Dodaj do ulubionych

Miss Marple - podobno już jest

25.10.05, 11:42
Czy ktoś już kupił Poirota 7 z nową Miss Marple?
Obserwuj wątek
    • ikkala Re: Miss Marple - podobno już jest 25.10.05, 21:30
      A ja zaczełam od "Samotnego domu". Podobał mi się. Nick Buckley była taka mniej
      więcej jak sobie wyobrażałam. Reszta jej towarzystwa wydała mi się nieco
      starsza niż zapamiętałam to z książki. Ale ja tak mam zawsze z ekranizacjami
      utworów Agaty. W "Przygodzie kucharki z Clapham" człowiek wynajmujący pokój
      (nazwiska nie pamiętam) u pracodawczyni tytułowej kucharki miał podono około 28
      lat (!) - wyglądał dużo poważniej. W "Pięciu małych świnkach" Elza też nie była
      młodą dziewczyna. Nie pamiętam dokładnie, ale jeszcze w którymś filmie to
      zauważyłam. Chyba w "Mieszkaniu na III piętrze".
        • nchyb Re: Miss Marple - podobno już jest 26.10.05, 11:57
          one chyba tak właśnie wyglądały. Jak patrzę na zdjęcia nastolatek z lat np.
          40,50-tych to widzę kobiety30-40 letnie. Taka moda, styl, makijaż. Więc nic
          dziwnego, że te 20-latki wyglądają na o wiele starsze. Jednak aktorki
          angielskie i amerykańskie w filmach produkcji swojego kraju bardzo różnią się
          między sobą
          • gocha221 Re: Miss Marple - podobno już jest 26.10.05, 22:10
            Ale w "Bibilotece" ta zamordowana, nawet wymalowana i wystrojona, wygladała młodo.
            nie moge im wybaczyc Elzy ze Świnek, nie dośc, ze wygladała staro, to jeszcze
            była brzydka:-)
            A ze taki makijaz i te blond loki postarzaja, to się zgadzam.
            • ikkala Re: Miss Marple - podobno już jest 26.10.05, 23:10
              A mnie fascynuje czerwień ich pomadek. Zauważyłyście, jak intensywne są te
              kolory?
              Oczywiśćie zgadzam się z Gochą, dziewczyna nareszcie była młoda. Właściwie to
              panie w tym filmie były nawet urodziwe. Zwłaszcza ten blond - czarny charakter.
              Dawno już czytałam "Noc w bibliotece" i przez cały film usiłowałam sobie
              przypomnieć rozwiązanie zagadki, bezskutecznie. Musiałam grzecznie doczekać do
              końca filmu. Byłam naprawdę zaskoczona. Uważam film za bardzo udany, panna
              Marple niezupełnie jest taka jak sobie wyobrażałam, ale tylko przez chwilę mi
              to przeszkadzało. Wydaje mię, że nawet z większą przyjemnością obejrzałam "Noc
              w Bibliotece" niż "Samotny dom."
              • colleen83 Re: Miss Marple - podobno już jest 27.10.05, 12:18
                Ogladalam "noc w bibliotece" w wersji z Joan Hickson i uwazam, ze ta ekranizacja jest o wiele lepsza! Wiem, ze sporo osob uwaza, ze tamta aktorka byla lepsza jako panna Marple ale wg mnie byla jakas taka... no nie wiem, myszowata, cicha - cos tam mamrotala pod nosem. Poza tym film byl koszmarnie nudny a skladal sie chyba z 3 czesci. Moj chlopak prawie usnal, a niedawno jak ogladalismy ta druga ekranizacje w ogole nie pamietal o co chodzilo w tamtej czesci.
                Czytalam ksiazke, ogladalam tamten film a mimo to ta druga wersje ogladalam z zaciekawienie co bedzie dalej. No i na koncu przezylam szok! Film byl zrobiony dosc wiernie w stosunku do ksiazki a koncowka nie! Mam mieszane uczucia bo w koncu co innego napisala Agatha ale z drugiej strony film jest naprawde super.
                Nie moge sie doczekac kolejnego odcinka.

Macie racje, te usta rzeczywiscie bardzo czerwone. A Jossie to prawie pomaranczowa miala ta szminke.

A co do starych kobiet grajacych mlode dziewczyny - W "zerwanych zareczynach" bylo to samo. Bohaterki mialy w ksiazce chyba cos ok 18 i 20 lat a w filmie wygladaly na 30.
              • gocha221 Re: Miss Marple - podobno już jest 27.10.05, 13:36
                Jełśi już jestesmy przy temacie czerwieni pomadek i ogólnie urody, wyglądu:
                powiedzcie mi co ta bruneta nosiła na głowie.
                co to było?? Jakis koszmarek, ni to daszek, ni to opaska.. Nosiła to od rana do
                nocy..Sraszne-))

Ale generalnie moda z tamtych lat cos w sobie ma, ja bym sie nie odważyła na
                takie usta, takie paznokcie!!!
                • ikkala Re: Miss Marple - podobno już jest 27.10.05, 14:04
                  Kiedyś te kosmetyki pewnie były prostsze i nie mieli takiej gamy kolorów jak
                  dziś. Możliwe, że mieli tylko te podstawowe, a więc jak usta to czerwone. I to
                  jak!
                  Co sie tyczy nietypowego "nakrycia" głowy brunety to chyba były jakieś pióra,
                  ale zrobione na gładko. W pierwszej chwili myślałam, że to grzywka w innym
                  kolorze, ale to za bardzo ekstrawaganckie na tamte czasy.
                  A wracając jeszcze na chwilę do Elzy z "Pięciu świnek" to czrny blond charakter
                  z "Nocy...." pasowałby świetnie moim zdaniem. Albo ta druga młodsza. Może nawet
                  lepiej.
                • kazisi Re: Miss Marple - podobno już jest 28.10.05, 11:38
                  W obu serialach, i w Poirocie, i w tym nowym o Marple, zachwyca mnie scenografia i kostiumy. Pomyślcie, jaka to robota odtworzyć te wszystkie szczegóły! Pół biedy z architekturą, komputerowo można coś tam podretuszować, żeby wyglądało na lata dwudzieste, lata trzydzieste, ale wnętrza!
                      • tgosia44 Re: Noc w bibliotece 15.11.05, 12:25
                        Wreszcie i ja zobaczyłam ten film... i mam mieszane uczucia- 95%filmu super-
                        panna Marple- świetna- urocza, błyskotliwa, bystra- i na pierwszy rzut oka
                        robiąca wrazenie zwykłej, starszej, nieco wścibskiej pani. Stroje i wnętrza,
                        rewelacja- ten hotel, mi zaparło dech :-D. Podobnie mieszkania....
                        Ale końcówka- co to było?! NIe mozna już normalnego filmu zrobić? Te sceny-
                        rozdzierający krzyk w więzieniu, scena na plaży- po co do było? Czy twórcy mają
                        za zadanie oprócz zfilmowania książek przybliżyć zjawisko? Zupełnie niepotrzebna
                        dłużyzna :-(
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka