Dodaj do ulubionych

kiedy mozna sie spodziewac pierwszej cieczki

16.10.08, 18:02
moja holly ma 4.5 miesiaca i mam takie pytanie kiedy mniej wiecej
moze sie pojawic pierwsza cieczka i czy mozna kupic jakies majteczki
aby zabezpieczyc mieszkanie i jeszcze ile trwaja te dni u psow i ile
razy w roku???
Obserwuj wątek
    • tenshii Re: kiedy mozna sie spodziewac pierwszej cieczki 16.10.08, 19:10
      1) cieczka pojawia się między 6 a 14 miesiącem życia - zależy od suki
      2) są specjalne majteczki zakładane psu w czasie cieczki
      3) suka ma cieczkę dwa razy w roku
      4) cieczka trwa od 2 do 3 tygodni
      5) sterylizacja to bardzo dobry sposób na pozbycie się cieczek, ciąż, urojonych ciąż, ropomacicza i bardzo duża szansa na to że nie pojawi się u niej na starość rak sutka.
      Sterylizację można przeprowadzić przed 1 cieczką w wieku około 6 - 7 miesięcy lub po pierwszej cieczce - tak najlepiej. Można ją w sumie przeprowadzić zawsze, jednak im wcześniej tym lepiej dla psa. Pamiętaj również o tym, że jeśli pojawi się ropomacicze i tak na 99% zakończy się sterylizacją a wówczas operacja będzie już o wiele większym ryzykiem ze względu na stan zapalny itd.
      Generalnie myślę, że lepiej zrobić to póki pies młody i silny niż wtedy gdy już wystąpi choroba. Sterylizacja nie jest okaleczeniem psa. Suka NIE MUSI mieć minimum jednego miotu szczeniąt - to mit.
      Moja suka miała sterylizację w lipcu tego roku i zniosła ją świetnie. Ważne jest dobranie lekarza - najlepiej specjalistę chirirga, jak również badanie krwi przed operacją (nawet jeśli pies jest młody i silny).
      Poczytaj:
      www.vetserwis.pl/sterylizacja_pies.html
      Możesz tam również obejrzeć zdjęcia z zabiegu.
      Możesz również obejrzeć zdjęcia mojej suki po sterylizacji.
      W tym celu wejdź w Galerię Mojej Księżniczki, potem w archiwum i w lipiec - tam są zdjęcia.

Pozdrawiam
      • martuskownik Re: kiedy mozna sie spodziewac pierwszej cieczki 18.10.08, 11:53
        Co do majteczek to ja chciałam podzielić się pewnymi spostrzeżeniami: do pewnego
        momentu u mojej Bajki stosowaliśmy ten wynalazek ze względu na to że Baja
        wędruje po domu a Jej pierwsza cieczka nie była zbyt czysta- tzn psina nie
        sprzątała. Więc zastosowaliśmy majteczki, ale okazało się że gdy kiedyś przyszła
        cieczka a majteczek nie było i jakoś to wyszło że kilka dobrych dni chodziła bez
        nabrała umiejętności sprzątania i do dziś tak jest.
        Wydaje mi się że stosowanie tego wynalazku upośledza trochę instynkt suni jakim
        jest sprzątanie po sobie w tych dniach.
        Na początku nie sprząta bo jeszcze nie wie co to ale już po krótkim czasie jest
        super. Teraz w nadchodzącym terminie musimy Baję oglądać bo tak jest czysto że
        nawet nie wiemy kiedy zaczyna kropkować;)
        To takie moje małe wieloletnie spostrzeżenie.
        • martuskownik Re: kiedy mozna sie spodziewac pierwszej cieczki 19.10.08, 10:55
          Co do cieczkowania to ja chciałam dodać jeszcze że moja Baja jako medalistka
          wystawowa i sunia hodowlana nie jest sterylizowana, ale niebawem jak tylko
          znajdę kilka dni wolnego takowy zabieg mieć będzie bo to zarówno dla Nas jak i
          psiny duże udogodnienie i możliwość ograniczenia niektórych schorzeń. Bo
          sterylizacja nic pieskowi nie ujmie a wręcz przeciwnie- wszystkim ułatwi życie.
          Zwłaszcza jeśli nie mamy aspiracji wystawowych i prawdziwie hodowlanych.

Pozdrawiam:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka