Dodaj do ulubionych

Doradzcie mi prosze...

22.01.06, 14:41
Mam powazny dylemat troche juz siedze w kynologii ale bardzo trudno mi jest
podjac ostateczna decyzje.....Nie mam zielonego pojecia na jaka rase mam sie
zdecydowac.Jestem osoba ktora bardzo skrupulatnie zbiera informacje o danej
rasie rozwaza za i przeciw stad takie dylematy.Jak juz jestem pewna ze to
strzal w 10 zaczynam sie zastanawiac czy sprostam tej rasie czy dam rade
dobrze psa ulozyc wychowac.Mialam juz boksera i pudla miniaturowego.Dodam ze
mieszkam w bloku mam piekne tereny do spacerow wposlnych zabaw z psem.No wiec
jaka rasa prosze wymieniajcie jakies z zaletami i wadami.Moze ulatwi mi to
podjecie decyzji..
Obserwuj wątek
    • po.prostu.ona Re: Doradzcie mi prosze... 22.01.06, 17:14
      Wiesz - to trudne, bo tak naprawde musisz podjac decyzje biorac pod uwage swój
      charakter, upodobania, tryb zycia, sytuacje rodzinna. Nie sposób doradzic Ci
      przez Internet. Nie wiadomo, czy lubisz psy duze, czy male, spokojne czy
      zywiolowe, krótko- czy dlugowlose, wymagajace stalego kontaktu z opiekunem czy
      niezalezne, wymagajace wielogodzinnego wybiegania, czy takie, które preferuja
      kanapowy tryb zycia. Sama musisz dobrze to przemyslec - a na pewno uda Ci sie
      dokonac najlepszego wyboru. Pozdrawiam i zycze powodzenia :-)
    • blue.berry Re: Doradzcie mi prosze... 22.01.06, 17:42
      dokladnie
      ciezko doradzic cokolwiek kompletnie nic nie wiedzac o potencjelnym
      wlascicielu. dodatkowo nie ulatwia info ze bylas wlascicielem boksera i pudla -
      to dosc duza rozpietosc:)))
      jak sama mowisz interesujesz sie kynologia - dobrze wiec wiesz jak duzo jest
      psich ras i jak roznia sie od siebie.
      z jednej strony dobrze ze stawiasz sobie pytania i zastanawiasz sie, z drugiej
      strony moze warto zaczac od innych pytan.
      pies duzy czy maly? dlugowlosy czy krotkowlosy? aktywny czy kanapowY/ masz duzo
      czasu dla niego czy malo? jakie masz finanse ktore mozesz przeznaczyc na psa?
      itd. w ten sposob mozna zdecydowanie sobie odpowiedziec na pytanie jakiego psa
      chce sie miec, a przynajmniej z jakiej grupy.
      poza tym warto jedzic na wystawy i ogladac psy, rozmaiwac z wlascicielami,
      hodowcami. istnieje wtedy sansa ze pojawi sie milosc od pierwszego wejrzenia:)))
      moze podzielisz sie z nami nad jakimi rasami konkretnie sie zastanwialas -
      wtedy bedzie latwiej dalej ciagnac dyskusje. bo rozmaiwac o kilkudziesieciu
      rasach to sie nie da:))

a tak na koniec ja zawsze twierdze jedno - jak ktos nie jest zainteresowany
      zadna konkretna rasa to moze niech poprostu pojdzie do schroniska - tam napewno
      jakis pies ujmie jego serce:)
    • mmk9 Polski owczarek nizinny 23.01.06, 10:42
      Sprostasz, a jak nie do końca, to też cię nie zagryzie
      Mniej żywiołowy od boksera
      Je wszystko
      Nie choruje za bardzo
      Stosunkowo nietrudno uzyskac uprawnienia hodowlane dla suki/polska rasa/
      Kłaki owszem wyłażą, ale z dywanów zbierasz łatwo mokrą szmatą, nie wbijają się
      jak krótkie
      Wady :
      Jeśli jest mokro na spacerze, po powrocie tylko wanna
      Jeśli prosto z domu - w śnieg, to na łapach masz grudy śniegu wrecz
      utrudniające poruszanie
      Bywają szczekliwe
    • panamka Re: Doradzcie mi prosze... 23.01.06, 11:30
      Hey dzieki za posty.Wyjasnie ze nie przeszlam z boksera na pudla:):):)mialam te
      dwie rasy jednoczesnie pierwszy byl pudel.W wieku 4 lat pojawil sie u nas w
      domu(wspaniala morelowa suczka dozyla 14 lat).Bokser byl 2 psem ale wtedy juz
      bylam nastolatka.Macie racje trudno doradzic a ja napisalam ogolnikowo.To moze
      teraz napisze precyzyjniej.Moj krag zainteresowan zamyka sie na rasach typu bull
      molos itd.Dlugo na mojej liscie krolowal kanaryjski pies bojowy dogo canario.
      Jednak jak naszla fala moda na pseudo psy bojowe wtedy zaczelam sie powaznie
      zastanawac czy mi sie uda dobrze go ulozyc. Jak juz napisalam mieszkam w
      bloku.Potencjalnych agresywnych psow jest dosc duzo.I stad moje znaki
      zapytania.Odpowiednia socjalizacja ok wyznaje zasade i moje ukladanie psa bede
      wzorowala na meteodach zawartych w ksiazkach"Zapomniany jezyk psow"Mam bardzo
      duzo wolnego czasu wiec moge poswiecic psu caly swoj wolny czas.Potrzebuje psa
      ktory jest ze mna caly czas oddany wierny zywiolowy taki ktory dotrzyma mi
      kroku.Jezeli chodzi o utrzymanie nie bedzie problemow wiem jakie sa dobre
      profes. karmy o to sie zupelnie nie boje.To kieruje ten 2 post do wlascicieli i
      hodowcow ktorzy juz posiadaja te psy i wiedza o nich o wiele wiecej niz ja.Nie
      chce kupic psa tylko po to zeby go miec chce miec 100% pewnosc ze bedzie nam sie
      zylo dobrze.Jezeli bedzie wiecej minusow niz plusow z bolem serca zapomne o
      psach tych ras.Wymienie ewentualne rasy ktore bardzo mnie interesuja naprawde
      chetnie bym z kims doswiaczonym porozmawiala.Dogo canario,Dog
      argentynski,American Staffordshire terrier,Bulterier ze
      Staffordshire,Bulterier,Ca De Bou to sa rasy ktore sa dla mnie bardzo
      interesujace liczy sie dla mnie charakter to priorytet i eksterier rowniez.Oraz
      psy zupelnie inne jak 2 rozne swiaty ktore sa w kregu moich dalszych
      zainteresowan to:Chow-Chow,Sher Pei,Basenji,Akita Inu,Duzy japonski pies jednak
      wiem ze to psy o odmiennym charakterze niezalezne i zyjace w swoim swiecie nie
      mniej jednak bardzo sa interesujace i kieruja na sebie moja uwage nie od
      dzis.Teraz krotki wiem ze suchy opis swojej osoby.Jestem osoba o spokojnym lecz
      zdecydowanym charakterze a przedewszystkim zdaje sobie sprawe z powagi sytuacji
      jesli chodzi o posiadanie psa z tych ras.Odpowiedzialna,zrownowazona,ale
      jednoczesnie lagodna i wrazliwa.Nie jestem halasliwa nie unosze sie byle co mnie
      nie wyprowadzi z ronowagi.Jestem chyba nieco przewrazliwiona jezeli chodzi o
      jasne zasady wzgledem psa i mnie.Uwazam ze stac mnie na konsekwencje i
      przestrzeganie tych zasad(obawiam sie o moich domownikow czy oni beda umieli ich
      przestrzegac)i to tez jest ten minus.Podam swoj e-mail jesli ktos bedzie chcial
      napisac i cos mi doradzic t bardzo prosze o kontakt.Bedzie mi o wiele latwiej
      jesli bede miala za soba doswiadczona osobe:)Paulinnaa@o2.plInteresuja mnie
      naprawde kazde szczegoly dotyczace tych ras brutalna prawda tez przedewszystkim
      ona.Dzieki pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka