Dodaj do ulubionych

Dzisiejki majowe

06.05.18, 22:47
niedzielny popołudniowy spacer przy pięknej słonecznej pogodzie i napotkane na ulicy Sopockiej kwitnące majowe bzy
Obserwuj wątek
    • chris.w4 Re: Dzisiejki majowe 08.05.18, 17:50
      dzisiaj u mnie wiosenna pogoda jak w lato, termometr w samochodowym Bordcomputer
      pokazał temperaturę na zewnątrz w cieniu +29°.

Pojechałem na cmentarz odwiedzić grób bliskiej mi osoby. Kiedy jednego razu była tam zemną moja krewna z kraju,
      powiedziała wówczas "na tym cmentarzu to jak w parku"
        • chris.w4 Re: Dzisiejki majowe 10.05.18, 17:39
          dzisiaj ładna pogoda, słonecznie i +27°, pojechałem więc po długim czasie, po ponad 4-miesiącach,
          na myjnię umyć auto.

Zamówiłem program mycie "intensywna pielęgnacja" który zawierał wszystkie duperele od mycia,
          woskowania karoserii na perłowy połysk, mycia podwozia i zabezpieczenie antykorozyjnego tegoż,
          czyszczenia alufelg do samoobsługowego odkurzania wnętrza auta bez ograniczenia czasowego.

To wszystko za 15€, fotka z tej myjni, odkurzanie aut z innego tam pobytu
          • alfredka1 Re: Dzisiejki majowe 12.05.18, 18:30
            Pielęgnacja to brzmi zachęcająco... jaka szkoda , że sprzedaliśmy autko ..
            a poważnie , to bardzo brak własnego pojazdu sad( ale kiedyś trzeba sobie głośno powiedzieć , że po 80 + należy zaprzestać .
            Pozdrawiamy smile
            • chris.w4 Re: Dzisiejki majowe 12.05.18, 22:49
              alfredka, to na pewno mądra decyzja, gdy ktoś za kierownicą nie czuje się już pewnie tak jak kiedyś,
              lepiej zaprzestać.
              Dla mnie auto to przede wszystkim środek transportu po mieście, na dalekie wojaże moim autem nie mam już ochoty.

Wczoraj nie było słonecznie ale można było pospacerować. Wybrałem się na spacer po dzielnicy w której
              mieszka wielu prominentów ze świata filmu i sportu i gdzie usadowiło się wiele ambasad, tu jedna z nich

również pozdrawiam
          • chris.w4 Re: Dzisiejki majowe 14.05.18, 17:13
            alfredka1 napisała:
            > południe dawno minęło a tutaj taka cisza ...

akurat wróciłem z zakupów, z mojego marketu gdzie robię zakupy art. spożywczych około raz na 2-tygodnie,
            sporo tego było i dla takich sytuacji, miedzy innymi, potrzebne jest mi moje auto
            • chris.w4 Re: Dzisiejki majowe 15.05.18, 18:02
              no i pada, po słonecznych dniach przyszedł deszcz, teraz 16° i ma padać do soboty, pożyjemy zobaczymy.

Dobrze że moje zakupy zrobiłem wczoraj, nie lubię gdy na parkingu przed marketem podczas pakowania
              zakupów do auta kapie mi za kołnierz
              • chris.w4 Re: Dzisiejki majowe 17.05.18, 22:52
                poszedłem dzisiaj do mojej lekarki domowej po receptę, w drodze powrotnej zrobiłem krótki spacer
                i natknąłem się na demonstrację strajkujących studentów, jak zwykle w przypadku strajków chodzi o pieniądze
              • chris.w4 Re: Dzisiejki majowe 18.05.18, 08:17
                chris.w4 napisał:
                > ma padać do soboty

już wcześniej napisałem że często te prognozy pogody to są do bani, we wtorek napisałem jak wyżej
                a wczoraj w czwartek była słoneczna pogoda co widać tutaj

Firefox zainstalował znowu nowe Update, komputer śmiga jak błyskawica
                      • chris.w4 Re: Dzisiejki majowe 20.05.18, 22:10
                        dziś u mnie, jak co roku w niedzielę Zielonych Świątek, Karnawał Kultur z gośćmi
                        w korowodzie karnawałowym z całego świata jak również z wieloma zagranicznymi turystami
                        w roli widzów, tu w korowodzie egzotyczne piękności, skąd? nie wiem
                          • chris.w4 Re: Dzisiejki majowe 24.05.18, 19:45
                            hm, do odważnych świat należy, niedaleko ode mnie otwarto nową restaurację, jak sięgam pamięcią
                            to chyba co najmniej czwartą.
                            W ostatniej nie było piwa, powiedziałem wówczas właścicielowi przy otwarciu tejże, że restauracja bez piwa
                            nie wróży nic dobrego. I przepowiedziałem, istniała trochę ponad rok i chyba splajtowali, frekwencja w niej była znikoma.

Teraz w tej najnowszej też nie mają piwa, właścicielowi restauracji powiedziałem to samo. Zobaczymy ja długo pociągną?
                            w każdym razie życzę im powodzenia
                            • chris.w4 Re: Dzisiejki majowe 26.05.18, 21:49
                              dzisiaj to z tą pogodą było nie bardzo, raczej pochmurnie, ale wczoraj świecące za oknem słońce zachęciło mnie
                              do spaceru. No i podczas spaceru prawie zawsze można coś ciekawego napotkać, tym razem była to akcja pożarowa
                              na poddaszu budynku mieszkalnego zapaliło się mieszkanie.
                              Jak podała dzisiejsza gazeta zranionych nie było
                              • chris.w4 Re: Dzisiejki majowe 28.05.18, 19:15
                                dzisiaj załatwianie drobnych sprawunków i fotka w trakcie.
                                Świadomie na piechotę bez auta. Moja waga pokazała, że w ostatnim czasie trochę przybrałem, trzeba
                                więc te zbędne kalorie spalić i zgubić. Staram się gdy tylko jest to możliwe poruszać się na piechotę.

Po spacerze warzywny kebep w nowo otwartej restauracji. Warzywny z mięsem drobiowym,
                                jadłem pierwszy raz i smakował mi bardzo dobrze.
                                Zapomniałem go pstryknąć, zrobię to przy następnej okazji
    • chris.w4 Re: Dzisiejki majowe 01.05.19, 10:17
      1 Maja, cześć pracy!

według słownika forma powitania lub pożegnania, w latach stalinowskich nawet zalecana
      jako pozdrowienie między robotnikami. Czy w dzisiejszych czasach jeszcze ją ktoś stosuje?

Dawno temu kolega przysłał mi kartkę z takim pierwszomajowym pozdrowieniem,
      potraktowałem to wówczas jako żart
      • chris.w4 Re: Dzisiejki majowe 02.05.19, 19:35
        dziś poszedłem do mojej lekarki domowej, potrzebowałem receptę.
        Na piechotę dla zgubienia trochę kalorii. Coś przypuszczałem, że może mieć praxis zamkniętą
        bo w tygodniu był 1 maja i być może zrobiła sobie z tej okazji tygodniowy urlop.

Moglem zatelefonować i sprawdzić, ale przy okazji chciałem załatwić też inne sprawunki,
        więc nie zadzwoniłem, pomyślałem gdy praxis będzie zamknięta to załatwię te inne rzeczy.

No i stało się jak pomyślałem, "pocałowałem klamkę", praxis była zamknięta.
        Ale jak zaplanowałem załatwiłem przynajmniej te inne rzeczy. Po drodze też Dürüm Kebap
        w tureckim Imbisie.

Zatelefonowałem po powrocie z domu, automatyczna sekretarka powiedziała mi, że faktycznie praxis
        zamknięta i znowu otwarta od poniedziałku. Na szczęście z receptą mogę do poniedziałku zaczekać
        • chris.w4 Re: Dzisiejki majowe 09.05.19, 18:27
          chris.w4 napisał:
          > stało się jak pomyślałem, "pocałowałem klamkę", praxis była zamknięta

dziś drugie "podejście" po receptę do mojej lekarki domowej, udane. Praxis po urlopie czynna.
          Podejście połączone ze spacerem przy słonecznej pogodzie i 17°
          • chris.w4 Re: Dzisiejki majowe 10.05.19, 15:28
            >Dawno nie widzieliśmy się< powitała mnie dziś pani pedicurzystka Gabi.
            Faktycznie od mojej poprzedniej wizyty u niej minęły 4-miesiace. Podczas pierwszej powiedziała mi,
            że normalni ludzie przychodzą co miesiąc, cóż widocznie zaliczam się do nienormalnych?

Wizyta połączona z, jak wyliczył google, 2,5km spacerem przy bezsłonecznej pogodzie, od czasu
            do czasu lekko kropiącym deszczu i 17°.
            W drodze powrotnej pomimo tego lekko kropiącego deszczu zdecydowałem się na kawkę i sernik
            w ogródku kawiarni Thoben

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka