Dodaj do ulubionych

Dominikana - IFA Villas Bavaro Resort&SPA - info

07.10.12, 15:28
Witam, wróciliśmy z Dominikany (28.09.2012) i chętnie odpowiem na pytania związane z tym miejscem(hotel, plaża itp) jak i wycieczkami fakultatywnymi ( jaskinie fun-fun, Santo Domingo, Safari - duże auta, wyspa Saona, jazda quadami jak i autami buggy, park linowy).
Obserwuj wątek
   • jaszi25 Re: Dominikana - IFA Villas Bavaro Resort&SPA - i 07.10.12, 18:29
    Witam,
    na Saonie było super, piękne plaże,woda i te palmy:) Najpierw płyneliśmy katamaranem jakąś godzine, potem przystanek na pięknej plaży gdzie są trzy godziny wolne. Później płynie się szybką łodzią na wypłycenie gdzie wskakujesz do wody i nurkujesz po rozgwiazdy. Następnie płyniecie na wyspę gdzie spędzacie jakieś 1,5godziny i powrót szybką łodzią (20min) do miejsca startu - wrażenia są super:) polecamy tą wycieczkę
    Fun Fun też bardzo nam się podobało. Zaczyna się od jazdy konną, potem marsz przez las (jakieś 45min) i wreszcie zjazd na linie do jaskini gdzie się idzie jakieś 1,5km. Potem wychodzisz i wracasz konną do obozu. Do kupienia jest z tej wyprawy film. Jak masz wodoodporny aparat lub kamere do warto zabrać ale jak nie to odradzam. Na początku dostaję się klucz do szafki i można wszystko schować. Warto skorzystać z tej wyprawy.
    Santo Domingo trochę nas zawiodło, dużo czasu spędza się w autobusie a mniej chodzi. Ale fajnie było zobaczyć dom Kolumba;)
     • jaszi25 Re: Dominikana - IFA Villas Bavaro Resort&SPA - i 07.10.12, 19:46
      My też nie jeździliśmy wcześniej a daliśmy radę:) konie spacerkiem idą, są oswojone i nauczone co mają robić, jeden rusza i reszta za nim. tak jakby miały wbudowanego GPS-a hehe. Dasz radę. Zjeżdża się 18metrów w dół przez otwór który ma na początku średnicę 1,5metra. Wyglądało na początku strasznie ale po chwili przechodzi. Żonie ta wycieczka podobała się najbardziej. Na dole jest jeszcze miejsce gdzie trzeba na 5sekund dać nura w wodzie by przepłynąć pod mała skałą.Organizatorzy Cie asekurują i nie ma strachu, fajna sprawa:)
       • jaszi25 Re: Dominikana - IFA Villas Bavaro Resort&SPA - i 07.10.12, 21:53
        na takich wycieczkach nigdy nie wiadomo w co się człowiek wpakuje;)a im większe zaskoczenie tym lepiej hehe. na koniach jedzie się dwa razy,tam i powrót - łączny czas przejazdu to jakaś godzina. W żadnej gondoli, masz cały osprzęt na sobie, podpinają Cie do liny i sama się opuszczasz (prędkość zjazdu regulujesz dłonią trzymając w niej line)
         • marilla43 Re: Dominikana - IFA Villas Bavaro Resort&SPA - i 08.10.12, 17:51
          Znalazłam na You Tube filmik z wycieczki do jaskini FUN FUN .To już teraz wiem jak to wszystko wygląda i chyba sie zdecyduję na tą wycieczkę też :-)
          Napisz proszę z jakiego biura byliście , jak minął tak długi lot , jakimi liniami lecieliście .Wycieczki brałeś z biura czy u miejscowych -jakie ceny ? Czy miejscowi bardzo nachalni tak jak w np.Egipcie czy można spokojnie spacerować ?
          • jaszi25 Re: Dominikana - IFA Villas Bavaro Resort&SPA - i 08.10.12, 18:24
           Wycieczka jest naprawdę fajna. Jako że u nas w tym czasie biura upadały a my chcieliśmy mieć udana podróż poślubną to wybraliśmy niemieckiego Neckermanna. Lecieliśmy 3h z Berlina do Madrytu(tutaj czekamy 4h) i następnie do Santo Domingo (8,5h)-lot był do stolicy a nie do Punta Cany bo taką ofertę wybraliśmy. Lot minął szybko i większość przespaliśmy;)lecieliśmy liniami Iberia-dostaliśmy koce i poduszkę na drogę, dwa posiłki,napoje i wszystko za darmo. Wycieczki braliśmy u tamtejszych. Fun Fun kosztowało chyba 85$/osoba, Saona 90$/osoba. Można się targować, każdego liczą indywidualnie;) Ludzie ogólnie dużo sympatyczniejsi jak w Egipcie i nie ąz tak nachalni chodź trafiali się i tacy. Czy na Dominikanie czy to w Egipcie to i tak spacerowaliśmy jak chcieliśmy;)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka