Dodaj do ulubionych

witam Panistwa 馃槃

06.01.21, 11:50
no to jadymy z koksem 偶eby by艂o jak Pan B贸g przykazal - do skok贸w t艂usty roso艂ek 馃
same polskie produkty - to najwa偶niejsze i najlepsze.

troch臋 si臋 zapuscilem ale kobita przezi臋biona deczko wi臋c nie chce ryzykowa膰 to i nie mam po co sprz膮ta膰 byleby t艂o w czym gotowa膰 i kinsymowac.
Obserwuj w膮tek
    • letniaburza77 Re: witam Panistwa 馃槃 06.01.21, 14:26
      Tadek ,nie艂ad artystyczny godny mistrza patelni.
      Mnie osobi艣cie 艣miesz膮 panie ,kt贸re pokazuj膮 swoje 40 metrowe kuchnie ,marmurowe blaty , dwudrzwiowe lod贸wki ,mega piekarniki wypucowane na wysoki po艂ysk itp . I komentarz pani domu - No my z mEN偶em to w艂a艣ciwie z niej nie korzystamy ,wolimy je艣膰 na mie艣cie bo ja nie umiem gotowa膰.
      • anirat Re: witam Panistwa 馃槃 06.01.21, 16:09
        Tez mnie to zawsze fascynuje. Znajomy w nowym domu urz膮dzi艂 kuchnie za bardzo du偶膮 kwot臋, pochwali艂 si臋, a sto艂uj膮 si臋 z prawie barze mlecznym. 呕eby nie by艂o, nie mam nic do bar贸w mlecznych, jedzenie tam jest smaczne i 艣wie偶e.
      • tdf-888 Re: witam Panistwa 馃槃 06.01.21, 16:46
        dzi臋kuj臋 za s艂owa uznania dla balaganiku 馃槈
        sanepik teraz nieco bardziej zaj臋ty to mo偶e mnie nie dojedzie. jednak tylko drugie weszlo: ziemniaczki mi臋sko z roso艂u warzywka stamt膮d por i cebula gwiazdy najlepsze plus marchew A biale do flakow (i marchew tez) mniam mniam sos chrzanowy i p贸艂 litry zubrowki do tego.
        najbardziej zadowolony jestem z tego 偶e opr贸cz tego 偶e smakowa艂o wy艣mieniciee jak prawie zawsze to jeszcze idealnie to zesz艂o 偶e sosy ani ziemniakow i natki nie zosta艂o A mi臋sko z gara podbieralem w miar臋 konsumpcji 馃槅
        ros贸艂 najlepszy 艣wie偶y ale wtedy bym nie wypi艂 poza tym ju偶 ciemno. odlalem s艂oik litr t艂uszczu du偶o na wieszku i ten tego warzywka oddzielnie w d贸pe艂eczku por marchew cebulka spalona. tonwrzuce jak b臋dzie wena w przysz艂ym tyg.
          • tdf-888 Re: witam Panistwa 馃槃 07.01.21, 12:39
            gdzie by艂em
            dobrze 偶y艂em 馃槂
            si臋 pracuje owszem
            papierkowa robota lekka przyjemna mimo 偶e duzo papiera 馃槑
            cytryn i gumiak? nie znam chyba tylko gdzies mi sie haslo przewin臋艂o aczkolwiek patostreamy w艂膮czy艂em do wachlarza swoich hobby 馃槃
              • tdf-888 Re: witam Panistwa 馃槃 07.01.21, 15:16
                na zesz艂y rok nie narzekam finansowo (z innej strony troch臋 ujowo <acz i tak troch臋 si臋 uda艂o zaliczyc> A teraz jeszcze bardzie bo knajpy pozamykane A my mamy tyle plan贸w wyjazdowych) - 2020 - gru to pierwszy od 2015 w kt贸rym sumaryczne saldo moich rachunk贸w jest wy偶sze ni偶 rok wcze艣niej 馃榿
            • uny Re: witam Panistwa 馃槃 07.01.21, 16:09
              "si臋 pracuje" no co ja paczam?!
              cytryn i gumiak to chyba najbardziej znani mechanicy samochodowi w tym kraju. maj膮 do艣膰 specyficzne podej艣cie do j臋zyka ojczystego, troch臋 jak Ty -st膮d pytanie.
              • tdf-888 Re: witam Panistwa 馃槃 07.01.21, 17:21
                si臋 pracuje. praca pasuje. pe艂en etat aczkolwiek godzin brakije to hajs si臋 zgadza 馃槒
                bezbole艣nie - wstaje bez budzika.
                idzie sie dogadac. W tym tyg w sumie tylko 2 razy si臋 zbieram (wtorek i zostal raz) i nie ze to 24h ani zadne cieciowanie 馃槤
              • tdf-888 Re: witam Panistwa 馃槃 07.01.21, 17:34
                mechanikom nie ufam i unikam bardziej ni偶 lekarzy!
                im bardziej ich unikam tym mniej wydaje 鈽
                Z dzisiaj:
                stwierdzi艂em 偶e po 5 latach wypada艂oby prze艂o偶y膰 allzezon opony z ty艂 na prz贸d i odwrotnie.
                kilka dni wcze艣niej do warsztatu dzwoni膮c si臋 zaanonsowalem i powiedzia艂em co chce. prze艂o偶enie. m贸wi臋 20zl wystarczy? wystarczy.
                moja skucha 偶e w miedzyczasie stwierdzi艂em 偶e wypada艂oby wywazy膰 ko艂a. po 5 latach.mimo 偶e ie bi艂y. to prz贸d poszed艂 na ty艂. wi臋c wywazal tylko tylne te co na prz贸d posz艂y.
                • tdf-888 Re: witam Panistwa 馃槃 07.01.21, 17:38
                  mia艂o by膰 20 A wysz艂o 50 ale za troch臋 inna usluge. wi臋c nie dyskutowalem. tym bardziej 偶e w schizie 偶e popsu艂 mi opone bo tak si臋 przykleila 偶e nie m贸g艂 jej zdj膮膰 ko艂a z felga da艂a艣 w opone z boku. nawalajac m艂otem. bral coraz wi臋kszy a偶 w koncu przyszed艂 grubszy kafar i odbi艂. A jak b膮bel wyskoczy?
                  • tdf-888 Re: witam Panistwa 馃槃 07.01.21, 17:44
                    zamiast prze艂o偶y膰 ko艂a to jeszcze 2 wywa偶yl. przeplacilem bo pewnie 4 ko艂a ze 艣ci膮ganiem gum i wywa偶anie 4 na te same ko艂a wychodz膮 z 60 80 ale to jak z cwiartka 200 w贸dki. wi臋cej dostaniesz a mmiej zaplacisz bior膮c 500 ni偶 2x200. albo jak z col膮 w szklanej butelce pozwalam sobie na ekstrawaganckie 3 z艂 za 250 w szkle niz偶 za tyle samo z plastiku
    • mavika_88 Re: witam Panistwa 馃槃 09.01.21, 22:42
      Witaj Tedeefie big_grin nie zagladam czesto ale ostatnio to Cie widzialam chyba z 2 lata temu smile
      Juz doczytalam ze dobrze Ci sie powodzi. To sie ciesze. Mowisz ze rosolek miales na 3 kroli.? Witaj w klubie. Rosol mialam i ja. I nie ja robilam. Z domu w sloiku przywiozlam big_grin meeega tlusty byl. Ze jak sie tluszczyk zebral i przechylilo sie do gory nogami to jak ubite bialka. Nie chcial rosol wyleciec. Dawno rosolu nie jadlam. Poczekal kilka dni i sie doczekal. Zjedlismy smile
      Pozdrawiam zjawe smile
      Nawet mi sie udalo skoki zobaczyc na 3 kroli i dzisiaj obejrzalam. Przyznam sie ze w tym roku malo ich ogladalam.
      • tdf-888 Re: witam Panistwa 馃槃 10.01.21, 00:02
        no mia艂em ale w ko艅cu nie jad艂em. te偶 do s艂oika odlalem (1litr) i przysz艂a na艅 kolej dopiero wczoraj. na 3 kroli tylko jedno danie by艂o ale du偶o: wo艂owe z sosem chrzanowym ziemniaczkami i warzywami z roso艂u do tego p贸艂 litra A nast臋pnego dnia - flaki z wi臋kszo艣ci rosolu jako bazy.
        zjedli艢CIE?? kto艣 w go艣ci przyszed艂 na ros贸艂 jak rozumiem?
              • mavika_88 Re: witam Panistwa 馃槃 10.01.21, 11:23
                Chcialabym tak ^^
                Wlasnie w trakcie wcinaania omletu. Mega. Domowa kielbacha i jajca od kur ktore znam smile jaki zolciotki. A masz zdj. Kurde. Mialam niezjesc calego..... (z 3 jajcow. Zawsze robilam z 4....).
                  • mavika_88 Re: witam Panistwa 馃槃 10.01.21, 12:04
                    Omlet nie jest suchy. Mieciutki, puszysty a nawet lekko mokry bo i papryka robi swoja robote. Daleko mu do suchego wink chleb musialam posmarowac bo mam na tym punkcie niezlego schiza big_grin ja uwielbiam chleb z maslem. Do kazdej zupy uwielbiam. Musi byc. Z poczatku jadalam sam omlet bez pjeczywa. Ale dzisiaj mialam ochote tez na kromke z maslem (smarowanie jest wg pewnego procesu. big_grin moj Mezczyzna go poznal i uwielbia jak ja smaruje pieczywo).
                    A co do tulipanow. Wczoraj mialam caly dzien jakis kiepski. Nie chcialo sie nic. Jeszcze dodatkowo fizycznie nie za dobrze sie czlowiek czul. Glowa bolala i jakis bez zycia. Dopiero pol godz przed zamknieciem wybralam sie do biedry. Pasowalo zrobic zakuoy by miec co w niedziele jesc. Chodze po biedrze i sobie mysle co kupic by bylo mi milej. Zakupiona czekilada i hity big_grin i ciasteczko z morela. Kurde. Uwiekbiam te biedronkowe na ciescie francuskim. Przechodzilam obok kwiatow. I zaczely do mnie krzyczec tulipany. Ze nie chca spedzic weekendu samotnie w biedronce. Wiec je wzielam ze soba. Myslac ze umila mi chwile ladnym widokiem. Hehe pierwszy raz w zyciu kuoilam sobie bukiet kwiatkow big_grin wczoraj to nawet checi nie mialam by ruszyc sie a nawet by ruszyc alkohol. Rzadko to sie zdarza na weekendach tongue_out a dzisiaj tez mnie glowa zaczyna lekko napieprzac. Nad oczami. A ja nawet tabletki przeciwbolowej nie mam. big_grin wiem co moze pomoc. Mozna byloby wyjsc z domu. Pojsc na spacer.
                    • mavika_88 Re: witam Panistwa 馃槃 10.01.21, 14:25
                      Pomoglo!! Cos pomoglo lecz nie wiem co smile
                      Zrobilam sobie kawe. Uraczylam sie morela ^^ i czekolada. Konczylam kawe i juz czulam ze pomaga. Mocniejsza zrobilam. Czyli wina pogody? Cisniena? Pogoda strasznie przyduszona, przycisnieta. Jakby popiolem przysypana. Nie ze mgliscie ale szaro buro i ponuro. Taki mialam wczoraj nastroj. Nawet gorszy i dzisiaj tez mnie trzymalo. Do zycia pociagnely mnie tulipany smile kawa i slodkie. Choc nadal sie nie chce ale czlowiek nie jest taki przygnieciony do gleby. No i nic mi juz w glowie nie swidruje, miedzy oczodolami. Co jeszcze moglo pomoc? Ano w maju rzucilam palenie. Tzn nie pale juz codziennie. Nie kupuje dla siebie fajek (a palilam codziennie 3 lata) Troche ze wzgledu na swojego rzucilam (odstawilam) bo nie palil 10 lat. I ciagnelo go strasznie. Po co ma sie przy mnie meczyc.... Jak to bywa z Mavika.... Skusila do zlego. Sprowadzila na zla droga. Po 10 latach zapalil ze mna. Czasem sobie palilmy na weekendach. Co zrobilam? Skrecilam jointa z czystego tytoniu. Uposledzony byl big_grin choc wczorajszy pierwszy byl jeszcze gorszy. Strach bylo gostrzepywac. Wczoraj jak zapalilam bol sporo zmalal. Wiec i dzisiaj sprobowalam. Tylko ze dzisiaj to kawa odwalila polowe roboty. Od razu lepiej..... Przynajmniej nic mnie juz nie przyciska do gleby. Nawet chyba wyjde sie przewietrzyc w te szaro bura pogode.
                      • mavika_88 Re: witam Panistwa 馃槃 10.01.21, 14:36
                        Wniosek taki ze..... Tabletki nie sa potrzebne do zycia smile pomyslalam ze jak to nie pomoze to trzeba bedzie skoczyc do zabki po jakies przeciwbolowe. Pomoglo smile o niebo lepiej sie czuje. Ale do zabki i tak skocze po przyprawe do kurczaka. Pasuje pozniej zeobic obiad. Choc nic nie chce mi sie jesc. Jestem pozarta na maksa. Ostatnio jadam mniej posilkow. Czesto bywa tak ze zamiast sniadania od razu obiad (gdy 2 zm). Dzisiaj musialo byc sniadanie. Uwielbiam w niedziele zjesc jajka na sniadanie. Albo gotowane albo omlet.
                        Hmmm w zeszlym roku po rozstaniu z Bylym schudlo mi sie troxhe. No roznica byla nawet 13 kg. Nie robilam tego specjalnie. Samo wyszlo. Juz zebra za bardzo bylo czuc. Aktualnie waga idealna. W takiej najlepiej sie czuje smile nie chce mi sie strasznie. Ale wyjde.... Rusze sie..... Pojde na dziecioly zielone. Ale kiedys mialam akcje z nimi. Bylam w sozku ze tam sa. Jeszcze dwa ze soba tanczyly.... Cudowne byly... Raz je tam widzialam. Dzisiaj moze uda sie zobaczyc drugi raz smile
                        • tdf-888 Re: witam Panistwa 馃槃 10.01.21, 14:58
                          w zesz艂ym roku z by艂ym si臋 rozstalas i ju偶 nowego masz i balamucisz? no no nie tracisz czasu i bola艂a cie ta strata oraz sta艂a w uczuciach jeste艣 nie ma co dyskutowa膰 馃槈
                          • mavika_88 Re: witam Panistwa 馃槃 10.01.21, 15:26
                            W listopadzie sie rozstalismy. Wyprowdzilismy ze wspolbego mieszkania. Choc pierwsza byla wyprowadzja. Mimo ze rok temu sie rozstalam to..... Mowa o tym i plany byly juz pol roku wczesniej. Okropne to uczucie zyc z kims i wiedziec ze nie ma to przyszlosci.... Okropne gdy pragniesz samotnosci..... Aktualnego nie planowalam smile dosc mialam facetow. Nie szukalam. Sam sie znalazl na forum smile bywaly watki po 500 postow w marcu/kwietnu big_grin
                            Dziwne to bylo. Wszystko to bylo dziwne i pierwsze spotkanie impulsywne. Ale wiem ze to bylo dobre, jest i bedzie. I w tej dziwnosci byla tez.... Magia..... O takiej ktorej lepiej nie pisac bo wezma Cue za czarnoksieznika big_grin wszystkie znaki na niebo wskazywalo ze to jest nas czas a tymbarki daly czadu. Ciezko bylo w to nawet uwierzyc. Nawet scenarzysta nie wymyslilby takiego scenariuszu. Nadal tworzy dziwne sytuacje. Ale mi sie to podoba. Najwazniejsze jest to zeby.... Poddac sie wszechswiatowi. On ma dla nas plan. Nie trzeba nic planowac. Wystarczy zaufac. Ja wiem ze bedzie dobrze. Pierwszy raz przy kims tak mi sprzyja. Wczesniej bylo na odwrot. Cos sie dzialo. Cos zatrzymywalo. Cos nie kazalo jechac. Chocby gdy z Bylym jechalismy pociagiem. Rozne byly akcje. To wjechalismy na stado dzikow to czlowieka przejechalsmy. No probowalo nas zatrzymac. Tutaj jest zupelnie inaczej. Popycha nas. Nawet dzieje sie cos wbrew logice. Nie martwie sie o przyszlosc. Fajne to jest. Gdy sie zaufa i podda temu co Cie czeka. Zycie uklada wlasne scenariusze. Ruszam.
                        • mavika_88 Re: witam Panistwa 馃槃 10.01.21, 14:59
                          Przeciez moje zdjecia zawsze byly dobre big_grin i kadrowalam to co chcialam, bo przeciez nie wszystko od razu musi byc widoczne dla oka. Nie wszystko musi byc w centrum. Czesto jak robie zdjecia razi mnie gdy cos znajduje sie na srodku, lubie dac to na boku smile robie to nawet podswiadomie. Czy mi sie powodzi? Chcialam dzisiaj rozweslic cialo, zeby sie nie dalo, zeby powstalo.
                          Z poczatku jak dzisiaj pisalam posty to sie meczylam..... Mialam momenty ze wolalabym przestac. Na pewno mi sie poprawilo.
                          • sza.aliczek Re: witam Panistwa 馃槃 10.01.21, 18:36
                            Hej Mavika smile
                            Jak mi艂o czyta膰, 偶e u Ciebie idzie w dobrym kierunku! : )
                            Mamy co艣 wsp贸lnego: omlety i chleb z mas艂em : ) To znaczy ja akurat omlet jadam bez chleba, ale je艣li jem chleb, to zawsze z mas艂em. Je艣li mas艂a ma nie by膰, to rezygnuj臋 z chleba. Cho膰 ostatnio zaczynam opieka膰 kromki, chrupi膮ce/czerstwe lubi臋 najbardziej. Uwielbiam taki tygodniowy chleb (ale nie ten z marketu), 偶eby by艂 tak obschni臋ty, 偶e gryzienie sprawia lekki problem ; )

Bardzo, bardzo serdecznie ci臋 pozdrawiam.
                            • mavika_88 Re: witam Panistwa 馃槃 10.01.21, 21:12
                              Ooo jak milo. Witaj Szaliczku smile wszystkiegi dobrego w Nowym Roku.
                              Jest dobrze, choc bywa i ciezko... Wiem jedno.... Najlepsze juz czeka. Nieraz trzeba walczyc. Czasem trzeba poczekac.... Bo nie masz na cos wplywu, nic nie zrobisz.... Dajmy czasowi czas. Wiem rowniez ze trudniejsze chwile poddaja nas probie. Ucza nas ze jest sie na dobre i zle. Nawet w najteudniejszym dla siebie okresie....
                              Fajnie wiedziec ze jest ktos taki kto rowniez ma hopla na punkcie kromki z maslem big_grin no cudo do zupy pomidorowej czy kapusniaka. Haha zabawna akcja. Wspominalam ze w pracy poznalam swoja bratnia dusze. 3 lata na to czekalam w nowym miejscu. Krotko sie znamy a tyle juz przezylysmy. Mamy zaliczona pomidorowa i wiejska (mocno cebulowa) na boisku szkolnym. Ha! Wtedy mialam niezjedzone bulki z pracy. Super pasowaly. Wiadomo. A co do omletu. Jak go smazysz. Z jednej strony? Ja tak robie. Moj mnie nauczyl. A pozniej zsuwajac na talerz lamie sie w pol i nakladaja sie polowkami. Wczesniej nigdy nie jadalam omletu. Aaaa jeszcze co do kromki z maslem. Czasem mam tak ze moja potrzeba jest tak silna ze gdy orzyjde ze sklepu z chlebem musze sobie zrobic kronke z maslem i posypac oczywiscie sola. Czasem daje na to ketchup. Maslo oczywiscie musi byc zimne, nie rozstopione. Smaruje oczywiscie nie rowniutko. Wydawaloby sie ze nie ma to jakiegos celu. Podswiadomie to robilam. Jesli posmarujesz niedokladnie takim twardszym maslem ma to swoj urok. Czujesz lepiej smak masla. Nie wtapia sie w chleb. Dopiero w ustach je laczysz. W poszczegolnych czesciach kromki doswiadczach roznego masla. No nie moze byc ladnie posmarowane i przyklepane big_grin czy ktos kiedykowiek pisal tak o masle? big_grin Moj M. z poczatku sie dziwil, mowil ze niedokladnie itp a pozniej zawsze chcial zebym to ja smarowala. Malo tego, zaczal smarowac moim sposobem. A co kanapek przypiekanych.... Ach.. Smak dziecinstwa.... Mieslimy w domu piec kaflowy, w pokoju. Uwielbialam go. Patrzec na niego gdy jest mrok. Uwielbialam co mi dawal. Smak chleba przypieczonego z maslem.... Kladlo sie kromki na blache. Przysmazaly sie a potem maslo. Nie od razu kladlam maslo. Nie chcialam zeby sie cale w chleb zapadlo. Chcialm czuc maslo. W ustach dopiero laczy sie maslo z chlebem tongue_out
                              Bylam dzisiaj na spacerze. Poszlam na wzgorze z mysla ze zobacze dzieciola zielonego. Raz tam bylam i piekny widok mnie spotkal. Dzisiaj ich nie bylo ale bylo cos rowniez zaskakujacego. Nie ma slagu sniegu praktycznie w ogole a nawzgorzu stal balwan. Malutka to gorka zeby nie bylo. Stal balwan a na glowie mial kapelusz z.... Tortilli big_grin tego jeszcze nie bylo. Oto balwan.
                              • sza.aliczek Re: witam Panistwa 馃槃 26.01.21, 20:16
                                Dzi臋kuj臋 bardzo .... odpowiedzia艂a po miesi膮cu : / : D
                                Mavi, czas jest poj臋ciem cholernie wzgl臋dnym. I ma baaardzo r贸偶ne perspektywy.

Omlety, omlety. Mniammm. Francuski latem, z pomidorami, do zielonej fasolki. A najulubie艅szy to biszkoptowy. Pytasz, jak przewracam? Mam tak膮 specjaln膮 patelni臋 - sk艂ada si臋 z 2 cz臋艣ci. 艁膮cz臋, przewracam i dopiekam na drugiej cz臋艣ci. Z konfiturami lubi臋, najbardziej. Te biszkoptowe, puchate.
                                Przypiekany chleb te偶 lubi臋. Generalnie chleb mi ma艂o smakuj臋, wi臋c go sobie opiekam. Jeszcze si臋 nie dorobi艂am tostera z prawdziwego zdarzenia. A mo偶e raczej opiekacza, bo toster mam i rzadko kiedy korzystam.
                                Spr贸buj mo偶e kiedy takiej kanapki: bu艂ka wroc艂awska lekko (ja robi臋 bez) mas艂em posmarowana, na to gruby plaster 偶贸艂tego sera, posypany 艣wie偶o mielonym pieprzem. To do piekarnika, bez termoobiegu, temp. 150/180, 艣rednia p贸艂ka, jakie艣 10 minut. Ser musi si臋 lekko podpiec i robi膰 "balony" : ) Na to grube plastry pomidora. Lepiej je艣膰 widelcem i no偶em, ni偶 trzyma膰 w 艂apie ; ) To jedno z pierwszych da艅, kt贸re nauczy艂am si臋 w dzieci艅stwie "gotowa膰" : )))

Ba艂wan 艣wietny, nie do艣膰, ze z nakryciem g艂owy (oryginalnym), to jeszcze fantazyjnie przystrojony li艣膰mi : ) W tej tortilli przypomina mi - i nie wiem czemu??? - kr贸la W艂adys艂awa IV! Serio : )

Popularne w膮tki

Nie pami臋tasz has艂a

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka