Dodaj do ulubionych

Instagram ogłupia !!!

22.03.20, 07:45
Cześć, ja tak tylko na momencik smile

Pewnie niektórzy mnie kojarzą, inni pewnie nie. Jakiś czas temu założyłem tu konto z myślą poznania fajnych ludzi, spotkania się na kawę czy wyskok do kina. Jednak jak się szybko okazało, to forum nie do takich zajęć służy. Postanowiłem więc przenieść swoją aktywność internetową na Instagram smile I pojawiły się tu głosy, że instagram ogłupia, zabija czas. A to forum ma aspekty edukacyjne i przecież też tu można wrzucać zdjęcia. Nooooo takie tam smile Ale, że mnie jednak tu nic nie wyedukowało, a zdjęcia nawet nie wiedziałem gdzie się wrzuca, założyłem sobie Insta smile Tam też niewiele czaiłem, próbowałem naśladować inne konta i kombinować jak uczynić mój profil wizualnie ciekawym. Jednak dawało to efekty mocno znikome. Więc zacząłem wrzucać zdjęcia tak po prostu. W pewnym momencie pojawiło się zapytanie, czy bym był zainteresowany, publikacją mojego zdjęcia w jakimś magazynie. To już drugi raz w sumie. No to powiedziałem, że tak, pewnie, myślałem, że tak jak wcześniej chodzi o jakąś grupę instagramową. I ku memu zdziwieniu wczoraj dostaję informację, że ukazał się marcowy numer DREAMY i są tam opublikowane moje zdjęcia. Ale… to nie wszystko. Moje zdjęcie zostało wybrane na okładkę magazynu smile Tak tak, jest to drukowany miesięcznik dla fotografów i modelek.

Ja fotografią zajmuję się amatorsko, no fakt, że całe życie. Mam dziesięcioletni aparat z matrycą rozdzielczości 12 Mpix smile Nom, w dobie kiedy smartfony mają po 100 Mpix mój aparat ma 12 , co kompletnie nie przeszkadza, żeby drukować z tej rozdzielczości materiały do publikacji smile I zaczęły się pojawiać zapytania o sesje zdjęciowe, na które jeszcze nie wiem co odpowiadać smile Poza tym, mam możliwość gadania z ludźmi z branży fotograficznej z całego świata, co jest mega fajne smile
Reasumując. Jeśli spędzacie na różnych forach, portalach internetowych multum czasu, a z tego nic nie wynika, lepiej tę aktywność przenieść na inne pola rozwijając swoje pasje i zainteresowania. Taka moja refleksja z ostatniego czasu.

Trzymajcie się ciepło i nie dajcie wirusom smile
Tutaj filmik z marcowym wydaniem DREAMY z moim foto na okładce.
Pa smile

DREAMY Magazine
Obserwuj wątek
    • green.amber Re: Instagram ogłupia !!! 22.03.20, 09:09
      i to ma być dowód, że nie ogłupia?? ja jeszcze nie jestem przekonana, na razie może wprost przeciwnie wink
      kiedyś kawy działały, ale dlatego, że były osoby, którym się chciało zorganizować, bo jeśli się czeka, że ktoś mnie zorganizuje, nauczy itp, no to można czekać
      jakieś rady dla tych, którzy realizują się wystarczająco za bardzo w realnym świecie a tu przychodzą dla chwili reraksu czy rozrywki, podczas której też się można czegoś nauczyć, jeśli się chce??
      zdrowia wink

--
      jako rzecze tedeusz z ósemkami swemi czema:
      > znam życie...
      > z forów tongue_out
      • majowy.poraanek Re: Instagram ogłupia !!! 22.03.20, 09:31
        Ja nie mam, żadnych rad dla nikogo, opisałem tylko moje wrażenia. Po prostu zrobiło mi się miło, że ktoś spośród zdjęć kilkudziesięciu fotografów wybrał właśnie moje. No i mogę tam nawiązać realne kontakty, w przeciwieństwie do tego miejsca. Tutaj w większości reakcji spotykam się z prymitywnymi odzywkami. Dla mnie to naprawdę duuuuuża różnica smile Ale jeszcze raz podkreślam, to tylko moje spostrzeżenia smile
        Miłego relaksu wink
    • kevinjohnmalcolm Re: Instagram ogłupia !!! 22.03.20, 10:23
      majowy.poraanek napisał:
      > Mam dziesięcioletni aparat z matrycą rozdzielczości 12 Mpix smile

Ale potrafisz nim cyknąć lepsze fotki niż zwykły ludek za pomocą EOS 1D z zestawem L-ek. Umiejętności fotografa oraz obiektyw są wielokrotnie ważniejsze od samej puszki. Mam 13-letni aparat, a moje zdjęcia też są publikowane na okładkach (wybaczcie, nie przyznam się których, zachowuję anonimowość).
      Pozdrawiam kolegę foto-maniaka wink

> Jeśli spędzacie na różnych forach, portalach internetowych multum czasu, a z tego nic nie wynika,
      > lepiej tę aktywność przenieść na inne pola rozwijając swoje pasje i zainteresowania.

Podpisuję się rękami i nogami.
      Koleżanki i koledzy - czy oprócz siedzenia tutaj na forum i klepania w klawiaturę coś jeszcze robicie? Macie jakieś pasje, które latami rozwijacie? Dzięki nim można poznać trochę ludzi. Przyznaję, że w moim przypadku niewiele, ale to i tak lepiej niż zero, gdybym tylko kursował na trasie praca-dom-forum.
      • majowy.poraanek Re: Instagram ogłupia !!! 22.03.20, 10:38
        kevinjohnmalcolm napisał:

> Ale potrafisz nim cyknąć lepsze fotki niż zwykły ludek za pomocą EOS 1D z zesta
        > wem L-ek. Umiejętności fotografa oraz obiektyw są wielokrotnie ważniejsze od s
        > amej puszki. Mam 13-letni aparat, a moje zdjęcia też są publikowane na okładka
        > ch (wybaczcie, nie przyznam się których, zachowuję anonimowość).
        > Pozdrawiam kolegę foto-maniaka wink

He he, jakaś bratnia dusza smile No muszę dodać, że mój malutki aparacik to Nikon D3s wink Ale zważając na to, jaki daje obrazek, nie mam zamiaru go zmieniać przez kolejne 10 lat wink
        A z tą anonimowością to mi się chyba jakoś odkręciło i nawet miałbym chęć zaprosić na mój profil smile
        A foto to taka odskocznia od rzeczywistości, to taki inny świat smile
        Również pozdrawiam serdecznie smile
      • marcepanka313 Re: Instagram ogłupia !!! 22.03.20, 11:26
        kevinjohnmalcolm napisał:

>
        > Podpisuję się rękami i nogami.
        > Koleżanki i koledzy - czy oprócz siedzenia tutaj na forum i klepania w klawiatu
        > rę coś jeszcze robicie?

Przede wszystkim coś innego.

Macie jakieś pasje, które latami rozwijacie?

Można odkryć nowe....wink

Dzięki n
        > im można poznać trochę ludzi. Przyznaję, że w moim przypadku niewiele, ale to
        > i tak lepiej niż zero, gdybym tylko kursował na trasie praca-dom-forum.

No i przyganiał kocioł garnkowi....wink
        • green.amber Re: Instagram ogłupia !!! 22.03.20, 11:29
          marcepanka313 napisała:

> Dzięki n
          > > im można poznać trochę ludzi. Przyznaję, że w moim przypadku niewiele, a
          > le to
          > > i tak lepiej niż zero, gdybym tylko kursował na trasie praca-dom-forum.
          >
          > No i przyganiał kocioł garnkowi....wink

to ciekawe jak nas uczą tego, co już umiemy ci, co się tego jeszcze nie nauczyli... wink
          (nadmiar pracy mi szkodzi, już to widzę, z góry przepraszam, ale jeszcze nie wiem czy wszystkichwink)

--
          Nie można mieć w życiu wszystkiego, ale można mieć wszystko, co jest potrzebne do szczęścia. Rzecz w tym, by wiedzieć, co jest nam do tego szczęścia potrzebne.
    • to_ja_pisze Re: Instagram ogłupia !!! 22.03.20, 11:10
      Raczej nikt tu nie zamula nieustannie, pewnie dlatego to forum nie jest jakoś specjalnie żwawe. Nie wiem skąd założenie, że jak ktoś tu coś napisze to już z całą pewnością nic innego nie robi w swoim życiu.
      • kevinjohnmalcolm Re: Instagram ogłupia !!! 22.03.20, 11:59
        Niestety takie osoby są. Spotkałem w życiu osobiście, a także wiele razy w internecie. Pamiętam jak parę lat temu jakaś dziewczyna bardzo narzekała na forum (innym), że nie mogła nikogo spotkać, zapytałem ją gdzie przebywa, co robi, w których miejscach interesujący facet mógłby ją poznać. Przyznała, że chodzi do pracy, wraca do domu, wieczorem spotyka się z najlepszą koleżanką, na weekendy jeździ do rodziców i rzeczywiście żaden facet nie ma najmniejszych szans na rozpoczęcie z nią znajomości...
      • majowy.poraanek Re: Instagram ogłupia !!! 22.03.20, 12:08
        to_ja_pisze napisała:

> Raczej nikt tu nie zamula nieustannie, pewnie dlatego to forum nie jest jakoś s
        > pecjalnie żwawe. Nie wiem skąd założenie, że jak ktoś tu coś napisze to już z c
        > ałą pewnością nic innego nie robi w swoim życiu.

Z doświadczenia big_grin big_grin big_grin
    • marcepanka313 Re: Instagram ogłupia !!! 22.03.20, 11:21
      majowy.poraanek napisał:

>
      > Pewnie niektórzy mnie kojarzą,

No ba, krajana bym nie kojarzyła.... wink

inni pewnie nie. Jakiś czas temu założyłem tu ko
      > nto z myślą poznania fajnych ludzi, spotkania się na kawę czy wyskok do kina. J
      > ednak jak się szybko okazało, to forum nie do takich zajęć służy.

Szczególnie jeśli ktoś ma męża.... wink

>
      > Trzymajcie się ciepło i nie dajcie wirusom smile

Też się trzymaj....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka