Dodaj do ulubionych

Widziałam zdjęcia

11.08.22, 21:23
Znad Odry. Znajomi przysłali. Przerażające 🥺😪
Obserwuj wątek
    • silencjariusz Re: Widziałam zdjęcia 11.08.22, 22:38
      Ustalili kto jest trucicielem?
      • szarlotka_ja Re: Widziałam zdjęcia 11.08.22, 22:41
        Coraz głośniej mówi się o tym, że Tusk suspicious
        • silencjariusz Re: Widziałam zdjęcia 12.08.22, 00:19
          He he... To bardzo prawdopodobne.
    • marcepanka313 Re: Widziałam zdjęcia 11.08.22, 22:59
      Szczególnie latem, kiedy są jakieś huragany, powodzie, pożary czy jak teraz zatruta woda, nie heheszkując, jakoś bardziej dociera do mnie, że ta planeta coraz bardziej reaguje na nasze działania. I o ile specjaliści straszą, przewidują bądź prorokują katastrofy wszelakie za kilkadziesiąt lat, kiedy mnie to już nie będzie dotyczyło(co nie znaczy, że mam to gdzieś i po mnie choćby potop), to niestety widząc tempo zmian, które obserwuję na przestrzeni swojego życia, aż się boję, że się załapie na to, co najgorsze.
      A jakoś najbardziej napawa mnie lękiem brak dostępu do wody pitnej.
      • baenzai Re: Widziałam zdjęcia 11.08.22, 23:45
        Ja nie jestem taki stary, a przeżyłem już dziurę ozonową, 20% bezrobocie, powódź tysiąclecia, światowy kryzys finansowy, kryzys imigracyjny, pandemię, wojnę tuż przy naszej granicy oraz całą serię zamachów terrorystycznych w zachodnich metropoliach.

Mniej więcej co parę lat coś się grubego odwala, ale z drugiej strony te wszystkie negatywne zjawiska po jakimś czasie znikają.

W jakąś poważniejszą katastrofę klimatyczną w najbliższej przyszłości nie bardzo wierzę, ale inflacja, kryzys na rynku mieszkaniowym oraz zapaść demograficzna mogą dać nam mocno po dupie.
      • stasi1 Re: Widziałam zdjęcia 14.08.22, 09:29
        Ale huragany zawsze były. Kiedyś tego może nie można było pokazywać ale jednak. Tak samo i powodzie
        • marcepanka313 Re: Widziałam zdjęcia 15.08.22, 07:11
          Owszem, kataklizmy były.
          Ale mam wrażenie, że teraz natężenie jest większe
          Poza tym sam przykład z zatruciem Odry.
          Nie było, bądź nie było na taką skalę, bo na taką skalę nie używano chemii (trucizny).
          Używanie chemii w przemyśle, w rolnictwie, produkcja plastiku, brak pomysłu na utylizację(przynajmniej w niektórych krajach). Wymieranie niektórych gatunków zwierząt, roślin, ba.... choroby cywilizacyjne u ludzi.Ocieplenie klimatu, powodujące wiele negatywnych zjawisk(no właśnie huragany i tornada, rozpuszczanie lodowców, czy cieplejsze wody w morzach, które powodują wymieranie niektórych roślin i zwierząt). Nie jestem ekologiem, to tylko pierwsze, nie pogłębione fakty dostępne dla wszystkich.
          Uwierz, że wolałabym się mylić.
          • stasi1 Re: Widziałam zdjęcia 17.08.22, 08:19
            Oczywiście zatruć chemią nie było trzysta lat temu i wcześniej. Co do huraganów to specjalnie nie wiesz ile ich było wtedy. Ale wtedy zdarzala się czarna ospa która zniszczyła 30% populacji
            • marcepanka313 Re: Widziałam zdjęcia 17.08.22, 10:45
              Ty też nie wiesz ile ich było, ale wiesz ile drzew wycięto współcześnie, jaki szkody wyrządziły awarie w elektrowniach jądrowych, jakie są efekty spalin, dymów i innych odpadów z dużych fabryk.
              Hmmm.... to mówisz, że rak nie dziesiątkuje teraz ludzi?
              • stasi1 Re: Widziałam zdjęcia 19.08.22, 08:33
                Rak teraz dziesiątkuje tych ludzi dlatego że dwieście lat temu oni w ogóle nie mogli dożyć do tego wieku.
                Myślałem że miałaś na myśli te susze, powodzie. W końcu wiadomo że sto lat temu nikt od smogu czy awarii elektrowni jądrowej nie umierał bo tego nie było

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka