Dodaj do ulubionych

Zioła na poprawe humoru

05.07.11, 11:26
Sa takie? z naszych polskich?
Obserwuj wątek
    • malavida Re: Zioła na poprawe humoru 21.07.11, 08:15
      dziurawiec wykazuje działanie antydepresyjne i poprawiające samopoczucie, pod warunkiem, że zażywamy jego alkoholowy roztwór, bo hiperycyna - główny składnik odpowiedzialny za antydepresyjne działanie dziurawca nie rozpuszcza się w wodzie. Nalewkę możesz przyrządzić w domu sama na bazie suszonego lub świeżego ziela i spirytusu:
      15 dkg rozkruszonego ziela dziurawca zalewamy w ciemnym słoiku lub butelce 2 szklankami spirytusu, odstawiamy na 7 dni, co jakiś czas potrząsamy pojemnikiem, aby wymieszać ekstrakt. Po tygodniu przecedzamy płyn, przelewamy do butelki i przechowujemy w ciemnym miejscu.
      Niestety substancje zawarte w dziurawcu zwiększają wrażliwość skóry na światło słoneczne i mogą prowadzić do fotoalergii, także w czasie kuracji należy unikać zbyt długiej ekspozycji na słońcu.
      • dymionczyk Re: Zioła na poprawe humoru 10.12.12, 18:22
        Na poprawę humoru oczywiście zielone ziele na M. :) a całkiem poważnie Człowiekowi służą jedynie zioła i woda mineralna. Innych cudów pić nie powinien. A nawet woda mineralna w plastikowej butelce nie ma wielu pożądanych związków - jej zaletą jest to, że nie szkodzi.
    • puma002 Re: Zioła na poprawe humoru 14.08.11, 08:39
      Spacery, joga, z ziół oprócz dziurawca proponuję wypróbować lebiodkę, czyli oregano.

Porady ze starych wątków:

forum.gazeta.pl/forum/w,12345,86712830,,ziola_na_depresje.html?v=2

forum.gazeta.pl/forum/w,12345,25283183,,Ziolowe_poprawiacze_nastroju_.html?v=2

Pozdrawiam :)
    • malavida Re: Zioła na poprawe humoru 22.08.11, 19:12
      a ja jeszcze dodam dwie spokrewnione ze sobą rośliny - wąkrota azjatycka (Centella asiatica) i występująca w Polsce wąkrota zwyczajna (Hydrocotyle vulgaris L.). Wiecej na temat obu ziół tutaj:
      rozanski.li/?p=271
    • jaskolka1237 Re: Zioła na poprawe humoru 06.11.12, 20:21
      Zapraszam na mojego bloga wszystkich miłośników herbaty, tutaj znajdziecie wiele ciekawostek niezbędnych informacji i możecie się wypowiedzieć w tej kwestii.
      Zapraszam tez do pozostawienia komentarzy.;) dla NAJAKTYWNIEJSZYCH z czasem możliwe niespodzianki !;) crazy33.bloa.pl/
      POZDRAWIAM
        • mariuszpx Re: Zioła na poprawe humoru 11.01.13, 09:06
          Widzę że rozumiesz iż zioła należy przyjmowac przez dłuższy okres czasu, aby były widoczne pozytywne skutki, bo duża część społeczeństwa myśli że po kilku dniach zioła im pomogą, a gdy tak sie nie dziej to odtstawiają zioła na bok i wolą łykać szkodliwe dla zdrowia i wyniszczające organizm antybiotyki. Jesli chodzi o zeń szeń to jest OK ale są też inne zioła a w zasadzie preparaty złożone z kilku ziół które oddziałują na organizm bardziej kompleksowo
          • eurytka Re: Zioła na poprawe humoru 11.02.13, 11:19
            O dziurawcu słyszałam i mam suchy, latem nazbierałam.
            Czasem sobie parzę, kiedyś również nalewkę robiłam,
            ale to droga rzecz a w sumie nie tak droga tyle co leki antydepresyjne.
            100 zł trzeba wydać na dwie butelki spirytusu,
            wsypywałam ziele do ciemnych butli sevenie 0,7 l
            i zalewałam.
            Wychodzi czerwona wódeczka.
            Może by wino wystarczyło do zrobienia jej?
            Czasem sobie parzę wywar z dziurawca na wątrobę.
    • superzielona12 Re: Zioła na poprawe humoru 11.07.13, 21:29
      polecam yerba mate, miałam depresję lekką co prawda ale miałam, a zauwazyłam, że mój kumpel taki radosny zawsze, że hej... powiedział mi że pije yerba mate no i ja zaczęłam i muszę powiedzieć że działą, człowiek po wypiciu jest spokojny i patrzy z takim dystansem na swiat. Polecam ;-)
    • alutkkka Re: Zioła na poprawe humoru 11.04.19, 15:55
      Na poprawę humoru może też być herbatka z bazylii - zawiera olejek które ma działanie rozweselające :) poza tym adaptogeny np żeń-szeń, różeniec górski, wąkrotka azjatycka, ale też herbatka z konopi siewnych (ta akurat nasza polska :)). I przede wszystkim co ziołem nie jest - aktywność fizyczna. A jeśli już aktywność to do menu można włączyć herbatkę: www.zielnikjagi.pl/pl/p/Herbatka-Dla-Aktywnych-75g/411 , zawiera yerbę oraz guaranę - więc też troszkę podniesie nastrój. Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka