Dodaj do ulubionych

Pytanie do prawnika

21.03.20, 12:11
Bardzo proszę o poradę kogoś, kto ma jakieś pojęcie w ogóle...
Dostałam dziwny mail z kancelarii prawnej z załącznikiem w pdf. Jest to wezwanie do zapłaty za rzekomy zakup jakiegoś leku chyba na ok. (uwaga) 9 zł., który rzekomo poczyniłam w 2018 r. Ani takiego zakupu nie pamiętam, a nawet gdyby, to jakim cudem rzekomo miałabym dostać ów specyfik, jeśli wprzódy nie wpłaciłam za niego pieniędzy? Naprawdę nie kojarzę, żebym miała do czynienia z nazwą firmy, co do której rzekomo jestem zadłużona. Jeśli już robię zakupy przez net, to są to sprawdzone apteki a nie jakaś firma z lekami czy witaminami. W piśmie mowa jest o możliwości windykacji, jeżeli nie dokonam wpłaty do któregoś kwietnia. Upewniłam się w necie, że ta kancelaria istnieje, ale dzwonić tam nie zamierzam.
Pytania:
1. czy powinnam zapłacić tę śmieszną kwotę i mieć spokój? Tylko czy to będzie faktyczny spokój, jeśli posuwają się do wysyłania monitów na takie kwoty? Jaką mam gwarancję, że za chwilę nie dostanę jakiegoś innego dziwnego maila?
2. zastanawiam się, dlaczego teraz wyszła sprawa z 2018 (!) roku? Czy może na kanwie obaw o swoje zdrowie więcej osób tak pomyśli, że zapłaci, bo kto ma głowę do martwienia się o jakieś duperele typu 9 zł.? sad
Poradźcie coś. Może ktoś z was dostał podobny mail? Może macie jakieś doświadczenia? Bo mnie się nóż otwiera, jak pomyślę, że to są jacyś naciągacze. A zwłaszcza że mogą to robić na jakąś większą skalę i naciągać np. starszych ludzi suspicious
Obserwuj wątek
    • green.amber Re: Pytanie do prawnika 21.03.20, 12:22
      wyguglałaś kancelarię i firmę?? znalazłas jakieś nadzorujące je instytucje? zadzwoniłaś?? (był kiedyś przekręt na 1 gr zdajemisię, kiedy to wpłata niniejszego okazywała się potwierdzeniem zawarcia bardzo niekorzystnej umowy)
      oby mail poza pdfem nie zawierał jakiej dodatkowej niespodzianki...

--
      Zważaj na swoje myśli, ponieważ one stają się twoimi słowami. Zważaj na swoje słowa, ponieważ one stają się twoimi uczynkami. Zważaj na swoje uczynki, gdyż one stają się twoimi nawykami. Zważaj na swoje nawyki, gdyż one stają się twoim charakterem. A twój charakter staje się twoim przeznaczeniem.
      • dolores2222 Re: Pytanie do prawnika 21.03.20, 12:25
        Znalazłam kancelarię w necie. Ma swoją stronę. Nie dzwoniłam, bo nie widzę powodu tłumaczenia się z czegoś, czego nie było. Nie walnął mi komputer ani poczta, więc mail chyba nie miał wirusa...
        A jakim cudem wpłata za rzekomy zakup miałaby się stać potwierdzeniem zawarcia umowy???
        • green.amber Re: Pytanie do prawnika 21.03.20, 12:34
          dlaczego zaraz tłumaczenia, sprawdzenia czy się ktoś pod nich nie podszywa, jakoś nie widzę kancelarii bawiącej się w 9 zł, jakby już to raczej komornik napisałby do Twojej pracy i do 9 zł długu doliczyłby spore koszty

--
          Mądrość polega na tym, by wiedzieć, co zrobić dalej. Cnotą jest zrobić to.
          Jakie życie taki siew, jaki siew taki plon,
          jaki plon taka śmierć, jaka śmierć takie życie.
          • dolores2222 Re: Pytanie do prawnika 21.03.20, 12:41
            Właśnie poczytałam w necie, że to nie tylko mój problem. Widzę wpisy osób sprzed kilku lat i z tego roku. Ich wezwania też opiewają na jakieś 9 czy 19 zł. i też są tym zdziwieni. Nie będę dzwonić tylko napiszę maila z info, że nie zapłacę za towar, którego nie miałam w ręku. Zapytam też, skąd mają moje dane.
            Teraz boję się o to logowanie do bankowości internetowej, ale mam nadzieję, że nic się nie wydarzy. Przynajmniej nikt nie pisał o tym, że otwarcie maila zbiegło się z utratą środków sad
            • green.amber Re: Pytanie do prawnika 21.03.20, 12:49
              jeśli to oszust to używając tego samego kanału komunikacyjnego kontaktujesz się z oszustem, po co??

--
              Zważaj na swoje myśli, ponieważ one stają się twoimi słowami. Zważaj na swoje słowa, ponieważ one stają się twoimi uczynkami. Zważaj na swoje uczynki, gdyż one stają się twoimi nawykami. Zważaj na swoje nawyki, gdyż one stają się twoim charakterem. A twój charakter staje się twoim przeznaczeniem.
              • marcepanka313 Re: Pytanie do prawnika 21.03.20, 13:36
                green.amber napisała:

> jeśli to oszust to używając tego samego kanału komunikacyjnego kontaktujesz się
                > z oszustem, po co??
                >
                Zawsze mówię, że nie jestem techniczna i w dziwnych sytuacjach, o których często słyszę chociaż nie jestem jakąś maniaczką netową,najlepiej, najszybciej sprawdzić bezpośrednio u źródła.... w swoim dobrze pojętym interesie.
                Wystarczy telefon. Przynajmniej ja tak to rozwiązałam, z tym że w innej sytuacji.
                • dolores2222 Re: Pytanie do prawnika 21.03.20, 13:41
                  Właśnie stwierdziłam, że zadzwonię. Sprawdziłam wcześniej numer. Nawet się dodzwoniłam o dziwo w sobotę. I usłyszałam, że przez telefon nie uzyskam żadnej informacji o sprawie. A w trakcie rozmowy pani próbowała np. zdobyć mój pesel. Skoro mają mnie windykować, to nie mają peselu? Kiedy odmówiłam, pani mnie poinformowała, że mam wystosować pismo a najlepiej zapłacić zaległą należność. I wracam do punktu wyjścia sad
            • uny Re: Pytanie do prawnika 21.03.20, 12:55
              dość rzadko się spotyka wiry w plikach pdf -najczęściej są to trojany albo exploity. w windowsa masz wbudowany "antywirus" zwie się to windows defender -nie jest to najgorszy program. niektórzy twierdzą, że jest najlepszy bo najlepiej zintegrowany z systemem (program microsoft-u dla microsoft-u).

--
              [nieodżałowana emotka]
              Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
    • uny Re: Pytanie do prawnika 21.03.20, 12:40
      sprawdzałaś w necie czy ktoś miał podobne przygody? warto trochę pogooglować big_grin

--
      [nieodżałowana emotka]
      Post ten wyraża opinie autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po nim dniu. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
        • uny Re: Pytanie do prawnika 21.03.20, 12:49
          no to masz odpowiedź co z tym robić.
          kiedyś jakiś cwaniak pobierał opłaty "fakultatywne" za wpis do rejestru przedsiębiorców. polował na takich co to świeżutko założyli działalność.

--
          [nieodżałowana emotka]

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka