Dodaj do ulubionych

Kiwaczek - Czieburaszka kto pamięta?

13.10.05, 11:22
Czy pamiętacie te wspaniałe filmy z Kiwaczkiem - Czieburaszką, krokodylem Geną
oraz Szapoklakiem i Ogryzkiem? W sumie były cztery filmy:
* Krokodyl Gena - 1969 r.
* Czieburaszka - 1971 r.
* Szapokliak - 1974 r.
* Czieburaszka idzie do szkoły - 1983 r.
U nas niestety postać Kiwaczka poszła w zapomnienie, a szkoda gdyż jest to
wspaniały film ze wspaniałą oprawą muzyczną.

Pod tym adresem jest ciekawa strona rosyjska z której można ściągnąć pliki mp3
z piosenkami z filmu:

chebur.hobby.ru/first_1.html
A tutaj z kolei prezentuję własne czieburaszkowe zbiory pamiątek smile

muzeumdobranocek.pl/kiwaczek.htm
Obserwuj wątek
    • jezjerzykr Re: Kiwaczek - Czieburaszka kto pamięta? 13.10.05, 18:26
      I jeszcze "garść" w miarę pełnych informacji o filmach z Czieburaszką.

Чебурашка & Крокодила Генa

Studio filmowe "SojuzFilm" , autorzy scenariusza E. Uspienskij, R. Kaczanow,
      reżyser R. Kaczanow (1921 - 1993), kompozytor M. Zib (?)

Czieburaszka, w Polsce znany jako Kiwaczek to sympatyczny, nieco gapowaty
      futrzak, który dziwnym zrządzeniem losu, trafia w transporcie pomarańczy, do
      Związku Radzieckiego. Reszta to poszukiwanie przez Kiwaczka swojego miejsca w
      tamtejszej trudnej rzeczywistości, co ma swój specyficzny smaczek. W Polsce
      Kiwaczka pamiętają widzowie starszego pokolenia, do którego i ja się zaliczam.
      Na różnych forach dyskusyjnych często przy okazji tematów filmowych,
      dobranockowych spotykam pytania "Czy ktoś jeszcze pamięta Kiwaczka?" - zazwyczaj
      odpowiedzi nie ma zbyt wiele, a te które są, podają skąpe informacje pamiętane z
      dzieciństwa. Nieprawdą jest że w Polsce nie można dostać filmów z Kiwaczkiem.
      Nie jest łatwo, ale przy odrobinie chęci można dotrzeć do tego wspaniałego
      filmu. Mnie ta sztuka udała się w specjalistycznej księgarni rosyjskiej, co
      prawda cena była zaporowa, ale drogą żmudnych negocjacji udało mi się ją zbić.
      Warto było, gdyż płyta DVD którą zakupiłem zawiera wszystkie cztery filmy,
      powstałe w okresie od 1969 do 1983 roku :
      Krokodyl Gena (Крокодила Генa) 1969 r.
      Kiwaczek (Чебурашкаwink 1971 r.
      Szapokliak (Шапоклякwink 1974 r.
      Kiwaczek idzie do szkoły (Чебурашка идет в школуwink 1983 r.
      Wywiad z Eduardem Uspieńskim, twórcą Kiwaczka, a ponadto jako dodatek inny film
      Kaczanowa "Warieżka". Filmy są po cyfrowej obróbce, starych kopii.

Za naszą wschodnią granicą Kiwaczek ma wiernych fanów, produkuje się liczne
      zabawki, wydawane są książki, w tym równie te stanowiące kontynuację historii
      opowiedzianych w filmach. Kiwaczka cenią również w tak egzotycznych dla nas
      krajach jak Japonia, gdzie produkuje się mnóstwo kiwaczkowych drobiazgów jak
      zeszyty, ołówki, maskotki, zabawki. Niezależnie od wspaniałego filmu funkcjonują
      genialne piosenki. Ostatnio udało mi się zakupić 2 płyty CD i 2 kasety audio.

Kaczanow Roman, Abieliewicz (1921 - 1993 r.)

Uspienskij Eduard Nikołajewicz (ur. 1937 r.) pisarz rosyjski, scenarzysta. W
      1961 roku ukończył Moskiewski Instytut Lotnictwa. Jeszcze podczas studiów zajął
      się twórczością literacką. Początkowo były to opowiadania humorystyczne. Pisał
      również dla dzieci, a jego książki świadczą o znakomitym wyczuciu psychiki
      małego czytelnika. Największą popularność autorowi przyniosła postać Czieburaszki.
      • jezjerzykr Polskie wydanie przygód Kiwaczka!!!!!!!!!!!!! 24.12.05, 21:33
        Miałem tą przyjemność i przeczytałem już polskie wydanie przygód Kiwaczka.
        Książkę w tłumaczeniu Ludmiły Miłowanowej wydało Wydawnictwo DM Quadro, autorem
        ilustracji jest Andrij Melnykow. Jest ona w twardej oprawie, liczy ponad 90
        stron wspaniałych opowieści o przygodach Kiwaczka, Krokodyla Gienia i ich
        przyjaciół oraz... nieprzyjaciół. Zawiera wiele wątków, które nie zostały
        wykorzystane w filmie. Naprawdę warto ją zakupić!
    • studziwodzki Re: Kiwaczek - Czieburaszka kto pamięta? 26.02.06, 20:59
      Na urodziny dziecka otrzymaliśmy wspaniałego pluszaka, ok. 1m wysokości, ni to małpka, ni to nietoperz..... Z początku nie wiedziałem co to za "zwierz". Potem dopiero zoriantowałem się, że to milusiński z naszych dawnych dobranocek Kiwaczek ( po rosyjsku Czeburaszka ). Potem zdobyłem płytkę DVD z filmami o których piszecie.... teraz ją wystawiam na sprzedaż na Allegro ( sprawdźcie - mój NICK "medialain" )... bo dla zainteresowanych mogę zdobyć te filmiki za naprawdę niewielką cenę....
      Ale to nie jest autoreklama. Chciałem zwrócić tylko uwagę, że z naszej TV zniknęły naprawdę fajne programy ( w tym i dla dzieci ), z przyczyn, naprawdę nie wiem jakich..... Co o tym sądzicie?
        • ca_lineczka1 Re: Kiwaczek - Czieburaszka kto pamięta? 01.06.06, 15:08
          Witam forumowiczów!

Nie udzielałam się wcześniej na tym forum, ale od pewnego czasu śledzę dyskusję
          na temat Kiwaczka... Sama nie pamiętam tego filmu, widzę że ma jednak masę
          wielbicieli. Dla tych wszystkich, którzy tęsknili za polską wersją na DVD -
          jest rzeczywiście, nie tyle nawet na Allegro, co w każdym zwykłym sklepie
          internetowym, zapewne również w Empikach i Media Markt.
          Film jest z polskim dubbingiem oraz w wersji angielskiej (niestety nie po
          rosyjsku), a cena ok. 19 zł jest chyba przystępna ...

Pozdrawiam!
    • nosferatu_w Re: Kiwaczek - Czieburaszka kto pamięta? 02.06.06, 07:43
      Witam! Pierwszy raz się odważyłem napisać na tym forum, więc nie wiem, czy ktoś
      już to napisał, ale znalazłem jeszcze taką stronkę z plikami mp3, gdzie są
      m.in. piosenki z filmów dla dzieci (i nie tylko) :

amoit.ru/CulturaRussa/Midi/Midi.htm
      Pozdrawiam. Nosferatu_w. smile
      • qubraq Re: Kiwaczek - Czieburaszka kto pamięta? 02.06.06, 14:31
        nosferatu_w napisał:

> Witam! Pierwszy raz się odważyłem napisać na tym forum, więc nie wiem, czy
        ktoś już to napisał, ale znalazłem jeszcze taką stronkę z plikami mp3, gdzie są
        > m.in. piosenki z filmów dla dzieci (i nie tylko)

Nie mialem tej stronki w archiwum, serdecznne dzieki!!!
        Andrzej
    • misza_kazak Re: Kiwaczek - Czieburaszka kto pamięta? 02.06.06, 13:23
      jezjerzykr napisał:

> Czy pamiętacie te wspaniałe filmy z Kiwaczkiem - Czieburaszką, krokodylem Geną
      > oraz Szapoklakiem i Ogryzkiem? W sumie były cztery filmy:
      > * Krokodyl Gena - 1969 r.
      > * Czieburaszka - 1971 r.
      > * Szapokliak - 1974 r.
      > * Czieburaszka idzie do szkoły - 1983 r.
      > U nas niestety postać Kiwaczka poszła w zapomnienie, a szkoda gdyż jest to
      > wspaniały film ze wspaniałą oprawą muzyczną.
      >
      > Pod tym adresem jest ciekawa strona rosyjska z której można ściągnąć pliki mp3
      > z piosenkami z filmu:
      >
      > chebur.hobby.ru/first_1.html
      > A tutaj z kolei prezentuję własne czieburaszkowe zbiory pamiątek smile
      >
      > muzeumdobranocek.pl/kiwaczek.htm

Ciekawie ze pare lat temu Japonczycy kupili prawa do wizerunku Czeburaszki u
      autorow i teraz sprzedaja w krainie Sakury zabwaki dla dzieci z CZeburaszka.

U nas Czeburaszka to kultowy personaz, wiele dowcipow o nim i Gene smile
    • pioter34 Re: Kiwaczek - Czieburaszka kto pamięta? 13.12.06, 12:42
      Чебурашку снова ждет суд

В судебном порядке будет решаться вопрос о том, кому – писатели Эдуарду
      Успенскому или художнику-мультипликатору Леониду Шварцману – принадлежат права
      на использование образа Чебурашки.
      На этот раз будет рассматриваться вопрос о неправомерном использовании
      изображения Чебурашки и других героев мультфильма болгарской компанией.
      Как сообщает Полит.ru, фирма приобрела авторские права на использование
      изображения Чебурашки у Успенского, однако права на изображение принадлежат
      художнику-мультипликатору Леониду Шварцману, который уже выиграл один суд по
      этому делу.
      Болгарский художник нарисовал Чебурашку так же, как и художник Леонид Шварцман
      и утверждает, что руководствовался лишь литературным образом из книги
      Успенского, а совпадение с изображением, представленным в мультфильме - простая
      случайность.

• fanta-girl kołysanki, muza z multów, dzwieki przyrody, itd 09.01.07, 13:10
      stronka:
      www.audiodeti.ru
      Колыбельные песни и музыку
      Детские песни из мультфильмов
      Детские песни из кинофильмов
      Звуки природы
      Голоса птиц и зверей. Настоящие записи!
      Песни о школе
      Музыку и песни для детской дискотеки
      И многое, много другое! 1,5 тысячи записей!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka