Dodaj do ulubionych

typ niepokorny

28.08.20, 21:27
być niepokornym to wygrać czy przegrać?
wygrać siebie, a przegrać z resztą?
no jak przegrać z resztą to czy jest się w ogóle?
czyli jak reszta cię nie widzi jako wygranego to czy można czuć się wygranym? Co przeważy aspołeczność czy bycie w zgodzie z sobą?

Obserwuj wątek
    • tzn.aga Re: typ niepokorny 28.08.20, 21:55
      Bycie w zgodzie z sobą. Wtedy jesteś naprawdę wygranym.
      Rozkminy typu czy mądrość jest głupotą czy głupota jest mądrością się ciebie ostatnio trzymają.
      • dolores2222 Re: typ niepokorny 29.08.20, 17:47
        Też tak miałam, jak mi się życie posypało.
        W jednej chwili wydaje ci się, że masz wszystko, a w kolejnej lecisz rollercoasterem na łeb na szyję. Wtedy zaczynasz we wszystko wątpić, wszystko podważać...
        Po kilku latach takiego rozkminu jesteś już tak zmęczona, że chcesz tylko spokoju... ot, takiego życia, że planujesz tylko, co zjesz na obiad i jaką książkę chcesz przeczytać..
        • tzn.aga Re: typ niepokorny 29.08.20, 18:04
          No przecież nie musisz mi tłumaczyć.
          Ja też już na etapie PO.
          Z tym, że nigdy nie wydawało mi się, że mam wszystko. Zawsze czułam, że coś jest nie tak.
    • gwen75 Re: typ niepokorny 29.08.20, 00:10
      abc_meee napisała:

> być niepokornym to wygrać czy przegrać?

Dla siebie to wygrać, ale dla otoczenia lepiej być łagodnym, tłumaczyć spokojnie i cierpliwie. W przeciwnym razie otoczenie niepokorność może odebrać jako agresję, niechęć do współpracy, bunt, konfliktowość itp.

> wygrać siebie, a przegrać z resztą?

Myślę, że da się wygrać siebie, jednocześnie umiejętnie postępując z resztą. Oczywiście reszta nie będzie zadowolona, ale chyba nie o to chodzi. Byleby nie było wrogości.

> czyli jak reszta cię nie widzi jako wygranego to czy można czuć się wygranym?

Myślę, że można, ale lepiej się z takiego środowiska ewakuować lub zachować dystans.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka