Dodaj do ulubionych

Nadpobudliwy mega duży OWCZRAEK NIEMIECKI

16.08.12, 22:28
Pies ma około trzech lat co prawda na spacery nie wychodzi bo to jest pies mojego dziadka który sobie z nim na smyczy nie poradzi zresztą ja też całe podwórko skopał(biegając jest na prawdę spory) Niewyuczalny na niczym się nie skupi jak człowiek wchodzi w odświętnym ubraniu nie odgoni się od niego (tylko kijem postraszyć Czasami zadziała :) ] Nikt nie ma zbytnio czasu aby sie nim zajmować z resztą nie ma takiej osoby oprócz mnie mojego taty i jego siostry aby nad nim w jaki sposób zapanował nie rozumie kompletnie nic nie kapuje ja go w pysk strzele z całej siły aby zostawił moje spodnie w spokoju a ten dalej swoje

Nie dajemy z nim rady cały dzień biega 6-21 godz i tak w kółko coś okropnego . Nie każdy lubi być usyfiony po jednej wizycie na tak uczęszczanym podwórku.......

Proszę o jakąś dobrą rade może nie wiem elektryczne obroża + kastracja nie wiem ja się rok temu poddałem....
Obserwuj wątek
    • semi-dolce Re: Nadpobudliwy mega duży OWCZRAEK NIEMIECKI 17.08.12, 09:16
      Zaraz. Pies nie wychodzi na spacery, ma tylko podwórko. Nudzić mu sie musi okrutnie. Ludzie się nim nie zajmują, a on potrzebuje tego kontaktu. Potrzebuje mimo tego, że kiedy usiłuje go nawiązać to dostaje w pysk. Ten pies ma dobry charakter, gdyby miał zły juz dawno by był agresywny...

Obroża elektryczna ani kastracja nie sa rozwiązaniem. Tzn. wykastrować mozna tak czy siak, ale najlepszym rozwiązaniem jest zajęcie się nim w końcu, nauczenie pożądanych zachowań, szkolenie, codzienne ciekawe spacery itd. Albo może oddajcie go komus, kto będzie umiał się nim zająć, bo szkoda psa.
      • blue.berry Re: Nadpobudliwy mega duży OWCZRAEK NIEMIECKI 17.08.12, 12:19
        obrożę elektryczna i leki uspokajające proponuje właścicielom psa.
        liczna rodzina i naprawdę nie ma kogoś, kto by się psem zajął? pies zostawiony sam sobie, ani się sam nie wybiega ani się sam nie wychowa. nie kiwnęliście palcem przy nim a oczekujecie, że będzie super grzeczny i spokojny. a z jakiej racji niby? grzeczne i spokojne są psy, które są wychowywane (lub szkolone) oraz zapewnia im się odpowiednia dawkę ruchu i zajęć oraz kontaktu z człowiekiem.
        ale nie, po co, najlepiej sprawić sobie psa, wrzucić go do kojca albo na podwórko i raz dziennie wystawiać michę. a potem się dziwić że pies skacze, szczeka, ciągnie na smyczy. też bym ciągnęła. nie ciągnie na smyczy pies, który ma odpowiednia dawkę ruchu i ktoś go nauczył, żeby nie ciągnąc na smyczy. ale wam nie wpadło to do głowy prawda? zresztą po co - zawsze jest rozwiązanie: obroża elektryczna,schronisko, drzewo w lesie, łopata w łeb. i następny piesek kupiony za 100 pln. może będzie grzeczniejszy.
      • nina-69 Re: Nadpobudliwy mega duży OWCZRAEK NIEMIECKI 17.08.12, 12:21
        Lęki uspokajające nie są rozwiązaniem. W szczególności w tym przypadku.
        Kastracja tylko po konsultacji z behawiorystą i weterynarzem - jako jeden z elementów terapii.
        Pies nie jest agresywny, tylko niespokojny - a biciem w pysk jego stan tylko się pogarsza, przez co jeszcze bardziej się nakręca.
        Nie pomoże się w ten sposób psu, a tylko zaszkodzi.
        Opis psa i sytuacji o jakich mowa jest też dość skąpy, poza tym z góry narzucona została perspektywa widzenia problemu przez człowieka, a to nie pomaga.
        Uważam, że pies może stać się super kompanem dla całej waszej trójki, tylko potrzeba zrozumienia, zaangażowania pracy nad ponowną socjalizacją i szkolenia z zakresu posłuszeństwa metodami pozytywnymi.
        W schroniskach jest mnóstwo psów, jeszcze go nie skreślajcie w ten sposób. Poszukajcie behawiorysty w swojej okolicy np. www.behawioryscicoape.pl/d/szukaj , a w innym przypadku zgłoście się o pomoc do schroniska czy TOZ-u - szukając osoby, która pomoże wam za darmo.
        • piotrekg323 Re: Nadpobudliwy mega duży OWCZRAEK NIEMIECKI 17.08.12, 21:43
          Jezus Maria ile mądrych wypowiedzi dla waszej świadomości po dobroci się z nim obchodziliśmy
          głaskaliśmy rzucaliśmy zabawki rożnego rodzaju zachęty ciasteczka srazteczka i inne pierdółki
          komendy(próby spacerków) ale on jest zbyt tępy!!!!

Ale pies który jest tak duży i skacze na ciebie zawiesza się łapami za barki to nie jest kompan do zabawy!!!!!!!!!!!!!!!!!
          na spacery się nie nadaje nie mam zamiaru wylądować zanim kurw.. pod samochodem jest zbyt silny i duży do mojego pieska sie nie nadaje bo by go stratował nawet chodzić normalnie nie umie sie telepie jak niedźwiedź OGONEM WGNIÓTŁ BLACHĘ W SAMOCHODZIE!!!!
            • semi-dolce Re: Nadpobudliwy mega duży OWCZRAEK NIEMIECKI 17.08.12, 22:05
              Czego od nas oczekujesz? Rady jak postępować z psem już dostałeś. Z psem jak z dzieckiem - "co włożysz, to wyjmiesz". Skoro nie stac was było na to, by zainwestowac w psa czas, pracę i zainteresowanie, to nie oczekujcie, że pies się sam "zrobi". Żadne leki, obroże, kastracje tu nie pomogą, pomoże natomiast mądry człowiek, którego jak widac zabrakło.
              • nina-69 Re: Nadpobudliwy mega duży OWCZRAEK NIEMIECKI 17.08.12, 22:34
                Dokładnie - rady już dostałeś, więc nie wiem po co te teksty i wykrzykniki.
                Teraz odnoszę wrażenie, że nie masz ochoty pomóc temu psu. Uważasz, że zrobiłeś więcej niż byś mógł i co więcej, zapewne oczekujesz popracia dla pomysłu aby się go pozbyć. - Takie moje odczucie.
                Ludzie tutaj starają się Ci pomóc, więc daruj sobie wykrzykniki i opryskliwe teksty.
                Poza tym nagłe zwroty do psa i oczekiwanie, że zrozumie on komendy, bo nagle właściciel postanowił psa czegoś nauczyć, nic nie wniosą. Ode mnie pomoc już dostałeś. Wiesz, gdzie się zgłosić.
                Dla dobra psa oddaj go - ale tylko w momencie, kiedy skontaktujesz się z jakąś placówką TOZ-u. Trzeba pomóc temu psu, by został fachowo zdiagnozowany, przeszedł terapię i szkolenie - i trafił do normalnego właściciela.
                • blue.berry Re: Nadpobudliwy mega duży OWCZRAEK NIEMIECKI 18.08.12, 09:52
                  bo buraczek pewnie oczekiwał ze dostanie odpowiedź "tak, tak, obroża elektryczna załatwi problem, o tutaj link do takiej za 50 złotych".
                  piotrekg323 dla twojej wiadomości - wytłumaczenie że pies jest zbyt duży żeby go wyprowadzać czy się nim zajmować jest wyssane z brudnego palucha. ja sama zajmuję się psami których waga to zakres 50-70 kg. semi zaś posiada psy o wadze jeszcze większej (i o zdecydowanie większych gabarytach jeśli chodzi o wzrost). żadne z naszych psów nie ciągną, nie tratują ludzi ani innych psów i nie wieszają się na barkach (no chyba że seminowe psy za pozwoleniem). a wiesz dlaczego buraczku - bo są wychowane!. bo każda z nas miała czas na zasrane spacerki, ciasteczka srazteczka i inne pierdółki. bo to są rzeczy, które czynią cuda - nieodmiennie się o tym przekonuję pracując z psami z interwencji, takimi właśnie którym nikt wcześniej nie poświecił czasu. podobnie semi. no ale nam nie przeszkadza bycie czerwonymi kapturkami. to zdecydowanie lepsze niż być czerwonym buraczkiem.
                  • piotrekg323 Re: Nadpobudliwy mega duży OWCZRAEK NIEMIECKI 18.08.12, 10:27
                    Czy wy nie możecie zrozumieć że psem opiekuje się osoba pracująca 7 -20 a jej opiekun nie jest z nowoczesnego pokolenia i nie wie że trzeba psa czegoś nauczyć i nie da mu się tego wpoić ja mam sznaucera który jest idealnie ułożony grzeczny i też dzięki ciężkiej pracy ja jeszcze się uczę i nie mam zamiaru nie odrobić pracy na chemie bo pies mojego dziadka chce iść na spacer,albo się pobawić Z tego co wiem z wiekiem pies powolnieje i robi się mniej żywotny hałaśliwy minęło kilka lat a on dalej biega jak szalony choć trochę powinien być spokojniejszy.
    • 2azalia Re: Nadpobudliwy mega duży OWCZRAEK NIEMIECKI 18.08.12, 20:25
      Bardzo dziwna lub raczej głupia sytuacja bo któż dziadkowi kupuje wilczura,raczej osoba mało odpowiedzialna i wiadomo jest iż taki piesek potrzebuje ruchu tresury żeby psa ułożyć a nie bycia tylko na podwórku,ubolewam nad tym psiną bo to piękna rasa ale w rękach osób odpowiedzialnych,szkoda tylko nerwów czytelnika takiego postu ,tylko patrzeć jak wyląduje w lesie przy drzewie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka