Dodaj do ulubionych

Seks relacje motywacje

30.09.22, 19:46
"zachowania i świadome pragnienia seksualne mogą być ogromnie złożone ze względu na nieświadome cele stanowiące ich podłoże. U jednej osoby pragnienie seksualne może w rzeczywistości oznaczać chęć upewnienia się o swej męskości, u innych – reprezentować chęć wywarcia wrażenia lub pragnienie bliskości, życzliwości, bezpieczeństwa, miłości albo jakiejś ich kombinacji. U wszystkich tych osób pragnienie seksualne może mieć tą samą treść i prawdopodobnie każda z nich uznałaby błędnie, że szuka tylko zaspokojenia seksualnego"
czytam ja sobie u Maslowa w "Motywacja i osobowość"

Jak tam wasze obserwacje i przemyślenia w tym względzie? Potwierdzacie złożoność motywów w pragnieniach seksualnych? A jak ich świadomość u delikwenta/-tki?

Obserwuj wątek
    • baenzai Re: Seks relacje motywacje 30.09.22, 21:27
      No chyba jasne, że takowych motywacji może być mnóstwo. Od chęci zwykłego ulżenia sobie po chęć spłodzenia dziecka. Od chęci bycia blisko z ukochaną osobą po chęć dostania roli w filmie albo awansu w korpo. wink
    • searam Re: Seks relacje motywacje 30.09.22, 22:05
      "Zlozonosc motywow w pragnieniach...." Jakies jaja ? Za wlosy i do jaskini...! Hypergamia, poligamia etc.etc. - wszystko idzie ja w textbook. Bill Gates, Jeff Bezos, Dr,Dre i setki innych milionerow nie dalo rady stracili wielki szmal, a my mamy byc slepi..? To jest archaiczne polskie porzekadlo, ku przestrodze niedoswiadczonym : "Zje pica szlachcica i chlopu rade da..."
      Are you ok now..? smile
    • gwen75 Re: Seks relacje motywacje 01.10.22, 00:22
      Też myślę, że to jest złożona kwestia. I często jest powiązana z jakąś formą narcyzmu, chęcią wywarcia wrażenia, upewnieniem się co do swojej atrakcyjności, wpływu na drugą osobę, sprawdzenia jaką się ma władzę nad drugą osobą. Ogólnie śliska sprawa 😃
      To już lepsze jest samo przytulanie się bez erotycznego podtekstu 🙂
      • searam Re: Seks relacje motywacje 01.10.22, 00:28
        gwen75 napisał:

> Też myślę, że to jest złożona kwestia. I często jest powiązana z jakąś formą na
        > rcyzmu, chęcią wywarcia wrażenia, upewnieniem się co do swojej atrakcyjności, w
        > pływu na drugą osobę, sprawdzenia jaką się ma władzę nad drugą osobą. Ogólnie ś
        > liska sprawa 😃
        > To już lepsze jest samo przytulanie się bez erotycznego podtekstu 🙂
        Nie , nie i jeszcze raz nie ! Przytulanie bez erotycznego podsextekstu ? No chance.
      • samysliciel Re: Seks relacje motywacje 01.10.22, 01:00
        gwen75 napisał:

> Też myślę, że to jest złożona kwestia. I często jest powiązana z jakąś formą na
        > rcyzmu, chęcią wywarcia wrażenia, upewnieniem się co do swojej atrakcyjności, w
        > pływu na drugą osobę, sprawdzenia jaką się ma władzę nad drugą osobą. Ogólnie ś
        > liska sprawa 😃
        > To już lepsze jest samo przytulanie się bez erotycznego podtekstu 🙂

Myślę że zdecydowanie częściej to nie kwestia narcyzmu i upewniania się, co zwyczajnych potrzeb jak jedzenie, czy picie, można zaprzeczać że tego się nie potrzebuje z punktu widzenia psychologii, z punktu widzenia biologii, natury, której jesteśmy częścią nie da się zaprzeczyć. Seks bez uczuć może dawać satysfakcję i jest ok jeśli takie podejście mają obie strony, zawsze jest jednak ryzyko, że którejś ze stron zacznie zależeć, niefajnie też jeśli seks zastępuje potrzebę uczuć których nie można albo nie potrafi się zaspokoić, i jakże często spotykane są sytuacje seksu na boku, co jednak jest też zrozumiałe gdy związek na poziomie bliskości już nie istnieje a trzymają tylko zobowiązania i tzw. stabilizacja.
    • samysliciel Re: Seks relacje motywacje 01.10.22, 00:49
      Złożoność jak najbardziej występuje u ludzi w tym aspekcie, wszytko zależy, od osobowości, potrzeb, świadomości, okoliczności, czasu.
      To udowadnianie sobie to nie tylko kwestia męskości, może być i kobiecości 😉
      Wg mnie nic na siłę.
      • searam Re: Seks relacje motywacje 01.10.22, 01:07
        samysliciel napisał:

> Złożoność jak najbardziej występuje u ludzi w tym aspekcie, wszytko zależy, od
        > osobowości, potrzeb, świadomości, okoliczności, czasu.
        > To udowadnianie sobie to nie tylko kwestia męskości, może być i kobiecości 😉
        > Wg mnie nic na siłę.
        >
        Eh...kolego...Ktos madry powiedzial, ze najgorsze wynalazki ludzkosci to proch i romantyzm...
        Ewolucyjnie wszystko jest jasne. I tak jest nadal : kobiety sie puszczaja, a faceci je wala. Finito.mezatka, czy zonaty. Statysyki nie klamia.
        • samysliciel Re: Seks relacje motywacje 01.10.22, 01:25
          Rozumiem twój punkt widzenia lecz go nie podzielam, dostrzegam również mieszanie praw naukowych z własnymi opiniami celem podbicia ich rangi 😃
          • searam Re: Seks relacje motywacje 01.10.22, 01:53
            samysliciel napisał:

> Rozumiem twój punkt widzenia lecz go nie podzielam, dostrzegam również mieszani
            > e praw naukowych z własnymi opiniami celem podbicia ich rangi 😃
            >
            Taaa...."Prawa naukowe oraz opinie..." Moje jaskiniowe podejscie owocuje przyjemnym skonsumowaniu znajomosci forumowej...Geez...mozg staje sie zbyteczny..wink Btw. lubie kobiety. W dotyku sa przyjemne...smile
            • samysliciel Re: Seks relacje motywacje 01.10.22, 02:19
              Gratuluję konsumpcji 😉
              Każdy zdrowy mężczyzna docenia kobietę, ja mam podobnie. Temperament mam co potwierdza owłosienie i jego brak oraz gwiezdny znak 😆 Głowa jednak ma też jakieś myśli, uczucia są potrzebne, więc nie jestem rolnikiem co orze każde dostępne pole 😆 W sumie to jest to jakiś wewnętrzny konflikt, ale ja to już z natury lubię sobie szkodzić i utrudniać życie 😜
              • searam Re: Seks relacje motywacje 07.10.22, 23:56
                samysliciel napisał:

> Gratuluję konsumpcji 😉
                > Każdy zdrowy mężczyzna docenia kobietę, ja mam podobnie. Temperament mam co pot
                > wierdza owłosienie i jego brak oraz gwiezdny znak 😆 Głowa jednak ma też jakieś
                > myśli, uczucia są potrzebne, więc nie jestem rolnikiem co orze każde dostępne
                > pole 😆 W sumie to jest to jakiś wewnętrzny konflikt, ale ja to już z natury l
                > ubię sobie szkodzić i utrudniać życie 😜
                Geeez...Im bardziej bedziesz "doceniac kobiete" tym glebiej ona bedzie miala ciebie w d...!
                Brak zrozumienia tej oczywistej zasady produkuje armie nawiedzonych i zniewiescialych palantow.Znienawidzonych przez kobiety.
                >
                • samysliciel Re: Seks relacje motywacje 08.10.22, 00:04
                  searam napisał:

> Geeez...Im bardziej bedziesz "doceniac kobiete" tym glebiej ona bedzie miala ci
                  > ebie w d...!
                  > Brak zrozumienia tej oczywistej zasady produkuje armie nawiedzonych i zniewiesc
                  > ialych palantow.Znienawidzonych przez kobiety.
                  > >

Najważniejsze, że siebie doceniasz i poznałeś prawdę o kobietach i mężczyznach wink
                  • searam Re: Seks relacje motywacje 08.10.22, 00:27

> Najważniejsze, że siebie doceniasz i poznałeś prawdę o kobietach i mężczyznach
                    > wink
                    >Relacje damsko meskie nie sa latwe.Statystyki rozwodow itd..sa wymowne.. Lubie kobiety bo one sa fajne.Glupota mezczyzn i pozadanie damskiej cipy obezwladnia ich w podejmowaniu meskich decyzji o wlasnej przyszlosci.
      • apersona Re: Seks relacje motywacje 01.10.22, 21:30
        samysliciel napisał:

> Złożoność jak najbardziej występuje u ludzi w tym aspekcie, wszytko zależy, od
        > osobowości, potrzeb, świadomości, okoliczności, czasu.
        > To udowadnianie sobie to nie tylko kwestia męskości, może być i kobiecości 😉

Z tym to zgoda, nie wiem czemu Maslow pisał tylko o męskości. Może nie chodziło mu o wyczerpanie zagadnienia a zainicjowanie nowego tematu badań - motywacje - i sposobów też:
        "Truizmem jest twierdzenie, że biały szczur nie jest istotą ludzką, ale - niestety - konieczne jest powtarzanie tego truizmu, ponieważ zbyt często wyniki eksperymentów na zwierzętach uważa się za podstawowe dane, na których należy opierać teorie dotyczące natury ludzkiej"
        • baenzai Re: Seks relacje motywacje 01.10.22, 23:21
          Gdzieś kiedyś wyczytałem, że najwięcej badań robi się na szczurach - bo są mądre oraz na studentach - bo jest ich dużo.
      • apersona Re: Seks relacje motywacje 03.10.22, 20:37
        W tej scenie to nie wali po oczach ale Crowe jest zbyt dorodny, zbyt umięśniony jak na matematyka.
        • baenzai Re: Seks relacje motywacje 03.10.22, 23:36
          Crowe poważnie przypakował dopiero przed ,,Gladiatorem''.

A taki Andrzej Dragan wygląda według ciebie na doktora habilitowanego fizyki czy bardziej na typa z dyskoteki w Mielnie? wink

• samysliciel Re: Seks relacje motywacje 04.10.22, 00:09
          apersona napisała:

> W tej scenie to nie wali po oczach ale Crowe jest zbyt dorodny, zbyt umięśniony
          > jak na matematyka.

Chyba muszę notować, na co to kobiety zwracają uwagę suspicious Tyle razy ten film oglądałem i rozbierałem na części pierwsze i nie wpadłem na to, że główny bohater jest nadto przypakowany big_grin
          • apersona Re: Seks relacje motywacje 06.10.22, 20:57
            samysliciel napisał:

> apersona napisała:
            >
            > > W tej scenie to nie wali po oczach ale Crowe jest zbyt dorodny, zbyt umię
            > śniony
            > > jak na matematyka.
            >
            > Chyba muszę notować, na co to kobiety zwracają uwagę suspicious Tyle razy ten film
            > oglądałem i rozbierałem na części pierwsze i nie wpadłem na to, że główny bohat
            > er jest nadto przypakowany big_grin
            >
            nie jest nadto przypakowany, umięśnione ramiona w T-shircie widać i cała jego solidna fizycznie postać mocno i pewnie stoi na ziemi a gra odklejonego od rzeczywistości matematyka
            • baenzai Re: Seks relacje motywacje 06.10.22, 23:18
              apersona napisała:

> umięśnione ramiona w T-shircie widać i cała jeg
              > o solidna fizycznie postać mocno i pewnie stoi na ziemi a gra odklejonego od rz
              > eczywistości matematyka

Prawdziwy John Nash też raczej nie był chucherkiem.
              • apersona Re: Seks relacje motywacje 08.10.22, 21:43
                baenzai napisał:

> Prawdziwy John Nash też raczej nie był chucherkiem.

A masz zdjęcie topless?
                Crowe z gęby podobny jednak dorodniejszy i co mi zgrzytało w filmie pokazuje się w negliżu jak już z Nashem jest bardzo źle a tu od ciała bije zdrowie.

• marcepanka313 Re: Seks relacje motywacje 05.10.22, 09:48
      apersona napisała:

> "zachowania i świadome pragnienia seksualne mogą być ogromnie złożone ze względ
      > u na nieświadome cele stanowiące ich podłoże.

Nie tylko zachowania i świadome pragnienia seksualne mogą być złożone.
      Ludzie są różni i czasem sami komplikują sobie bądź innym życie.
      Ileż różnych reakcji na zupełnie inne sytuację.
      Inne potrzeby, inne charaktery, inne doświadczenia, możliwości, środowiska.
    • samysliciel Re: Seks relacje motywacje 07.10.22, 22:46
      a tak w ogóle nie ma sensu pisać na takie tematy, tylko takie tematy uprawiać... tongue_out
    • apersona Re: Seks relacje motywacje 08.10.22, 21:48
      Dalej "Motywacja i osobowość" Maslow o instynktach u ludzi:

"Z tajemniczych powodów, które tylko przenikliwy historyk będzie umiał rozwikłać, cywilizacja zachodnia powszechnie uwierzyła, ze zwierzę, jakie jest w nas jest zwierzęciem złym i że nasze najbardziej pierwotne impulsy są złe, zachłanne, samolubne i wrogie"

Ktoś tu kiedyś pisał, że ma w sobie zwierza. Jakiego rodzaju jest wasze zwierzę?
      • samysliciel Re: Seks relacje motywacje 09.10.22, 01:20
        Zacząłem się rozpisywać, a później spojrzałem w wątek i przypomniałem sobie, że to co jest pisane odnosi się wyłącznie do sfery seksualnej a nie ogólnie, musiałem wszystko zetrzeć wink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka