Dodaj do ulubionych

Dzisiejki marcowe

01.03.18, 22:14
Rozpoczynam. Mróz. W nocy było -13. Teraz już -11. Pełnia księżyca. Niebo skrzy się od gwiazd. Za 21 dni wiosna. Ciekawam czy przyjdzie w terminie.
Obserwuj wątek
    • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 01.03.18, 23:22
      zmieniłem lekarza domowego a to z powodu że dotychczasowy przeprowadził się na inną ulicę co było mi za daleko.
      Dotychczas mogłem przespacerować się pieszo, teraz musiałbym jechać autem a w nowym miejscu są zawsze problemy
      ze znalezieniem miejsca do zaparkowania bo to przy głównej ulicy w City West.

Teraz mam lekarza domowego panią doktor która ma gabinet przy tej samej ulicy co stary adres.
      Dzisiaj przespacerowałem się do niej jak dawniej, ale przy -5°
      • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 02.03.18, 21:12
        dzisiaj u mnie słonecznie ale -4°, czyżby słońce zapowiadało wiosnę?
        • lablenka_x Re: Dzisiejki marcowe 03.03.18, 09:44
          Mróz trzyma, rano -10 C. Zakwitły mi na oknie ponownie storczyki. Chrisie ja też mam lekarza w pobliżu, na następnej ulicy, wygodnie i blisko. Zrobiłam kolejną sesję modraszkom. Mogę ogłosić,że zima 17/18 jest zimą modraszkową. Martwię się jedynie o wróble i mazurki- żaden z ich nie odwiedził mojego karmnika. W Poniedziałek muszę dokupić łuskanego ziarna słonecznika. Chyba przez te ptaszorki zbankrutuję.
        • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 04.03.18, 15:30
          czyżby już po zimie?, dzisiaj u mnie +4°, do końca przyszłego tygodnia ma być do +9°
          • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 08.03.18, 13:22
            Miłym Paniom z 40+ wszystkiego najlepszego w dniu ich święta

https://polki.pl/foto/4_3_SMALL/zyczenia-i-wierszyki-na-dzien-kobiet-2342158.jpg

• chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 08.03.18, 16:39
              "Przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka",
              to w nawiązaniu do moich wczorajszych po długim czasie zakupów w Kauflandzie.

Dawno nie robiłem zakupów w tym co zawsze supermarkecie i tu zaskoczenie, przebudowali, zmodernizowali
              i dla mnie było to tylko utrapienie.
              Nic nie moglem znaleźć, nie było tam gdzie było wcześniej do czego byłem przyzwyczajony.
              O wszystko musiałem pytać sprzedawców, których najpierw trzeba było też znaleźć, gdzie to znajdę?

Po długim czasie i poszukiwaniach artykułów wreszcie uporałem się, uff!
              • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 10.03.18, 21:02
                dzisiejsze śniadanie mojej Pani
                • chris.w4 dzisiejsze śniadanie 10.03.18, 21:14
                  notabene przyrządzone przeze mnie, spodobało się i poprosiła żebym sfotografował
                  • lablenka_x Przecudny dzień+17C 11.03.18, 19:19
                    Chrisie, śniadanie jak dla mnie jakieś takie mdławe jest.
                    Dzień rozpoczął się słońcem i gilami za oknem. Potem , w trakcie jazdy autem w tym samym miejscu , w którym w ubiegłym tygodniu widziałam ogromne stado gęsi pasące się na oziminie, dziś duże stado żurawi. Płakać mi się chciało, bo tam ani pobocza , ani nie wolno się zatrzymywać. Więc pojechaliśmy dalej. na polu pełnym wody czajki. Boże chyba widziałam je w ubiegłym wieku. Sytuacja podobna, jak powyższa. Następnie stadko czegoś, nie były to sarny, bo nie miały na tyłkach lusterka, ciemniejsze , krótsze, z mocniejszymi głowami, kłusowało równolegle z drogą. Tu już nie zdzierżyłam stanęłam, włączając awaryjne i zanim zdążyłam uruchomić aparat cofnęły się i tuż za autem przeskakiwały przez drogę na drugie pole. Jakie to były by piękne ujęcia gdybym zdołała we właściwym tempie, to znaczy błyskawicznie uruchomić aparat. Ciepło, rozkosznie ciepło , oby tak dalej.
                    • chris.w4 Re: Przecudny dzień +17C 11.03.18, 19:48
                      lablenka, następnym razem na pewno będzie lepiej z fotografowaniem fauny chociaż fotografowanie
                      zwierząt nie jest takie proste, też doświadczyłem to kilkakrotnie.
                      A śniadanie zrobione na życzenie, co kto lubi
                      • chris.w4 Re: Przecudny dzień +17C 11.03.18, 20:02
                        lablenka, czasami zwierzaki cierpliwie pozują
                  • goskaa.l Re: dzisiejsze śniadanie 16.03.18, 01:53
                    Szczerze, to nie jest prawidłowe śniadanie. Za dużo białka, bez warzyw.
                    • chris.w4 Re: dzisiejsze śniadanie 16.03.18, 04:04
                      goskaa.l napisała:
                      > bez warzyw

a papryka?
                • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 14.03.18, 12:08
                  oj, pogoda nieładna, bez słońca, szaro i +5°
                  • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 18.03.18, 15:39
                    dzisiaj zapowiedział się ładny dzień chociaż tylko +1°, na dwa dni przed wiosną
            • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 08.03.19, 11:07
              Miłe Panie, wszystkiego dobrego!

https://polki.pl/foto/4_3_SMALL/zyczenia-i-wierszyki-na-dzien-kobiet-2342158.jpg
              • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 11.03.19, 16:31
                po pochmurnym przedpołudniu i południu teraz przebłyskuje słońce i +6°.
                Aby do wiosny, początek 20 marca o 22:58
                • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 16.03.19, 16:34
                  dziś krótki spacer do Rossmanna, jak wyliczył google 1,5km. Pochmurnie z trochę kropiącym
                  deszczem i +7°. Chcialem odebrać zeskanowane CD które zamówiłem przed 10-dniami,
                  jeszcze nie gotowe, mam przyjść we wtorek może będzie do odebrania?

W drodze powrotnej pstryknąłem fotkę podwójnie zabezpieczonego roweru,
                  strzeżonego pan Bóg strzeże?
                  • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 18.03.19, 19:01
                    dziś pogoda jak w garncu, najpierw pochmurnie, potem słonecznie, teraz deszcz
                    • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 19.03.19, 11:21
                      ładna data dziś 19.03.19
      • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 18.03.18, 16:16
        bez wyjeżdżania do Polski kupiłem w tygodniu w supermarkecie oryginalną polską krakowską ach ten smak polskiej kiełbasy
        • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 18.03.18, 18:13
          chris.w4 napisał:
          > bez wyjeżdżania do Polski kupiłem polską krakowską

natrafiłem w dzisiejszej Wyborczej.pl na tytuł "Kiedyś Niemcy przyjeżdżali (po zakupy) do nas. Teraz my do nich"
          • goskaa.l Re: Dzisiejki marcowe 19.03.18, 00:07
            Z racji mieszkania blisko granicy widzę, że to jest mniej więcej zrównoważone. Natomiast na pewno dziś wzrosła ilość polskich klientów w niemieckich sklepach.
            A kiełbas i mięs nie kupuję i nie jadam. Zarówno polskich jak i niemieckich. Z innych nacji zresztą też.
        • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 20.03.18, 16:53
          dzisiaj u mnie kaprys natury, śnieg w pierwszy dzień wiosny
          • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 23.03.18, 15:01
            przyszła wiosna ale jak na razie bez wiosennej pogody, dzisiaj u mnie szaro, bez słońca i +3°
            • alfredka1 Re: Dzisiejki marcowe 23.03.18, 20:28
              Nad Odrą w Szczecinie tak samo - okropnie zimna mgła ... zmarzłam na Proteście ale wewnętrznie rozgrzana jestem smile
              Pozdrawiam .
            • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 26.03.18, 21:03
              dzisiaj u lekarza czekając na wystawienie recepty przeglądałem tygodnik Stern, w nim artykuł
              i zdjęcia z warszawskiej demonstracji zatytułowane "Quo vadis Polsko?"
              • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 28.03.18, 16:59
                i znowu nieładna pogoda, szaro, mokro i tylko +2°, gdzie ta wiosna?
                • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 31.03.18, 22:10
                  dzisiejsze wielkanocne jedzenie w mojej ulubionej restauracji Marende Restaurant,
                  świetna śródziemnomorska kuchnia
                  • alfredka1 Re: Dzisiejki marcowe 01.04.18, 13:48
                    Mniam mniaammm ... u nas restauracje pozamykane ..
                    pogoda śnieżnodeszczowa
                    odstąpiliśmy od tradycji i nie pojechaliśmy nad morze sad(
                    miedzyzdroje-plaza.webcamera.pl/
                    • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 01.04.18, 14:55
                      alfredka, było smaczne, dziękuję za aktualny wielkanocny widok z Międzyzdrojów,
                      gdy spędzałem tam święta wielkanocne 5-lat temu plaża wyglądała inaczej
                      • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 01.03.19, 13:09
                        marzec przywitał mnie zachmurzony, po wczorajszym słonecznym dniu dziś pochmurnie i +6°,
                        przed rokiem było gorzej, lablenka powiadomiła nas, że na początku marca było -11°
                        • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 02.03.19, 16:38
                          zachmurzenie trwa i +6°, w poniedziałek ma być +14°, ano zobaczymy
                          • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 06.03.19, 12:08
                            powiedzenie "po deszczu przyjdzie słońce" potwierdziło się, po poprzednich deszczowych
                            2-dniach dziś słonecznie i teraz +10°.
                            Wybywam "do miasta", na piechotę, mam kilka małych spraw do załatwienia
                            • chris.w5 Re: Dzisiejki marcowe 06.03.19, 20:11
                              no i załatwione, sprawunki połączone z 3km spacerem jak wyliczył google.

W międzyczasie przerwa w ogródku kawiarnianym Cafe Thoben przy kawie i Bienenstich,
                              cieście drożdżowym nadziewanym kremem i pokrytym polewą z miodu, masła, cukru i mielonych migdałów,
                              tak przetłumaczył Pons
                              • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 20.03.19, 12:03
                                dziś o 22:58 przyjdzie wiosna, już teraz wiosennie i słonecznie i +12°, w tym tygodniu
                                ma być do +17° i cały czas słonecznie, czyli prawdziwie wiosennie
                                • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 21.03.19, 17:08
                                  no i mamy wiosnę i po zimie. Dziwna była ta zima w tym roku u mnie, ani jednego dnia ze śniegiem,
                                  nie pamiętam, żeby taka kiedykolwiek była.

Dziś znowu do do Rossmanna po odbiór zeskanowanego CD. Aby nie iść nadaremnie najpierw zatelefonowałem
                                  czy jest gotowe? było, nareszcie.
                                  1,5km spacer w pierwszym dniu wiosny przy pochmurnej pogodzie i +12°. Zapowiadana prognoza, słonecznej
                                  pogody w tym tygodniu, jak na razie do bani, nie sprawdziła się. Być może zaświeci słońce w tym tygodniu?
                                  przecież to wiosna
                                  • joujou Re: Dzisiejki marcowe 28.03.19, 09:20
                                    Wiosenne pozdrowienia 😊
                                    • chris.w4 Re: Dzisiejki marcowe 29.03.19, 13:22
                                      joujou, dziękuję i też pozdrawiam, zaglądaj częściej.
                                      U mnie teraz wcale nie jest wiosennie, pochmurnie, bez słońca i 12°. Jutro ma być nawet 19°,
                                      ano zobaczymy.

W niedzielę zrobiłem mały spacer, było prawdziwie wiosennie
                                      • chris.w4 Pierwsza mucha 30.03.19, 17:46
                                        bezsprzeczna oznaka nadejścia wiosny to pierwsza mucha po zimie, którą zauważyłem dzisiaj u mnie w kuchni.
                                        Dziś prawdziwie wiosenny dzień, słońce nonstop i 18°
                                        • chris.w4 Re: Pierwsza mucha 30.03.19, 20:26
                                          pierwsza mucha po zimie usiadła na moim ramieniu, zdążyłem, zabiłem

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka