Dodaj do ulubionych

Masz depresję, podejrzewasz? CHCĘ CI POMÓC

11.04.21, 16:24
"Przeszedłeś covid - potrzebujemy osocza twojej krwi"
A co kiedy ktoś przeszedł depresję albo żyje w zawieszeniu między: mam czy nie mam?
Kiedy wchodzisz do czarnego tunelu najgorszym wydaje ci się dźwięk zatrzaskujących się z obu stron drzwi. Ale to nie jest jeszcze najgorsze. Najgorzej jest, gdy wydaje ci się, że na jego końcu dostrzegasz światełko, ale jest to tylko fatamorgana utkana z twoich najgłębszych pragnień. Czasem długo staczasz się po równi pochyłej, bo trzyma cię odpowiedzialność za bliskich i konieczność zarabiania na życie. Ale przychodzi ten moment, kiedy już spadasz głową w dół w najczarniejszy muł, w najgłębszą przepaść. I gdybyś potrafił się śmiać, to byłoby to zabawne, że taki upadek niestety przeżyłeś. Ale żyje jedynie twoje ciało, wydrążone w środku. Pozbawione uczuć, puste... Zastanawiasz się, po cholerę toto żyje...
Znasz to?
Ja tak. Piszę ci o swoich doświadczeniach. Znam ciemność i pustkę. Znam żal, znam ból, także ten fizyczny. Bo depresja atakuje to, co w tobie najsłabsze. Ona nie ma litości. U mnie był to kręgosłup.
Znam też agresję nakierowaną na siebie, a nawet samookaleczanie.
Osoby z tego forum wiedzą, że piszę prawdę, bo nie raz im się wypłakiwałam.
Aż sięgnęłam dna...
Dziś jestem po kolejnej terapii oraz bardzo agresywnej farmakologii, ale jest o niebo lepiej. Dziś mogę powiedzieć, że żyję z depresją a nie w depresji. Biorę leki w dawce podtrzymującej i chociaż wiem, że w moim przypadku to choroba nieuleczalna, jestem z tym pogodzona.
Jak mogę ci pomóc?
WAŻNE
Nie będę twoim terapeutą, nie mogę być lekarzem. Ale na temat depresji (ponad 10 lat) zebrałam taką wiedzę i doświadczenie, że mogę podpowiedzieć ci pewne rozwiązania. Pokazać drogi... spróbować przynajmniej.
I NAJWAŻNIEJSZE
W depresji najgorsza jest samotność totalna, bo wiesz, że przecież nikt cię nie zrozumie. Otóż ja wyciągam do Ciebie rękę, bo ja to wszystko ROZUMIEM. Mogę więc ci towarzyszyć, jeśli tego potrzebujesz.
Kontakt do mnie: dolores2222@gazeta.pl

Hej, może jeszcze ktoś mnie tu pamięta?
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka