Dodaj do ulubionych

przesiadka w dubaju i moje przerażenie

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.01.14, 14:52
Witam. Lece do Australii, z przesiadką w dubaju. Do tej pory byłam na małych lotniskach i zawsze bez przesiadki. Teraz czeka mnie przesiadka, godzina 40 na przesiadke. Jestem przerażona. lotnisko jest ogromne, mój angielski hm trudno powiedziec. powiem co chce, gorzej ze zrozumieniem kogoś. Przylatuje na terminal 3 i lece z 3. Gdzie kierowac sie po wyjsciu z samolotu? Do odprawy, a co dalej? Bede chciała w pradze dostac karte pokładowa na cały odcinek. bagaż do miejsca docelowego. bilety mam na cały odcinek. powiedzcie jak sie odnaleźć. każda rada na wagę złota. dziekuję
Obserwuj wątek
    • Gość: x Re: przesiadka w dubaju i moje przerażenie IP: *.warszawa.vectranet.pl 03.01.14, 18:34
      Sama piszesz, że dostaniesz karty pokładowe w Pradze na oba loty a bagaż nadasz do miejsca docelowego, więc już do żadnej odprawy w Dubaju nie idziesz. Przesiadasz się po prostu na kolejny samolot. Robisz to tak: patrzysz na karcie pokładowej na to co jest wydrukowane pod GATE, np. C25: to znaczy, że na lotnisku najpierw kierujesz się tam, dokąd kierują cię strzałki do części C a potem jak już tam jesteś w tej części C to szukasz wyjścia 25. Tak jest na każdym lotnisku, w podobny sposób będziesz też postępować w Pradze. Tak samo przecież znajdujesz w samolocie (np. 26F to rząd 26, miejsce F). Ważne: czasem zdarza się, że GATE dla twojego odlotu zmieni się zanim dolecisz na lotnisko przesiadkowe, upewnij się po wyjściu z samolotu, że tak się nie stało: sprawdź to na lotnisku przesiadkowym na wyświetlaczach DEPARTURES (wyszukaj godzinę odlotu swojego rejsu i upewnij się jaki numer GATE jest podany i czy zgadza się z tym, co będziesz mieć na swojej karcie pokładowej). Wykorzystaj wizytę w Australii do szlifowania swojego angielskiego.
    • balajanek Re: przesiadka w dubaju i moje przerażenie 03.01.14, 20:08
      W Pradze oddajesz bagaż rejestrowany i odbierzesz go dopiero w Australii. Również w Pradze dostaniesz karty pokładowe na oba odcinki lotu.Jeżeli przylatujesz na terminal 3 i z niego odlatujesz to nie ma żadnego problemu. W Dubaju przechodzisz tylko odprawę tranzytową polegającą na pobieżnym prześwietleniu bagażu podręcznego.Tu uwaga: alkohol zakupiony w strefie wolnocłowej w Pradze powinnaś mieć w torbie foliowej na tranzyt. Jeżeli do Dubaju lecisz Emirates już na pokładzie samolotu będziesz wiedziała jaki nr ma "Twój" gate. Po przejściu wspomnianej odprawy znajdziesz się w hali głównej terminala. Na tablicy informacyjnej upewnisz się czy gate nie zostało zmienione na co jest raczej minimalna szansa.Terminal (dłuuuuga przeszklona hala) mimo ogromu jest prosto urządzony. Środkiem przebiega pasaż handlowo-gastronomiczny idąc nim po prawej i lewej masz sklepy. Za nimi, również po prawej i lewej są gates do samolotów.Wszystko jest czytelnie oznaczone, nie ma szans na zbłądzenie. Powodzenia. Jak dolecisz na antypody napisz jak było.
      Moje rady:
      1h40min to ani za mało ani za dużo na tranzyt.
      Na stronie Emirates zarezerwuj sobie fotele na których chcesz lecieć.
      Jeżeli coś w tranzycie kupujesz to płać kartą, unikniesz reszty wydawanej w lokalnej walucie z którą za bardzo nie będziesz miała co zrobić.
      Dla palaczy: są palarnie na terminalu.
    • mery-suu Re: przesiadka w dubaju i moje przerażenie 17.08.14, 20:58
      Lecę do Tajlandii z przesiadką w Dubaju. Na lot czekam ponad 5 godzin- od 22 do 3. Czy w tych godzinach czynne są restauracje, sklepy itp? Podejrzewam, że tak, to ponoć duże lotnisko, ale na niektórych międzynarodowych lotniskach przed 6 nie uświadczysz nic do jedzenia, dlatego wolę się upewnić i przygotować :)
      Czy macie jakieś pomysły co robić przez ten czas? Spanie na leżakach? Dużo ich?
      Dzięki
    • karolinka3333 Re: przesiadka w dubaju i moje przerażenie 29.01.15, 13:17
      Chciałabym sie podłączyć do wątku a mianowicie mam taki sam problem jak moja przedmowczyni z tym,ze nie mam przesiadki w DUbaju tylko wysiadke na 2 godz podczas której samolot bedzie tankowany i sprzątany a pózniej tym samym samolotem lecimy do australii i moje pytanie jak wyglada cała procedura czy tak jak w powyższym przypadku tez udaje sie na tranzyt czy do normalnego wyjścia czy do connection proszę o pomoc ,i czy jesli udaje sie na tranzyt to procedury sa takie same jak w przypadku przesiadki proszę o opis co i jak pierwszy raz będę miała taka sytuacje,dziekuje za odpowiedzi

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka