Dodaj do ulubionych

Etiudka spożywczakowa

14.12.10, 17:52
Kolejka w spożywczaku. Naród obładowany zapasem klopsów wystarczającym do dociągnięcia do Euro 2012. Nie jest źle. Jestem na punktowanym, wysokim 5-tym miejscu, co przy moim farcie oznacza, że najwyżej 2 razy na jakichś majtach, serdaku czy innych podkolanówkach będzie brakować tekturki z rządkiem kresek i góra raz połowa kolejki będzie hipnotyzować wzrokiem pudełko, by wreszcie po długich chwilach grozy, raźno zapiskało, zarzęziło i wypluło z siebie jakiś mały biały rulonik.

Pech chciał, że nie wziąłem komóry. Rozglądam się więc po sąsiadach, jak oni układają sobie najbliższy kwadrans życia. Zgodnie z oczekiwaniami, otrzymuję galerię oblicz rodem z ‘Lotu nad kukułczym gniazdem’, co przynajmniej daje mi poczucie przynależności do tutejszej zbiorowości i wspólnoty jej losu.

W tych okolicznościach przyrody, najlepszą ofertą jaką tzw życie ma mi do zaoferowania, jest rozmowa stojącego przede mną dziewczęcia (przedział 16-20) z – pozwolę sobie błysnąć młodzieżowym slangiem – kumpelą.

Rozmowa z każdą chwilą nabiera rumieńców, więc siłą rzeczy wciąga mnie coraz bardziej. Sąsiadka wydaje z siebie najczęściej losowe ciągi monosylab, głownie ze zbioru : {o-ja-pie, ja-cie-pie, no-co-ty i ja-je-bie}, co utwierdza mnie w przekonaniu o dużym ładunku dramaturgicznym i walorach romantycznych utworu.

W pewnej chwili zauważam, że po moich mrożonych kluchach, nic innego nie ląduje już na taśmociągu. Nieznaczny rzut oka potwierdza, że prócz mnie, nasłuch prowadzą jeszcze 2 kobieciny za mną, co potwierdzają ich przyczajone sylwetki i świadczące o najwyższym stopniu koncentracji, zmarszczone brwi.

Chwilę później, po urywanych ‘no nie !’ i swojskim ‘o q !’ gdy akcja osiąga apogeum, pada najdłuższa kwestia wieczoru, po czym – o zgrozo – do bohaterki dochodzi kolejka i rozmowa zostaje zakończona.

Ta ostatnia kwestia brzmiała :

- I obczaiła jak podbijał do takiej jednej słabej suki z 3-ciej be, że po prostu żal, i masakra. Ale czad, kumasz czaczę ?

Jeśli ktoś ze środowisk młodzieżowych (czyli wszystkie Koleżanki, oczywiście) kuma czaczę, to upraszany jest o jej przekład na narzecze ojczyste w wersji dla młodzieży emeryckiej.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka