Dodaj do ulubionych

o nie... zła wiadomość

24.08.06, 14:40
Amercom planuje wydać w sumie tylko 32 części Poirota...
z maila:
Szanowna Pani
Uprzejmie informuję, że nie przewidujemy dlaszych numerów.
Nasz numer konta:
BZ WBK SA I/O Poznań
47 1090 1463 0000 0000 4605 6434
W tytule przelewu proszę podać dokładny adres wysyłkowy oraz tytuł (Poirot)
i numery (26-32) zamawianej serii.
prenumerata@amercom.com.pl
Polskie Media Amer.Com S A Oddział Poznań
ul. Grochowe Łąki 6
61-752 Poznań
tel. 061/85 83 800
www.amercom.com.pl
---
Obserwuj wątek
    • kindov Re: o nie... zła wiadomość 24.08.06, 16:55
      Rzeczywiście, to fatalnie... :(
      Co gorsza, coś mi się zdaje, że - biorąc pod uwagę, że ostatnio ekranizacje
      opowiadań wydawane są pojedyńczo, jako kolejne numery serii - Amercom planuje
      wydać jeszcze tylko 6 opowiadań (czyli dokończyć serię 5) i 3 powieści (czyli
      reszta najnowszego sezonu 10):

Yellow Iris
      The Case of the Missing Will
      The Adventure of the Italian Nobleman
      The Chocolate Box
      Dead Man's Mirror
      The Jewel Robbery at the Grand Metropolitan

After the Funeral
      Cards on the Table
      Taken At the Flood

A w takim razie nie będzie wydanych aż 12 powieści!

Pominięta "Tajemnicza historia w Styles" (zwiastun serii 3)
      oraz całe sezony:

4:
      The ABC Murders
      Death in the Clouds
      One, Two, Buckle My Shoe

6:
      Hercule Poirot's Christmas
      Hickory Dickory Dock
      Dumb Witness
      Murder on the Links

7:
      Lord Edgware Dies
      The Murder of Roger Ackroyd

8:
      Evil Under the Sun
      Murder in Mesopotamia

Toż to prawdziwy koszmar :(
        • damian.pisula Re: o nie... zła wiadomość 25.08.06, 09:25
          To jest skandal!!!

Jeśli to się sprawdzi Amercom straci dużo na dobrej opini. Osobiście nie
          wyobrażam sobie serii Poirot bez takich ekranizacji jak "Tajemnicza hstoria w
          Styles"- pierwsza powieść z Poirotem, czy też jedna z moich ulubionych- "Niemy
          świadek".
          Może wystosujemy jakąś petycję, póki jeszcze możliwe jest jakiś działanie? :(

Pozdrawiam
          Damian
          • nzuri Re: o nie... zła wiadomość 25.08.06, 14:04
            Napisałam maila do amercomu wymieniając wszystkie podane przez kindova podane
            pozycje. Uzyskałam odpowiedź następującą
            "Szanowna Pani

Uprzejmie informujemy, że obecnie nie jest możliwe wydanie przez nasze
            wydawnictwo wymienionych przez Panią.

Z poważaniem" itd
            WQidać, zę pismo jest urwane, ale, niestety, sens pozostał. Nie będzie ich.
            • kindov Re: o nie... zła wiadomość 25.08.06, 14:20
              Dzięki za tę wiadomość, zawsze lepiej coś wiedzieć, niż nie wiedzieć, choć
              smutna to wieść :(

Pozostają więc jedynie kasety z nagraniami z Hallmarku...

Ktoś pytał o możliwość kupienia tych filmów w oryginale - ja kupowałem je ze
              strony brytyjskiej

www.choicesuk.pl

zawsze byłem zadowolony, więc mogę polecić.

Pozdrawiam i mimo wszystko zachowuję nadzieję, że może jednak, pewnego dnia...
                  • kindov na osłodę - dobra wiadomość 25.08.06, 14:47
                    We wtorek 29.08.2006 w kioskach pojawi się Morderstwo odbędzie się...,
                    oczywiście wersja z Joan Hickson, jeden z moich ulubionych filmów z tej serii i
                    jeden z dwóch najdłuższych - trwa ok. 150 min. (Drugim tak długim była Noc w
                    bibliotece).
              • irish_shamrock Re: o nie... zła wiadomość 24.10.06, 14:09
                oto mój list do amercomu:
                Dzień dobry,
                Mam pytanie - czy zostaną u państwa wydane filmy, które były dostępne u nas w
                Polsce na kanale Hallmark - m.in. "Śmierć w chmurach", "Morderstwo na polu
                golfowym", "Pierwsze, drugie, zapnij mi obuwie", "Entliczek
                pentliczek", "A.B.C.", "Pułapka na myszy",
                czy "Śmierć lorda Edgware'a". A jeśli nie, to jakie są przeszkody?

A to odpowiedź:
                Szanowni Państwo
                Przeszkodą jest właśnie to, że właścicielem licencji jest Hallmark. Być
                może w przyszłości wydany te tytułu, jednak w tej chwili trudno
                cokolwiek powiedzieć.
                Z poważaniem
                Małgorzata Nowaczyk
                Dział Obsługi Klienta

Tak więc trzeba uderzac do Hallmarka. Ja do nich napisałam, ale niestety mi nie
                odpisali. Może jak wszyscy ich poszturmujemy, to dadzą znać. Jeśli nie
                udostępnia licencji, to niech chociaż puszczą te filmy u siebie jeszcze raz -
                tyle rzeczy powtarzają po 10 razy a Poirot leciał jednego dnia dwa razy a potem
                już nigdy nie został powtórzony :(:(:(

A do Ciebie mam pytanie Kindov - jestes może z okolic Wwy i można byłoby od
                Ciebie przegrać te filmy? Ja niestety wtedy nie mogłam ich nagrać.

• violarte Re: o nie... zła wiadomość 24.10.06, 16:58
                  Przeciez TVN był włąścicielem licencji na serial o Poirot, ale licencje maja to
                  do siebie ze w końcu wygasają, wiec mysle ze licencja Hallmarku wygasnie w
                  końcu, bo od oststniej emisji Poirota na hallmarku minelo co najmniej 2 lata,
                  wiec moze wkrótce ona wygasnie moze nawet z końcem tego roku, skoro juz tak
                  pisza "> Przeszkodą jest właśnie to, że właścicielem licencji jest Hallmark. Być
                  > może w przyszłości wydany te tytułu, jednak w tej chwili trudno
                  > cokolwiek powiedzieć." tzn ze negocjuja i szansa nadal istnieje
                • kindov Re: o nie... zła wiadomość 25.10.06, 17:50
                  Niestety sa tu dwie główne przeszkody: mieszkam na południu Polski i filmy te
                  nagrywałem wtedy na video, nie na DVD :(
                  Miejmy nadzieję, że wkrótce skończy się licencja Hallmarku. Swoja drogą, ciekaw
                  jestem, na jakich zasadach ją uzyskali - z tego, co wiem, zwykle umowy dotyczą
                  8 emisji danego tytułu...? To juz dawno wykorzystali.
                  • violarte Re: o nie... zła wiadomość 25.10.06, 18:23
                    licencje sa tez zawierane na 5 lat, a ten rodzaj licencji kończy sie Hallmarkowi
                    31.12.2006 roku bo remiery miały miejsce raz w miesiącu w 2002 roku czyli:
                    2002,2003,2004,2005 i 2006 :0 wiec moze jednak jest szansa :)
                    • kindov Re: o nie... zła wiadomość 25.10.06, 19:05
                      Zgodnie z dotychczasową częstotliwością wydawania kolejnych płyt z Poirot i
                      zapowiedziami jeszcze 3 tytułów nie-Poirotowych, filmów powinno Amercomowi
                      wystarczyć do 26 grudnia 2006 (wtedy wydają 32. numer Poirot), przy czym 19
                      grudnia nie byłoby żadnego filmu. Jeśli faktycznie Hallmarkowi kończy się
                      licencja z końcem grudnia, to w zasadzie Amercom mógłby nawet nie przerywać
                      serii :) i wydać nr 33 już 9 stycznia 2007 :-)

Oby tak właśnie było :) :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka