Dodaj do ulubionych

Nierealistyczne oczekiwania

• tzn.aga Re: Nierealistyczne oczekiwania 10.06.21, 21:08
        kevinjohnmalcolm napisał:

> Szczerze mówiąc nie mam żadnego z wymienionych oczekiwań, mam za to inne. Cięż
        > ko z nich zrezygnować...

Dokładnie.
        W miarę rozgarnięty człowiek wie, że jest jak jest i tyle.
        Czasem przez myśl przejdzie coś ale to odruch bezwarunkowy który mija po kilku sekundach.
        Żadne karmy nie maja miejsca.
        Piękni, przebojowi i bogaci mają dobrze.
        Brzydcy, dupowaci i biedni mają źle.
        Oczywiście wyolbrzymiam i generalizuję ale ogólnie rzecz biorąc tak jest.
        • kevinjohnmalcolm Re: Nierealistyczne oczekiwania 10.06.21, 21:36
          tzn.aga napisała:
          > Piękni, przebojowi i bogaci mają dobrze.
          > Brzydcy, dupowaci i biedni mają źle.

Gorzej jak się widzi, że brzydcy, dupowaci i biedni mają dobrze, a piękni i bogaci źle. Wtedy dopiero człowiek zaczyna się zastanawiać czy to z nim, czy ze światem coś jest nie tak. To zostało zresztą wspomniane w filmiku - nierealistyczne oczekiwanie że świat będzie sprawiedliwy. Nie, świat nie jest sprawiedliwy!
          • tzn.aga Re: Nierealistyczne oczekiwania 10.06.21, 21:47

> Gorzej jak się widzi, że brzydcy, dupowaci i biedni mają dobrze, a piękni i bog
            > aci źle. Wtedy dopiero człowiek zaczyna się zastanawiać czy to z nim, czy ze ś
            > wiatem coś jest nie tak. To zostało zresztą wspomniane w filmiku - nierealisty
            > czne oczekiwanie że świat będzie sprawiedliwy. Nie, świat nie jest sprawiedliw
            > y!

Aaa czyli taki przystojny jesteś, że aż żal ci dupę ściska.
            Tylko, że olałeś jeden istotny element - przebojowość.
            To nie przypadek, że napisałam to razem z wyglądem i kasą. To musi współgrać aby był sukces.
            Wielokrotnie wspominałeś o swoim introwertyźmie więc niestety brak ci dość istotnego elementu.
            I tak nie masz źle. Pewne rzeczy można wyćwiczyć, nauczyć się.
            Ostatecznie udać.
            • samysliciel Re: Nierealistyczne oczekiwania 10.06.21, 21:56
              tzn.aga napisała:

> Aaa czyli taki przystojny jesteś, że aż żal ci dupę ściska.
              > Tylko, że olałeś jeden istotny element - przebojowość.
              > To nie przypadek, że napisałam to razem z wyglądem i kasą. To musi współgrać ab
              > y był sukces.

kobiecie w dzisiejszych czasach do sukcesu tj dostatniego życia starczy uroda, która zakryje wszelkie inne niedoskonałości, ta uroda to też w sumie kwestia dyskusyjna, prędzej pasuje dobrze zrobiona, z robionym kaczym pyskiem, cyckami i innymi takimi, bleee....
              • apersona Re: Nierealistyczne oczekiwania 11.06.21, 21:53
                samysliciel napisał:

> kobiecie w dzisiejszych czasach do sukcesu tj dostatniego życia starczy uroda,
                > która zakryje wszelkie inne niedoskonałości, ta uroda to też w sumie kwestia dy
                > skusyjna, prędzej pasuje dobrze zrobiona, z robionym kaczym pyskiem, cyckami i
                > innymi takimi, bleee....

taka to jest mocno zrobiona a nie dobrze
            • kevinjohnmalcolm Re: Nierealistyczne oczekiwania 10.06.21, 22:19
              tzn.aga napisała:
              > Aaa czyli taki przystojny jesteś, że aż żal ci dupę ściska.

Nie jestem przystojny.
              Dlaczego miałem pisać o sobie? Mam oczy i widzę jak wygląda świat. Totalni nieudacznicy często żyją jak pączki w maśle. Nie znasz przykładów ze swojego otoczenia?

> Tylko, że olałeś jeden istotny element - przebojowość.

Tak, pominąłem, bo on zmienia wszystko i przebojowi zawsze będą mieli dobrze niezależnie od tego czy są beznadziejnymi nieudacznikami, czy pięknymi bogaczami. Chociaż jak znam życie muszą być wyjątki.
              • tzn.aga Re: Nierealistyczne oczekiwania 10.06.21, 22:37

Totalni ni
                > eudacznicy często żyją jak pączki w maśle. Nie znasz przykładów ze swojego oto
                > czenia?

Jakoś nie. Nawet jak komuś się szczęści to nie jest to tak do końca czyste i zaraz się rypnie więc nie postrzegam tego jako pączek w maśle tylko jako chwilowy fuks.

> Tak, pominąłem, bo on zmienia wszystko i przebojowi zawsze będą mieli dobrze ni
                > ezależnie od tego czy są beznadziejnymi nieudacznikami, czy pięknymi bogaczami.
                > Chociaż jak znam życie muszą być wyjątki.

Przebojowy nieudacznik to oksymoron.
                Takie twór nie istnieje. Jak jest przebojowy to nie może być nieudacznikiem.

Zresztą często czyjeś szczęście i sukcesy mierzymy własną, subiektywną miarą.
                Myślimy: ja bym tak nie chciała; i już dla mnie nie jest to sukcesem. A dla tej osoby może być.
                • kevinjohnmalcolm Re: Nierealistyczne oczekiwania 10.06.21, 22:40
                  tzn.aga napisała:
                  > Przebojowy nieudacznik to oksymoron.
                  > Takie twór nie istnieje. Jak jest przebojowy to nie może być nieudacznikiem.

Naprawdę nie spotkałaś w życiu przebojowego gościa, który non stop zawalał każdą sprawę którą się zajmował, wszystko partolił, ale robił dobrą minę do złej gry i uważał się za geniusza?
                  • tzn.aga Re: Nierealistyczne oczekiwania 10.06.21, 22:49

> Naprawdę nie spotkałaś w życiu przebojowego gościa, który non stop zawalał każd
                    > ą sprawę którą się zajmował, wszystko partolił, ale robił dobrą minę do złej gr
                    > y i uważał się za geniusza?

Nie. Może robić dobrą minę i uważać się za geniusza ale jak wszystko partoli to nie można stwierdzić, że jest przebojowy. Przebojowy ma pozytywny wydźwięk. Umie coś załatwić, sprzedać się, zareklamować coś lub siebie. To nie tylko postawa ale też efekty.
                • kevinjohnmalcolm Re: Nierealistyczne oczekiwania 10.06.21, 22:41
                  tzn.aga napisała:
                  > Zresztą często czyjeś szczęście i sukcesy mierzymy własną, subiektywną miarą.
                  > Myślimy: ja bym tak nie chciała; i już dla mnie nie jest to sukcesem. A dla tej
                  > osoby może być.

Otóż to. Trawa jest bardziej zielona po drugiej stronie płotu...
                  • tzn.aga Re: Nierealistyczne oczekiwania 10.06.21, 22:57

> Otóż to. Trawa jest bardziej zielona po drugiej stronie płotu...

Nie do końca o to mi chodziło.
                    Twoje stwierdzenie sugeruje zazdrość, chcenie tego samego.
                    A mi chodziło o coś innego.
                    Np.: widzisz parę z czwórką dzieci. Są szczęśliwi, tego chcieli. Ich szczęście nie jest udawane, na pokaz.
                    Dla nich to jest sukces i ty go widzisz jednocześnie mając myśli: ja bym tak nie chciał, nie mógłbym.
                    Twoje odczucia nie mają przełożenia na ich szczęście.
                    Tu trawa nie jest bardziej zielona u nich bo ty nie chcesz takiej trawy ale dostrzegasz ich szczęście i jesteś go świadom. Nie masz myśli pt.: to taka poza, tak naprawdę pewnie są umęczeni a nie szczęśliwi.
                    Ale ich prawdziwie TO uszczęśliwia.
                    • kevinjohnmalcolm Re: Nierealistyczne oczekiwania 10.06.21, 23:34
                      tzn.aga napisała:
                      > > Otóż to. Trawa jest bardziej zielona po drugiej stronie płotu...
                      >
                      > Nie do końca o to mi chodziło.

W sumie mi też, ale już kliknąłem "Wyślij".

> Tu trawa nie jest bardziej zielona u nich bo ty nie chcesz takiej trawy ale dos
                      > trzegasz ich szczęście i jesteś go świadom. Nie masz myśli pt.: to taka poza, t
                      > ak naprawdę pewnie są umęczeni a nie szczęśliwi.
                      > Ale ich prawdziwie TO uszczęśliwia.

Zgadzam się.
                      • tzn.aga Re: Nierealistyczne oczekiwania 10.06.21, 23:39

> tzn.aga napisała:
                        > > > Otóż to. Trawa jest bardziej zielona po drugiej stronie płotu...
                        > >
                        > > Nie do końca o to mi chodziło.
                        >
                        > W sumie mi też, ale już kliknąłem "Wyślij".
                        😄

> > Tu trawa nie jest bardziej zielona u nich bo ty nie chcesz takiej trawy a
                        > le dos
                        > > trzegasz ich szczęście i jesteś go świadom. Nie masz myśli pt.: to taka p
                        > oza, t
                        > > ak naprawdę pewnie są umęczeni a nie szczęśliwi.
                        > > Ale ich prawdziwie TO uszczęśliwia.
                        >
                        > Zgadzam się.

🐱
                        I tym optymistycznym akcentem życzę dobrej nocy i gorących snów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka