Dodaj do ulubionych

gdzie z dziećmi na weekend majowy?

26.03.11, 12:16
Mam dwóch synów: 9-letniego i rocznego i marzy mi się wyjazd w góry.
Chciałabym pojechać w miejsce, gdzie starszy mógłby pochodzić z mężem po łagodnych górkach, a ja pospacerować z młodszym i się nie zanudzić.
Czy Góry Świętokrzyskie się do tego nadają? Nigdy tam nie byłam i nie wiem czy to dobry wybór.
Obserwuj wątek
    • andrzej11220 Re: gdzie z dziećmi na weekend majowy? 30.03.11, 22:16
      subiektywnym mym zdaniem raczej dobry wybór
      ale Świętokrzyskie, to dwie góry do wchodzenia
      na Św. Krzyż trzeba wejść od Nowej Słupi, tak jak pielgrzymi, tą drogą, klasztor u góry, gołoborze, taras widokowy, małe dziecko trzeba wciągnać :-)
      i druga górka, to wejście od Św. Katarzyny, ale z tego co pamiętam, to mniej efektowne, a ciuteńkę wejść trudno
      ale słusznie poprzednik zauważył, trzeba całą rodzinką, bo ja nie wiem, czy tam jest gdzie tak sobie pospacerować
      i warto Chęciny zobaczyć,
      Krzemionki, Bałtów - nie wiem czy czynne w tym czasie, ja byłem latem, no i już parę kilometrów od tych najwyższych szczytów

pozdrawiam,
      A.
    • mazinka Re: gdzie z dziećmi na weekend majowy? 02.04.11, 17:32
      Nie napisałaś, skąd jesteś, ale jesli nie upierasz się wyłącznie przy Świętokrzyskich, to polecam Góry Stołowe i/lub Karkonosze. Na Błędne Skały wejdziesz z dziecmi i będą miały zabawe klucząc po labiryncie. Na Szczeliniec tez mozna, le tego mniejszego trzeba wnieść (schodow ponad 600 przy wejściu). Stamtąd mozna wyskoczyć na Czechy do Skalnego Miasta w teplicach i do Adrspachu (tu można już nawet z wózkiem, bo alejki sa szerokie, ubite).
      Karkonosze - na Śnieżkę wjedzie nawet wózek, do tego dużo atrakcji dodatkowych - Karpacz - roller-coaster, Muzeum Zabawek, Ścięgny - miasteczko westernowe, Kowary -park miniatur. Sporo innych atrakcji.Twierdze Kłodzko i Srebrna Góra - pokazy broni skałkowej i strzelania, przewodnicy w strojach z epoki - dzieciom się podoba. Wambierzyce - ruchoma szopka, mini zoo, mini-skansen.
      To tyle, tak na szybko. Więcej znajdziesz w dziale Podróże z dziecmi.
      Pozdrawiam,
      Mazinka
      polskadladzieci.pl
      • jozia12 Re: gdzie z dziećmi na weekend majowy? 03.04.11, 08:42
        Dziękuję za odpowiedzi. W takim razie pojedziemy na kilka dni w Góry Świętokrzyskie, zrobimy sobie wycieczkę do Częstochowy, a potem pojedziemy dalej. Od kilku lat marzy mi się wycieczka do Parku Miniatur, przy okazji może i Wieliczkę zobaczymy.
        W Karpaczu i Szklarskiej Porębie byliśmy 3 lata temu, a w zeszłym roku w Solinie.
        • andrzej11220 Re: gdzie z dziećmi na weekend majowy? 04.04.11, 19:07
          byłem w Inwałdzie,
          i powiem szczerze, wmawiałem sobie, że jestem zadowolony, by jakoś te kilometry i koszty uzasadnić
          nocowaliśmy w Kalwarii i jak powiedzieliśmy, że chcemy jechać do Inwałdu, to usłyszeliśmy na recepcji "przereklamowany"
          i taki raczej jest
    • saknal Re: gdzie z dziećmi na weekend majowy? 05.04.11, 04:41
      Polecałbym jakieś spokojne miejsce w Beskidach. Górki są tutaj łagodne, jest też trochę kolejek linowych (jeśli nie chciałoby się wychodzić) i jest co robić. Może coś w okolicach góry Skrzyczne? Jest tam wyciąg, ścieżki rowerowe i edukacyjne, blisko Żywca (rewelacyjne multimedialne Muzeum Browaru - na pewno zrobi na dzieciach wrażenie). Jest taki hotelik w Lipowej (8 km do Żywca i Szczyrku) Zimnik. Niedrogo i mają zawsze atrakcyjne pakiety majówkowe:
      Hotel Zimnik

Pozdrawiam
    • anka02013 Re: gdzie z dziećmi na weekend majowy? 09.09.13, 11:26
      Ja z rodziną wolę jakieś wyjazdy, niekoniecznie z nocowaniem, ale aktywnie, polecam Gospodarstwo Rybackie w Dolinie Będkowskiej jest tam przepięknie, można dobrze zjeść i jest wiele atrakcji jak wędkowanie, pływanie łódką, wapniaczka, moje dzieciaki były zachwycone :)
    • mus_mozolu Re: gdzie z dziećmi na weekend majowy? 17.03.16, 20:21
      A ja polecam Szczawnicę i okolice. Bardzo urokliwa miejscowość, są łagodne górki (i te bardziej wymagające też), dzieci z pewnością dadzą radę. Świetna baza noclegowa, dużo atrakcji, bardzo przyjemne miejsce. Na moim blogu można obejrzeć kilka zdjęć ze Szczawnicy:
      musmozolu.com/2016/03/01/porachunki-z-radziejowa-i-szczawnicka-sielanka/

Pozdrawiam
      Agnieszka
    • pod_rozniczka99 Re: gdzie z dziećmi na weekend majowy? 27.03.16, 22:01
      Warto poczytać opinie oraz opisy, a także obejrzeć zdjęcia na tej stronie: ...VLjW3E/ Jest tam wiele inspiracji wyjazdowych, a także specjalne oznaczenia, które gwarantują, że dany nocleg jest sprawdzony lub zweryfikowany. Można też umieścić własne ogłoszenie, a wtedy oferta wygodnego i pełnego atrakcji miejsca noclegowego pojawi się sama. Warto ustalić przedział cenowy już na etapie wyszukiwania, co ułatwi wybór. :)
      • jozia12 Re: gdzie z dziećmi na weekend majowy? 17.07.17, 00:00
        Sześć lat minęło a wpis żywy (prawie jak Lenin).
        Na majówkę byliśmy w Górach Świętokrzyskich, gór niewiele, ale ruin zamków sporo i to była główna atrakcja dla starszego syna. Młodszy noszony w chuście. Byliśmy też w Parku Dinozaurów, ale 9latek już jest za stary na to.
        A w wakacje pojechaliśmy zobaczyć Góry Stołowe i Masyw Śnieżnika. Kotlina Kłodzka jest piękna, ale Szczeliniec i dziecko w nosidle turystycznym wymaga sprytu i giętkości jogina.
        W tym roku wybieramy się w Pieniny, a za rok Karkonosze.

• lolka1999 Re: gdzie z dziećmi na weekend majowy? 08.04.18, 16:02
          Park Dinozaurów jest super, córka byłą zachwycona a miała tylko 2 lata. Planujemy się wybrać raz jeszcze jak trochę podrośnie i będzie mogła więcej skorzystać i zapamiętać.
          Białka Tatrzańska i Zakopane to jak co roku najpopularniejsze miejscówki, czyli będą największe tłumy, kolejki i korki... Nie polecam, no chyba, że ktoś lub spęd i tłum oraz koniecznie musi się oznaczyć na FB gdzie jest.

Osobiście polecam zamiast hotelu wynająć małe mieszkanko, apartament. Zwykle gdy brakuje miejsc w pensjonatach i hotelach to można bez problemu znaleźć taki apartament na booking czy na sun&snow. Ceny konkurencyjne, taniej niż w hotelach a nieco większa swoboda i elastyczność. Osobiście doceniłam dopiero jak przyszło mi podróżować z dziećmi.

Dla mnie na majówkę to tylko półwysep Helski. Najlepiej :)
    • mateusz.badoch Re: gdzie z dziećmi na weekend majowy? 17.07.17, 12:04
      Nasze dzieci bardzo chciały w Tatry więc właśnie tam pojechaliśmy, nocowaliśmy w Białce Tatrzańskiej, bo znaleźliśmy fajną kwaterę na bookaparcie. Zresztą bardzo fajne miejsce, bo są Termy, do granicy też całkiem blisko, a trochę mniej ludzi niż w Zakopanem.
        • karbo7 Re: gdzie z dziećmi na weekend majowy? 24.03.19, 09:12
          Ja mam złe doświadczenia z tym serwisem. raz pojechaliśmy z pierwszą córką do miejsca, rekomendowanego na tym serwisie i mocno się rozczarowaliśmy. Nie wiem jak są weryfikowane te udogodnienia opisane na stronie. To było jakieś 5 lat temu i teraz jeździmy tylko tam gdzie mamy sprawdzone przez znajomych lub rodzine miejsca.
          Nad morzem polecam pensjonat (mega super standard w ludzkiej cenie) Perla Mare w Krynicy Morskiej. W Zakopanem bardzo polecam Sun&Snow Resorts Lipki Park: standard pokoi jest super, duży fajny plac zabaw pod nosem rodziców, tak, że 4-5 letnie dzieci swobodnie mogą się bawić. No i kryty basen, taki, że jak jest zimno to jest zakrywany i można korzystać a jak piękna pogoda to zadaszenie jest usuwane i można się kąpać na świeżym powietrzu. Takie baseny są i w Perla Mare i właśnie SunSnow Resorts Lipki Park.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka