Dodaj do ulubionych

manipulacja a lęki

  • gwen75 Re: manipulacja a lęki 06.01.21, 21:36
   Tego samego autora:

   "To jest takie irracjonalne. Jak to możliwe? A jednak każda forma stresu od najmniejszego niepokoju do ataku paniki jest objawem walki o swoje życie. Organizm uważa, że może to życie stracić. Serio.
   Zapewne bywasz stale lub od czasu do czasu w sytuacji kiedy stresujesz się, ale nie wiesz do końca czym. Albo nie rozumiesz dlaczego tak bardzo stresujesz się zwykłymi rzeczami, które logicznie nie powinny budzić tak silnych emocji. Inni nie stresują się kiedy ja tak.
   Dlaczego? Aby być jeszcze lepszym w byciu przygotowanym na zagrożenie, a właściwie na wyobrażenia zagrożeń, ponieważ te są trakowanie tak samo jak rzeczywistość.
   Twoje systemy obronne pod wpływem Twojej genetyki czyli wrodzonej wrażliwości oraz doświadczeń jeszcze bardziej uwrażliwiły się. Działają nadmiernie, za mocno, nieadekwatnie, na wszelki wypadek! Są w stałej i zbytniej gotowości.
   Jeśli taka tendencja utrzyma się to jakość życia i całe życie zaczyna być podporządkowane unikaniu zagrożeń. Samoocena bardzo spada. Możemy nawet popaść w życiowy bezsens - wziąć zadając sobie pytanie o sens wszystkiego. Podważając ten sens. Możemy popaść w depresje albo zaburzenia lękowe.
   Dlatego praca nad sobą ma jeden główny kierunek - robić wszystko, aby organizm uświadomił sobie, że to co uważa za zagrożenie nie jest nim w rzeczywistości! Do tego służy konfrontowanie się czyli tak zwana ekspozycja na te bodźce zagrażające i doświadczanie ich tak, aby nasz stosunek zmieniał się, a to z kolei zależy od zmiany naszej postawy do tych bodźców!
   Należy pracować nad emocjami w stosunku do tych wszystkich wyobrażeń oraz wspomnień, interpretacji siebie i innych. Należy starać się ujrzeć je obiektywnie a nie emocjonalnie!"
  • witrood Re: manipulacja a lęki 07.01.21, 16:19
   Kim jest ten chłopiec (z wykształcenia)? Bo, co robi, to wiem z internetu. Gadać umie. Do tych samych wniosków można dojść spokojnie samemu. Jak ktoś nie potrafi sam, to może to mu pomoże.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka