Dodaj do ulubionych

jaka jest wasza ulubiona rasa i dlaczego

30.04.06, 14:35
Moja oczywiscie- szucer sredni ieprz i sol. Indywidualista, intelligentny,
maly czlowieczek, wesoly, uparty, ma tylko jednego pana....niespzredajny,
wierny po grob
Obserwuj wątek
    • urania77 Re: jaka jest wasza ulubiona rasa i dlaczego 30.04.06, 15:47
      Lubię wszystkie rasy psów bo każdy piesek na swój sposób jest wyjatkowy, ale
      największą sympatią darzę psy ras pierwotnych (szczególnie husky) oraz owczarki
      podhalańskie (to z dużych) a z małych piesków podobają mi sie najbardziej
      yorki, chihuahua i ratlerki,
      obecnie mam rasowopodobną 6-letnią rottkę, znalazła się u mnie nie z wyboru,
      ale przez przypadek, towarzyska, wiecznie wesoła i skłonna do zabaw z
      dzieciakami i innymi psami, byle ktoś tylko pobawił się z nią w aportowanie
      jest w siódmym niebie
      pozdrawiam Cię i Twojego sznaucerka :))
    • kade82 JAMNIKI 03.05.06, 15:36
      Jamniki. Nic dodać, nic ująć. Kto tez je kocha to rozumie o czym mówię, kto ich
      nie cierpi, to żadne argumenty go nie przekonają.
      Tyle życia i radości świata w tak małym ciałku...:) Zadziorność, upartość, a do
      tego przylepiarstwo. Kwintesencja miłości!
    • lady Re: jaka jest wasza ulubiona rasa i dlaczego 04.05.06, 15:24
      Dla mnie prawie każda rasa ma jakiś swój urok - mała czy duża, kudłata czy
      gładkowłosa. Niespecjalnie podobają mi się shar - peie i mopsy , niekoniecznie
      chciałąbym mieć tez pieska z dużymi faflami - plujące zwierzaki jakoś do mnie
      nie przemawiają - ale mogę uznać, że są sympatyczne.
      Są tylko dwie rasy, z którymi miałam do czynienia i więcej wolałabym ich nie
      spotykać: sznaucery (prócz dużych) i jamniki. Obie ze względu na charakter.
        • boguswi Re: jaka jest wasza ulubiona rasa i dlaczego 08.11.06, 15:40
          Co prawda to, prawda. Mops to najsympatyczniejszy pies: spokojny, opanowany,
          nie wdaje się w bójki, tolerancyjny i inteligentny. Ta rasa zasługuje na
          większą popularność!!! Niestety, w naszym kraju powodzeniem cieszą się np.
          jaminki, których osobiście nie cierpię! A kariera tych psów jest dla mnie nie
          zrozumiała: szczekają na wszystkich i wszystko (ujadają zajadle bez powodu),
          rzucają się z zębami na psy (dochodzi do bójek!) i ludzi, w domu potrafią siać
          spustoszenie, są trudne w ułożeniu, czemu trudno się dziwić, gdyż ta rasa
          przeznaczona jest do samodzielnej pracy np. w norach, mieszkając w blokach
          doznają urazów chodząc po schodach. Do wyjątków należa spokojne i opanowane. W
          jednym z angielskich albumów o psach, nazywa się je wręcz głupimi, czemu czasem
          trudno nie przyznać racji.
          Więcej mopsów, mniej jamników!
          • ika.k1 Re: jaka jest wasza ulubiona rasa i dlaczego 09.11.06, 12:37
            Co za BZDURA !!! To, że nie lubisz jamników to nie znaczy, że możesz wypisywać o
            nich takie GŁUPOTY !! To nie prawda, że szczekają na wszystko i wszystkich, one
            tylko mają bardzo rozwinięte poczucie swojej własności i zawsze tego bronią (
            więc jeśli, ktoś obcy się do nich lub do ich terenu zbliża to szczekają ). To
            chyba naturalna reakcja wsród inteligentnych psów. Jamniki nie łaszą się do
            wszystkich i nie uganiają się za innymi psami, są nie przekupne i dumne. To
            wielcy indywidualiści, kochają miłością bezwarunkową ale tylko swoją rodzinę !
            Następna BZDURA napisana przez Ciebie to, że niby sieją spustoszenie w domu - TO
            NIE PRAWDA !!! jamniki to BARDZO grzeczne i czyste psy - wiem co mówię, bo
            miałam jamnika przez 14 lat i NIGDY przez całe swoje życie niczego w domu nie
            zniszczył. Można było wszystko zostawić na wierzchu, nawet na podłodze a on
            niczego nie ruszył - a był sam w domu. TO że czsami opszczekają jakiegoś dużego
            psa, to dlatego, że są takie dumne i żaden wielkolud im nie straszny. Ty sam
            masz jakiś uraz - mój jamnik mieszkał w domu jednorodzinnym i przez 14 lat
            biegał po schodach ( ale gdy jest mały tak do 1 roku, to lepiej go nośić po
            schodach ). Ty nie masz zielonego pojęcia o jamnikach, wierzysz w jakieś głupie
            angielskie albumy Ha..ha..ha aż mi Ciebie żal. Jamniki to najukochańsze
            stworzenia na świecie, każdy kto miał jamnika to o tym wie.

Więcej prawdy, mniej kłamstw !!!
          • a.nancy Re: jaka jest wasza ulubiona rasa i dlaczego 13.08.07, 22:13
            bo jamnika trzeba umiec wychowac.
            to bardzo inteligentne psy, ale indywidualisci - mysle, ze opinia o ich glupocie
            wynika z faktu, ze wiele ludzi za wzor psiej inteligencji uwaza doskonale
            ulozonego owczarka niemieckiego (nie, zebym kwestionowala inteligencje owczarkow
            - mowie tu o pewnym stereotypie). a 80% inteligencji jamnika skupia sie na tym,
            co by jeszcze wymyslic, zeby postawic na swoim ;)
            ja z miniaturowym jamnikiem chodzilam na szkolenie PT (daaaawnoo temu...). sie
            da. miec jamnika chodzacego przy nodze i poslusznego. co nie znaczy, ze
            zrezygnowal ze spania w lozku i wymuszania milosci od wszystkich domownikow :)
            a obecnego jamnika mojej mamy uwazam za jednego z bardziej inteligentnych (oraz
            spokojnych i tolerancyjnych) psow jakie znam. pomimo, ze sama bym jamnika miec
            nie chciala, bo preferuje duze psy.
      • doberman_women Jeszcze jedno dodam 21.08.06, 12:56
        Ale tak naprawdę to rasa się nie liczy, bo ja umiem się przywiązać i do
        zapchlonego kundelka i do wyczesanego spaniela. Po prostu kocham psy. Z
        sierścią i bez niej, małe i duże, kundelki i rasowe. Co prawda nie lubie jak
        się ślinią i patrzą jak jem, ale i tak są kochane ;).
    • emiilka A dla odmiany jakiej rasy nie lubię... 05.07.06, 13:27
      Nie cierpie jamników. Takie małe, dwulicowe , szczekaja bez konkretnego powodu,
      nie lubią sie bawic z dziećmi, wszędzie pchają się pierwsze . Miałam wątpliwą
      przyjemnośc poznac kilkanascie jamników i każdy z nich zachowywał się niemal
      tak samo (jak opisalam wyzej). I stare i mlode, różnych odmian. A ostatnio to
      nawet mialam problem z wrednym sąsiadem-jamnikiem ( o którym nawet pisałam Wam
      na forum) i to jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, ze to są ...
      hmm ... psy.

Pewnie zaraz mnie zaatakują wielbiciele tej rasy, ale cóż. Forum jest po to by
      wyrażać swoje zdanie.

A lubię prawie wszystkie pozostałe rasy. Podobnie jak Urania mam 6-letnia
      rottkę (rasową) - nie wybieralam tej rasy (zostałam postawiona przed faktem
      dokonanym), ale kocham ja bardzo. Jest wierna, niesprzedajna, mądra, uwielbia
      dzieci, daje sie tarmosić wszystkim dzieciakom w okolicy. Poza tym ma takie
      piękne czekoladowe oczy.
      Potrafi zareagowac w sytuacji zagrozenia, a gdy rozmawiam z kimś kogo ona nie
      zna (na spacerach) to zawsze siada między nami.
      Zresztą... mogłabym jeszcze wiele o niej pisać.
    • edithea Naturalnie S. Husky 13.08.06, 20:15
      Jakże by inaczej skoro takiego posiadam ;) Najbardziej lubię w tych psach pewną
      nonszalancję, mam ubaw jak moja psica przechodzi koło siatki za którą wściekle
      ujada jakiś pies. Jej wzrok jest lekko zdziwiony i w ogóle nie wie po co ta cała
      awantura, patrzy po prostu "jak na idiotę" ;) Husky w ogóle nie ujada, nie ma
      takiej cechy w zachowaniu, jeśli szczeknie na innego psa to tylko na zasadzie
      odgryźnięcia się i pokazania swojej pozycji. Lubię w tych psach łągodność,
      wilcze zachowania stadne, wesoły charakter, skłonność do zabawy - moja ma 3,5
      roku a niektórzy myslą że to jeszcze szczeniak. Poza tym myślę że są wyjątkowo
      piękne, zwłaszcza jeśli mają długie łapy (zaprzęgowe) i białe, biało-czarne lub
      rude ubarwienie. Rude z niebieskimi oczami to cudo.
      • watanabe.miharu husky?? sznaucery miniaturowe!!! 19.08.07, 22:51
        edithea napisała:

> Jakże by inaczej skoro takiego posiadam ;) Najbardziej lubię w tych psach pewną
        > nonszalancję, mam ubaw jak moja psica przechodzi koło siatki za którą wściekle
        > ujada jakiś pies. Jej wzrok jest lekko zdziwiony i w ogóle nie wie po co ta cał
        > a
        > awantura, patrzy po prostu "jak na idiotę" ;) Husky w ogóle nie ujada, nie ma
        > takiej cechy w zachowaniu, jeśli szczeknie na innego psa to tylko na zasadzie
        > odgryźnięcia się i pokazania swojej pozycji. Lubię w tych psach łągodność,
        > wilcze zachowania stadne, wesoły charakter, skłonność do zabawy

Zapomniałaś dodać: husky owszem, nie szczeka, ale wyje - i to tak, że uszy
        więdną - słychać go na drugim końcu ulicy; wypuszcza sierść calutki okrągły rok
        - od czerwca do maja;) poza tym jest nieposłuszny, ucieka, kiedy może i jest
        agresywny w stosunku do małych zwierząt (koty, ptaki, małe psy, inne małe
        zwierzątka); trudno go czegokolwiek nauczyć.
        Nie piszę tego, by udowodnić, jaka to okropna rasa - nie. Ale są dwie strony
        medalu. Mam dwa husky i wiem, co mówię:)

Mam też sznaucera miniaturowego. To jest bardzo fajna rasa - oczywiście nie bez
        wad. Ogromnie przywiązuje się do JEDNEJ osoby - wada/zaleta? Jest wierny, trzyma
        się właściciela, nawet w głowie mu nie postanie uciec na spacerze. Jest bystry,
        uczy się błyskawicznie. Mój pies jednak jest dosyć agresywny i na starośc zrobił
        się szczekliwy. Do starości szanucerki uwielbiają się bawić, gonić za piłką itp.
        Dobrze żyją z innymi psami. Są odważne, nie boją się zaatakować większego psa (z
        punktu widzenia właściciela sznaucera to fatalne;) - typ zaczepno-obronny (pies
        zaczepia, a właściciel musi go bronić). Przy sznaucerze nie ma się problemu z
        kłakami fruwającymi po całym domu (jak w przypadku husky) - ale trzeba je
        trymować, ew. strzyc - nie każdy ma na to chęć czy fundusze.
        Myślę, że przedstawiłam dośc sprawiedliwie obraz sznaucera - mimo ich wad bardzo
        lubię te psy.
    • korall Re: jaka jest wasza ulubiona rasa i dlaczego 14.08.06, 12:48
      Podobają mi się psy, które jak ktoś wyżej słusznie napisał nie wyglądają jak
      psy:) Wszystkie "bez nosa":)
      Mam oczywiście ............ MOPSICĘ:) Miałam bokserkę, lubię też buldogi.
      PS. Korzystając z tego, że jest tu kilka wpisów o mopsach mam pytanie do
      właścicieli: czy mają jakiś problem z "zapachem" psa?
            • watanabe.miharu Re: jaka jest wasza ulubiona rasa i dlaczego 19.08.07, 23:00
              parispari napisała:

> Husky przebija wszystkie rasy. Trzeba się trochę poświęcać bo muszą
              > dużo biegać ale warto bo o ekstra psy.
              >
              > Piękne psy, ale chyba nie należą do najinteligentniejszych?

To zależy jak rozumieć ten termin. Jeżeli "inteligencja" znaczy dla Ciebie
              "zdolność do szybkiego uczenia się, posłuszeństwo w wykonywaniu poleceń
              właściciela", to wg takiego kryterium husky są rzeczywiście bezdennie głupie.
              Ale jak mówiłam - to jeden punkt widzenia.
              Drugi bowiem - husky osiągnie to, co chce, i ma cały wachlarz sposobów w
              dotarciu do celu, jakim jest oczywiście zeżarcie ciastka czy wyżebranie
              kolejnego smakołyku. Tu przejawiają niesamowitą inteligencję i inwencję:) Poza
              tym są bystre i dobrze radzą sobie z rowiązywaniem problemów typu "jak uciec z
              ogródka, jak wydostać się przez płot na łąkę itp". :))

- właścicielka 2 husky i 1 sznaucera miniaturowego
              • parispari Re: jaka jest wasza ulubiona rasa i dlaczego 22.08.07, 16:17
                To zależy jak rozumieć ten termin. Jeżeli "inteligencja" znaczy dla
                Ciebie
                > "zdolność do szybkiego uczenia się, posłuszeństwo w wykonywaniu
                poleceń
                > właściciela", to wg takiego kryterium husky są rzeczywiście
                bezdennie głupie.

To znaczy, że nie ma sensu szkolić je na psa obronnego?
                A jak wypadają przy nich pod tym względem samoyedy?
                • orvokki Re: jaka jest wasza ulubiona rasa i dlaczego 24.08.07, 11:12
                  > > właściciela", to wg takiego kryterium husky są rzeczywiście
                  > bezdennie głupie.
                  >
                  > To znaczy, że nie ma sensu szkolić je na psa obronnego?
                  > A jak wypadają przy nich pod tym względem samoyedy?

Raczej nie ma sensu szkolić którejkolwiek z ras północnych w
                  kierunku obrony, nie do tego były hodowane, więc trudno się od nich
                  spodziewać jakichś wybitnych osiągnięć w tej dziedzinie.
                  Na obronę owczarki niemieckie, owczarki belgijskie mallinois,
                  boksery, znam też fajnego howavarta po ładnie zdanym IPO...
    • doberman_women Re: jaka jest wasza ulubiona rasa i dlaczego 21.08.06, 12:51
      Ja zachęcam do brania psów ze schroniska, a nie kupowania. Czy kundelki są
      jakieś gorsze? Jeżeli ktoś tak sądzi, to uwarzam, że jest po prostu nieczuły.
      Tak więc bardzo lubie kundelki. A z rosobych, to mnie bardzo przyciągają golden
      retriwer, Baset Hound i Beagle. Nie wiem dlaczego. Może dlatego, że takie
      niepokorne ;). Zwyczajnie mnie przyciągają.
    • teresa995 Re: jaka jest wasza ulubiona rasa i dlaczego 28.08.06, 21:11
      Lubię wszystkie rasowe i nierasowe z wyjątkiem Amstafów i podobnych bardzo
      agresywnych stworzonych do walk, których osobiście bardzo się boję.
      Ale moja ulubiona rasa od wielu lat to dobermany.
      Są to psy jednego właściciela, konsekwentnie wychowywane są posłuszne, oddane
      rodzinie, mające świetny kontakt z małymi dziećmi, terytorialne, stróżujące,
      obronne. Właściciel nigdy nie powinien stosować wobec dobermana (i każdej innej
      rasy)kar cielesnych, bicia.
      Nasz dobermanek świetnie się też bawi z innymi-nieagresywnymi psami. To taki
      duży, mądry domowy przymiluch-kanapowiec. Polecam, jeśli w domu macie małe dzieci.
      Poza tym, jeśli mieszkacie w blokach ta rasa się sprawdza, bo pies jest
      krótkowłosy, nie linieje tak jak np. owczarek niemiecki.
      A dobermanka radzę kupować tylko u sprawdzonego hodowcy i po przyjrzeniu się
      zachowaniu rodziców szczeniaka.
      pozdr.

• nrg67 Re: jaka jest wasza ulubiona rasa i dlaczego 25.09.06, 12:47
      Moja ulubiona to kundel, ktorego dwa miesiace temu przygarnałem. Jest bialy w
      łatki, nieduzy, ma mase energii i jest strasznie smieszny. ;)))

m
      argie napisała:

> Moja oczywiscie- szucer sredni ieprz i sol. Indywidualista, intelligentny,
      > maly czlowieczek, wesoly, uparty, ma tylko jednego pana....niespzredajny,
      > wierny po grob
    • burysuk Oczywiście: PEKIŃCZYK 22.10.06, 23:14
      Aktywny jak jestem aktywna (nie odmówi kajaków, rajdu rowerowego (w koszyku),
      spania w namiocie, 30 km spaceru).Leniwy jak chce spokojnie poczytać czy
      papracować. Poleży na kolanach jak mi źle. Z charakterem. Mały - można zabrać
      do samolotu jak się gdzieś jedzie. Super PIES (a wlaściwie SUPER SUKA):-)Nawet
      znajmomi, którzy na początku pytali 'czy nie moglaś kupić jakiegoś NORMALMEGO
      psa" teraz przynoszą jej kości:-)
    • mroofcia Re: jaka jest wasza ulubiona rasa i dlaczego 24.10.06, 19:44
      Bardzo mocno generalizując - nie lubię psów małych, lubię duże.
      Myślę jednak, że bardziej wynika to z tego, kto jest właścicielem. Chociaż posypią się na mnie gromy, śmiem twerdzić (i będę się tego trzymać ;-)), że w ogromnej większości psy małe kupowane są przez osoby, które: a) nie potrafią ich wychować, b) nie chcą ich wychować (bo są małe i nawet niewychowane zbyt wielkich strat nie poczynią). Tym samym - psy małe są często beznadziejnie głupie i rządzą w domach - a tego nie znoszę najbardziej. Znam kilka rodzinek, którymi rządzą (a jakże!!) jamniki. Okropność... :-/
      Poza tym, prawda oczywista - mały pies szczeka najgłośniej :-/
      Jeżeli jednak miałabym kupować małego psa, na pewno byłby to bullterrier - bo jest tak paskudny, że aż rozczula ;-)
      Z ras dużych - w zasadzie lubię wszystkie.
      Ale, co tu dużo gadać - koty górą!!! :P:P:P
      • xsenna Re: jaka jest wasza ulubiona rasa i dlaczego 25.10.06, 16:52
        A ja Border colie,ktorego mam jest to bardzo opiekunczy pies w stosunku do
        dzieci i bardzo przydatny jesli sie mieszka na wsi i nagle wpadaja owce do
        ogrodka,na jedna komende juz ich nie ma.
        Lubie tez suke mojej siostry Bullteriera,ale nie odwazylabym sie sama wychowywac
        takiego psa.
    • luna37 bouvier des flandres ;) 26.11.06, 22:59
      Zgadzam się z większościa wypowiedzi że własciwie nie rasa psa jest wzna. każdy
      pies odpowiednio prowadzony jest wspanialy. Ale...no własnie ,ale...:)
      Mialam poprzednio owczarka belgijskiego ( dożył pięknego wieku 11 lat) i
      kundel, ktory zginął pod kołami autobusu w wieku 12 lat :(
      Przez przypadek dostałam szczeniaka psa rasy Bouvier des Flandres. gdy go
      odbierałam niewiele wiedzialam na temat tych psów. właściwie tyle że są to psy
      pasterskie, że do roku straszie rozrabiaja, podobno sa mądre i...koniec:) Mało
      jest tych psów w Polsce ( choc Olsztyn na ich brak nie narzeka - tylko na moim
      osiedlu mieszkaja 3 ). Ale gdy go wzięłam i teraz...nie wyobrażam sobie innej
      rasy i innego psa w domu :)
      Prawda że jest wielki i że potrzebuje sporo ruchu. Prawda że trzeba go czesac
      bo inaczej nawet strzyżenie nie pomaga na jego kołtuny, prawda że miłośc
      okazuje dziwnie (szczypie), prawda że ludzie są wg niego głównie do zabawy (
      stąd zdziwienie moich znajomych gdy na pytanie " A co twój sierściuch robi gdy
      obcy wchodzą do domu? " odpowiadam " cieszy się " ) i prawda że jest to myslący
      pies - potrafi doskonale wykorzystać ludzi do swoich celów...i ich
      lodówkę :D :) Zakochalam się w tej rasie:) A juz mój kochany "misiek" jest
      najwspanialszy:)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka