Dodaj do ulubionych

mydła własnoręcznie robione

28.03.14, 13:25
zapraszam do domowej mydlarni, na stronę majowachatka.pl

Warto, bo:

- w moich mydłach nie ma żadnych dodatków pochodzenia zwierzęcego, nie ma "chemii" - są
za to zioła samodzielnie uprawiane i zbierane od lat, dodatek węgla aktywnego z bambusa na problemy skórne, olej laurowy (umiem zrobić mydło Aleppo);

- jestem z wykształcenia chemikiem, więc wiem, co robię;

- jestem mamą alergiczki i wiem, jak ważne jest unikanie "chemii" w życiu codziennym;

- swoje produkty testowałam na sobie, a sklep założyłam za namową bliskich - wszyscy pozostali wiernymi klientami, co mnie najbardziej przekonuje, że robienie prawdziwych mydeł - bez szkodliwych "wsadów", za to tylko z podstawowych, roślinnych tłuszczów (głównie oliwy) - z czystymi, roślinnymi, ekologicznymi dodatkami - ma sens.

- jestem na bieżąco z wymogami unijnymi dotyczącymi wytwarzania kosmetyków

Proszę, zajrzyjcie, spróbujcie - znikną wypryski, trądzik, podrażnienia, krosty, szorstkość i suchość skóry. Moje mydła naprawdę pielęgnują.
Serdecznie zapraszam :)

--
mydlarnia majowachatka.pl zaprasza!
Obserwuj wątek
    • komanchu Re: mydła własnoręcznie robione 01.04.14, 09:15
      Ile waży jedna kostka mydła, kosztująca 9 PLN. Uważam, że taka informacja powinna być na stronie. Czy planujesz wprowadzenie do oferty innych linii zapachowych, np. kwiatowych. Mydła są fajne, baaardzo duży plus za skład, ale osobiście nie przepadam za kuchennymi tudzież owocowymi zapachami, wolę nuty kwiatowe - fiolek, konwalia, ale też kadzidlane - mirra, olibanum.
      --
      Popieram chemiczną kastrację gwałcicieli i oprawców kobiet!
      Fundacja Niechciane i Zapomniane - SOS dla Zwierząt
      Fundacja Przystanek Schronisko
      Nic tak nie cieszy psiego pyska, jak pełna miska!
      • majowachatka Re: mydła własnoręcznie robione 02.04.14, 08:59
        jest informacja, na stronie wprowadzającej w mydła, o ile pamiętam - kostka jest cięta z bloku, waży zwykle 110-130 g, zdarza się 100 i zdarza się 90 - wtedy dołączam gratis - małą "próbkową" kostkę mydełka.

Moje mydła nie zawierają najczęściej olejków eterycznych (eteryczne,w przeciwieństwie do zapachowych czy aromatycznych, są uzyskiwane z prawdziwych roślin, kosztują więcej, ale mają mniejszą szansę zalergizować) - więc mydełka pachną albo delikatnie zapachem dodanych ziół czy olejków eterycznych, albo mają swój typowy "mydlany" zapach. Który nei utrwala się na skórze, choć większości użytkowników się podoba.

W mydłach naturalnych zapach jest cechą drugorządną, nie planuję wprowadzać linii zapachowych, choć rozszerzam asortyment o kolejne - już czeka na wprowadzenie mydło Aleppo, uzyskiwane z oliwy i olejku laurowego, silnie gojącego i aseptycznego. I to mydło otrzymałam w przyjemnym, wyraźnym zapachu świeżości, jaki ma olej laurowy. Nie przypomina to zapachu suszonych liści laurowych.

--
        mydlarnia www.majowachatka.pl zaprasza!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka