Dodaj do ulubionych

Do właścicieli zmywarek !!!

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.08.06, 22:55
Wymyśliłam sobie, że na urodziny chcę dostać zmywarkę, lecz im więcej o nich
czytam tym większe mam obawy. Dlatego proszę o radę jak to jest naprawdę. Czy
faktycznie oszczędzają czas, jak to się ma do zużycia energii, wody itd.Na
ilę starcza proszku ? itd. itd. Proszę o radę i z góry dziękuję za wszelkie
uwagi.
Obserwuj wątek
    • Gość: artur Re: Do właścicieli zmywarek !!! IP: *.bialosliwie.com.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 26.08.06, 15:52
      mi rachunki za wodę spadły o 50zlna miesiąc...uwazam ze to sporo-zmywam
      codzinnie full załądowana zmywarka.czas na pewnio oszczędza-na początku musisz
      sie nauczyc uukładfać naczynia-daj se 2 tygodnie i będziesz super układać. ja
      uzywam tabnletek calgonit clasic sdoli i nabłyszczacza. tabnletki kupiłem
      niemieckie na allegro=140 sztuk za 50zl gdzie w rossmanie 30 kosztunje 25zł.
      ale i tak sie przeżuce na proszek wkurza mnie ze musze kruszyć tabletke do
      krótkiego programu bo sie na krótkim nie rozpuszcza. 1,5 kg soli wymieniam co 3
      miesiące a 0,5 litra nabłyszcacza co 2,5 miesiaca. jest to super urządzonko
      ktore pokochasz!!!
    • Gość: elka Re: Do właścicieli zmywarek !!! IP: *.com.pl 27.08.06, 11:05
      bedzie to twój przyjaciel, mój mąz nazwał ją "niedzielny mareczek" bo tylko
      wtedy chciałam żeby przynajmniej mył naczynia.I mam tego "mareczka" juz 8 lat i
      jest super.Jest to Bosch.Myje raz na dzień, ale od potrzeb oczywiście częściej
      (rodzina 4 osoby).Mam 45 i to był błąd mogła być 60, ale nie miałam kogo sie
      poradzić a w sklepach sugerowali na taką rodzine jak moja 45.Chociaż to zależy
      od rodziny, czy dużo sie gotuje, zmienia nakryć.W tej chwili znajomi kupili 45
      na 3 osoby i myją raz na 3 dni (????) Grube odpadki ściągam z talerzy ewent.
      opłuczę i to wszystko nic nie zdązy zaschnąć, jest jeszcze program...płukania,
      ale jest teraz problem wyciągania ze zmywarki heh :))
      • Gość: artur Re: Do właścicieli zmywarek !!! IP: *.bialosliwie.com.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 27.08.06, 11:55
        śniadanko do zmywarki obiad do zmywarki z garami i przyborami do gotowania
        kolacja do zmywarki. wieczorkiem właczam ja przy 3 osobowej rodzinie. jest nan
        fulkl załadowana. jej zawartosć to: filiżanki ze4 spodeczkami, cały kosz
        sztućsów, noze i przybory, ze 3-4 garnki, 6 talerzy, talerze głebokie i
        śniadaniowe, szklanki, kubki miski i wiele innych dupereli. np. przypalony
        garnek to też domyje-zalezy jak zabrudzony jak przypalona patelnia albo garnek
        od mleka czy cos to domywa bez groblemu, ale jeśli do dżem to włączam wtedy
        tylko intrensywne mycie z zawartością normalną-nic nieszkodzi dla innych
        przyborów-to tylko wyzsze ciśnienie wody, dłuższe mycie i wyższa temperatura..
        naczyń nie płucze-tylko ściągam resztki w postaci fusów, pestek, resztek
        jedzenia a to to niech se reszta zostaniue i sie myje. kiedys miałem 45 to
        myślałem ze cholery dostanę... chodziła po 2-3 razy dziennie. kupuj 60!!! nawet
        jeśli ją nie zapełnisz to drugiego dnia spoko mozesz właćzyć i treż sie umyje.
        ogólnie bierz boscvha lub siemensa. ja am siemensa zabudowanego i jest
        rewelacyjny. unikaj wszystkiego co włoskie
        • Gość: somat Re: Do właścicieli zmywarek !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.06, 20:10
          niestety są też włoskie bosche i simensy a nawet polskie spod Łodzi. A swoją
          drogą to nie kupuje się włoskich , niemieckich czy afrykańskich tylko POLSKIE
          sprzęty bo nie są wcale gorsze od zachodnich. A dzięki temu może twój sąsiad ma
          pracę i za zarobioną kasę kupi u ciebie warzywa czy pieczywo. Tak m.in.
          powstawały silne gospodarki.
    • Gość: Iwona Re: Do właścicieli zmywarek !!! IP: *.tsi.tychy.pl / *.tsi.tychy.pl 27.08.06, 15:53
      Potwierdzam, 100 % prawdy w powyższych listach. Tylko naprawdę kupuj 60 cm a
      nie 45 jak to w sklepach doradzają. Ja uważam, że zmywarka jest bardziej
      potrzebna od telewizora. A dla osób w średnim wieku dodatkowo oszczędza
      zdrowie, nie bolą plecy, nogi i rece od godzinnego zmywania. Ty w tym czasie
      odpoczywasz lub zajmujesz sie rodziną. Ja tak jak wszyscy włanczam zmywarkę po
      całym dniu na noc. Wszysko domyje lepiej niz Twoje rece. Powodzenia.
          • ewaktw Re: Do właścicieli zmywarek !!! 28.08.06, 09:31
            Dopisuję się pod wszystkimi poprzednimi wypowiedziami. Zmywarka to nasz
            najlepszy zakup do domu!!!! Polecam jednak 60, chyba, że kompletnie nie masz
            miejsca w kuchni, ale przydaje się jednak. Znam parę osób, które kupiły 45 i
            teraz trochę żałują. My przy 3-osobowej rodzinie włączamy pełną zmywarkę co
            drugi dzień, czasem codziennie i domywa wszystkie gary i zaschnięte talerze -
            nie musisz przecież włączać zmywarki codziennie. Jest też funcja poł załadunku -
            przy mniejszym zużyciu się sprawdza.
            • jagodka1212 Re: Do właścicieli zmywarek !!! 28.08.06, 11:47
              Radze Ci kupic 60-tke. My tez jestesmy 3-os.rodzinka z malutka dzidzia ale jak
              to ktos kiedys madrze powiedzial, jestesmy rodzina rozwijajaca sie a nie
              zwijajaca sie :) i bardziej nam sie przyda 60 niz 45. Najwyzej myjesz raz na 2
              dni. Przeciez za 2 lata gdy dziecko podrosnie nie bedziesz zmieniac zmywarki.
              No chyba, ze chcesz zmieniac.
              Pozdr.
        • spodeck Re: Do właścicieli zmywarek !!! 29.08.06, 08:19
          Cóż, moja rodzina to też: żona, ja i mała dzidzia i jakoś czasem nawet po jednym
          dniu, zwłaszcza w weekend kiedy wszyscy są w domu, a i jakiś gość się trafi,
          zmywarka jest pełna, że trzeba dobrze kombinowac jak tu wszystko upchnąć.
          Poza tym 60-tka daje moim zdaniem większe możlwości efektywnego ułożenia naczyń
          jesli musisz tam wsadzić oprócz talerzy jakieś gary czy patelnie - zawsze jest
          to gdzie przesunąć (w BOSCH-u mam składane drabinki, więc tym łatwiej jest mi
          wszystko ułożyć).
          Dla rozwijającej się, jak ktoś w tym wątku napisał, rodziny, 45-tka to moim
          zdaniem ostateczność, kiedy faktycznie w kuchni zupełnie brakuje miejsca.

Pozdrawiam,
          Spodek.
    • scholastyka_11 Re: Do właścicieli zmywarek !!! 29.08.06, 11:36
      Mam 45 (kompletny brak miejsca w kuchni na większą). Zazwyczaj chodzi raz
      dziennie, czasem cześciej. Domywa wszystko. Nawet zaschnięte. W zależności od
      zabrudzenia ustawiam różne intensywanośi zmywania. Zgarniam oczywiście grube
      resztki. Nauka układania i mieszczenia wszystkich dupereli tydzień-2tygodnie.
      Oszczędnośc wody - znacząca - nawet nie ma gadania. Zwiększa się nieznacznie
      ilość prądu - jedno zmywanie to średnio 0,7kWh. Preparaty: sól - wystarczy taka
      z careffoura za 2 zeta/2-3 miesiące, nabłyszczacz - od maja zeszło mi pół
      butelki (zmniejszyłam nastawę pobierana nabłyszczacza prawie o połowę niż
      zalecenia producenta i tak wszystko mam pięknie błyszczące), proszek 1 kg
      wystarcza na 1-1,5 miesiąca. Kupuję calgonit (tak to się nazywa?? kurcze z
      głowy mi wypadło..) i też sypię go trochę mniej niż zalecenia. Oszczędność
      czasu.. ehh. Ileż więcej czasu dla dzidzi... Najfajniej jest jak wieczorem
      padam z nóg i myślę sobie "Rany, nie muszę zmywać..." Mam zmywarkę 4 miesiące i
      jeszcze się nacieszyć nie mogę :) Kupiliśmy siemensa wolnostojącego. Zdjeliśmy
      blat i postawiliśmy go pod blatem roboczym w ciągu kuchennym. Jest git.
      Polecam.
      • java123 Re: do scholastyki_11 28.11.06, 18:43
        Piszesz, że masz wolnostojącego siemensa, z którego zdjęłaś blat i stoi pod
        blatem roboczym, czy ten oryginalny blat po prostu zdjęłaś, czy coś tam trzeba
        było przykręcić, żeby wzmocnić, albo żeby nie było hałasu???
        • Gość: Piotr Re: do scholastyki_11 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.11.06, 13:10
          Bosch'e i Siemensy (to w końcu to samo) maja możliwość zdjęcia górnej pokrywy.
          Pod pokrywą jest kawał betonu w plastiku i tez to trzeba zdjąć. Obok jest
          złożony na pół arkusz filcu i rozkłada się go na płasko. Producent zaleca, aby
          zmywarke przymocowac do blatu małymi blaszkami -do nabycia w serwisie (ale w
          serwisie nie mieli). Szkoda, że ich nie dołącza do zmywarki, koszt byłby raczej
          minimalny. U mnie w każdym razie chodzi bez tych blaszek, bo jak napisałem nie
          mogłem kupic, a teraz nie będę szukal bo zmywarka chodzi dobrze i bez nich.
          Dodatkowo mozna zdjąć plastikowy panel pod drzwiami zmywarki i w jego miejsce
          zamontować typowy front cokołu od szafek. Wtedy jeszcze bardziej zmywarka
          wyglada na zabudowaną.
    • Gość: grazka Re: Do właścicieli zmywarek !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.06, 14:16
      Mam jednoosobowe gospodarstwo i też nie wyobrażam sobie życia bez zmywarki.
      Korzystam z tabletek z nabłyszczaczem, ale uważam, ze bardzo ważne jest też
      comiesięczne mycie zmywarki specjalnym płynem (buteleczka do kupienia wszędzie
      gdzie kupuję tabletki,włożona do pojemnika na sztućce)oraz używanie specjalnego
      dezodorantu. Naprawdę warto nawet w upały mam poczucie sterylnej czystości
      moich naczyń. Z wszystkim co napisaliście dotąd mogę sie tylko zgodzić.
    • Gość: sliwka4 Re: Do właścicieli zmywarek !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.06, 14:19
      Używamy zmywarki (45)- rodzina 3 osobowa- od paru lat. Gdy nie ma gości
      wlączamy ja raz dziennie. Większe garnki i duże miski myje się ręcznie, ale i
      tak - jaka to ulga... Po obliczeniach - zmniejszona ilość zużytej wody,
      zwiększona- prądu, plus koszt Calgonitu, nabłyszczaczy, dezodorantu itd.
      wychodzi mniej więcej na zero. Ale zyskiem jest oczywiście oszczędność czasu,
      kręgosłupa, wysiłku. I mniejszy brud w naszej malutkiej kuchni - nie chlapie
      się tak strasznie. Naczynia są porządnie domyte, chociaż wzór z niektórych
      kubków zmył się doszczętnie. Ale niekoniecznie trzeba wstawiać do zmywarki
      rodowe Rozentale. Ogólnie- nie wyobrażam sobie już teraz, żeby jej zabrakło.
      • mnia-mnia Re: Do właścicieli zmywarek !!! 04.09.06, 15:34
        Wszystko super tylko nikt nie wspomniał o tym, że w zmywarce niszczą się
        naczynia szklanki, kubki robia się ztarte matowe i z nalotem którego nie mozna
        niczym usunać podobnie jest ze sztuccami, talerze z ozdobnymi paseczkami czy
        wzorami przestaja byc ozdobne bo ozdomy znikają.Trzeba powiedzieć, ze do
        zmywarki muszą byc kupowane specjalne naczynia albo nastawiamy sie na czestszą
        wymianę zwyczajnych.
        • Gość: Mila Re: Do właścicieli zmywarek !!! IP: *.chello.pl 04.09.06, 15:41
          jakich zwyczajnych? Co to znaczy naczynia zwyczajne?
          Teraz własnie większośc zwyczajnych naczyń ma znaczek, że można je myć w
          zmywarkach.
          Uzywam zmywarki już od dłuższego czasu i owszem, stare "babcine" miseczki traca
          kwiatki, ale juz wszystko co kupiłam w ostatnich latach ma sie doskonale!
    • aaggat Re: Do właścicieli zmywarek !!! 22.09.06, 12:58
      hej merry!

Zmywarka kupiona? To zdecydowanie moj ulubiony kuchenny sprzet od ponad roku:)
      W tej chwili zmieniam zmywarke wolnostojaca biała 60 cm BOSCH SGS43C42EU na
      inną -do zabudowy -w związku z przeprowadzka do nowego m:) Moja ulubienica musi
      więc zostac pilnie sprzedana. Jeśli bylibyście zainteresowani prosze o kontakt
      na maila gazetowego.

A.
    • agnieszka_z-d Re: Do właścicieli zmywarek !!! 29.11.06, 10:23
      Zmywarka... Super. Moje naukochańsze urządzenie w domu. Mam Siemensa 45-tkę (bo
      60-tka by mi nie weszła) i na razie w 2-osobowej rodzince wstawiam ją raz
      dziennie lub raz na dwa dni. Oczywiście myję w niej wszystko - łącznie z
      miskami i garami.
      Acha - ostatnio przerzuciłam się z tabletek na 3 środki osobno i myje jeszcze
      lepiej:-)))
      --
      Najważniejsze jest by znaleźć życia sens
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka