Dodaj do ulubionych

ból gardła, chrypka, chrząkanie

02.05.14, 20:58
Witam,

od dluższego czasu (kilka miesięcy) męczy mnie chrypka, zanikanie głosu przy dłuższym mówieniu, ciągłe odchrząkiwanie i ból gardła, ale nie całego, tylko miejscowy - raz tu, raz tam. Chrząkałam odkąd pamiętam, ale pozostale dolegliwości były dla mnie nowością. Oczywiście byłam z tym u lekarza, a nawet dwóch, ponieważ wyczytałam, że takie dolegliwości mogą świadczyć o raku krtani. Pierwsza pani laryngolog obejrzała gardło lustereczkiem i stwierdziła, że to na pewno nie rak, a poza tym nie palę, nie piję, nie ma u mnie w rodzinie historii zachorowań i jestem młoda (mam 26 lat), więc nie mam się czym martwić. Przepisała gardvit a+e i powiedziała, żebym unikała klimatyzowanych pomieszczeń. Ponieważ nie zauważyłam poprawy, to odwiedziłam drugiego lekarza. Pan doktor również obejrzał gardło przyrządem z lusterkiem i stwierdził, że nie widzi nic podejrzanego, ale mam bardzo cienką śluzówkę gardła, podatną na podrażnienia i alergie. Poza tym zauważył wydzielinę spływającą z zatok po tylnej ścianie gardła. Zlecił tomografię zatok i do czasu wyniku kazał brać dalej gardvit i stosować płukanki na gardło. Dolegliwości jednak nadal się utrzymują, poza tym wczoraj również zabolało mnie podczas przełykania twardego kęsa chleba. Martwię się czemu to nie przechodzi i czy lekarze nie powinni zlecić dalszych badań, nie wiem, może np. wizytę u foniatry? Czy powinnam zrobić coś jeszcze na własną rękę?Naprawdę boję się tego raka...Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • sp9tcu Przewlekłe i ostre zapalenie zatok 02.05.14, 22:50
      Proszę przeczytać do końca

forum.gazeta.pl/forum/w,22,150526700,150526700,Alergia_plytka_gardlo_zatoki_nos_.html
      to raz
      dwa
      to przewlekłe zapalenie zatok troszkę teraz o tym

Zapalenia zatok rozrózniamy bakteryjne ( często )
      wirusowe rzadko
      sa też zapalenia zatok na tle alergicznym o którym mowa
      forum.gazeta.pl/forum/w,22,150526700,150526700,Alergia_plytka_gardlo_zatoki_nos_.html
      Z żadnego zapalenia zatok nie można !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      dostać raka
      mozna natomiast cierpieć mieć kłopoty z gardłem a nawet oskrzelami
      ja miałem często zapalenia zatok
      i nim okazało się ze to są na tle alergicznym ucierpiałem dość dużo
      a nawet bardzo dużo
      teraz wiem co jest grane i od razu zaczynam działać

Ostre zapalenie ( z regóły bakteryjne )
      objawy
      Ból gardłą zatok ,głowy
      goraczka
      gdy z zatok spływa do gardą nie boli
      gdy nie spływa to boli
      mogą byc obrzęki
      ból jest do nie wytrzymania
      bolą dzisąsła wszystko
      leczenie
      antybiotyk około 3 tygodni
      leki rozruxniające śluzówkę
      co lężenia w łóżku tylko jak jest gorączka
      co do inhalacji
      nie stosuje to juz przebytek

A teraz coś o tobie
      masz prawdopodobnie przewlekły stan zapalny zatok
      na tle bakteryjnym lub aletgicznym to oceni lekarz
      masz szczęście że wydzielina z zatok ma gdzie spływać
      gdyby tak nie było bolała by cie cała głowa zatoki ,dziąsła
      jakie jest sedno
      to co spływa do gardła podraznia gardło o prowadzi do stanu zapalnego gardła
      a jak jest stan zapalny to boli i tyle
      czy to jest groźne
      powiem ze upierdliwe
      ale nie nalezy tego lekceważyć
      bo stan zapalny moze przejść głębiej do odkrzel i wtedy są jaja

Leczenie
      Najpierw trzeba to zdiagnozować
      to znaczy stwierdzić na jakim tle to jest
      batkeryjnym czy alergicznym
      bardzo dobrze ze zrobiłaś tomografie zatok
      wystarczy zdjęcię zatok
      jak masz opisz to napisz

Jak wygłada leczenie

Leczenie stanów zapalnych zatok na tle bakteryjnym
      antybiotyki
      leki rzkurczajace slózówkę
      flegamina rozpuszcza wydzieline
      dobre leczenie trwa do 2 miesięcy

natomiast leczenie na tle alergicznym jest całkiem inne
      leki przeciw alergiczne ( trzeba pić nawet pół roku )
      leki rozkurczające śłozówki
      dobry zreozol do nosa
      do gardła płukanke witaminową
      leczenie trwa bardzo długo

sama nic nie zrobisz
      idź do dobrego laryngologa '
      niech zdiagnozuje chorobę
      i zacznij leczyc

ja teżmyslłąem ze to rak bo miałem ucisk w gardle ale okazało się ze mam
      stan ropny gardłą w związku z przewlekłymi stanami zapalnymi zatok

• goodman41 Re: ból gardła, chrypka, chrząkanie 09.05.14, 20:35
      Oficjalna medycyna i wszelkiej maści specjaliści ignorują u pacjentów choroby powodowane grzybami. Radze Ci udać się do laboratorium, zrobić wymaz z gardła oraz koniecznie zeskrob z języka i zrobić posiew na grzyby. Najpopularniejszym i najtrudniejszym do wyleczenia jest Candyda albicans.
      www.grzybica-leczenie.pl/grzybica-jamy-ustnej/
        • goodman41 Re: ból gardła, chrypka, chrząkanie 11.05.14, 22:10
          saqigar napisał:

> Do stwierdzenia grzybicy jamy ustnej wystarczy obejrzenie, nie trzeba robic pos
          > iewu. Posiew jedynie wykaze, ze drozdzaki sa i pewnie dobrze, bo sa one element
          > em flory fizjologicznej prawie kazdego czlowieka.

Przez ponad 50 lat oglądali mi jamę ustna rożnej maści specjaliści i nikt z nich nie mógł zobaczyć grzybicy. Przeszedłem drogę od znachora do profesora. Jak się znalazłem u pani profesor i powiedziałem że mam bóle brzucha i odbija mi się gazami, to powiedziała, ze mam nie połykać powietrza przy jedzeniu.
          I ty pewnie tez jesteś takim samym specjalista jak ta pani profesor.
          Jak zaprezentowałem swoje gardło swojej lekarce na monitorze komputera (teraz są takie możliwości używając mikroskopu) to mi powiedziała (tak jak ty), ze to są pożyteczne bakterie. Miałem już wówczas w jamie ustnej bioblonę z kandydy. To na moje własne życzenie w laboratorium zidentyfikowano Candida sp. Bzdurą jest twierdzenie, ze wszyscy zdrowi ludzie, maja kandydę. Przeprowadzający badania nieboszczyków nie u wszystkich nieboszczyków wykryli tego patogena. Zjawisko to tłumaczyli tym, ze jakieś bakterie musiały zniszczyć kandyde, ale nie potrafili zidentyfikować tych bakterii. Ty już jesteś o krok do przodu, bo już wiiesz, że drożdżaki są nie u każdego człowieka.
          Jak się chcesz wypowiadać na temat chorób grzybiczych, to najpierw się dokształć, a potem się wypowiadaj, bo to czego cie nauczyli na studiach, w praktyce tylko szkodzi pacjentom.
            • goodman41 Re: ból gardła, chrypka, chrząkanie 12.05.14, 21:57
              saqigar napisał:

> Istota organizmu czlowieka jest roznorako pojmowana rownowaga.
              > A jestem o tyle w przodzie, ze rozumiem tez i akceptuje istnienie roznych fiksa
              > cji i fobii.

Ja z kolei nie mogę zaakceptować i zrozumieć postępowania niedouczonych i zarozumiałych konowałów.
              Odpowiedz sam sobie w jakim stopniu twój bełkot pomógł osobie potrzebującej pomocy.
                • goodman41 Re: ból gardła, chrypka, chrząkanie 13.05.14, 13:16
                  saqigar napisał:

> Jesli kiedykolwiek na skutek tego postu, ktos pomysli, ze zamiast sobie pomagac
                  > , krzywdzi sie kolejna wymuszona na lekarzu kuracja przeciwgrzybiczna, bede wni
                  > ebowziety.

Najczęstsze problemy medyków
                  Jak wskazuje badanie przeprowadzone przez organizację Beyondblue, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat depresji i innych chorób psychicznych, 1 na 5 lekarzy co najmniej raz w życiu rozważał samobójstwo, a 1 na 4 cierpiał na depresję lub inne zaburzenia psychiatryczne. Po analizie 14 000 australijskich medyków okazało się także, że 1 na 6 pije na umiarkowanym poziomie ryzyka. Co więcej, 10% studentów medycyny zażywa narkotyki 2-3 razy w miesiącu, a 6% lekarzy stosuje leki przeciw depresji i lękowi.
                  natemat.pl/98661,na-co-choruja-lekarze
                  A na co ty chorujesz medyku?

• whitediamond Re: ból gardła, chrypka, chrząkanie 19.05.14, 17:26
      a ja tak z zupelnie innej strony. Objawy mialam podobne jak ty, tez wymyslalam zatoki itd az w koncu jakis lekarz (a odwiedzilam ich duzo) wpadl na pomysl ze to moze byc od zoladka, zrobiono mi endoskopie i wyszlo zakarzenie H. Pylori. Nie mialam zadnych objawow ze strony zoladka, zadnej zgagi czy wzdec. Po leczeniu wszystko ok, gardlo wrocilo do normy.
    • 2nanio Re: ból gardła, chrypka, chrząkanie 20.09.15, 12:36
      Chciałam poradzic czyżby nie znała pani srebra nanokolidalnego 50 ppm zwalcza wirusy bakterje grzyby.jesli chciała by pani cyrtyfikowane srebro to prosze o odpowiedz .jedyna firma ma badania2015 rok certyfikat.Jest godne polecenia
    • tymon.kr Re: ból gardła, chrypka, chrząkanie 10.12.15, 00:03
      Polecam tabletki do ssania ulgard smile Smak malin i miodu jest świetny! wink Do tego bardzo szybko zaczynają działać i przynoszą trwałe efekty, nie to co inne preparaty.. Do tego klasycznie szałwia do płukania, ciepła herbatka oczywiście smile Ostatnie moje perypetie z gardłem właśnie w taki sposób udało mi się szybko zwalczyć smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka