Dodaj do ulubionych

Cukinia-placuszki,kotlety -sprawdzone przepisy

15.09.14, 21:09
Ktoś poradzi?
mamy własnie od sąsiadki i niestety pozyczylam ksiązke Ani Starmach ,gdzie były placuszki z cukinii..jak to się robiło,nie pamietam ? Ktos o kotletach mi mówił -jak sie robi ?
Jeśli mozna-krok po kroku.
Dziękuje bardzo !
Obserwuj wątek
    • barefoot_duck Re: Cukinia-placuszki,kotlety -sprawdzone przepis 15.09.14, 21:33
      Najprostsze placuszki - takie jak ziemniaczane, tyle, że z cukinii. Cukinia nieobrana starta na drobnej tarce, jajko i mąka do tego, ja dodaję trochę zmiażdżonego czosnku, sól, pieprz i trochę oliwy - smażę już wtedy na suchej patelni. Czasami dodaję do masy ricottę lub serek Bieluch, z ricottą lepsze.
      A kotlety z cukini, to jak schabowe np. Niegrube plastry panierujesz w jajku i bułce tartej i smażysz. I już.
    • novanicka Re: Cukinia-placuszki,kotlety -sprawdzone przepis 15.09.14, 21:43
      bardzo proszę.
      Cukinię przyzwoicie myjesz, kroisz wzdłuż i potem jeszcze raz (nie obierasz). Potem drobniej.
      Wrzucasz do miski. Dodajesz małą cebulę (lub pół dużej), jajko, sól do smaku. Wszystko mielisz blenderem. Zagęszczasz mąką - jaką? Jaką lubisz.
      Ja daję 1-2 łyżki ziemniaczanej i reszta ryżowej.
      Standardem jest zwykła mąka pszenna.
      Ciasto powinno mieć konsystencję gęstej śmietany.
      Smażysz na oleju a miarą placka jest łyżka stołowa (nawet niecała).

Pyszne jest też leczo (cukinia, pomidor, pieczarki, cebula, papryka).
      Lub cukinia grillowana (posypana np. ziołami).

Dziękuję za uwagę smile
    • niebieskie.kwiatki Re: Cukinia-placuszki,kotlety -sprawdzone przepis 15.09.14, 21:50
      A ja dzis robiłam zupe z cukini z mlekiem kokosowym. Dobra była, jesli będziesz miała ochotę, podrzucę przepis.
      • agni71 Re: Cukinia-placuszki,kotlety -sprawdzone przepis 15.09.14, 22:20
        ja poproszę, zaopatrzyłam sie niedawno w Lidlu w mleko kokosowe smile

A placuszki to ja robię tarte na grubych oczkach tarki, na drobnych sa zbyt wodniste i trzeba dośc duzo mąki dać, żeby to związać. A reszta normalnie jak przy ziemniaczanych.
      • rosapulchra-0 Re: Cukinia-placuszki,kotlety -sprawdzone przepis 15.09.14, 23:04
        niebieskie.kwiatki napisała:

> A ja dzis robiłam zupe z cukini z mlekiem kokosowym. Dobra była, jesli będziesz
        > miała ochotę, podrzucę przepis.

Ja również poproszę przepis.
    • run_away83 Re: Cukinia-placuszki,kotlety -sprawdzone przepis 15.09.14, 22:26
      Ja ścieram 2-3 cukinie (nieobrane) na tarce o dużych oczkach, odsączam lekko na sitku, dodaję dwa jajka i trochę mąki (żeby ciasto miało konsystencję jak na racuchy), ząbek czosnku przeciśnięty przez praskę, garść posiekanej natki pietruszki i ok 100 g drobno startego żółtego sera, doprawiam solą i grubo mielonym pieprzem.

Smażę małe placuszki na oleju (lubię ryżowy, bi jest praktycznie bezwonny i nie zmienia smaku i zapachu potraw), odsączam na talerzu wyłożonym papierowym ręcznikiem; podaję do nich sos pomidorowy i/lub czosnkowy.

--
      doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ? Dresden
      www.trageschule-dresden.de
    • kota_marcowa Re: Cukinia-placuszki,kotlety -sprawdzone przepis 15.09.14, 22:31
      Ja trę na grubych oczkach, dodaję jajko, mąkę i obowiązkowo sól, pieprz i czosnek, bo sama cukinia jest mdła i smażę.

Smażoną kroisz w plastry, sól pieprz i panierujesz jak schabowe, mąka, jajko, bułka tarta i smażysz.

Jadłam też kiedyś u koleżanki dźem z cukinii, był pyszny, ale niestety nie mam przepisu sad
    • kropkaa Re: Cukinia-placuszki,kotlety -sprawdzone przepis 15.09.14, 22:40
      Robiłam zupę z cukinii. Kompletnie nie miała smaku.
      • agni71 Re: Cukinia-placuszki,kotlety -sprawdzone przepis 16.09.14, 11:28
        zupę z cukinii trzeba przyprawić, cukinia sama w sobie jest mdła
    • biala_ladecka Re: Cukinia-placuszki,kotlety -sprawdzone przepis 15.09.14, 22:45
      Jak robić dziewczyny już napisały, ja tylko dodam, że my jadamy po poznańsku, znaczy z cukrem.
      Oczywiście nie dodajemy cebuli itp do ciasta.
      Hmmm, apetytu mi narobiłaś wink
      • rosapulchra-0 Re: Cukinia-placuszki,kotlety -sprawdzone przepis 15.09.14, 22:58
        Jutro kupuję cukinię i będą placki na obiad wink
    • rosapulchra-0 Re: Cukinia-placuszki,kotlety -sprawdzone przepis 15.09.14, 22:56
      Zetrzyj cukinię na dużej tarce, do tego zetrzyj ziemniaki. Połącz jak masę do placków ziemniaczanych i smaż.
    • 18lipcowa3 Re: Cukinia-placuszki,kotlety -sprawdzone przepis 15.09.14, 23:02
      ja trę cukinię, cebulę, marchewkę, ziemniaki
      doprawiam i smażę po prostu
    • olinka20 Re: Cukinia-placuszki,kotlety -sprawdzone przepis 16.09.14, 11:11
      dyja.pl/index.php/blog/przepisy/210-placki-ziemniaczane-z-cukinia.html

Jako, ze to moj chłop gotuje to osobiscie potwierdzam, ze dobre smile
      • zuzanna56 Re: Cukinia-placuszki,kotlety -sprawdzone przepis 16.09.14, 12:16
        Robiłam latem takie jak placki ziemniaczane tylko że z cukinii. Fajne smile tylko trzeba mocno cukinie odcisnąć. Delikatne wychodzą, super.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka