Dodaj do ulubionych

Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie

03.11.13, 21:07

wg Was?

Najlepsze wg mnie:

10 murzynków/Nie było już nikogo
Zabójstwo Rogera Ackroyda
Morderstwo to nic trudnego
Godzina zero
Tajemnica bladego konia

A najgorsze wg mnie:

Spotkanie w Bagdadzie
Tajemnica lorda Listerdale'a
Obserwuj wątek
    • nchyb Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 08.11.13, 10:05
      wg mnie tych najlepszych to jest większość :)
      najgorszych nie szukam...
    • vi_san Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 08.11.13, 12:18
      A ja właśnie "Spotkanie w Bagdadzie" bardzo lubię!
      Właściwie lubię wszystkie i powieści i opowiadania Christie.
      Ale gdybym musiała to wśród tych mniej lubianych wymieniłabym "Godzinę zero" i większość przygód Tuppence i Tommy'ego Beresfordów.
      • tuppence82 Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 10.11.13, 22:10
        Nie lubię pasażera do Frankfurtu, jak dla mnie jest o niczym :( A resztę mniej lub bardziej lubię
    • amba19 Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 24.11.13, 18:57
      Najlepsze i najgorsze..nie mnie to oceniać, ale mogę napisać, które lubię najbardziej
      -"Dom nad kanałem" z 1968r.
      -"Uśpione morderstwo' Z 1976r.
      -"Morderstwo odbędzie się..." z 1950r.

Nie przepadam za

-"Tajemniczy przeciwnik" z 1922r.
      -"Tajemniczy Pan Quinn" z 1930r.
      -"Dopóki starczy światła" - opowiadanie ze zbioru opowiadań wydanego pod tym samym tytułem pośmiertnie w 1997r.
    • amba19 Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 14.01.14, 20:15
      Alonelost1996 co to ma wspólnego z tematem.....
    • kini-a1989 Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 29.03.16, 20:52
      Może jestem w swej opinii odosobniona ale, jakoś Pani Ch. zupełnie do mnie nie trafia, nie da się w jej książkach przewidzieć zabójcy bo nagle jak Filip z konopi wyskakuje coś o czym czytelnik nie wiedział - jestem na nie ;p
      • solaris_1971 Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 30.03.16, 15:18
        Jaki jest tytuł oryginału " Dziesięciu Murzynków" ?
        • malgorzata_madej Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 25.06.18, 12:58
          "and then there were none"
      • odczepcie_sie Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 08.09.16, 11:14
        A to ciekawe, bo ja cenię w tych książkach, że nie ma właśnie oszukiwania czytelnika i dokładania nagle nowych informacji. Nie wiem, które książki czytałaś, może ja po prostu trafiałem zawsze na te lepsze.
    • ziombis Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 17.05.16, 12:29
      Tajemniczy Pan Quinn i Tajemnica lorda Listerdale'a to moje najmniej ulubione książki. Ale nie znienawidzone :)
    • laura9191 Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 07.06.16, 13:16
      Ja najbardziej lubię Morderstwo w orient ekspresie, Śmierć na Nilu i Tajemnicę Bladego Konia. Najsłabszych nie wymienię ponieważ według mnie każda jej książka jest świetna
    • odczepcie_sie Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 23.06.16, 13:30
      Dla mnie najlepsze jest "ABC". Intrygę to ma jak rasowy współczesny thriller. A najgorsze - nie, naprawdę trudno mi coś znaleźć. Może "Rendes-vouz ze śmiercią"? Ale nie, naprawde wszystkie mi się podobały (nawet jeśli nie wszystkie tak samo).
    • osuchowskaestera Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 12.07.16, 11:30
      Najlepsza książka: 10 murzynków
      • tinysiskin Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 29.08.16, 09:13
        Zgadzam się, "10 Murzynków" bardzo mi się podobała i pamiętam ją dobrze do tej pory. Jeszcze bardzo lubiłam "Morderstwo w Orient Expressie", to była chyba jej pierwsza książka jaką przeczytałam.
    • kacper.pomianowski Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 11.08.16, 16:05
      Według mnie najlepsza z najlepsza z najlepszych to: "Po pogrzebie", chętnie do niej wracam :) Natomiast "Tajemnica Wawrzynów" to jakies nieporozumienie. Nie mogłem w ogóle przebrnąć, mimo że do tej pory podobały mi się wszytskie jej kryminały....
      • qbin2013 Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 28.09.16, 20:45
        Najlepsza [Poirot] "Morderstwo w Orient Expresie"/[Marple] "Morderstwo odbędzie się..."
        Najgorsza "Tajemnica rezydencji Chimneys" - być może wina koszmarnego polskiego tłumaczenia.
    • odczepcie_sie Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 16.12.16, 08:45
      Myślę, że nawet najgorsze dzieła Christie i tak są super w porównaniu z dzisiejszymi gniotami,typu "Millenium".
    • sareniaa Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 12.02.17, 20:28
      Dla mnie najlepsza to Morderstwo w Orient Express :)
    • ojinynka Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 23.05.17, 08:32
      dla mnie najlepsze Godzina zero
      Tajemnica bladego konia,
      najgorszych nie ma :)
    • jarekanielewski Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 11.07.17, 15:26
      Według mnie najlepsza to zdecydowanie Nie było już nikogo
    • odczepcie_sie Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 27.04.18, 13:47
      Najlepsze to "ABC" i "Dziesięciu Murzynków". Najgorsze trudno mi znaleźć.
    • baba67 Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 20.06.18, 10:32
      Najbardziej lubię- Morderstwo odbędzie się i Zatrute pióro za genialne oddanie atmosfery małego miasteczka i ciekawe typy.Lubie też Morderstwo na plebanii za to samo. Co nie do końca jest bliskiememu sercu (nie znaczy że słabe)-to właśnie te murzynki ,wszystko z międzynarodowymi spiskami w tle oraz (i tu uważam że Agata pojechała) Morderstwo w Mezopotamii z niewiarygodnym rozwiązaniem (facet nie rozpoznał byłej żony?-rilly?).Wszystko pomiędzy lubię i czasem odświeżam.
    • kaja70072 Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 10.09.20, 13:03
      [url=https://www.blackcatstudio-lodz.pl/]strony internetowe dla firm[/url]
    • the_dzidka Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 16.12.20, 09:55
      Najlepsze trudno mi jest wybrać, ale do najgorszych zaliczam te wszystkie, które opowiadają o szpiegostwie, tajnych siatkach i kradzionych planach tajnych wynalazków :) Nudzą mnie okropnie. Ale ja w ogóle nie lubię powieści szpiegowskich, nawet tych współczesnych.
    • ohyoa Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 11.05.21, 09:25
      Ja w ogóle za nią nie przepadam, miałam kilka podejść i no nie...
    • lusiaa13 Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 13.02.22, 23:46
      Ja ostatnio przeczytałam I nie było już nikogo i nie zrobiła na mnie dużego wrażenia, a wiele osób tutaj pisze, że to jedna z najlepszych, więc nie wiem czy sięgać po kolejne :(
      • bejaa Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 10.03.22, 21:00
        Sięgać sięgać:) Ta jest bardzo nietypowa, więc na pewno warto spróbować innych :)
    • monica232 Re: Najlepsze i najgorsze kryminały A. Christie 03.07.22, 19:36
      Najlepsze wg mnie:
      "A. B. C. "
      "Pięć małych świnek"
      "Śmierć na Nilu"

Najmniej lubię :
      "Zagadka Błękitnego Ekspresu"
      "Dwanaście prac Herkulesa"
      "Zbrodnie zimową porą"

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się