Dodaj do ulubionych

Air fayer.

05.11.22, 08:45
Macie, korzystacie? Opinie?
Obserwuj wątek
    • szarlotka_ja Re: Air fayer. 05.11.22, 13:33
      A co to jest?
      • anirat Re: Air fayer. 05.11.22, 14:01
        Frytkownica beztłuszczowa.
        • szarlotka_ja Re: Air fayer. 05.11.22, 14:36
          A, to mam. Ale kompletnie niepraktyczna i użyłam ze dwa razy. Beztłuszczowa to mit, bo frytki przed włożeniem do frytownicy trzeba olejem wysmarować. W tej mojej frytki robią się dwa razy dłużej niż np. w piekarniku. Poza tym za jednym zamachem można tylko garść frytek włożyć bo jak się da więcej to się posklejają i czas przygotowania jeszcze się wydłuża. Raz robiłam w niej rybę, ale też dość długo się piekła, a po wyciągnięciu miałam wrażenie, że jest ugotowana, a nie upieczona.
          Pomijam fakt, że ciągnie dużo prądu wink
          Fakt jest też taki, że ta moja raczej z dolnej półki, kupiona chyba w auchanie więc może jak poszukasz czegoś droższego to będziesz zadowolona. Moja stoi i czeka aż ktoś będzie elektrośmieci zbierał smile
          • anirat Re: Air fayer. 05.11.22, 16:09
            O to mnie wyleczyłaś, a możesz zerknąć jaką mam moc? Myślałam, ze to się sprawdza.
            • szarlotka_ja Re: Air fayer. 05.11.22, 16:34
              1350 W, może po prostu ta moja jest za słaba wink
              • anirat Re: Air fayer. 05.11.22, 18:53
                To masz mocną, widziałam tez takie po 900W, więc nie wiem co jest nie tak. szperałam po opiniach i większość zadowolona, niezależnie od firmy. No to nie wiem. Miałam nadzieje, na szybkie posiłki. Frytki, warzywa szczególnie a tu zonk.
                • apersona Re: Air fayer. 05.11.22, 19:25
                  A na czym gotujesz normalnie?
                  • silencjariusz Re: Air fayer. 05.11.22, 19:26
                    Szarlotta robi frytki w piekarniku.smile
                    • szarlotka_ja Re: Air fayer. 05.11.22, 21:27
                      Nie robię frytek tongue_out
                  • anirat Re: Air fayer. 05.11.22, 22:01
                    Normalnie, patelnia, na parze, garnki. Myślałam, ze to jest taki ułatwiasz w kuchni. Frytki robię rzadko w piekarniku. Ryby smażę najczęściej. Patelnia, olej, masło. Warzywa w tym ziemniaki lubię na parze, ale to wszystko trochę trwa. często odgrzewam. Nie używam mikrofali, nie lubię posiłków podgrzewanych w mikrofali.
                • szarlotka_ja Re: Air fayer. 05.11.22, 21:19
                  Serio? Ja myślałam, że nic mi w tej frytownicy nie wychodzi, przez to że jest za słaba, ale ja tam się na mocy nie znam big_grin
    • szarlotka_ja Re: Air fayer. 05.11.22, 22:03
      Ja jakbym miałam jakiś wynalazek kuchenny kupować, to bym sobie thermomix kupiła smile
      • anirat Re: Air fayer. 05.11.22, 22:06
        Myślisz, że to jest takie cudne urządzenie. Masz jakąś wiedzę? Moja koleżanka ma takie ustrojstwo z lidla. Ja się bronie przed tymi gratami co miejsce zajmują i są używane rzadko.
        • szarlotka_ja Re: Air fayer. 05.11.22, 22:25
          Moja ciotka ma ten oryginalny i od wielu lat u niej się sprawdza. Gotuje w nim codziennie i wszystko. Podobno w czyszczeniu też jest spoko.
          Moja koleżanka ma ten z lidla i też jest zadowolona.
          • anirat Re: Air fayer. 06.11.22, 10:43
            Zastanawiałam się, ale zupy krem jem rzadko, głównie dyniową, poza tym lubię zupy z kawałkami warzyw, żurek, kwaśnicę. Lubię też bigosy, fasoli po bretońsku, kotlety, kopytka. Nie wiem czy do takiego gotowania sprawdzi się taki robot. Czy mogę sama dobierać składniki czy trzeba się trzymać tych rożnych przepisów. Dlatego mam watpiwości. Nie wiem co można w takim ustrojstwie ugotować. Do wyrabiania ciasta, szatkowania, przecierania mam Boscha MUM5 i w nim duzo robię, ale on nie gotuje, ale ciasto na szarlotkę wyrobi, jabłka przetrze.
            • szarlotka_ja Re: Air fayer. 06.11.22, 17:01
              Hehe, ja tego tak nie rozkminiam. Nie przyszło mi nawet do głowy, że w thermomixie trzeba się trzymać przepisu... Ja bym nawrzucała tego co mam pod ręką i czekała na efekt 😆
              • anirat Re: Air fayer. 06.11.22, 18:43
                A ja się zastawiałam nad tym. Popytaj swoich znajomych. Mam znajoma dystrybutorkę, ale wiadomo ona tylko ochy i achy.
                • m.a.l.a_syrenka Re: Air fayer. 06.11.22, 18:52
                  Używałam kiedyś - na początku z przepisów, po prostu z ciekawości i braku pewności, że się czegoś nie sknoci. Później już popłynęłam z własną fantazją. Jeśli ma się trochę umiejętności kucharskich i zrozumienia dla różnych sprzętów, to pewnie można od razu szaleć po swojemu.
                  • anirat Re: Air fayer. 06.11.22, 18:59
                    Przestałaś używać z jakiegoś powodu?
                    • m.a.l.a_syrenka Re: Air fayer. 06.11.22, 21:35
                      Wyprowadziłam się, a sprzęt został tam, gdzie był kupiony - w domu rodzinnym. Jednak czasem tęsknię za chlebem zrobionym bezpośrednio z ziarna, albo innymi frykasami. A " kolana pszczoły" do dzisiaj pamiętam 🤣 Co ciekawe moja mama, choć lubi coś w nim upichcić, to nie szaleje z pomysłami.
                      • anirat Re: Air fayer. 06.11.22, 22:32
                        Musiałam sprawdzić co to takiego kolana pszczoły smile
                • szarlotka_ja Re: Air fayer. 17.11.22, 22:21
                  www.youtube.com/watch?v=14Jt8Vj8AvY
                  Zjadłabym takiego kulebiaka big_grin
    • szarlotka_ja Re: Air fayer. 03.12.22, 18:26
      Oglądałam właśnie film jak babka obiad w beztłuszczowej frytownicy robiła. Wszystko jej się udało. Zdaje się, że faktycznie, ja źle trafiłam z zakupem smile
      • anirat Re: Air fayer. 03.12.22, 20:12
        Może spróbuj, może to kwestia wprawy?
        • szarlotka_ja Re: Air fayer. 03.12.22, 21:01
          A w sumie, teraz będę miała trochę więcej czasu, to może faktycznie spróbuję.
          • anirat Re: Air fayer. 04.12.22, 19:07
            Pochwal się jak poszło.
            • szarlotka_ja Re: Air fayer. 04.12.22, 19:53
              Na razie jeszcze nie poszło uncertain
              • anirat Re: Air fayer. 04.12.22, 20:20
                Tzn próbowałaś i nie wyszło, czy nie próbowałaś?
                • szarlotka_ja Re: Air fayer. 04.12.22, 20:57
                  Nie, nie próbowałam. Na razie się z gorączką próbuję.
                  • silencjariusz Re: Air fayer. 04.12.22, 21:26
                    Znowu angina?
                    • szarlotka_ja Re: Air fayer. 04.12.22, 21:39
                      Nie.
                      • silencjariusz Re: Air fayer. 04.12.22, 21:49
                        To dobrze. Bo z tego co pamiętam, to Szarlotta dosyć często je przechodziła.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka