mnie wink
                                      wlasciwie nie powinno mi to sprawic problemu, bo jestem.... gadula wink
                                      Ale jakos mnie teraz przytkalo...

W ostatnich latach coraz bardziej interesuje mnie czlowiek i jego zachowania. Bardzo lubie obserwowac roznych ludzi w ich roznych momentach zycia. Lubie tez filmy o zyciu, o ludziach, o ich psychice. Staram sie przy tym nie uogolniac, bo z kazdym dniem widze, ze to jest najbledniejsze myslenie wink
                                      Bardzo lubie m.in. to forum i wypowiedzi tutejszych osob! wink
                                      Z racji mojego zawodu jestem baaaardzo czesto daleko od domu i troche brak mi wlasnie rozmow z ludzmi. Dlatego tu chetnie zagladam.
                              • kan_z_oz Re: Jak poznać nowych ludzi po 40tce 24.06.14, 02:13
                                Z tego co obserwuje we wlasnym otoczeniu, to sa dziewczyny, ktore bedac w zwiazkach wciaz pielegnuja przyjaznie w ramach spotkan tylko babskich i sa takie, ktore poprostu tego nie robia.
                                Tutaj mozna dodac cala liste zaczynajaca sie od A do Z z powodami "dlaczego" i na koncu wyjdzie - bo poprostu im sie nie chce.

Ja akurat naleze do tej ostatniej. Nie chce mi sie...
                                Przeprowadzalismy sie sporo w zyciu, wiec co jakis czas wszystkie te 'zywe' przyjaznie ida sie pasc. Nie zawsze da sie zywe spotkania na plotki przeksztalcic na spotkania skypowe/telefoniczne/majlowe. W moim akurat ukladzie w wiekszosci przypadkow taka forma akurat nie odpowiadala drugiej stronie. Nie chce mi sie wiec obecnie wkladac zbyt wiele wysilku w zadne szukanie i basta. Jak wyjdzie to fajnie, jak nie to moge poczekac 10 lat bo w sumie dobrze sie czuje we wlasnym tylko towarzystwie. Mysle wiec, ze jest to duuuze uogolnienie, ze wszyscy szukaja...

Internet i forumowanie rozwiazuje mi skutecznie od lat jakas czesc znajomosci lub bardziej kontaktu z ludzmi. Poza tym to i tak dotdatkowo poprzez zajecia dodatkowe i zarobkowe to mam chyba nadmiar znajomych.

Moze wiec za bardzo sie starasz?? jakis taki rodzaj desperacji na znajomosci mnie np; odstrasza. hihihi

No nie mozna zbyt powaznie. Sa okresy w zyciu, gdzie jest wskazane aby czlowiek pobyl sobie sam ze soba.

Kan
                                • zabieganab Re: Jak poznać nowych ludzi po 40tce 24.06.14, 08:03
                                  ja tez sie w zyciu sporo przeprowadzalam i ten fakt mial( i nadal ma) bardzo duzy wplyw na moj krag znajomych.
                                  Ale jakos zawsze potrzebowalam dalszego kontaktu zwlaszcza z pewnymi osobami. Dlatego danymi w danym czasie mozliwosciami utrzymywalam kontakt z tymi pewnymi osobami.
                                  Z moja chyba najlepsza przyjaciolka znamy sie od ponad 20 lat! Ona jest z innego kraju i majac swoje rodzinne obowiazki jednak czula chyba jak ja, ze chcialo jej sie kontynuowac znajomosc ze mna. Wiec przez te lata przerobilysmy wszystkie mozliwosci kontaktu: pisanie zwyklych listow na papierze!, potem maile, bardzo rzadko wizyty u niej (ale te odswierzaly nasz kontakt i umacnialy), potem troszke telefon, duzo maili, potem skype.
                                  Z roznymi innymi osobami chcialam utrzymywac kontakt i w miare moich mozliwosci czasowych "inwestowalam" w te znajomosci, tj. w utrzymanie kontaktu. Ale wiekszosc z nich jednak jakos dziwnie funkcjonowala. Jak ja podtrzymywalam kontak, to on zyl. Ale z czasem zauwazylam, ze kontakt z pewnymi osobami byl jak wrzucanie informacji do glebokiej studni... Szkoda mi bylo pewnych znajomosci, bo lubilam (nadal lubie wink tych ludzi. Ale od 2-3 lat robie porzadki... uswiadamiam sobie ile sie ktos do mnie sam z siebie odezwal i jesli "bilans" jest smutny, to przestaje meczyc siebie i kogos swoja osoba.
                                  Jedno jest pewne, jesli sie ma "niestacjonarny" tryb zycia, to trzeba byc swiadomym pewnych zachowan czy dzialan. Tak jak kontakt w zwiazku pary (malzenstwa) nalezy pielegnowac, tak i znajomosci potrzebuja pielegnacji wink

Szkoda tylko, ze co raz wiecej w roznistych mniej czy bardziej madrych pisemkach pisze sie o psychologii zycia i podaje sie rozne pomysly i podpowiedzi ludziom, to oni.... jakos tego nie wprowadzaja z swoje zycie. A potem dochodza do swoich wnioskow, ze to czy tamto nie funkcjonuje....
                                  Tja..... ale wiele z tego powodowane jest wlasnie "niechciejstwem...." ;-(
    • andrzejkielecki Re: Jak poznać nowych ludzi po 40tce 22.07.20, 11:18
      Całe życie jako introwertyczka miałam bardzo mało znajomych, dodatkowo nie poznawałam nowych osób, a grono dotychczasowych znajomych raczej mi się zmniejszało. Z doświadczenia powiem, że to nie jest tak, że introwertycy nie potrzebują do szczęścia innych ludzi. Potrzebujemy i to bardzo, ale nie w dużej ilości. Zaczęła mi naprawdę doskwierać samotność, a jako kobieta po 40-tce nie prowadzę naprawdę imponującego pod względem wyjść na miasto życia. Brakowało mi kogoś z kim mogę pogadać, umówić się w sobotę na spacer, czasem zadzwonić. Postanowiłam spróbować zarejestrować się na kilku portalach randkowych takich jak Sympatia, Prestige Dating, Badoo. Co ciekawe, poznałam tam nie tylko mężczyzn, ale przede wszystkim super babeczki z którymi świetnie mi się pisało. Zyskałam koleżanki, poznałam też mężczyznę, więc ja ze swojej strony jak najbardziej rekomenduje korzystanie z portali, zwłaszcza osobom nieśmiałym wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka