Dodaj do ulubionych

Lista obecności:-)

• terem Re: Lista obecności:-) 28.01.05, 21:20
      No jestem, jestem tu , jak co dzień.Ale o co chodzi, jaka lista? Czemu mam się
      stawiać do tablicy? Ja już z tego wyrosłam i nawet matura przestała mi się śnić
      parę lat temu (a to niehybny objaw starości , ups! dojrzałości).
      Ale skoro pani profesor Ada wzywa, to stawiam się karnie. Terem, do dyspozycji.
      Tylko w jakim celu???? (Może czegoś nie doczytałam, jeśli tak, to łaski się
      dopraszam: proszę mnie oświecić).
      • lablafox Re: Lista obecności:-) 28.01.05, 21:41
        Jestem , ale to co wyprawia mój komp przyprawia mnie o mdłosci- klikam , robię
        sobie herbate , a on nadal wątku nie otwiera.
        Piszę , klikam wyślij , robię rundę do pokoju na tv , wracam, a on
        nadal"pracuje" .
        Muszę więc znikać , to nie na moje zdrowie.
        Jutka wiedziała co robi wyjeżdżając dziś z Polski bo jutro :

Jutro rano w Polsce nawet minus 25 stopni

(28.01 / 17:36) - Przed nami najmroźniejsze od 12 miesięcy noc i poranek. Przy
        gwieździstym niebie w Zakopanem przy wschodzącym słońcu temperatura spadnie
        poniżej minus 22 stopni a przy gruncie nawet do minus 30 stopni. Również mroźno
        będzie w pasie od Śląska przez Małopolskę i Podkarpacie aż po Lubelszczyznę. W
        miastach w tych województwach termometry o poranku wskażą poniżej minus 17
        stopni. Oczywiście mrozom przekraczającym 20 stopni w naszym klimacie prawie
        zawsze towarzyszy bezchmurne niebo i niemal bezwietrzna aura. Silny mróz na
        Pogórzu jest zapowiedzią jeszcze większego w wyższych partiach gór. Na
        Kasprowym Wierchu za 12 godzin temperatura powinna obniżyć się do nawet minus
        25 stopni. Już dzisiaj w ciągu dnia przekraczała 20 stopni mrozu. W pozostałych
        częściach Polski noc i poranek również będą bardzo mroźne, niemal wszędzie
        kilkanaście stopni poniżej zera. Mieszkańcy nie tylko południa Polski powinni
        więc pomyśleć o naprawdę ciepłym odzieniu, szalikach, rękawiczkach i oczywiście
        czapce, pamiętając, że przez głowę z organizmu ucieka najwięcej ciepła. Dla
        meteorologów poranny mróz będzie sprawdzianem czy przekroczona zostanie
        temperatura ze stycznia ubiegłego roku, kiedy to w Jeleniej Górze na Dolnym
        Śląsku zanotowano minus 25,2 stopnia. Źródło: Twoja Pogoda.

INFO: Aktualne ostrzeżenia
        Ale jedzie no Ny gdzie jeszcze zimniej i po co jej to???

Minus 35 stopni i zamarzające jeziora

(28.01 / 01:23) - Po rekordowych śnieżycach i mrozach wschodnie wybrzeże Stanów
        Zjednoczonych przeżywa kolejną falę niskich temperatur. Tym razem silnym mrozom
        nie towarzyszą już opady śniegu a jedynie błękitne niebo i przeszywająco
        lodowaty wiatr. Najmroźniejszym stanem, oprócz Alaski, jest obecnie Nowy Jork w
        którego północnej części temperatura spadła w ostatnich godzinach do nawet
        minus 35 stopni, pobity został więc rekord temperatury dla tego dnia w całej
        historii pomiarów meteo. Na mroźne poranki narzekają również mieszkańcy miasta
        Nowy Jork. Stacja meteorologiczna umiejscowiona w Central Parku na Manhattanie
        wskazała ostatniego poranka 13 stopni poniżej zera. Nowojorczycy opatuleni w
        szaliki i bardzo ciepłe płaszcze czekają teraz na spodziewane ocieplenie. Do
        końca tygodnia kilkunastostopniowe mrozy dobiegną końca i nad region napłynie
        nieco cieplejsze powietrze. Początek lutego ma przynieść temperatury plusowe do
        nawet 10 stopni. Niestety wraz w odwilżą pojawią się pochmurne i bardzo
        deszczowe dni co z kolei grozi powodziami na całym wschodnim wybrzeżu USA, od
        stanu Maine aż po Karolinę Południową. Obecnie jednak najważniejszą kwestią
        jest przetrwanie mrozów. W najdalej wysuniętym na północ stanie Maine,
        pomijając Alaskę, temperatura spadła ostatniego poranka do minus 33 stopni.
        Zabrakło tym samym zaledwie kilku dziesiątych stopnia do pobicia rekordu 27
        stycznia w całej historii pomiarów. Mrozy intensywnie wpływają na Wielkie
        Jeziora. Całkowicie zamarzła północna część Jeziora Huron, znaczna część Zatoki
        Georgian oraz północne wybrzeże Jeziora Ontario. W tym regionie w ostatnim
        czasie temperatura spadła do minus 32 stopni. Zdjęcie satelitarne zamarzniętych
        Wielkich Jezior prezentujemy pod tym artykułem. Źródło: Twoja Pogoda.

Dobranoc , mówię na tym wątku , bo obawiam się ,że zanim otworzy się właściwy ,
        zasnę.
      • dan8 Re: ADA 30.01.05, 06:24
        Ada ,dzieki za wyjasnienie i prosze o odpowiedz na nastepne pytanie,jaki
        wniosek nasunal Ci sie po sprawdzeniu listy obecnosci?
    • josarna Re: Lista obecności:-) 30.01.05, 10:40
      A ja zaglądam do Kawiarenki Filozoficznej od 6 rano. Szybko śpię. Moje
      wspaniałe dziewczyny karmią teraz gości, a ja biorę się do pracy - jutro termin
      rozliczenia rocznego moich "ryczałtowców".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka